Zdravie a wellness

Ľanové semená na chudnutie

Ľanové semená na chudnutie

Už ste sa snažil schudnúť? Už ste prestal chudnutie aj po vykonaní diétu a cvičebný plán? Alebo, chcete naštartovanie vaše chudnutie? Potom je nutné pridať ľanové semienko do svojho jedálnička. Pretože tieto malé hnedé semená sú plné živín, ktoré napomáhajú chudnutie požiarnym váš metabolizmus, zmiernenie zápalu a potláča chuť do jedla. Najlepšia časť - ľanové semená sú tiež dobré pre vaše srdce. Znižujú krvný tlak, zlepšuje náladu, a to oveľa viac. Prečítajte si o to vedieť všetko o tomto, Genie v osivo ', ktorá pomôže dláto vašu krásnu postavu von za pár dní čas.

 Aké sú Ľanové semienka?

Ľanové semienka sú malé jantárové alebo hnedé semená, ktoré majú orechovú a výraznú chuť. Získavajú sa z ľanu, ktorých vlákna sa používa na výrobu ultra-pohodlné bielizeň oblečenie. Oni sú tiež známi ako ľanového semena a boli použité pre tisíce rokov na Strednom východe. Vedecký názov týchto miniatúrnych semien je Linum usitatissimum, čo znamená "najužitočnejšie". Ľanové semienka boli najčastejšie používa na liečbu zvierat trpiacich problémami a infekcie čriev. Ale vzhľadom k vysokým obsahom omega - obsah diétnej vlákniny 3 mastné kyseliny a ľudia začali konzumovať ľanové semienko v rôznych formách ako liek na rôznych zdravotných problémov, ako je zápcha, zápaly, osteoporóza, atď Pozrite sa na ľanový nutričné ​​tabuľky pochopiť, prečo ľanové semienko sú užitočné pre vás.

Ľanové semienko Nutričné

 • 100 g flaxseeds obsahovať
 • Celková carb - 28,9 g
 • Vláknina - 27,3 g
 • Proteín - 18,3 g
 • Nasýtené tuky - 3,7 g
 • Mononenasýtených mastných kyselín - 7,5 g
 • Polynenasýtené tuky - 28,7 g
 • Omega - 3 mastné kyseliny - 22813 mg
 • Omega - 6 mastných kyselín - 5911 mg
 • Vitamín C - 0,6 mg
 • Vitamín K - 4,3 mcg
 • Vitamín E - 0,3 mg
 • Tiamín - 1,6 mg
 • Kyselina listová - 87,0 mcg
 • Kyselina pantoténová - 1,0 mg
 • Niacín - 3,1 mg
 • Vápnik - 255 mg
 • Horčík - 392 mg
 • Mangán - 2,5 mg
 • Železo - 5,7 mg
 • Draslík - 813 mg
 • Fosfor - 642 mg
 • Zinok - 4,3 mg
 • Selén - 25,4 mg
 • Meď - 1,2 mg

Teraz sa poďme hlbšie a zistiť, ako ľanové semienka a chudnutie sú vedecky súvisí.

load...

Ľanové semienko a chudnutie - The Science Behind It

Tu sú dôvody, prečo by ste mali konzumovať ľanové semienko pre chudnutie.

1. Vláknina

Ľanové semienka sú výborným zdrojom vlákniny, čo je typ sacharidu, ktorý ľudia nie sú schopní stráviteľné. Existujú dva druhy vlákniny - rozpustnej a nerozpustnej. Ľanové semienka sú načítané s rastlinným slizom ďasien (rozpustná vláknina) a lignínu a celulózy (nerozpustnej vlákniny) (1). Rozpustná vláknina vytvára gélovitú látku, keď príde do styku s tráviacimi šťavami a vody, ktorá spomaľuje vstrebávanie potravy v hrubom čreve. To zase dáva pocit sýtosti na dlhšiu dobu. Nerozpustná vláknina podporuje rast dobrých baktérií v črevách, že podpora zažívacie zdravie (2). Baktérie potom stráviť rozpustnej vlákniny a produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom. A tieto mastné kyseliny s krátkym reťazcom pomáhajú zvýšiť rýchlosť metabolizmu (3). Nerozpustná vláknina, na druhej strane, zvyšuje objem na stolicu, ktorý pomáha prevencii zápchy podporou vyprázdňovania čreva.

