Zdravie a wellness

Kukuričné ​​vločky na chudnutie - fakt alebo mýtus?

Kukuričné ​​vločky na chudnutie - fakt alebo mýtus?

Máte kukuričné ​​vločky na raňajky? A ste pod dojmom, že sú zdravé a je ideálny pre chudnutie? Čas na to si ty prehodnotiť. Vzhľadom k tomu, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, cornflakes nemajú pomoc pri chudnutí. Oni namiesto toho prispievajú k nárastu telesnej hmotnosti.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o kukuričných vločiek a chudnutie? Čítajte ďalej.

Kukuričné ​​vločky - prehľad

Kukuričné ​​lupienky boli vyvinuté náhodou Will Kellogg a jeho brat John Kellogg v roku 1983, sa stale pšenica. On a jeho brat robil cesto z vydýchaného pšenice a potom tlačil ju cez valec, ale výsledok bol rozbitý vločky pšenica, ktorá bola opekané a slúžil pacientom v adventistov siedmeho dňa sanatória, kde pracoval. Ich pacienti páčili, tak oni pokračovali robiť to a pracoval na ňom, kým sa stal perfektné. To bolo, ako corn flakes boli vyvinuté a teraz existuje veľa značiek dostupných na trhu, ktoré chváliť svoju kvalitu a schopnosti znižovať hmotnosť.

load...

Ale sú kukuričné ​​lupienky dobré pre chudnutie?

Sú corn flakes zdravú výživu?

Obilninové môže byť dobrá raňajky voľba, ak zvolíte ten, ktorý má menej cukru a tuku a tiež obsahuje správne množstvo živín. Ale keď urobíte zlé rozhodnutia, vaše obilnín môže prispieť k nárastu telesnej hmotnosti.

Mnohí z nás si myslia, že majú kukuričné ​​vločky s mliekom, je bezpečné a zdravé raňajky varianta s vysokým obsahom živín, vitamínov, minerálov, sacharidov a malým množstvom tuku. Pravdou však je, že okno kukuričné ​​vločky obsahuje kukurica, cukor, slad, s vysokým obsahom fruktózy kukuričný sirup. Zo všetkých týchto zložiek, kukuričný sirup obsahuje vysoké sacharidy glykemický index.

load...

Podiel cukru v corn flakes je tak vysoká, a mnoho ľudí, pridajte cukor alebo med kukuričné ​​vločky spolu s mliekom. Tým sa zvyšuje obsah cukru obilniny a má to na pravidelnom základe bude mať za následok zvýšenie telesnej hmotnosti. Rôzne výsledky preukázali, že konzumácia ovsených vločiek spôsobuje obezitu.

Všetky tradičné chudnutie techniky nasledovať jedno spoločné - Jedzte menej kalórií. To platí v prípade kukuričných vločiek taky. Väčšina kukuričné ​​vločky pakety odporučiť veľkosť porcie 30 gramov s 125 ml polotučné mlieko.

Kukuričné ​​vločky na chudnutie

Kukuričné ​​lupienky sú nízke bielkovinové potraviny. Aj keď sa budete cítiť plná po dokončení jedla, mali by ste cítiť hlad znova za pár hodín.

Štúdia obilnín uverejnenej v Times of India uvádza, kukuričné ​​vločky ako nezdravé stravovanie pre deti, ale aj pre ľudí, ktorí sú zamerané na chudnutie. Takisto sa uvádza, že množstvo železa prítomného v kukuričné ​​vločky, je oveľa menšie ako množstvo uvedené v obale (1).

Ďalšie štúdie o zdravotnej časopis UK tiež uviedla, že cornflakes spôsobujú obezitu detí. Štúdia vykonaná na skupine detí s nízkym GI (glykemický index) raňajkách ako otruby, müsli, ovsené kaše a sóje a vysokým GI raňajkách ako kukuričné ​​lupienky, čokoládové ochutené obilniny alebo bieleho chleba, zistili, že vysoký GI skupinou boli s väčšou pravdepodobnosťou cítiť hlad medzi jedlami a tiež jedli viac na obed (2).

Potraviny s nízkym GI

Pre chudnutie a zostávajúce zdravé, je potrebné sa zamerať na kalórie a pokiaľ tieto kalórie pochádzajú. Kalórií by malo pochádzať zo stravy plné zdravého, bohatého na vlákna, bohaté na bielkoviny, vo vode bohaté potraviny ako ovocie, zeleniny, celozrnných výrobkov, a fazuľa. Zdravé potraviny nie sú ľahko k dispozícii v balíčkoch, takže prosím vážne uvažovať o tom, aký typ jedla vy alebo vaše deti majú na raňajky.

Už ste niekedy spotrebovaný kukuričné ​​vločky na chudnutie? Všimli ste si nejaké zmeny? Ešte nám povedať, ako to po vás pomohlo. Môžete vyjadriť v poli nižšie.

load...