Zdravie a wellness

Karma Yoga - Čo je to a aké sú jeho výhody?

Karma Yoga - Čo je to a aké sú jeho výhody?

Čo je to modlitba? Odpoveď na túto otázku sa líši od človeka k človeku. Ale jeden aspekt nás všetkých záväzná je čistá radosť zapojiť sami v nejakej práci a stratil pojem o čase. A v tomto procese, ak to, čo urobiť, je pomáhať druhým, ešte lepšie. Teraz sa blíži k bodu, ak chcete dosiahnuť moksha, takže všetko a stal sa mníchom nie je jedinou možnosťou. Existujú aj iné spôsoby, ako to urobiť, by zostať tam, kde si medzi nábojmi osôb a aktivity - prostredníctvom Karma jogy. Čítať ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o joge karmy a ako ju popíjať vo vašom živote.

Čo je Karma jóga?

Späť v deň, keď Arjuna váhal pokračovať s vojnou Kurukshetra, Krishna mu poradenstvo ohľadom správne a čo zlé, je zmyslom života, dharma a karma. Tieto poznatky sú známe ako Bhagavadgíta, teraz zostavený v rôznych formách a jazykov. Karma joga je jedným z jednotlivých lekcií udeľovaných Arjuna Krišna ho presvedčiť k účasti vo vojne.

load...

Zjednodušene povedané, Karma jóga je prácu dobre bez akýchkoľvek očakávaní. , Karma 'znamená akcie a, jóga' je zameraný na poznanie seba samého. Slovo, Karma joga ', teda znamená vedieť, sami seba skrze prácu. Je to nesebecký akcia považovaná za modlitbu. Tento druh práce je prostriedkom na dosiahnutie moksha. To musí byť vykonané s venovaním, lásky a starostlivosti, bez toho, aby očakával nejaké plody práce. Musíte to urobiť len pre čistú radosť z nej a zámer pomáhať ostatným.

Ak chcete túto cestu a stať sa Karma Yogi, porozumieť princípom Karma jogy uvedených nižšie.

Jóga Zásady Karma

 1. No myslím,
 2. Majú Čisto motívy
 3. Byť povinní
 4. Čo najlepšie
 5. Vzdať výsledkoch
 6. Slúžiť všetkým
 7. Byť disciplinovaní

1. Premýšľajte Well

Mať správny prístup k práci je celý rozdiel. Karma joga vyžaduje, aby ste mali milujúci a starostlivá postoj pri výkone svojej práce. Zoberme si prácu ako uctievanie, a pamätajte, že, ako robiť svoju prácu nezáleží, ale postoj, s ktorým si so sebou to, čo sa počíta viac. Snažte sa vedome vyhnúť negatívne vlastnosti, ako je agresia, strachu a žiarlivosti a popíjať pozitívne vlastnosti, ako je disciplína a trpezlivosť.

load...

Späť na obsah

2. Mať Čisto motívov

Keď budete mať niečo, na čom záleží najviac, je dôvod, prečo ste to vzal. Vyhnúť sa myslenie o výhodách práce zožne a ísť dopredu len s čistým úmyslom robiť to dobre a správne. Neváži prácu robíte a očakávajú, že si zodpovedajúcu odmenu za to. Buď nesebecký vo svojej službe.

Späť na obsah

3. Byť Duty Bound

Robte to, čo máte robiť potrebné. Plniť svoje povinnosti dobre, so záujmom a nadšením. Nepoužívajte vyhýbať sa im tak, že nie je v poriadku. Nájsť vnútornú rovnováhu a ušetriť energiu na nich známe. Získanie prácu dobre, je dôležité, aby sa zameriavajú len na to. Buďte pozitívny a učiť sa zo skúseností života vrhá na vás.

Späť na obsah

4. Dajte Your Best

Keď robíte niečo, dať svoj všetko. Porodíš to najlepšie z vašich schopností a využiť ich v činnosti robíte. Ak si uvedomíte, že môže byť lepšie, pokúsiť sa začleniť, že vo vašej práci. Nedržte sa späť zo strachu, požadované úsilie, alebo ste strach z kritiky, že bude generovať. Nebuďte starosti s tým, kto ťa sleduje. Bez ohľadu na to, či niekto ťa sleduje, alebo nie, dať to najlepšie. Ťažiť maximum pozitivity z práce, ktorú robíte a minimalizovať negativitu.