2. Esenciálne mastné kyseliny

Ľanové semienka sú načítané pomocou dvoch esenciálnych mastných kyselín, omega - 3 (kyselina alfa-linolénová) a omega - 6 (kyselina linolová). Sú známe ako esenciálne mastné kyseliny, pretože nemôžeme ich výrobe, a možno získať len z potravy. Esenciálne mastné kyseliny získané z ľanových semien sa prevedú na fosfolipidy, neoddeliteľnú súčasť štruktúry bunkovej membrány. Potom, čo je prehltnúť, omega - 3 a omega - 6-mastné kyseliny môžu získať previesť na prostaglandínu, ktorá pomáha rovnováhu metabolizmu. V skutočnosti, prostaglandíny odvodený z omega - 3 mastné kyseliny pomáhajú znižovať zápal (4). A zápal môže vyvolať priberanie na váhe tým, že zvýši oxidačný stres a spúšťanie stresovú reakciu. Okrem toho, za účelom zníženia zápalu v tele, pomer omega - 3 mastných kyselín k omega - 6 mastných kyselín by mala byť 1: 1. Ale pomer týchto dvoch mastných kyselín v potravinách, ktoré konzumujeme, je 01:15 alebo 01:17. Táto nerovnováha sa ďalej zhoršuje situáciu. Ľanové semienka obsahujú dobré množstvo omega - 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú tento pomer na 1 obnovenia: 1.

load...

Bola vykonaná štúdia vedci v Ústave výživy v Sao Paulo, Brazília. Jedna skupina z účastníkov spotrebovanej diétu obsahujúce 35% sacharidov a 60 g prášku ryže a ďalšia skupina spotrebovaný 32% sacharidov a 60 g ľanového semienka, počas 42 dní. Tieto zápalové markery boli merané. Na konci 42 dní, sa zistilo, že skupina, ktorá spotrebuje ľanového semienka, mal zníženú hladinu triglyceridov, ako aj zápalové markery (5).

3. Lignany

Lignany sú prítomné takmer vo všetkých pretekoch, ale flaxseeds obsahujú asi 800 krát viac lignany. To sú fenolové zlúčeniny, ktoré pôsobia ako fytoestrogény a antioxidanty. Aj keď fytoestrogény nie sú tak účinné na ľuďoch, ich antioxidačná aktivita napomáha pri chudnutí tým, vyplachovanie škodlivých voľných kyslíkových radikálov (6). Voľné kyslíkové radikály môžu aktivovať prozápalové molekuly, alebo dokonca meniť štruktúru DNA, ktorá môže podporovať produkciu proteínov, potenciálne znižuje rýchlosť metabolizmu a vedie k nárastu telesnej hmotnosti.

Zápal, ktorý je väčšinou spôsobená v dôsledku oxidačného stresu v tele, môže tiež viesť k inzulínovej rezistencie. Keď vaše telo je odolné voči inzulínu, využitie glukózy v bunkách nebude uľahčený inzulínom. V takom prípade budú vaše bunky zbavené cukru, ktoré sa budete cítiť hlad, a budete chcieť jesť viac. Tým sa zvýši vaša hladina cukru v krvi, čo vedie k obezite a cukrovky typu 2. V štúdii navrhol amerických vedcov, o deväť glukózy netolerantný obézni účastníci mali dovolené konzumovať 40g ľanové semienko prášok po dobu štyroch týždňov. Zápalové markery, inzulínu, a hladiny glukózy boli merané pred a potom, čo sa spotrebuje ľanového semienka. Do konca roka štyri týždne, vedci našli zaujímavé výsledky. Obézni Účastníci boli citlivejšie na inzulín, a tiež znížiť zápalové markery (7).

