Zdravie a wellness

Jóga tanečná terapia - Super nadšená forma jogy

Jóga tanečná terapia - Super nadšená forma jogy

Ak máte radi tanec a prisahajú na jogu, potom ste si istí, dostať nadšený touto formou jogy. Je to krásny vyvrcholením princípy tanca a jogy. Spoločne tieto dve formy umenia a cvičenia majú terapeutický účinok na svoju bytostí. Prečítajte si o to vedieť viac.

Yogadance Therapy ™ 101

 1. Čo je Yogadance Therapy ™?
 2. Aké sú základné podobnosti medzi tanca a jogy?
 3. Ktorý začal Yogadance Therapy ™?
 4. Štúdia Za Yogadance Therapy ™
 5. Yogadance ako terapia
 6. Čo môžete očakávať v typickom joga Dance Class?
 7. Ktorí mali zvážiť učenia Táto terapia techniku?
 8. Tam, kde sa z nich dozvedáme tohto jedinečného Therapy?

Čo je Yogadance Therapy ™?

Yogadance Therapy ™ je forma umenia, ktoré je založené na uplatňovanie zásad jogy k tancu. Stabilný, ale pohodlné a uvoľnené sled pohybov tvorí ťažisko a tok jogy ásan.

Kurz je založený na prax, ak sa žiadosť o tanec obvyklé jogy je prevládajúci. Táto teória sa učí príliš. Táto nová metóda jogy zahŕňa tanec, joga a filozofiu. To bola aplikovaná na tri rôzne techniky tance, a to, balet, moderný a indický klasický.

load...

Späť na obsah

Aké sú základné podobnosti medzi tanca a jogy?

Tanec a joga sú dva rôzne postupy. Ale majú niektoré do očí bijúce podobnosť.

 1. Obe tieto umelecké formy sú zachované vo forme živých tradícií. Tiež je to učiteľ, ktorý hrá kľúčovú úlohu v uchovanie a odovzdávanie týchto foriem naprieč generáciami.
 2. Na Bharata Naty Shastri definuje toto umenie ako: "Medzi disciplíny rozjímanie získať väčšie znalosti a dosiahnuť mieru". To tiež hovorí, "tanečné herec bol dokonalý jogín vyjadrujúci jeho zvládnutie výkonu ako v jogové tranze podobnom stave". To nám dáva tušenie, že tieto dve disciplíny majú pripojenie od nepamäti.
 3. Tanec je považovaný za náboženské aktivity par excellence, ktorý je tiež povedal, aby očistiť myseľ a telo. Jóga je úplne na rovnakých linkách. To vám umožní pripojiť duchovne čistí ako myseľ a telo.
 4. Obaja joga a tanec vám pomôže zažiť zastavenie z automatizmu mysle. To sa vykonáva s bežnou praxou, kedy vaše myseľ sa učí sústrediť.

Keď sa tí dvaja stretnú v podobe Yogadance, vytvorí vznešenosť akcie, ktorá preniká svätú priestor extra-každodennej skúsenosti. To znamená, že ovplyvňuje vaše telo a priestor s duchovného uvedomenia, čím vás chráni pred účinkami rozpadajúcich so silami.

load...

Späť na obsah

Ktorý začal Yogadance Therapy ™?

Soraya Franco je zakladateľom Asanarte Yogadance Therapy ™. Ona je yogini, výtvarník, joga a tanečný pedagóg, cestovateľ, filozof, vedec, choreograf, soul dobrodruh, cestovateľ zo svetových kultúr a performer sama.

Bola profesionálnou tanečnicou za posledných 20 rokov. V roku 1995 bola vybraná pre "Umelci bez hraníc", ktorý je zapísaný do medzinárodného ocenenia, študovať indický klasický tanec. Od tej doby začala jej učenie a prax v integrácii jogy a tanca. Jej technika Yogadance Therapy ™ je kombináciou analýzy pohybu a karosérie techniky.

Späť na obsah

Štúdia Za Yogadance Therapy ™

cieľom štúdie

Soraya Výskum bol založený na tom, ako je možné jogy, tanca a filozofie integrovanej vytvoriť povedomie pohyb orientovaný a očistiť telo a myseľ. YDT ™ je výsledkom zlúčenia jogy, tanca, Ayurveda a starobylé techniky. To zahŕňa integráciu meditácie, choreografie, vizualizácie a telo-myseľ terapia poskytnúť ucelený zážitok.

Použitá metóda uskutočniť štúdiu

Ona cvičil a zhromažďujú dáta z dávnych písiem o väzbách medzi tanca a jogy v Indii viac ako 10 rokov.

