Zdravie a wellness

Máte ťažkosti so spaním v noci? Tieto 9 tipov vám môže pomôcť!

Máte ťažkosti so spaním v noci? Tieto 9 tipov vám môže pomôcť!

Spánok je jedným zo základných pilierov a pilierov Maharshi Ayurveda. To hrá rovnako dôležitú úlohu ako to stravy, pokiaľ ide o udržanie zdravia a rovnováhu v tele. To má obrovské zdravotné výhody, pretože pomáha zmierniť napätie a obnoviť vitalitu. Kým spíme, naše telo pracuje na opravy a omladenie tkanív.

Spánok ovplyvňuje každej časti nášho života, od nášho pracovného výkonu k našej dlhodobej psychickej a fyzické zdravie. Ale dosť často trávime bezsenné noci, alebo naše oči sa náhle vyskočí otvorené vo 2 hodiny ráno, a my jednoducho nemôže zaspať. To sa deje preto spánkové nerovnováha v našom tele, ktoré je zvyčajne spôsobené v dôsledku mnohých faktorov. Podľa Ayurveda, spánok nerovnováha je zvyčajne spôsobený nerovnováhou v troch doshas menovite, vata, Kapha a pitta doshas.

Zvyčajne, keď je koordinácia medzi DHI (učenie), dhirti (retencia), a Smriti (recall) zoslabne, nastane vata spánok nerovnováha, kde aj keď sa snažíte zaspať, vaša myseľ bude neustále myslieť na udalosti, ktoré stalo dnes alebo v minulosti, a budete môcť odpojiť sa od emócií. To je dôvod, prečo nebudete môcť zaspať, aj keď budete chcieť. A aj keď zaspíte náhodou, budete neustále prebudiť buď kvôli nepokoja alebo preto, že vaša myseľ nie je stabilný.

load...

To sa vám nestane, že aj potom, čo spí po veľmi dlhú dobu, budete cítiť nepokojný, vyčerpaný, alebo letargický po celý deň? To sa stane, keď ste trpia príbuzné kapha poruchy spánku.

Ak ste trpia poruchou spánku pitta, budete čeliť pri zaspávaní absolútne žiadne problémy, ale budete často končí prebudenie v skorých ranných hodinách. Budete čeliť veľa problémov zaspávaním znovu po dobu niekoľkých hodín, a nakoniec možno nebude spať vôbec. Zvyčajne ľudia s pitta nerovnováhe v tele, alebo ľudí, ktorí trpia citové trauma tváre tento typ poruchy spánku. Tu je všetko, čo by ste mali vedieť o Ayurveda pre dobrý spánok.

9 Jednoduché ajurvédskej Tipy pre dobrý spánok

Hoci nedostatok spánku je hlavný problém, je niekoľko jednoduchých a drobných vylepšení vo svojom každodennom životnom štýle môžu podporovať zvuk, zdravé a bez námahy spánok.

load...

1. Ditch Kofeín, cukru a Povzbudzujúci

Všetky tieto veci sú spánku hlupáci, a tým, že je vždy lepšie, aby sa vyhli ich po 3 hod.

2. Šálka horúceho mlieka

Mlieko je výborným zdrojom tryptofánu, čo vyvoláva spánok v tele. Vypiť pohár horúceho mlieka spolu s štvrtinu čajovej lyžičky muškátového orieška pre hlbokého spánku. Ak je váš telesný typ je Pitta, môžete pridať Shatavari do mlieka. Ľudia s Kapha typ tela môžu pridať kurkuma, a ľudia s typom vata tela môžete pridať cesnak do mlieka.

3. Olejová masáž alebo Abhyanga

Olejová masáž je skvelý spôsob, ako upokojiť nervový systém a tým navodiť spánok. Masírovanie bhringraj olej na pokožku hlavy a nôh pomáha pri uľahčovaní dobrý spánok. Ak si nechcete umyť vlasy Druhý deň ráno, a to je dôvod, prečo ste ochotní masážny olej do pokožky hlavy, DAB kvapku alebo dve olej do svojho chrámu, pred spaním do postele.

4. Vypínajte Elektronický Prístroj

Vypnite všetky elektronické prístroje, ako je váš mobilný telefón, prenosný počítač a televíziu najmenej hodinu pred spíte. Tým pomôže upokojiť nervový systém a dostať vás do nálady na spanie.

5. Meditáciu

Zdravotné prínosy meditácie sú obrovské. Preto je dobré pre udržanie celkové zdravie vášho tela. Meditovať po dobu 10 - 15 minút pred spaním. Tým sa uvoľniť svoje telo a vyvolať zdravý spánok.

6. Cvičenie jogy

Praktizovanie jogy, najmä pránajámě sa tiež mala byť veľmi prospešné, aby sa upokojila a uvoľniť telo a nervový systém. Jednoduchá dychové cvičenia tiež pomôže pri navodenie spánku.

7. Mať zdravej stravy

Zdravá strava je zásadné pre udržanie dobrého zdravia. Vyhnúť ťažké, korenené alebo priťažujúce potraviny, pretože môžu spôsobiť kyslosť alebo zažívacie ťažkosti, ktoré môžu mať vplyv na spánkový cyklus. Navrhuje sa, aby sa malým množstvom jedla, dve až tri hodiny pred spaním pre správne trávenie a hlbokého spánku.

8. Vziať za pomoci bylín

Viete, že existuje ajurvédskej bylinky na spanie? Áno, existuje niekoľko bylín, ktoré uvoľní vaše nervy a uľahčujú pokojný spánok. Niektoré z nich sú Ashwagandha, Tagar a shankhpushpi.

9. Vytvoriť riadne spánku Rutinné

Lipnutie na správnej spánku rutinné udržuje vaše biologické hodiny stabilné a zlepšuje spánok.

V nadväznosti na tieto ajurvédskej tipy na dobrý spánok pravidelne vám určite pomôže. Spolu s nimi sa uistiť, že váš izba je dosť tmavý, ktoré vám pomôžu zaspať správne.

Dúfame, že sa vám páčil článok. Ak máte akékoľvek otázky, po nich v poznámkach nižšie.

load...