4. Bielkoviny

Ľanové semienka sú bohaté na bielkoviny, a 100 g flaxseeds obsahovať asi 18 g proteínu (8). Proteín je ťažké stráviť. Takže, keď budete konzumovať lyžička ľanové semienko, spolu s vlákninou, obsah bielkovín tiež pomôže potláča chuť do jedla. To na oplátku vám zabráni prejedaniu, a tým vám pomôže schudnúť.

Jednalo sa o štyri dôvody, ľanové semienka sú jedným z najlepších chudnutie propagáciu potravín. Ale existuje špecifická forma ľanové semienko, ktoré je efektívnejšie pri pomôcť chudnutie? Určite je! Zistite, akú formu flaxseeds by ste mali konzumovať zbaviť tuku.

 Ako používať ľanové semienko na chudnutie?

Pozemné ľanové semienka alebo mletá ľanové semienka sú účinnejšie, pokiaľ ide o chudnutí. To preto, že celá ľanové semienka obsahujú kryt, ktorý sťažuje tráviaci systém človeka absorbovať všetky živiny, ktoré sú v nich. Na druhú stranu, mleté ​​ľanové semienko sú ľahšie vstrebáva ľuďmi. A ľahšie sa vstrebáva, tým väčšia šanca na vás dostať všetky esenciálne tuky, bielkoviny, lignany a diétne vlákniny prítomný v nich. Môžete si kúpiť celé ľanové semienko zo supermarketu a rozomelú je na prášok, alebo ak je k dispozícii kúpiť mletej ľanové semienko.

Koľko Ľanové semienka konzumovať na chudnutie?

Vzhľadom k tomu, ľanové semienka sú bohaté na živiny, nemusíte konzumovať veľa. Odborníci odporúčajú, jednu polievkovú lyžicu ľanové semienko denne pre chudnutie a zlepšiť celkový zdravotný stav. Medzi trendy vo chudnutie doplnky sú ľanový olej kapsúl. Čítať ďalej a dozviete sa všetko o ľanových kapslí.

Myslíte si musieť vziať ľanový tobolky na chudnutie?

Ľanové semienko kapsule obsahujú ľanový olej, ktorý je bohatý na alfa-linolénovej kyseliny (omega - 3 mastných kyselín), iba. Tieto kapsule nie sú bohaté na vlákninu, vitamíny, lignanov, bielkoviny, etc. Avšak, oni môžu byť naozaj užitočné pre tých, ktorí nemôžu konzumovať mleté ​​ľanové semienko vôbec ako gélové kapsule sa ľahko prehĺtajú a tie by tiež ušetriť veľa času že je potrebné pripraviť z ľanového semienka. V skutočnosti, môžete si tiež vziať ľanového semienka, kapsuly, ak ste zabudli pridať ľanové semienko prášok do svojho jedla. Účinok bude oveľa menší, ale omega - 3 mastné kyseliny určite pomôže znížiť zápal-indukovaného prírastku hmotnosti. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, než dávať to skúsiť.

Jesť ľanové semienko samo o sebe môže byť docela nechutné. Takže, tu sú tri chutné recepty, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako používať ľanové semienko v potravinách pre chudnutie.

Ako používať ľanové semienko na chudnutie - 3 recepty

1. Apple, mlieko, a flaxseeds Raňajky Smoothie

Časová náročnosť: 7 minút, doba varenia: 1 minúta, Porcie: 1

Prísady

 • ½ apple
 • 1 šálka mlieka
 • 1 deň
 • 1 lyžica mletej ľanové semienko

Ako sa pripraviť

 1. Zhruba nakrájame jablko a dátum a hodiť ich do mixéra.
 2. Pridajte mlieko do mixéra a dať mu nádych.
 3. Nalejte kokteil do pohára.
 4. Pridajte jednu polievkovú lyžicu pozemné ľanové semienko a dobre premiešame.

