Zdravie a wellness

Kompletný sprievodca pre Surya Namaskar alebo Sun Salutation

Kompletný sprievodca pre Surya Namaskar alebo Sun Salutation

Tam bude žiadny život na zemi, bez toho aby na slnku, a Surya Namaskaras alebo Sun pozdravy, ako oni sú populárno volal, je prastará metóda, ako ukázať vďačnosť alebo vzdania holdu slnku, ktorá je zdrojom všetkých foriem života na zem.

Starí jogíni hovoria, že rôzne časti tela sa riadi rôznymi Devy či božských impulzy svetla. Surya Namaskaras sú kompletné telesné cvičenia. Robí 12 sád tohto cvičenia sa premieta do robí 288 mocnej jogy ásany v rozpätí 12 až 15 minút. Surya Namaskaras tiež tvorí neuveriteľné spojenie medzi pozíciami otepľovanie-up a intenzívnym jogových ásan.

Praktizovanie Surya Namaskaras majú veľa výhod. Prečítajte si o to vedieť viac.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Surya Namaskaras

 1. Prečo Is The Sun Oslovenie dobré pre vás?
 2. Koľko kalórií stratíte V jedinej sady Surya Namaskaras?
 3. Koľko kalórií Are You Burning In Your 30-minútové cvičenie?
 4. Čo musíte vedieť, než začnete Off With The ásany?
 5. Ako to urobiť Surya Namaskaras?
 6. Kto by sa mal zdržať praktizovania Surya Namaskaras?
 7. Aké sú výhody Surya Namaskaras?

Prečo Is The Sun Oslovenie dobré pre vás?

Keď cvičíte Sun Oslovení pravidelne, zistíte, niektoré mimoriadne výhody po celom tele. Intenzívne a silné ásany v praxi majú neuveriteľný vplyv na žalúdok, pečeň, srdce, čriev, hrudníka, krku a nohách, čo znamená, že celé telo od hlavy až k päte je prínosom. The Sun Oslovenie tiež zlepšuje a zlepšuje krvný obeh v celom tele, a to zabezpečuje riadne fungovanie čriev, žalúdka a nervových centier. Keď cvičíte tejto rutiny každý deň je Vata, Pitta a Kapha sú tiež vyrovnané.

load...

Späť na obsah

Koľko kalórií stratíte V jedinej sady Surya Namaskaras?

Jediné kolo Surya Namaskaras pomôže spáliť až 13,90 kalórií na niekoho, kto je priemernej hmotnosti. S týmto ako základný meradlo, môžete sa rozhodnúť, koľko sád robiť. S praxou, mali by ste v ideálnom prípade byť schopný robiť 108. A ako ste sa snaží dostať toto číslo, budete automaticky stane fit a tónovaný.

Späť na obsah

Koľko kalórií Are You Burning In Your 30 minútové cvičenie?

Ak chcete vám väčší obrázok, sa pozrieť na to, koľko kalórií spálite za 30 minút rôznych cvičení.

load...

Vzpieranie - 199 kalórií pong - 232 kalórií Basketball - 265 kalórií Beach volejbal - 265 kalórií Futbal - 298 kalórií Cyklistické (14 až 15,9 mph) - 331 kalórií Horolezectvo - 364 kalórií Beh (7.5mph) - 414 kalórií Surya Namaskar - 417 kcal

* Údaje Courtesy: Sri Sri Ravi Shankar, Artofliving.org *

Ak chcete vedieť, ako to pomáha k dosiahnutiu vášho spaľovanie kalórií Target:

Ako kalórií spáli V Surya Namaskar

Späť na obsah

Čo musíte vedieť, než začnete Off With The ásany?

Najlepší čas na cvičenie Sun Oslovenie je skoro ráno, kedy je slnko stúpa. Musíte sa uistiť, váš žalúdok a črevá sú prázdne.

Avšak, niektorí by mohli opýtať, či Slnko Oslovenie môže byť realizovaná v noci rovnako. Áno, môže! Surya Namaskaras možné vykonávať pri východe a západe slnka. Ale ak chcete praktizovať po západe slnka, to je už nie Sun oslovenie, stane Moon Oslovení alebo Chandra Namaskaras a obsahuje ešte jednu ásany. To môže byť realizovaná, keď je Mesiac von a vidieť.

Neexistuje žiadne obmedzenie na mieste do praxe tieto ásany. Avšak, to je vždy príjemnejšie praktizovať tieto ásany vonku, alebo v plne vetranej miestnosti.

