Zdravie a wellness

Jóga Mudry na zníženie účinkov cukrovky

Jóga Mudry na zníženie účinkov cukrovky

Ste rýchlo schudnúť? Ešte cítia nutkanie navštíviť toaletu častejšie? Máte stále pocit smädu a hladu? Ak je vaša odpoveď bola áno na všetky vyššie uvedené otázky, je potrebné si dohodnúť stretnutie s lekárom okamžite a dostať sa kontroluje hladina cukru v krvi. Ak už máte, pravdepodobne budete vedieť, že ste diabetik.

Diabetes je jednou z najbežnejších neprenosných chorôb dnes a zvýšená stres a krutý životný štýl sú hlavné príčiny tohto problému. Je možné, že tieto faktory znížili tvorbu inzulínu v tele. Je tiež možné, že krvné bunky prestali reagovať na inzulín vytváraný.

Existujú tri typy cukrovky - typ 1, typ 2 a gestačný diabetes. Bez ohľadu na typ je to, že je najlepšie začať liečbu najskôr. Ale to nie je všetko! Kombinujúci lieky s jogy a meditácie a po lepší životný štýl praktiky budú ďalej uľahčí situáciu.

load...

Ako jóga môže pomôcť s diabetom

Keď sa cukrovku, máte tendenciu na priberanie na váhe, vaša hladina cukru v krvi sú vysoké a hladiny inzulínu sú nízke. Jóga reguluje svoju váhu a udržuje hladinu cukru v krvi a hladiny inzulínu v šachu. To vyplavuje toxíny a zlepšuje krvný obeh. Jóga tiež znižuje stres. S bežnou praxou, môžete tiež obrátiť a znížiť ďalšie komplikácie. Kým fyzické ásany sú veľmi podstatné, mudras majú rovnakú alebo silnejšie. Oni sa môže zdať ako jednoduché postoja, ale oživiť systém a povzbudiť telo príliš.

5 Výkonnej jogy mudras pre diabetes

 1. Surya Mudra
 2. Pran Mudra
 3. Apan Mudra
 4. Gyan Mudra
 5. Linga Mudra

1. Surya Mudra

Surya Mudra je tiež nazývaný Sun Mudra. Je známe, že zvýšenie požiarnej prvok v tele a generuje teplo - to znamená vyššiu metabolizmus. S bežnou praxou, uvidíte zníženie hmotnosti a zníženie hladiny cukru v krvi.

Môžete cvičiť tento mudra zatiaľ čo sedí v Vajrasana pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Prax tohto Múdry dotykom špičky palce k špičke prstenníku. Držte Múdry pre úsek päť minút naraz, a zvýšiť dobu, ako sa dostanete pohodlne. Tri sady je ideálne.

load...

Späť na obsah

2. Pran Mudra

Táto mudra je tiež nazývaný Mudra života. To má za cieľ zlepšiť životnú silu života a zároveň stimulovať Root Chakra. Je to extrémne silný mudra, ktoré vám umožňuje zvnútra. Táto mudra robí divy, keď chcete detox. Keď cvičil s Apan Mudra, pomáha zmierniť príznaky diabetickej.

Môžete cvičiť tento mudra zatiaľ čo sedí pohodlne v sediacej ásany podľa svojho výberu. Môžete tiež postaviť a praktizovať tento MUDr. Musíte použiť obe ruky pri nácviku tejto MUDr. Dotýkať špičky malíček a prstenník ku končekom palcom a udržať ukazovákom a prostredníkom rovno. Začnite tým, že drží mudry na päť minút a predĺžiť dobu trvania s praxou. Tri sady tohto MUDr každý deň sa ukáže byť efektívna.

Späť na obsah

3. Apan Mudra

Ďalšie mudra proti cukrovke, ktoré vzbudzuje čistenie, je to považované za najjednoduchšie Jóga Mudra. To vyrovnáva prvky v tele. To nielen reguluje fungovanie tela, ale tiež pomáha odplaviť nežiaduce toxíny. Máte sklon k močenie veľa, keď budete cvičiť tento MUDr. To pomáha znižovať hladinu cukru v krvi.

Táto mudra môže byť realizovaná v sediacej ásany podľa svojho výberu. Môžete ju praktizovať v stoji rovnako. Všetko, čo musíte urobiť, je dotknúť sa špičky prstenníku a prostredný prst ku končekom palca. Uistite sa, že index a trochu prsty sú držané rovno. Držať tak dlho, ako vám vyhovuje. Praktizovanie tohto Múdry každý deň.

Späť na obsah

4. Gyan Mudra

Tiež známy ako Chin Mudra, tento mudra vzbudzuje pocit hlbokej relaxácie. To vám pomôže prekonať stres a úzkosť.

Môžete predpokladať, sediaci či stojace ásany podľa svojho výberu. Uistite sa, že sú pohodlné. Ohýbať ukazovák a zaistí špičku ukazováka spĺňa špičku palca. Zvyšok prstov musia byť rovné. Zatvorte oči, zhlboka dýchať a relaxovať. Praktizovanie tohto Múdry, kedykoľvek máte pocit, stresu a pod psa.

Späť na obsah

5. Linga Mudra

Linga predstavuje mužského reprodukčného orgánu. Táto mudra stimuluje element ohňa v tele. To zvyšuje metabolizmus a pomáha schudnúť. Nižšia hmotnosť znamená stabilnú hladinu cukru v krvi.

Táto mudra možno tiež vykonať buď sedí alebo stojí. Všetko, čo musíte urobiť, je zopnúť ruky pred sebou, takže sa, že vaše prsty sú prepletené. Ukazovať palec ľavej ruky hore a zaistite ju palcom pravej ruky. Držte Múdry tak dlho, ako vám vyhovuje.

Späť na obsah

Niekoľko rád, ktoré mať na pamäti pri nácviku Mudry na cukrovku

 1. Vždy konzultovať s lekárom skôr, ako budete cvičiť jogu pre ochorenie.
 2. Tieto mudry necvičia bezprostredne po jedle. Vaše telo musí mať významné hladiny glukózy, keď budete cvičiť tieto mudry.
 3. Najlepší čas na cvičenie mudry je buď skoro ráno alebo v polovici večer - typicky východu alebo západu slnka.
 4. Ak jóga je pre vás nové, uistite sa, že budete cvičiť obe mudry a ásany pod vedením certifikovaného jogy inštruktora.

Je veľmi ľahké podceniť silu piatimi prstami. Kombinujúci pravidelné jogy rutiny s mudras a lepší životný štýl vás môže oslobodiť od akéhokoľvek ochorenia, v tomto prípade, diabetes! Už ste niekedy skúšali niektorú z týchto jogy mudras cukrovky? Ako to pomôcť? Podeľte sa s nami tým, že komentuje nižšie.

Odporúčané Články

 • 14 Efektívna Domáce lieky na cukrovku
 • Kompletné Summer Health Guide pre diabetikov
 • 5 Efektívne jogy Mudry pre vaše zdravé srdce
 • 5 Najlepšie jogy Mudry na liečbu astmy u pacientov

load...