Zdravie a wellness

Meditácia Kundalini - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Meditácia Kundalini - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Uvedomil si svoj plný potenciál, je oslobodzujúce. Veľa z toho je nevyužitý a leží ladom v tele, ale vieš čo? To môže byť vyvolaný prirodzene. Tento proces nie je jednoduchý, hoci. Ale niekedy, všetko, čo chcete urobiť, je ísť celú cestu a odkryť svoju cenu. Kundalini meditácie vám môže pomôcť s tým, a tu sú niektoré začiatočník tipov, ktoré vám pomôžu začať. Pokračuj v čítaní.

Predtým, než sa tam dostaneme, poďme sa dozvedieť o Kundalini meditácie.

Čo je Kundalini meditácie?

Kundalini meditácie je súčasťou Kundalini jóga, a jeho hlavným cieľom je prebudiť kundalini energiu prítomnú v spodnej časti chrbtice. Táto sila leží stočený ako had v trojuholníkovom krížovej kosti na spodnom konci chrbtice. Musia byť povolaný z nižších rovín všetkými siedmimi čakier v tele a nakoniec rozpútal v hornej najviac Sahasrára čakry nad hlavou. Vyvolávajúce túto energiu čistí váš systém a prináša úplné povedomie o svoje telo. To zbaví akýchkoľvek duševných, duchovných a fyzických chorôb chorľavejúcu telo.

load...

Stočený energie je prvotná a veľmi silný. Prebúdza to povedie k hlbokému vedomia a najvyššieho blaha. To nie je ľahká úloha dosiahnuť tohto stavu. Musíte dodržiavať prísny psychickej a fyzickej režim sa dostať kamkoľvek v blízkosti zvýšením kundalini energiu.

Teraz sa pozrime na vedenie robí základnú začiatočníkov, aby vám predstavu o postupe. Najlepšie je, ak to budete robiť v prítomnosti školeného učiteľa jogy.

Ako urobiť Kundalini meditácie

Kundalini meditácie je pomalý a dlhodobý proces, vykonáva rôznymi spôsobmi, s nepatrnými zmenami. Účelom všetkých techník je zvýšiť energiu kundalini. Táto meditácia musí byť vykonané komplexne a zodpovedne. Vaše telo, myseľ a emócie musí byť pripravený prijímať mocnú energiu prostredníctvom svojho tela. To môže byť nebezpečné, ak nie je prijatý dobre energie. Takže buďte opatrní a dobre pripravení, než sa ponoríte do Kundalini meditácie.

load...

Kundalini meditácie Approach

 1. Pripravte svoju myseľ
 2. Správne držanie tela
 3. Cítiť dych
 4. Cvičenie pre lepšiu meditácie
 5. Nájsť tú správnu mantru

1. Pripravte svoju myseľ

Vaša myseľ musí byť vyškolení, aby sa váš ponúkanie. Ak nie ste pravidelne praktikuje meditácie, bude trvať určitú dobu, aby si na to zvyknúť. Musíte mať trpezlivosť, aby pokračovať v pomalom a stabilnom procesu hlboké meditáciu. Spočiatku dokonca 2 minút sa môže zdať ako dlhá doba, ale nevzdávajte to. Udržať sa na to, a budete postupne začne teraz proces. Aby sme vám pomohli začať, nájsť pokojné miesto, šaty v uvoľnenej a pohodlné bavlnené oblečenie, prikryte hlavu jemne šálov a držať nejakú pitnú vodu vedľa vás.

Späť na obsah

2. Správne držanie tela

Sedieť v takým spôsobom, že vaša pozícia podporuje prirodzené krivky svojho tela. K tomu, sedieť rovno s vankúšom pod. Udržujte svoje nohy prekrížené, ako vy v Padmasana. Nikdy nedovoľte, aby vaše nohy voľné, aj keď sedí na stoličke. Držať je pevne založený na podlahe. Sedieť v správnej pozícii na meditáciu je zásadný, pretože čakry sú zarovnané doprava, čo je vhodné pre energiu vzrastie tak, ako by malo. Potom, čo sedel v poriadku, zatvorte oči ľahko a jemne.

Späť na obsah

3. Pocit dych

Začať dýchacie proces tým, že vdychovanie a vydychovanie hlboko. Potom prerušiť inhaláciu do štyroch častí, inhalovať raz, dáva pauzu, inhalovanie druhýkrát, dáva pauzu, a tak ďalej. Urobte to štyrikrát. Preveďte vdýchnutí bez vydychovanie na medzery. Opakujte rovnaký postup, zatiaľ čo výdychov. Stlačte pupok smerom k chrbtici pri dýchaní.