Musíte sa tiež naučiť počúvať svoje telo. Nepoužívajte pretiahnuť ako začiatočník. Vždy je vhodné cvičiť tento ásany pod dohľadom certifikovaného jogy inštruktora.

V ideálnom prípade by ste mali cvičiť aspoň 12 kôl Surya Namaskaras každý deň, čo znamená šesť sád na pravej nohe a šesť sád na ľavej nohe. Avšak, ak ste začiatočník, to je najlepšie začať so štyrmi sadami, a potom postupne zvyšovať počet sád. Surya Namaskaras zvyčajne začína s modlitbou v úcte k Slnku za to, že zdrojom energie.

Jedná sa o 12 Mantry pre 12 sád, ktoré sa zvyčajne vykonáva.

Om Mitraya námaha Om Ravaye námahy Om Suryaya námahy Om Bhanave námahy Om Khagaya námahy Om Poosne námahy Om Hiranyagarbhaya námahy Om Marichaya námahy Om Adityaya námahy Om Savitri námahy Om Arkaya námahy Om Bhaskaraya namáha

Späť na obsah

Ako to urobiť Surya Namaskaras?

Tu je podrobný pohľad na 12 krokov, ako to urobiť Surya Namaskar jogy. Rôzni učitelia majú rôzne spôsoby výučby túto sekvenciu. Niektoré majú ďalšie ásany v poradí, aby bolo intenzívnejší tréning. Ostatné držať sa základy. Či tak alebo onak, nie je tam žiadna tvrdá a rýchla pravidlá, alebo fixné dobu, po ktorú musí zostať v každom ásan. Avšak, asi 30 sekúnd v každom ásan je ideálne.

Krok 1 - Pranamasana Or The Prayer Pose

Ak to chcete Pose:

Spustite Surya Namaskaras tým, že stojí na okraji svojho mat. Udržujte svoje nohy dohromady, a uistite sa, že vaša váha je rovnomerne vyvážená na obe nohy. Teraz je nutné uvoľniť ramená a rozšíriť svojej hrudi. Nadýchnite sa a zdvihnúť obe ruky hore. Potom vydýchnite, a aby vaše dlane pred hrudníkom v modlitbe pozícii.

Krok 2 - Hasta uttanasana Alebo so zdvihnutými pažami Pose

Ak to chcete Pose:

Inhalovať. Zdvihnite ruky hore a späť, uistite sa, vaše biceps sa nachádzajú v blízkosti vašich uší. Vaše úsilie prostredníctvom tejto póze musí pretiahnuť celé telo, hneď od päty ku končekom prstov.

Krok 3 - Pada Hastasana Alebo ruka noha Pose

Ak to chcete Pose:

Vydýchnite a predkláňať od pása. Je potrebné, aby vaše chrbtica je vzpriamený. Ako ste inhalovať, aby vaše ruky na zem a vedľa nohy.

Tento Asano je tiež nazývaný uttanasana. Vedieť viac: Kompletný sprievodca uttanasana

Krok 4 - Ashwat Sanchalanasana Alebo Jazdecké Pose

Ak to chcete Pose:

Teraz, Nadýchnite sa a zatlačte ľavú nohu späť, ak je to len možné. Ohnúť pravé koleno a položte ruky vedľa nohy. Premeňte svoj pohľad dopredu.

Krok 5 - Parvatasana Or Mountain Pose

Ak to chcete Pose:

Výdychu a zdvihnite boky a kostrč. Hrudníka musí smerovať dole k vytvoreniu obráteného V.

Tento Asano je tiež nazývaný Adho Mukha Svanasana. Vedieť viac: Kompletný sprievodca Adho Mukha Svanasana

Krok 6 - ashtanga Namaskar Alebo Salute s ôsmimi dielov

Ak to chcete Pose:

Opatrne, aby vaše kolená dole na zem, a vydychuje. Vezmite si svoje boky dozadu a posuňte dopredu tak, že bradu a hrude ležať na podlahe. Zdvihnite zadok nepatrne. Môžete si všimnúť, že ruky, nohy, kolená, hrudníka, a brada dotýkať podlahy. Osem častí celkom.

Krok 7 - Bhujangasana Alebo Cobra Pose

Ak to chcete Pose:

Teraz posuňte svoje telo dopredu. Zdvihnite hrudník do kobry predstavovať. Lakte musia byť ohnuté, a ramená musia byť umiestnené ďaleko od uší. Premeňte svoj pohľad hore.

