Zdravie a wellness

Jóga Vidya Meditácia - kompletný sprievodca

Jóga Vidya Meditácia - kompletný sprievodca

Čo je to meditácia? To naozaj pomôcť? To sú niektoré z otázok, nováčikovia na meditáciu a jogu neustále pýtať. Meditácia je skúsenosť, kedy človek stojí na absolútnu pravdu. Je to skúsenosť absolútneho pokoja. Je to poznanie svoje pravé ja!

Na tomto liste, máme Yoga Vidya meditácie, ktorý má veľký počet programov, ktoré sa jogy na úplne novú úroveň. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Meditácia - prehľad:

Meditácia je často zamieňaná s mnohými ďalšími vecami. Niektorí ľudia veria, že to je koncentrácia mysle, ovládanie a relaxáciu mysle. Iní veria, že meditácia je prekonanie stresu.

load...

Avšak, títo nie sú správne slová, aby definovali meditáciu, ako meditácia, nie je niečo, čo si môžu myslieť. Je nad slovami, mimo myslenie. Nemôže byť uvažované. Vyššie uvedené vety použité na definovanie meditácie vlastne charakterizovať ako jeden medituje. Mediácia je vlastne skúsenosť jednoty, ktorá prináša pocit pohody a blaženosti.

Meditácia je stav, kedy je myseľ úplne blažený. Jedná sa o myseľ stále tak zabraný do zážitok, že myseľ sama stáva zážitkom.

Učenie meditácie nie je niečo, čo sa dá robiť na vlastnú päsť. To si vyžaduje, aby vedenie, ktoré kvalifikovaný inštruktor jogy môže ponúknuť. To je miesto, kde Yoga Vidya prichádza na pomoc ľuďom pochopiť skutočný význam meditácie.

load...

Yoga Vidya Meditation:

Yoga Vidya je najväčší európsky joga inštitúcia, ktorá inštruuje jednotlivcov a skupín v joge a meditácii. Je registrovaná pod jogy Alliance International zastrešujúcej organizácií.

Yoga Vidya umožňuje jednotlivcom harmonizovať ich energiu miešať svojej mysle, tela a ducha. To pomáha svojim študentom tým, že zvyšuje radosť a pozitivity v živote. To je posilňuje a vezme ich k sebarealizácii. To im dáva ideálne prostredie, kde by rozšíriť svoj pohľad.

Yoga Vidya tiež im umožňuje nájsť skutočné šťastie v sebe cez dýchacie cvičenia, jogových pozícií, spievanie, hlbokej relaxácie a meditácie.

Existuje viac ako 650 programy vedené Yoga Vidya. Tu je zoznam niektorých z programov ponúkaných Yoga Vidya meditácie:

1. Jogy Terapia:

Tu, jednotlivci sú oboznámení s pasívnou jogy. Učí uplatnenie jogy terapia vo fyzioterapii prostredníctvom prednášok a praktických cvičení.

2. Zvuk a meditácie:

Zvuk môže mať hlboký vplyv na meditáciu. Yoga Vidya umožňuje jednotlivcom naučiť tento krásny umenia. V praxi to vás naučí, ako používať zvuky meditovať a priniesť mier do svojho tela a mysle.

3. Ho'oponopono - Havajské Meditačné Metóda:

Táto metóda Hawaiian pokoja učí riešenie konfliktov, nachádzať pokoj, dokonalosť a lásku. Yoga Vidya Meditácia učí, že všetko je prepojené cez neustále rezonancie. Lásku a odpustenie tvorí jediný spôsob, ako v živote.

4. Nájdenie duchovnosť v prírode

V skutočnosti môžete spojiť s zeme, neba a stromy. Môžete sa naučiť otvoriť svoje srdce a spojiť sa s prírodnými živlami. Tie by sa naučil niektoré cvičenia, ktoré by vám pomôžu sa uzdravili a cítiť energiu éterickými bytosťami.

5. Celoživotné jogy:

Tento workshop učí ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev a vekových skupín správny spôsob, ako robiť jogu. Jóga asanas alebo držanie tela, musí byť vykonaná správne, aby bolo možné ťažiť z nich. Tiež nesmieme zabudnúť, že meditácia je neoddeliteľnou súčasťou jogy. Takže, ak sa správne učiť jogu, budete tiež môcť meditovať správnu cestu.

6. Koncentrácia a meditácie:

V tomto programe, budete oboznámení s špirála pohybu pozostávajú z Ida a Pingala. Prostredníctvom tohto programu, mali by ste byť tiež učil o Anahata čakry. Dozviete sa tiež, meditovať na srdcové lotosu.

7. Relax:

Naše životy sa stali tak hektické, že dnes sme zabudli význam relaxáciu. Všetko, čo je veľký zhon. Môžete sa naučiť nejaké relaxačné cvičenia jogy cez Vidya meditácie dielní.

8. Element Meditácia:

Yoga Vidya vedie praktické semináre na riadených meditáciou, ako sú potok, hory, a oheň meditačných techník. Tieto vám pomôže čítať vaše podvedomie správne a konať podľa toho, čo vaša myseľ vám povie.

9. Prána jogy:

Naučte sa prána cvičenie jogy s jogou Vidya meditácie, ktorá sa zameriava na dychové cvičenia. Tento program tiež učí, ako dosiahnuť psychickej a duševnú rovnováhu s pomocou dychových cvičení. Môžete skutočne zažiť a uvedomiť si svoje vnútorné ja cez Prana Yoga.

10. Energetické Body:

Získať teoretické poznatky a praktické vedomosti o základných energetické body v tele a ako ich používať pre blaho a šťastie.

11. Nada Yoga:

Tento program vám pomôže praktizovať meditáciu so zvukom. Je to podobné ako Shavasana. Budete tiež učil Dhrupad, Vinyasas, Ásany a ušné a hlasových pozornosť cvičenia.

Hlavným cieľom jogy Vidya meditácie je naučiť ľudí, ako cvičiť jogu a meditácie pre lepšie zdravie a pokojný život. Skúste túto formu meditácie. Pozrite sa na on-line za Yoga Vidya videa. Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

load...