Zdravie a wellness

Mahamudra Meditácia - čo je to a aké sú jeho výhody?

Mahamudra Meditácia - čo je to a aké sú jeho výhody?

Mahamudra meditácie symbolizuje realizáciu všetkých ďalších kontemplatívnych meditačnej praxe. To má korene v Indii a bola realizovaná zatknúť vlastnú transparentnosť, zrozumiteľnosť a presnosť mysle.

Čo je Mahamudra meditácia?

Mahamudra '(tiež volal,velký ručné držanie tela') je sanskrtské slovo, čo znamená, že,velký symbol'nebo,velké zámky'nebo,pečeť '. Je to jednoduché a prirodzené praxe, rozjímanie ', ktorý je založený na, pochopenie' a, pokoj '. Všetky tri energetické, tesnenia 'alebo, bandhy' teda, Moola Bandhu ',, Uddiyana Bandhu' a, Jalandhar Bandhu 'sa venujú tejto meditácii otvoriť energetické dráhy v našom tele nasmerovaním, prána' alebo, vitálnej energie ' správnym smerom. Je súčasťou široko populárny, budhistickej meditácie '.

Ako cvičiť mahámudry meditácie?

Tu je uvedený návod meditačné Mahamudry pre vás vyskúšať a dodržiavať. Je treba ho pravidelne cvičiť, aby z neho ťažiť:

load...
 1.  Začnite tým, že sedí na podlahe v štábe Pose alebo Dandasana. Musíte cítiť pohodlne a zároveň zachovať vaše miechy rovno a ich uvádzanie obe ruky na zem po stranách bokov.
 2.  Stlačte dlane nadol proti podlahe. Aby vaše ramená dozadu a trochu dole. Jedná sa otvorí hrudník a aby koruna hlavou rovno hore.
 3.  Medzitým by ste mali pocit, že vaše dvojica sedí kostí (ďalej len hrbole sedacej kosti) má zakorenený na podlahu. Takže, je potrebné rozložiť nohy vedúci vpred a ukazovať prstami nahor a zabezpečiť, že sú pevné.
 4.  Teraz, zhlboka sa nadýchnite a vytiahnite pravú nohu smerom k pravé stehno. Pri dýchaní vzduch von, prinesie kolená dolu. Mali by ste umiestniť prst v blízkosti vnútornej časti stehna, zatiaľ čo dokončenie jednotného dychového cyklu.
 5.  Opäť sa zhlboka nadýchnite a vytiahnite ruky hore spolu s ním. Vaším cieľom bude priviesť priamo nad hlavou, zatiaľ čo vyrovnanie každého z vašich prstov v jednej priamke. Po tom, vydýchnuť a zapojiť svoju, prachy Bandhu 'počas tejto doby.
 6.  Kým výdychov v tejto fáze, budete musieť vrátiť do prednej časti vašich sedí kostí. Uistite sa, že vaše miecha a celý chrbát rovno po celú dobu. Teraz znížiť ruky a zaistite je na rovine nohách, zatiaľ čo zapojením Jalandhar bandhy (v nadmorskej výške hlavy) a Uddiyana Bandhu (vo vašom brušku) v pohybe.
 7.  Celý pozícia sa vytvárať, priestor 'v tele a mysli. Musíte sa dostať pri vedomí o tom, ktorá bude presunúť svoje zameranie od dýchanie úplne.
 8.  Akonáhle sa dostanete späť do predchádzajúceho stavu, budete sa cítiť, ako znovu dýchať. Nechajte svoje nohy a bandhas zhasnúť a zhlboka sa nadýchnuť. Začnú narovnať ruky. V čase, keď dokončíte dýchať vzduch von, a to ako zo svojich ramien mal zostúpiť do strán.
 9.  Potom zavri oči bez pohybu tela. Zhlboka sa nadýchnite a šíri sa na pravú nohu.

10. Opakujte všetky vyššie uvedené kroky pre druhej strane tela a dokončiť meditáciu.

Výhody Mahámudry meditácie:

Výhody Mahamurda meditáciu možno rozdeliť do dvoch kategórií. Prvý z nich zahŕňa fyzickej výhody a druhý točí okolo vnútornú pohodu. Poďme sa pozrieť na dôvod, prečo by ste mali túto meditáciu praktikovať:

1. Fyzikálne Výhody Mahámudry meditácie:

 • Robí rôzne skupiny svalov (ramenné svaly, brušné svaly, chrbtové svaly hornej, dolnej časti chrbta svaly a podobne) v našom tele silnejšie.
 • Zvyšuje silu v dolnej časti (vrátane bokov, stehien, nohy atď) nášho tela.
 • Dáva náš imunitný systém významnú podporu.
 • Zlepšuje funkciu nervovej sústavy.
 • Napája celé telo do značnej miery.
 • Pomáha pri liečení niektorých chorôb (vzhľadom k jeho terapeutickej aplikácie).

2. Vnútorné Výhody Mahámudry meditácie:

 • Zvyšuje silu koncentrácie a zvyšuje sebavedomie.
 • Osviežuje myseľ tým, že odstráni všetky postihujú myšlienky.
 • Pomáha rozvíjať naše najlepšie vlastnosti.
 • Upokojuje myseľ a robí ju stabilný.
 • Učí nás, že je milujúci a súcitný.
 • Nám bráni byť sebecký.

Pozor:

Avšak predtým, než začnete tento prepad praktizovanie mahámudře meditáciu, tu je niekoľko faktov, ktoré by mali byť vzaté do úvahy pre preventívne opatrenia:

load...
 • Nechoďte na to, ak ste tehotná, alebo máte niektorý z týchto zdravotných stavov: hypertenzia, očné poruchy, glaukóm, brušné zápal, chronický zápal späť, atď
 • Uistite sa, že sa zameriavajú na zapojenie pred začatím meditácie len, tri bandhas '.
 • Požiadať o pomoc profesionálneho inštruktora v prípade, že ste nováčik na meditáciu.

Rovnako ako akékoľvek iné formy meditácie, vytrvalosť je kľúčom k Mahámudry meditácii. Buď usilovný a čoskoro uvidíte zmena príde nad vami. Skús to!

Zaujímate sa o Mahámudry meditácii? Už ste niekedy daný to skúsiť? Nezabudnite si dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov nižšie.

load...