Dýchacie proces obojsmerný bude trvať 7 - 8 sekúnd na jedno kolo. Urob to po dobu 3 minút. Zastaviť proces tým, že inhaluje hlboko, ako sa vaše dlane pred hrudníkom a tlačí ich proti sebe po dobu 10 - 15 sekúnd. Potom si môžete oddýchnuť jemne a výdych hlboko. Je nutné postupne zvyšovať svoj dýchacie čas a nakoniec cítiť dych a jej pohyb vnútri svojho tela, nie len to počul. Ak máte ísť ďalej, budete môcť riadiť tok dychu, a to povedie vás odhaliť kundalini.

Späť na obsah

4. Cvičenie pre lepšiu meditácie

O krok ďalej hlboko zapojiť sa do meditácie a pripraviť svoju myseľ a telo. Starí jogíni vymysleli rad aktivít na pomoc vaša myseľ usadiť a ponoriť sa do meditácie. Niektoré z nich sú jednoduché:

 • Rotujúce panvici: Sadnite si s rovným chrbtom. Pokrčte nohy bez prechádzaní stehná. Rukami umiestnených na stehnách, otočiť panvici 26krát každý v oboch smeroch. Odpočívajte.
 • Roll krku: Posaďte sa do uvoľnenej pozície s chrbtom vzpriamenými. Upravte si hlavu pohybom tam a späť. Ohýbať hlavu smerom doprava, vrátiť ho späť, a priviesť ju späť do rovnakej polohy. Potom skúste ho na druhej strane. Tieto otáčky za asi 2 minúty uvoľniť všetku nahromadenú energiu tam zamknuté.

Späť na obsah

5. Nájsť tú správnu mantru

Skandovanie silný mantru vo vašej hlave, zatiaľ čo dýchate vám bude lepšie koncentrovať a zabrániť náhodné myšlienky z znepokojujúce a rozptyľovať vás. Mantry môže pracovať ako inšpiratívne a povznášajúci prostriedok pre meditáciu. Existuje široká škála mantier z čoho vyberať. Skúste niekoľko, ktoré môžete pripojiť, a rozhodnúť o ten, ktorý pracuje pre vás. Pravá mantra môže ovplyvniť vašu meditáciu a nakoniec prebudiť kundalini energiu.

Dozvedieť sa o niektorých z nich tu: mantry

Späť na obsah

Výhody Kundalini meditácie

 • Kundalini meditácie zopne svoj mozog a dáva vám nekonečnú blaženosť
 • To robí vyzerať mladšie s rozžiarenú tvárou
 • Prečo si uvedomiť večné kozmickej energie
 • Čistí telo a robí vám úplne vedomí seba a okolie
 • Prečo si vedomí najmenších udalostí vo vašom tele

Nezabudnite, že sa jedná o rámec sprievodcu, ktorý sa vám začalo. Je to len jedna časť procesu meditácie Kundalini. Konečne dosiahne štádia prebudenie, jeden musí nasledovať život zbožnosti a pozitivity spolu s meditáciu.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa Kundalini meditácie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžem cvičiť Kundalini jóga počas tehotenstva?

Dá sa Kundalini meditácie počas tehotenstva po konzultácii s lekárom praxi. Niektoré pózy a metódy sú zmenené tak, aby vyhovovali rastúce veľkosť brucha.

Ženy môžu cvičiť Kundalini počas menštruačného cyklu?

To sa líši od človeka k človeku a záleží na pohodlie lekára. Je lepšie, aby sa zabránilo pohybom pupkom a obrátené cvičenia.

Môžu osoby s zdravotnými ťažkosťami cvičiť Kundalini?

Postup Kundalini musí byť upravený tak, aby vyhovoval zdravotný stav danej osoby po porade s lekárom, aby sa zabránilo zhoršeniu existujúcej problém.

Existujú iné spôsoby, ako zvyšovať energetickú Kundalini?

Áno, existujú aj iné spôsoby, ako to urobiť, a niekedy moc vzniká prirodzene. Kundalini meditácie je najbezpečnejšia možnosť získavať energiu vedome.

Aký je to pocit, keď je Kundalini vzniká?

Skúsenosti sa líši od človeka k človeku, ale niektoré všeobecné pozorovanie pocit tepla pozdĺž chrbtice, euforické pocity v celom tele, a zmysel pre jemný vánok na dlaniach.

Kundalini meditácie navodzuje veľmi kreatívne energiu, ktorú je nutné vzdať sa absolútne bez ega. Robí sa pozriete na život s vynikajúcou a nádhernej polohe a nastaví svoju dušu v plameňoch. Tak prečo ešte čakáte? Nájdite certifikovaného majstra a začať!

load...