Vedieť viac: Kompletný sprievodca Bhujangasana

Krok 8 - Parvatasana Or The Mountain Pose

Ak to chcete Pose:

Výdychu a zdvihnite boky a kostrč. Hrudníka musí smerovať dole k vytvoreniu obráteného V.

Krok 9 - Ashwat Sanchalanasana Alebo Jazdecké Pose

Ak to chcete Pose:�

Nadýchnite sa a tlačiť pravú nohu späť, ak je to len možné. Ohnúť ľavé koleno a položte ruky vedľa nohy. Premeňte svoj pohľad dopredu.

Krok 10 - Pada Hastasana Alebo ruka noha Pose

Ak to chcete Pose:�

Vydýchnite a predkláňať od pása. Je potrebné, aby vaše chrbtica je vzpriamený. Ako ste Nadýchnite sa, aby vaše ruky na zem a vedľa nohy. Vydýchnite.

Krok 11 - Hasta uttanasana Alebo so zdvihnutými pažami Pose

Ak to chcete Pose:�

Nadýchnite sa a zdvihnite ruky hore a späť, uistite sa, vaše biceps sa nachádzajú v blízkosti vašich uší. Vaše úsilie prostredníctvom tejto póze musí pretiahnuť celé telo, hneď od päty ku končekom prstov.

Krok 12 - Pranamasana Or The Prayer Pose

Ak to chcete Pose:�

Udržujte svoje nohy dohromady, a uistite sa, že vaša váha je rovnomerne vyvážená na obe nohy. Teraz je nutné uvoľniť ramená a rozšíriť svojej hrudi. Nadýchnite sa a zdvihnúť obe ruky hore. Potom vydýchnite a priniesť svoje dlane pred hrudníkom v modlitbe pozícii.

Späť na obsah

Kto by sa mal zdržať praktizovania Surya Namaskaras?

 1. Tehotné ženy sa musia zdržať praktizovaní Surya Namaskaras po treťom mesiaci tehotenstva.
 1. Tí, ktorí trpia prietrže a vysokého krvného tlaku je potrebné sa tiež vyhnúť cvičí túto sekvenciu.
 1. Tí, ktorí trpia problémami s chrbtom by sa mala snažiť správne vedenie pri nácviku túto sekvenciu.
 1. Ženy sa musia vyvarovať praktizovaní Sun Oslovenie zatiaľ čo oni sú na ich obdobie.

Späť na obsah

Aké sú výhody Surya Namaskaras?

Praktizovanie tejto sekvencie má nespočetné výhody. Ale to sú najbežnejšie.

1. Zlepšuje krvný obeh v tele

Celom slede, nádychu a výdychu, čo znamená, že vaše pľúca podstúpiť konštantný ventiláciu. Vaša krv zostáva čerstvé a okysličenej. Táto prax pomáha odstrániť toxíny z tela.

2. Chudnutie Mantra

Ak je táto Asano vykonáva rýchlym tempom, to sa stane kardio rutina. Z tohto dôvodu, to vám pomôže schudnúť a tiež tóny vaše abs a paže. Chrbtica stáva veľmi flexibilné. To tiež posilňuje kostrový systém.

3. Umožňuje pravidelným menštruačnom cykle

Pokiaľ máte nepravidelný menštruačný cyklus, bude to rutinné vyrovnávať a regulovať svojej doby. Ak pravidelne cvičil, ale tiež zaisťuje jednoduché pri pôrode.

4. Stávkarov pokožku a vlasy

Táto sekvencia vás udržuje zdravé a mladistvý, bez ohľadu na svoj vek. To zlepšuje krvný obeh, a preto dodáva zdravý lesk na tvári. To meškanie príznaky starnutia a udržuje vrásky na uzde. Táto postupnosť tiež zabraňuje vypadávaniu vlasov a šedivenie vlasov.

5. Anti-úzkosť a upokojujúce vlastnosti

Surya Namaskar predstavuje zlepšenie pamäti a zlepšiť nervovú sústavu. Sekvencia tiež stabilizuje činnosť štítnej žľazy a žliaz s vnútornou sekréciou. Preto sa znižuje stres a úzkosť a podporuje kľud.

Späť na obsah

Táto rutina je perfektný tréning. Spája svoju myseľ, telo a dušu, a prináša to najlepšie z vás. To zvyšuje svoje zvyky a prináša dokonalej harmónii vo svojom živote. Kto vedel? Všetko trvá 12 ásan.

load...