Zdravie a wellness

Koľko kalórií pomáha Surya Namaskar spáliť?

Koľko kalórií pomáha Surya Namaskar spáliť?

Chcete schudnúť, ale nie v obvyklom spôsobe dvíhanie závažia alebo potenie v telocvični? A chcete, aby sa vaše telo pružné v tomto procese? Potom starobylé jogové praxe Surya Namaskar je práve pre vás!

Surya Namaskar bola uznaná ako jeden z najkrajších a jednoduchých techník chudnutie. Je to staroveký, silný a niečo, čo bola realizovaná po priebehu mnohých storočí. To robí telo flexibilné fit a silná. Väčšina expertov tvrdí, že Surya Namaskar tiež zvyšuje metabolizmus a pomáha pri budovaní štíhle svaly. Ťažko by ste našli cvičenia v týchto dňoch, ktorý prináša také úžasné výsledky v krátkom čase!

Takže bez akéhokoľvek ďalšieho oneskorenia, pusťme sa spôsoby, v ktorom môžete zbaviť váhu používať tento úžasný a starobylé jogy techniku!

Čo je Surya Namaskar Všetko o?

Surya Namaskar je tiež známy ako Sun oslovenie v angličtine. Jedná sa o bežné sekvencie 12 držanie tela. Každý z týchto ásan sa vykonáva preťahovanie prvýkrát, pravú stranu tela, nasledované na ľavej strane. To robí jedno koleso Sun oslovenie. 12 kôl, to znamená, že sada 24 ásan by sa malo robiť. Tieto ásany majú fenomenálny vplyv na krku, hrudníka, srdca, žalúdka, čriev a nôh. Jednoduchšie povedané, Sun Oslovenie alebo Surya Namaskar je kompletný telesné cvičenie samo o sebe. Pozícia, vo Surya Namaskar rozmedzí od pruženia a ohýbanie natiahnutie svalov, zatiaľ čo neustále dýchanie a von rytmicky. Za týmto účelom sa odborníci na jogu nazývajú Surya Namaskar základňu powerjogy. Power joga jednoducho si kladie za cieľ dosiahnuť viac zdravotných výhod v kratšom čase. Takže, ak si ponecháte veľmi zaneprázdnený alebo chcete znížiť váhu v kratšom čase, jóga cvičenia je určené pre vás.

load...

Rovnako ako akékoľvek iné ásany, Surya Namaskar mala byť realizovaná na lačný žalúdok. Odporúča sa, aby interval minimálne dve hodiny medzi jedlom a prevedením Namaskar. Ideálny čas na prax Surya Namaskar je v skorých ranných hodinách, a to by malo byť vykonané s výhľadom na vychádzajúce slnko. Surya Namaskar si kladie za cieľ zladiť svoju myseľ, telo i dušu. Týchto 12 asanas sú vykonané rytmicky v poradí a je nutné synchronizovať s dýchaním. A teraz podrobnosti o Surya Namaskar kalórie spáliť.

Ako urobiť Surya Namaskar schudnúť?

Aby bolo možné schudnúť pomocou Surya Namaskar, tieto kroky do svojho denného rozvrhu. To by malo byť určite k úžitku!

1. Prečítajte si všetky kroky, ktoré spadajú pod Surya Namaskar. Je ich tam dvanásť pózy celkom a treba ich vykonávať s presnosťou. Je dôležité naučiť sa, ako to urobiť Surya Namaskar správnu cestu, ak chcete schudnúť. Bude vám trvať od asi 30 minút, aby sa celú hodinu dokončiť všetky pózy na jeden záťah.

load...

2. Je potrebné vykonať kroky každý deň v rovnakom čase. To vám pomôže schudnúť rýchlejšie. Ak by ste chceli zostať motivovaný celom jogy rutiny, skúste nejakú upokojujúce a jemné hudby. Uistite sa, že to nie je niečo, čo príliš hlasno alebo funky. Klasická hudba by to skvelá voľba v tomto prípade.

3. Je potrebné vykonať kroky pri pomalom a stabilným tempom. Ak ste práve začal učiť o joge, bude trvať asi 15 dní zdokonaliť všetky pózy. To bude tiež vám umožní budovať silu a získať slim rýchlejšie, než si myslíte!

4. Akonáhle ste si vybudovali dosť síl, zvýšenie počtu kôl vy! Dalo by sa praktizovať Surya Namaskar asi šesť dní v týždni a to celkom 12 kôl.

