Zdravie a wellness

Má nedostatok vitamínu B12 viesť k zvýšeniu hmotnosti?

Má nedostatok vitamínu B12 viesť k zvýšeniu hmotnosti?

Vitamín B12, tiež známy ako kobalamín, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý hrá kľúčovú úlohu v normálnom fungovaní mozgu a nervového systému. Vitamín B12 sa podieľa na tvorbe krvných buniek, syntézu DNA a výrobu energie. To zvyšuje vašu koncentráciu a zvyšuje pamäťové systém. Odďaľuje starnutie a chránia imunitný systém. Vitamín B12 sa používa aj na liečbu niektorých ochorení, ako je depresia, anémia, srdcové ochorenia, diabetes, AIDS, zdurenie šliach a črevných ochorení.

Prírodné zdroje bohaté na vitamín B12 sú potraviny, ako je mäso, mliečne výrobky a ryby. Nedostatok vitamínu B12 v tele môže viesť k jeho nedostatku. Existuje niekoľko príčinných faktorov nedostatku vitamínu B12. Niektoré z nich sú:

load...

Zhubný Anaemia- Najčastejšou príčinou nedostatku vitamínu B12 je zhubnej anémie. Jedná sa o imunitný stav, ktorý je spôsobený nedostatkom proteínu zvaného vnútorný faktor, ktorý je potrebné absorbovať vitamín B12 z potravy do tela. To je bežne pozorovaná u starších ľudí.

Vegetariánska Diet- Tí, ktorí dodržiavať prísny vegetarián sú vo väčšom riziku vzniku nedostatku vitamínu B12. Bohaté prírodné zdroje vitamínu B12 sú vajcia, mäso, ryby a mliečne výrobky.

  • Zápal žalúdka
  • Žalúdočné vredy
  • Zažívacie ochorenia, ako je celiakia, Crohnova choroba a rastu baktérií

Príznaky Vitamín B12:

Keď Vitamín B12 je deficitný, delenie buniek sa spomaľuje. Vzhľadom k tejto pomalej delenie buniek, červené krvinky sú zväčšené a zničené imunitným systémom. Existuje niekoľko príznakov spôsobených nedostatkom vitamínu B12. Oni sú:-

load...

1. Chronická Fatigue- s nedostatkom vitamínu B12, je pretrvávajúca pocit vyčerpania a únavy.

2. Inkontinenciou Vzhľadom na nedostatok vitamínu B12, močový mechúr je schopný pojať moču a dôjde k presakovaniu.

3. Dýchavičnosť Breath- dýchavičnosť alebo pomalé dýchanie je predovšetkým spôsobený B12 nie sú riadne absorbované v tele.

4. Forgetfulness- Zábudlivosť je častým príznakom, keď je neurologický systém zbavená vitamínu B12

5. Halucinácie a Psychosis- Jedna z krajných príznakov, ktoré môžu nastať v dôsledku nedostatku vitamínu B12 je halucinácie a slabé duševných stavov.

Má Vitamín B12 vedú k priberaniu na váhe alebo chudnutie?

Nie! Nedostatok vitamínu B12 rozhodne nevedie k nárastu telesnej hmotnosti. Jedným z hlavných príznakov spojených s nedostatkom vitamínu B12 je chudnutie. Váhový úbytok nastane, keď telo nemá dostatočné množstvo vitamínu B12 v ňom. Vitamín B12 všeobecne má vplyv na tráviaci systém na prvý pohľad, čo vedie k mnohým zažívacie ťažkosti a problémy nevoľnosť súvisiace, čo spôsobuje nedostatok chuti do jedla, vracanie a strata hmotnosti. Ak váš žalúdok bol bolí príliš mnohokrát v poslednej dobe, môže to byť príznakom nedostatku vitamínu B12. Nevysvetliteľný úbytok hmotnosti môže urobiť šťastnou a môže zdať ako požehnanie, ale ak dôjde k strate hmotnosti bez diéty alebo cvičenia, potom je niečo, čo sa obávať. To môže byť spôsobené nedostatkom vitamínu B12. Prvý dopad Nedostatok vitamínu B12 má na telo je okamžitá strata hmotnosti, ktorá je viditeľná.

Ako sa dostať viac vitamínu B12?

Najlepší a prirodzený spôsob, ako sa dostať vitamín B12 späť vo svojom tele, je jesť potraviny, ktoré ho obsahujú. Potraviny bohaté na vitamín B12 sú mäso, vajcia, ryby a mliečne výrobky. Okrem týchto prírodných zdrojov, môžete získať Vitamín B12 kapsuly, sirupy a tiež zdravotné nápoje, ktoré zaisťujú priviesť späť hladiny vitamínu B12 späť k normálu. Vitamín B12, pričom najpodstatnejšie vitamín v tele, chráni imunitný systém a udržuje vaše telo zdravé všeobecne.

Uistite sa, že máte dostatok vitamínu B12 v strave a rozlúčiť sa chudnutie okamžite!

load...