Späť na obsah

5. Vzdať výsledkoch

Práca kvôli nej, bez toho aby premýšľal o účinkoch, ktoré budú žať. Nenechajte sa obťažovať s výsledkami, či už sú dobré alebo zlé. Čo je dôležité, je to, ako dobre si plniť svoju úlohu a svoju oddanosť voči nej. Nezabudnite, že žiadna práca je lepší ako iný. Všetky práce je rovnaká, a robí to s kompletným zameraním je vyššia, než výsledky bude žať. Uvedomte si, že ste obyčajný nástroj, aby svoju prácu. A čo je najdôležitejšie, nemusíte byť pripojená k vašej práci. Mali by ste byť schopní sa toho vzdať ľahko v prípade potreby.

Späť na obsah

6. Slúžiť všetkým

Správať k ostatným, ako chcete byť zaobchádzané. Milovať ľudí okolo seba a musí byť uvoľnená z nich. Komunikovať s nimi a pochopiť svoje myšlienky a nápady, bez toho aby ich súdiť. Uvedomujeme si, že všetci sme jedno a súčasťou toho istého vesmíru. Univerzálny energie nás zaväzuje. Byť pokorný. Upraviť a prispôsobiť sa situáciám, bez toho by bol odpor k zmene. Dávajte pozor, aby ste prepadať k moci, sláve a chvále.

Späť na obsah

7. Byť disciplinovaní

Každá práca robíte potrebuje určitý súbor zručností. Uvedomte si, že aj absorbovať tieto vlastnosti. Tieto vlastnosti by mohli byť zameranie, fyzické a psychické schopnosti, skúsenosti, emočné rozsah, atď. Pri každej pracovné miesto, je požiadavka každého z týchto vlastností sa líšia. A každú úlohu určite vás naučia niečo, a pridáva do svojho poznania. Robiť svoju prácu ste dobre dostali a dozvedieť sa niečo z toho.

Späť na obsah

Výhody Karma jogy

 • Karma jóga očisťuje svoje srdce
 • To robí negatívne pocity, ako ego, nenávisti a žiarlivosti zmizne
 • Bude vštepiť dobré vlastnosti ako láska, pokora a tolerancia
 • Táto cesta sa budete pozerať na život v širšom a liberálnejší spôsobom
 • To vám pomôže vzdať sebectva
 • Karma joga vám bude orientovaná na služby a cíti jeden s každým
 • To bude robiť si vedomí seba a pocit blaženosti
 • Bude rozvíjať svoje vnútorné duchovnú silu a moc

Teraz, keď vieme, čo Karma joga znamená, pozrime sa na niektoré často kladené otázky týkajúce sa to.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako je Karma joga začlenená do duchovnosti?

Vzhľadom k tomu, Karma jóga je nesebecká prax, služby pre komunitu, starostlivosť o svojich potrieb, a pomáhať ostatným, sú považované za duchovnej praxe.

Dá sa vybrať, čo chcú robiť v joge karmy?

Karma jóga je presvedčený, že by ste mali urobiť, čo je potrebné urobiť, aj keď to je niečo, čo neurobil skôr. Učenie na pracovisku a teší ho je Karma joga cesta.

Akú službu robí Karma Yogi musieť robiť?

Karma Yogi, v závislosti na svojich možnostiach, môžu robiť akýkoľvek druh služby, ktorá je nutná a potrebná v tom okamihu.

Čo znamená pomáhať ostatným v tomto sebeckého svete je úspech sám o sebe. Karma jóga je ten správny sprievodca, ktorý vám pomôže s vašou veci v nezištnej a harmonicky. Ak každý z nás urobil, by sa svet stal lepším miestom. Takže, choďte do toho, pochopiť podstatu Karma jogy a popíjať ju.

load...