2. Špenát, tuniak, a Ľanové semienka Obed

Časová náročnosť: 3 minúty, doba varenia: 5 minút, Porcie: 1

Prísady

 • 1 šálka dieťa špenát
 • ½ šálky údeným tuniakom
 • 1 lyžica mletej ľanové semienko
 • ½ šálky cherry paradajky
 • 1 lyžica nasekanej cesnak
 • 4 lyžice extra panenského olivového oleja
 • Šťava z pol vápna
 • 1 lyžica dijonskej horčice
 • Soľ podľa chuti
 • ½ lyžičky čierneho korenia

Ako sa pripraviť

 1. Variť vodu vo vysoko ráfika panvici. Osolíme, kedy voda začne varu.
 2. Plátok cherry paradajky na polovice.
 3. Pridajte baby špenátom a cesnak. Cook po dobu 2 - 3 minúty.
 4. Kmeň špenát a cesnak a ihneď dať ich do misy s ľadovou vodou. Udržiavať ju po dobu jednej minúty.
 5. Medzitým si pripravíme zálievku zmiešaním extra panenského olivového oleja, limetkovej šťavy, dijonská horčice, soľ a korenie v miske.
 6. Preneste baby špenátom od studenej vody do misy.
 7. Premiešame v cherry paradajkami a údeným tuniakom.
 8. Pokvapkáme zálievkou a dobre premiešajte.
 9. Nakoniec posypeme ľanové semienko prášok na vrchole, a vychutnať lahodnú a orieškovou príchuťou šalát k obedu.

3. Šošovicová polievka s ľanové semienko Večera

Časová náročnosť: 10 minút Doba pečenia: 10 minút Porcie: 1

Prísady

 • ¼ šálky žltá šošovka
 • 1 a pol lyžičky nasekanej cesnak
 • ¼ šálky nasekanej paradajka
 • ¼ šálky nasekanej cibule
 • 1 lyžica ľanového semienka
 • Hŕstka lístky koriandra
 • 1 šálky vody
 • 2 lyžičky extra panenský olivový olej
 • Soľ podľa chuti
 • ¼ lyžičky čierneho korenia

 Ako sa pripraviť

 1. Ohrievať polievku hrnca a pridajte extra panenský olivový olej.
 2. Po 30 sekundách, pridáme nasekaný cesnak a smažiť do hnedej.
 3. Teraz pridajte cibuľu a varíme po dobu jednej minúty.
 4. Pridáme nakrájané paradajka, soľ a korenie. Dobre premiešajte a varíme po dobu jednej minúty.
 5. Pridajte šošovku a dobre premiešajte.
 6. Pridajte šálku vody. Variť s vekom po dobu asi 10 minút.
 7. Odstráňte polievka hrniec z plameňa a pridajte ľanového semienka. Dobre premiešajte.
 8. A konečne, obloha s niekoľkými lístkami koriandra.

 Na rozdiel od chudnutie, ľanové semienka sú tiež známe pre ďalších zdravotných výhod. Tu je to, čo sa stane, keď budete konzumovať jednu polievkovú lyžicu ľanové semienko každý deň.