Mala 15 lekárov vo veku 18 až 40. Ona je rozdeliť do dvoch skupín. Jedna skupina zložená z učiteľov jogy, ktorí nevedeli nič o tanci a druhý mal tanečníkmi ktoré nemajú skúsenosti s jogou. Bola vykonaná 12-týždňovej workshop na YDT ™, ktorý sa zameral na oboch aplikácií a školenia.

Výsledky

Prvá skupina jogínov pocit, že ich telá otvoril tak, aby mohli vykonávať žiadnu tanečné pohyb. Zistili, zlepšenú odolnosť a pružnosť. Tanečníci tiež zaznamenali zvýšenú kvalitu pohybu a tiež určitú mieru priestorové uvedomenia. Mohli rovnováhu a sústrediť sa s ľahkosťou.

Táto technika teda umožňuje výrazne, aby sa vaša myseľ zameraná, a zaisťuje pohodu tela. Toto umenie je ten, ktorý sa narodil v Indii. Je otcom jogou a mothered tancom. Snažia sa nájsť liečivé vlastnosti v duchovnej forme umenia.

Späť na obsah

Jóga Tanec ako terapia

Soraya je presvedčený, že liečenie je vždy spojené s rastom duchovná bytosť. Krok zaujatý k vyváženie a zlepšenie svojho zdravia je krok vykonaný smerom k spájať s našou božskej prirodzenosti.

Keď vyrazil na čistenie sami, sú rafinované takým spôsobom, že dosiahnutie vyššej poradí spirituality. To vám pomôže pochopiť požehnanie ľudskej existencie a božstvo a tiež pomáha dosiahnuť osvietenie.

Terapia sama o sebe vytvára spôsob života. Máte tendenciu zmeniť svoje návyky, a tiež naučiť, ako je dôležité vybudovať pevné základy. To na oplátku vám pomôže zmeniť váš život.

Ayurveda V Yogadance Therapy ™

Prírodné prvky sú kľúčom k mnohých starovekých liečenie a duchovných tradícií. Yogadance Therapy ™ tiež používa teórie piatich prvkov.

Hoci toto umenie sa skladá z mnohých liečebných postupov je jedným z najdôležitejších aspektov je založený na biologickej konštitúciu človeka a tiež ich osobnosti. Ayurveda verí v to isté.

Späť na obsah

Čo môžete očakávať v typickom Yogadance Class?

Kurz je členený na sled cvikov, ktoré vám pomôže stavať na ceste, ako to tiež vedie a pripravuje vás dovnútra skúmanie organických impulzov v tele. Ak praktizujete, vaše nohy, ruky a trup zladiť s hudbou, ktorá bola špeciálne vybraných mať vplyv na pripojenie k telu mysli.

V typickom triede stretnete relácii jogy, spolu s úvodom do súčasného baletu. Budete tiež urobiť Kriya, pránájáma a očné cvičenia, a končí s meditáciou a hlbokej relaxácie. Jedná sa o kombináciu cross-školenia ako tanca a jogy spolu s masáže, manipuláciou, vizualizácií a choreografie.

Späť na obsah

Ktorí mali zvážiť učenia Táto terapia techniku?

Yogadance Therapy ™ je technika, ktorá by mala predovšetkým záujem o tanečné učitelia, športovci, herci, fyzioterapeuti, fitness tréneri, tanečných terapeutov a kúpeľných terapeutov. Každý, kto hľadá prvej ruky vedomosti o joge, tancu, alebo myseľ-telo terapia môže naučiť túto terapiu. Ľudia, ktorí sa učia túto techniku ​​môže použiť na zlepšenie ich vlastnú prax, alebo aplikovať na svojich pacientov a študentov.

Späť na obsah

Tam, kde sa z nich dozvedáme tohto jedinečného Therapy?

Asanarte má svoje štúdio na adrese: Gati Studio, S - 17 Khirki rozšírenie naproti Select CityWalk, New Delhi - 110017

Majú plán by nasledovať, a ak máte záujem, môžete sa pozrieť do svojej webovej stránky a sledovať dielní čo vás zaujíma. Pre úspešnú registráciu, môžete volať +91 9971406113 alebo e-mail je na [email protected]

Späť na obsah

Táto terapia je jedinečný a bude naozaj pomôže povzniesť. Nebude vám len živiť fyzicky, ale tiež vám dáva nezabudnuteľné duchovný zážitok. Ak ste duchovne naklonený, to je niečo, čo sa musí snažiť.

load...