Zdravie a wellness

Majte sa na pozore! Tieto ayurvédske lieky nie sú pre deti bezpečné

Majte sa na pozore! Tieto ayurvédske lieky nie sú pre deti bezpečné

Premýšľate dávať ajurvédskej lieky na vaše dieťa? Zaujíma vás, či je bezpečné dať ajurvédskej medicíny pre deti, alebo nie? Pokiaľ ide o poskytovanie liekov pre deti, tehotné ženy a dojčiace matky, musíte byť veľmi opatrní. V opačnom prípade to môže viesť k mnohým komplikáciám.

Tak, ako by ste vedieť, či niektorý liek je dobré pre vaše dieťa, alebo nie? Nebojte sa, sme tu, aby vám pomohol von. Prečítajte si o to vedieť viac.

Ayurveda je celostnej spôsob hojenie akejkoľvek choroby, pretože sa zameriava skôr na podporu wellness, nie len vyliečenie ochorenia. Z ôsmich pobočiek Ayurveda, tantry alebo kaumarabhritya zaoberá pediatrii Bala, a to zahŕňa aspekty, ako je starostlivosť o dojčatá a novorodenca. Vzhľadom k tomu, dhaatus (tkaniva) sú nezrelé v detstve, je potrebná zvýšená opatrnosť. Bala tantra je zameraný na starostlivosť o dieťa, počnúc plodu veku do dospievania. Väčšina ochorení u detí je spôsobený nerovnováhou v Kapha Dosh. Preto je veľmi dôležité vyvážiť Kapha Dosh s správne lieky a liečbu.

load...

Malé deti majú väčšiu pravdepodobnosť, že nežiaduce účinky liekov v porovnaní s dospelými. Ale nie je tam žiadny koniec užitočnosti Ajurvédske byliny na liečbu akéhokoľvek typu ochorenia. Väčšina z nich sú bezpečné a účinné, pokiaľ ide o liečbu detí. Je uvedené nižšie je zoznam Ajurvédske lieky, ktoré je potrebné vyvarovať so svojimi deťmi:

 1. Jayapala - Croton tiglium
 2. Snehu - Euphorbia nerifolia
 3. Vishamushti / Tinduka / Lakucha - Strychnos nuxvomica
 4. Danti - Baliospermum montanum (Používa sa v Dantyarishta)
 5. Parasika Yavani - Hyoscyamus inibar / Hyoscyamus niger
 6. Ahiphena - Papaver somniferum - mak
 7. Bhang - Cannabis sativa
 8. Karaveera - Gloriosa superb
 9. Arka - Calotropis gigantean
 10. Dhattura - Datura kov (používa sa v Kanakasava)
 11. Vatsanabha - Primula chasmanthum / Primula ferox
 12. Gunja - Arus precatorius
 13. Karaveera - Nerium indicum
 14. Sarpavisha - Hadí jed
 15. Bhallataka - Semecarpus Anacardium
 16. Shringivisha - Primula chasmanthum
 17. Langali - Gloriosa superb

Existuje niekoľko ajurvédskej lieky, ktoré obsahujú ťažké kovy zložky vo veľmi malých množstvách. Aj keď nie sú jedovaté, tieto zložky sú použité iba po čistení. To je najlepšie sa vyhnúť užívaniu liekov obsahujúcich tieto prísady. Tu je zoznam látok, ktoré majú minerálne pôvod a vy sa musia snažiť, aby sa zabránilo:

 1. Manashila - Tiež známy ako realgar
 2. Rasa Sindhura - Zlúčenina čisteného ortuti a čisteného síry
 3. Hingula - Cinnabar
 4. Gauripashana - Arzén, oxid Arsen
 5. Makaradhwaja - Zlúčenina vyčistené ortuti, síry, a zlato
 6. Haratala - arzénu sírnik
 7. Rasa Karpura - Hydrargyri subchloridum
 8. Girisindura - Červený oxid ortuti
 9. Tuttha - Síran meďnatý
 10. Parada - Mercury
 11. Sindhura - Červený oxid olova

Podobne ako u bežných zdravotných prehliadok v nemocniciach, je rutinné vyšetrenie Ajurvédske príliš, čo sa vykonáva pomocou Ajurvédske praktiky. To si vyžaduje dôkladné o svoje zdravie, vrátane vyhodnotenia vašej výšky, hmotnosti, krvi, nechty, vlasy, kože a ďalších laboratórnych testov.

load...

Upozornenie:

 1. Vždy sa poraďte licencovaný odborníka Ajurvéda poznať najlepší liek pre rast a vývoj vášho dieťaťa.
 2. Dokonca ajurvédskej lieky môžu mať niektoré nežiaduce účinky na dojčatá. Takže, ak spozorujete alergie alebo vedľajší účinok, ihneď sa poraďte so svojím lekárom.

Ak vaše dieťa netrpí žiadnou chorobou, uistite sa, že sa sami liečiť. Namiesto toho, blíži svojmu lekárovi, ktorý navrhne vhodný postup.

Už ste niekedy daný akýkoľvek ajurvédskej medicíne pre vaše dieťa? Fungovalo to dobre pre mu / jej? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami. V prípade akýchkoľvek otázok alebo pochybností, môžete písať svoje otázky v sekcii Komentáre nižšie.

load...