5. Tie by mali ukončiť svojej praxi sa 5 minút naťahovacie cvičenia alebo relaxačné predstavuje ako je Shavasana.

Kalórií spáli v Surya Namaskar:

Štúdie preukázali, že jedna minúta Sun oslovenie pomôže spáliť kalórie 3,79. Prostredníctvom výskumu sa ukázalo, že jedna plná kolo Surya Namaskar trvá približne 3 minúty a 40 sekúnd. Preto spálených kalórií za 1 Surya Namaskar môže byť až 13,91 kalórií. Tento výsledok sa však môže líšiť od človeka k človeku, v závislosti na svoje príslušné telesnej hmotnosti a ďalších atribútov.

Je známou skutočnosťou, že jedna libra tuku sa rovná 3500 kalórií. Takže, ak si budete priať znížiť o pol kila každý týždeň, je nutné spáliť približne 250 až 500 kalórií denne. Za použitia týchto údajov, priemerná individuálny váženie by mal vykonávať

  • 18 minút Sun oslovenie spáliť 250 kalórií,
  • 25 minút na 350 kalórií
  • 40 minút na 500 kalórií, resp.

Jóga začiatočníci zvyčajne začínajú so štyrmi kolesami Surya Namaskar, ktoré vám spáliť takmer 55 kalórií. Počet by sa mal postupne zvyšovať, aby sa nezabúdalo telesné schopnosti. 12 kôl Surya Namaskar spáliť takmer 156 kalórií, ktoré je rovnaké ako vyhotovenie dôsledné cvičenie v posilňovni po dobu jednej hodiny. Niektorí odborníci dokonca jogy praktizovať 100 namaskars v každej relácii. Avšak, mali by ste dôsledne zdržať nepreháňam na ásany. Počet ideálne Surya Namaskar pre spaľovanie kalórií by mala byť zvážiť s prihliadnutím tepovú frekvenciu, vytrvalosť a silu. Vzhľadom k tomu, že postoje Sun oslovenie môže byť improvizované závislosti na konkrétnom type karosérie, môže byť spustený od každého, kto chce rýchlo stráca kalórií. Zatiaľ, začiatočníci by mali vykonávať ásany pod dohľadom od odborníkov získať maximum výhod.

Tipy na zapamätanie:

Existuje aj niekoľko tipov, môžete pamätať, zatiaľ čo cvičí Surya Namaskar pravidelne. To bude určite pomôže zhodiť váhu rýchlo!

1. Skúste cvičiť Surya Namaskar v dopoludňajších hodinách. Máte prázdny žalúdok počas skorých ranných hodinách svitania a podľa odborníkov jogy; by ste nemali konzumovať nič o 4 až 5 hodín pred Surya Namaskar.

2. Každé kolo Surya Namaskar spáli celkom 10 kalórií. Týmto spôsobom môžete ľahko spáliť asi 145 kalórií za štyridsať minút rutina.

3. Tie by mali byť vykonávať každý pohyb v pomalom spôsobom. Nezabudnite byť elegantné. Nenechajte to spomaliť príliš veľa.

4. Než začnete, urobiť pár zahriatie úsekov. To vám pomôže zmierniť do jogy rutiny a nedošlo k zraneniu.

5. Tie by mohli spievať Surya Namaskar mantru ak počúvaní hudby nie je vaša vec.

6. Ak chcete rýchle výsledky, robiť šesť sád Surya Namaskar. To umožní, aby vaše telo pružné a budovanie sily. 108 nábojov by malo byť viac než dosť pre prelievanie kilá navyše. Avšak, nenúťte sa pri tréningu. Joga sa nepredpokladá, aby ste sa cítili zdôraznil, alebo napäté.

Surya Namaskar alebo Sun oslovenie nie je len praktizovaný spáliť kalórie. Ponúka celý rad ďalších výhod, ako je zvýšenie pružnosti svalov, posilňovanie štvorhlavý sval, zadné a hornej časti tela, zvýšenie respiračné kapacity, zlepšenie fungovania kardiovaskulárneho a stimuluje tráviaci systém. To tiež dáva úľavu od psychickej záťaži, strese a emocionálne úzkosti. Aby som to zhrnul, Surya Namaskar je mantra zostať pokojný, zdravý a fit.

Jóga bola tam od nepamäti, a nič nemôže byť múdrejší než zvolilo ju znížiť váhu!

Cvičíte Surya Namaskar? Má to vám pomohla pri chudnutí? Dajte nám vedieť v komentároch!

load...