Zdravie a wellness

Mastná pečeňová diéta - Jeho prínosy zahŕňajú jedlá a vyvarujte sa

Mastná pečeňová diéta - Jeho prínosy zahŕňajú jedlá a vyvarujte sa

Nealkoholické stukovatenie pečene, alebo NAFLD ako sa tiež nazýva, je jedným z hlavných príčin ochorení pečene, ktoré sú chronická po celom svete. Toto ochorenie môže viesť k zlyhaniu pečene, cirhózy a rakoviny pečene, ak riadnej starostlivosti nie je prijatá v jeho raných etapách.

Pečeň je jedným z najvýznamnejších orgánov v ľudskom tele, pretože má schopnosť opraviť a obnoviť sám. To je presne dôvod, prečo je dôležité, aby sa ubezpečil, že zmeny vo vašom jedálničku a životného štýlu sú vyrobené skôr, než bude príliš neskoro.

Výhody Diéta pre tuku v pečeni: 

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvrátiť NAFLD je, aby významné zmeny vo vašej strave. Je známou skutočnosťou, že to, čo jete má veľa čo do činenia s fungovaním vášho tela a jeho zdravie. Uistiť sa, že váš denný strava je zdravá a identifikovať príznaky tohto ochorenia je veľmi dôležité. Strava užívate by vám nasledujúce výhody:

load...
 • Prispieť k zníženiu hladiny tukov v pečeni
 • Znížiť škody
 • Pomoc pri zlepšení funkcie inzulínu
 • Pomoc pri chudnutí ľahšie

Strava pre steatóza pečene nemusí byť nutne s nízkym obsahom tuku alebo nízkokalorické stravy. Je to všetko o stravovanie priamo v miernom množstve, a jesť potraviny, ktoré pomáhajú skôr než spôsobiť ešte väčšie škody. Strava nie je bohatá na bielkoviny, ale to sa ubezpečil, že vy dostanete potrebnú dennú dávku živín po celý deň.

Aké potraviny sú zahrnuté v stukovatenie pečene Diéta?

Ak chcete úspešne liečiť stav, takže plán jedlo, ktoré funguje na prospech pečeňou je veľmi dôležité. Vrátane niektorých potravín do svojho jedálnička bude mať veľký vplyv na zdravie vaše pečeň a môžete zabrániť jej mutáciu na smrtelnější ochorení, ako je rakovina pečene.

Tu sú potraviny, ktoré potrebujete zahrnúť do svojej každodennej strave k boju NAFLD:

1. Surovej zeleniny:

Surové vegetariáni sú nutné vo vašej strave, ak máte mastné ochorením pečene. Budete musieť jesť veľa šalátov s čerstvou zeleninou. Je to naozaj nie je tak zlé, pretože existuje mnoho šaláty, ktoré sú chutné ešte výživnejšie. Vzhľadom k tomu, zelenina neobsahujú cukor, môžete jesť rovnako ako sa vám páči!

load...

2. Ovocie:

Aj keď sa snažíte schudnúť s stukovatenie pečene diétny plán, môžete jesť dve čerstvé ovocie denne. Plody majú obsah cukru, takže musí byť konzumované s prísnou kontrolou ako prejedanie môže robiť vaša pečeň veľa škody. Avšak sa uistite sa, že budete jesť odporúčané množstvo dodať svojmu telu živiny, ktoré to vyžaduje, aby zostali pevné.

3. Varená zelenina:

Vynahradiť nedostatok vysokých sacharidov potravín, ako je chlieb, zákusky, sušienky, atď, budete musieť mať k jeho doplnenie tým, že zahŕňa celý rad varenej zeleniny, ktoré majú škrob v nich. Zemiaky sú však veľký nie! Uistite sa, že vaše varená zelenina sú čerstvé a dobré pre vaše pečeň.

4. Proteíny:

Proteíny sú požadované v tele. Sa môžete uistiť, že vaše telo dostane to tým, že jej potraviny, ktoré sú najlepšie zdroje bielkovín. Nasledujúce sú potraviny, ktoré môžete jesť, aby si potrebné živiny:

 • Morské plody
 • Hydina
 • Červené mäso, tak svieže a chudé ones
 • Vajíčka
 • Strukoviny, ako je cícer, fazuľa a šošovica
 • Orechy a semená zo surového druhu
[Čítajte: Bland Diet]

Občerstvenie medzi jedlami:

Cieľom tejto diéty je, aby sa ubezpečil, že nemusíte hladovať, takže máte povolené mať zdravé desiaty medzi jedlami. Tieto občerstvenia môžu zahŕňať nasledujúce:

 • Plechovka morských plodov so šťavou z polovice citróna, polievkovú lyžicu jogurtu a čerstvých byliniek, ktoré sú jemne nasekané.
 • Môžete si vytvoriť proteínový koktail alebo smoothie s mandľami alebo kokosovým mliekom a lyžicu obľúbenými bobúľ, čerstvé alebo mrazené!
 • Orechy robiť veľké občerstvenie, keď sa cítite hlad medzi jedlami.
 • Zahryznúť sa do surovej zeleniny, ako je mrkva, cukety, uhorky, atď, namočil do chutné zdravej dipy, ako hummus alebo tahini.
 • Kocky nejaké surové ovocie a zmiešame s trochou bieleho jogurtu pre osviežujúci a zdravú desiatu.
 • Môžete tiež skúsiť dusenú zeleninu, ako je brokolica alebo karfiol s lahodnou poklesoch z čerstvého avokáda alebo fazuľa.
 • Získajte svoje obľúbené surovej zeleniny a robiť šťavu z nich čerstvé, energizujúci nápoj, ktorý naplní vaše bruško pred jesť ďalšie jedlo.

Potraviny je nutné sa vyvarovať:

Čokolády (s výnimkou tmavé), vyprážané občerstvenie, nezdravé jedlo, ako hamburgery, pizze, atď., Sušienky a cukrovinky, biely chlieb, pečivo, bagety, šišky a iné potraviny, ktoré majú veľké množstvo cukru a umelých sladidiel a príchutí je potrebné sa vyhnúť všetky náklady, ak chcete, aby vaša pečeň byť zdravý.

Nezabudnite, že zdravý životný štýl a správna výživa je vždy najlepší spôsob, ako udržať život ohrozujúce ochorenia v šachu. To môže byť náročné, aby náhle zmeny vo svojom živote, ale výhody zožnete v dlhodobom horizonte bude každú prekážku a výzvou budete čeliť stojí za to. Vedúci zdravý život nie je ľahké, ale keď máte ochorenie, ako NAFLD, je potrebné, aby ďalšie úsilie, aby zostali zdraví. To zahŕňa výrobu drastické zmeny v druhu potravín, ktoré konzumujú.

Mastná pečeňová diéta je navrhnutý tak, aby vám pomôžu schudnúť. Celé vaše telo potrebuje živiny a najmä pečeň, ako si aj naďalej s diétou na úľavu od príznakov. Mastná pečeňová diéta je úžasné, pretože to nielen pomôcť pečeň, ale celé vaše telo. Je to diéta, ktorá je určite zmeniť svoj život, ako si rastú zdravšie každým dňom.

Prosím, dajte nám vedieť váš názor na NAFLD v sekcii komentáre.

load...