Ľanové semienka Zdravie Výhody

 • Ľanové semienka pomôcť znížiť zlý cholesterol (LDL cholesterolu) a znížiť pravdepodobnosť kardiovaskulárnych ochorení.
 • Pomáhajú zlepšiť pohyb čriev a predchádzať zápche kvôli ich vysokému obsahu vlákniny.
 • Kyselina a vitamín B alfa-linolénovej na ľanové semienko môže pomôcť zlepšiť vaše vlasy a zdravie pokožky.
 • Antioxidanty obsiahnuté v ľanové semienko pomôže zvýšiť vašu imunitu a chráni pred rôznymi mikrobiálnych infekcií a dokonca aj rakovinu.
 • Ľanové semienka majú protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňuje bolesti kĺbov a bolesti hlavy a znižujú opuch.
 • Vysoký obsah vápnika flaxseeds z nich robí ideálny zdroj potravy pre vás chráni pred osteoporózou.
 • Pomáhajú udržiavať pravidelnosť menštruačného cyklu.
 • Ľanové semienka pomôže zlepšiť náladu.
 • Denná dávka ľanové semienko môže tiež zabrániť hormonálna nerovnováha u žien prechádza menopauzou.
 • Ľanové semienka sú bezlepkové, a tak, ak ste lepku citlivý, môžete použiť ľanové semienko ako náhrada potravín obsahujúcich lepok, ako je pšenica, múka, atď

Hoci flaxseeds sú naozaj skvelé pre väčšinu z vás, niektoré z vás by mal vyhnúť sa im náročné, pretože môžu zhoršiť svoje zdravotné problémy. Pozrite sa na ďalšiu časť, aby zistil, či by ste sa mali vyhnúť konzumácii ľanové semienko pre chudnutie.

Kto by mal sa im vyhnúť

 • Nespotrebúvajú ľanové semienko, ak ste trpia dráždivého ochorenia čriev. Ľanové semienka pôsobí ako preháňadlo a môže dráždiť steny hrubého čreva, čo vedie k zápalu, a dokonca aj krvácanie.
 • Buďte opatrní, ak trpíte hormonálnou nerovnováhou alebo endometrióza ako ľanové semienko môže napodobniť pôsobenie estrogénu.
 • Nespotrebúvajú ľanové semienko, ak ste tehotná alebo dojčiaca.
 • Vyhnúť sa náročné je, ak ste na riedenie krvi lieky ako flaxseeds spomaliť zrážanlivosť krvi.

Na rozdiel od vyššie uvedených bodov, môžete mať frézované ľanové semienko alebo ľanové semienko prášok na zníženie hmotnosti. Tu je niekoľko bodov, mali by ste mať na pamäti.

Body na zapamätanie

 • Porozprávajte sa so svojím lekárom predtým, než spotrebuje ľanové semienko pre chudnutie.
 • Vždy konzumovať ľanového semienka.
 • Ak používate ľanový olej na varenie, to nebude prehrievať.
 • Vyhnúť konzumácii ľanové semienko, ak ste trpia žalúdočnej nevoľnosti.
 • Mali by ste mať 5 - 6 jedál denne, ako udržať váš metabolizmus aktívne.
 • Majú 3 - 4 porcií ovocia, 4 - 5 porcií zeleniny, štíhle zdroje bielkovín s každým jedlom a vlákninu, ako schudnúť.
 • Alkohol 3 litrov vody za deň. Ak ste cvičenie 5 litrov vody - vypiť 4.
 • Cvičenie je nutnosťou, pokiaľ ide o chudnutí. Cvičenie aspoň 3 - 4 hodiny týždenne.
 • Skoro spať a vstávať skoro, takže budete mať čas na to, aby raňajkách.
 • Získať 7 - 8 hodín spánku každú noc.
 • Vyhnúť sledovanie neskoro v noci na televíziu alebo prehliadanie internetu, aby sa zabránilo neskoré nočné snacking.
 • Hovoriť s ľuďmi, ktorí sú vážne schudnúť zostať motivovaný.
 • Nepreháňaj sa s ľanové semienko rýchlo schudnúť.

S týmito tipy a všetky znalosti o tom, ako flaxseeds podporu chudnutia a najlepší spôsob, ako konzumovať ľanové semienko na chudnutie, ste viac ako pripravení urobiť prvý krok na ceste k štíhlejší vás. Ak naozaj chcete ho, musíš s tým niečo urobiť! Takže, choďte do toho a skúste ľanové semienko a orezávať tuk preč. Na zdravie!

load...