Zdravie a wellness

Jóga vs. Pilates - Aká je vaša voľba?

Jóga vs. Pilates - Aká je vaša voľba?

Svet sa bude Ga-ga o joge, a právom. Ale tí, ktorí sú do Pilates asi nezaujíma. No, joga a pilates sú častejšie ako nie, hodil v rovnakej kategórii. A aj keď sú podobné praktiky, ktoré majú niektoré do očí bijúce rozdiely, ktoré si ľudia neuvedomujú. Tak tu je - bitka hlavy-on roztiahnutie vs. Sily!

Jóga Vs. Pilates - Čo je pre vás ten pravý?

Rozdiel # 1 - Origin Of The Practice

Jóga je prastarý indický praxe, ktorá vznikla pred viac ako 5000 rokmi. So stabilným vývojom cez stáročia a kultúr, joga sa rozdelila do Bikram, ashtanga, Vinyasa, Iyengar, atď Tie sa riadi rovnakými princípmi, ale včlenili variantov tak, aby vyhovovali rôznym potrebám.

Pilates, na druhú stranu, je oveľa mladší praxe. Začalo to v polovici - 20. Storočia a bol založený Joseph Pilates. On vytvoril túto formu cvičenia pre rehabilitáciu a posilňovanie.

load...

Kúsok Pilates maličkosti: Je tanečníci, ktorí v skutočnosti z tejto praxe slávny po celom svete. Že zmenili v praxi tak, aby boli silné pre ich vzdelávanie.

Rozdiel # 2 - rozdiel mysle, tela a ducha

Kým obaja joga a Pilates verí, že telo a myseľ sú spojené, jóga pridáva prvok ducha praxi príliš. Keď cvičíte jogu, máte tendenciu objavovať spiritualitu prostredníctvom meditácie.

Rozdiel # 3 - Čo možno očakávať od triedy

Či už je to trieda jogy alebo triedy Pilates, každý z nich je iný. Takže nemožno určiť minute detaily. Avšak, toto je široké spektrum toho, čo môžete očakávať v jogy Vs. Trieda Pilates.

load...

Jogy majú flexibilné rutiny. Môžete kombinovať sekvenčné variácie a držanie tela, aby sa tisíce rôznych kombinácií. Záleží tiež na tom, aký štýl jogy si vybrať, alebo ktoré učiteľ idete. Ashtanga a Bikram style jogy sú dve formy jogy, ktoré robia majú nastavené sekvenciu. S každým iným spôsobom, tam sú možné umpteen variácie. Aj niektoré jogy zahŕňajú meditáciu ako súčasť rutiny. To káže zameranie a obetavosť na začiatku triedy a umožňuje spoznať a ťažiť z výhod cvičenia po triede.

Triedy Pilates, sú však viac štruktúrovaný. Takže budete vedieť, čo môžete očakávať, keď idete do triedy.

Rozdiel # 4 - Aktuálne Workout

Oba postupy vám pomôžu získať silu a pružnosť.

V typickom jogy, každý sval v tele dostane rovnaký tréning. Každá póza nasleduje počítadla pozícii, aby zabezpečili vytvorenie rovnováhy vo vašom tele. Zásadnou prednosťou spoločnosti je neoddeliteľnou súčasťou jogy. Ale je to len kúsok skladačky, a nie celý zameranie.

Pilates cvičenia vám celkové telesné cvičenie. Zameriava sa najmä na vyrovnanie chrbtice a posilnenie jadra. Pohyby sú regimented. Niektoré triedy používajú stroje, ktoré vám pomôžu získať silu. Ostatné zahŕňajú spracovanie na podložke a používať iba odolnosť organizmu budovať silu jadra.

Rozdiel # 5 - kalórií spálite a hmotnosť prehráš

Jóga alebo Pilates pre chudnutie - čo je lepšie? A 50 minút Hatha joga trieda vám umožní spáliť až 145 kalórií. Ak sa rozhodnete pre Power Yoga sedenie, mohli by ste prísť až 250 kalórií.

Normálny 50-minútové Pilates cvičenie vám pomôže spáliť asi 175 kalórií. V intenzívnom a pokročilé praxi, môžete spáliť až 375 kalórií.

Rozdiel # 6 - používajte dýchacie

Obaja joga a využitie Pilates dýchanie a koncentračné techniky. Jóga však využíva dýchanie na intenzívnejšie úrovni.

Keď cvičíte ashtanga vinyasa alebo formy jogy, použite dýchanie Ujjayi, kde si zvýšiť dobu vdýchnutí a výdychov, zatiaľ čo vy idete hlbšie do praxe. Tie sú tiež potrebné, aby zodpovedali svoj dych s pohybom a pozícií. Jogy tiež Pranayama, čo je časť venovaná dýchanie.

V Pilates praxi, budete dýchať nosom, a vydýchol ústami.

Takže, ktorý z nich by ste mali Pick?

Ak je vaším cieľom schudnúť a posilniť svoju chrbticu, a potom, samozrejme, možno ste už zhotovené vašej mysle ísť na Pilates.

Avšak, ak hľadáte všestranný praxe, ktorá tiež pomáha pri pripájaní na duchovnej úrovni, jóga je váš tip.

To bolo všetko, o joge vs pilates. Ak ste zmätení, možno budete chcieť vyskúšať oboje, a uvidíte, ktorý z nich si teraz lepšie. V niekoľkých triedach, budete tiež často všimnúť, ktoré cvičiť vaše telo reaguje lepšie.

load...