Zdravie a wellness

Jnana jóga - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Jnana jóga - Ako to urobiť a aké sú jej výhody?

Jnana znie ako známe slovo, že jo? Áno, to znamená, že znalosti. Ale ako sa poznatky súvisiace s jogy?

No, tam je oveľa viac než jóga viete. Je mnohostranný, a Jnana jóga je jedným z mnohých zásadných konceptov.

To vám pomôže uvedomiť si, čo je skutočné a čo nie. A oveľa viac. Ak chcete zistiť, musíte si prečítať tento článok. Všetko, čo potrebujete vedieť o Jnana jóga je tu.

load...

Čo je Jnana joga?

Zaoberá Jnana Joga sa múdrosti, poznania a intelektu. Ale nie obvyklým spôsobom. Nejedná sa o použitie v exteriéri nej a nie je merané, ako dobre vyriešiť problém, alebo vyjadriť svoje myšlienky prostredníctvom svojho ostrého intelektu.

Namiesto toho, Jnana Yoga trénuje svoju myseľ na niečo hlboko zakorenené. Využíva svoju myseľ ako nástroj pre sebarealizáciu.

A z nejakého dôvodu, je považovaný za najťažší medzi inými cestami jogy. Získanie vedomostí je samo o sebe ťažké. Jeho použitie pre sebarealizáciu by mal byť ešte náročnejšie, že jo?

load...

Jnana Yoga vyžaduje silnú vôľu a intelekt, ktorý vám umožní skúmať vašu povahu a presahujú myšlienky a ego mysli.

Tento proces zahŕňa self-výsluch, myslenie, reflexiu a povedomie vidieť za ilúziu vašich predstáv a vnímanie a spojiť sa s konečnou realitou a cíti sa s ním.

History Of Jnana jogy

Jnana Yoga ide dlhá cesta späť. Áno, do doby Vedic veku. To bol jeden z prvých systemizované pojmy jogy.

To je popísané v Upanishads Bhagavadgítě. Rané Upanishads hovoriť o uvedomil, že ja je ten s konečnou energiou.

Bhagavadgíta zmieňuje džňána jóga ako cesta k sebarealizácii. Pojednáva obtiažnosť trasy, pretože sa musí vysporiadať s beztvaré skutočnosti, ktoré by mohlo byť zdanenie, a teda iba prednostné tí, ktorí sú intelektuálne orientované.

Dokonca aj veľký filozof Advaita, Adi Shankar dával veľký dôraz na Jnana jogy a rozsiahlo káže o tom.

Od svojich prvých dňoch až teraz, Jnana Jóga má za sebou dlhú cestu, prispôsobenie sa zmenám v technikách, ale väčšinou zostáva rovnaká.

Poďme sa teraz pozrieť na spôsob praktizovanie jogy džňána.

Štyri piliere znalostí

Štyri piliere znalostí, inak nazývané, Sadhana Chatushtaya 'sú odrazovým mostíkom na dosiahnutie cieľa Jnana jogy, čo je oslobodenie od svojich myšlienok.

To je najlepšia prax zo štyroch metód uvedených nižšie v poradí ako jedna vás zavedie k druhému.

 1. Viveka
 2. Vairagya
 3. Shad-Sampati
 4. Mumukshutva

1. Viveka

Viveka je proces vedome, zámerne a neustále používať svoj intelekt rozlišovať medzi skutočným a neskutočným, trvalá a dočasná, a ja a to, čo nie je.

Späť na obsah

2. Vairagya

Ďalej prichádza Vairagya, kde sa odpojiť sa od pozemských majetkov a aktivít. Tie by mali byť ľahostajní k tomu, čo je dočasné.

By ste mali umiestniť svoje ego stranou a vidieť veci také, aké sú. Znalosť svitá len vtedy, keď sú zadarmo zo všetkých príloh.

Späť na obsah

3. Shad-Sampati

Shad-Sampati sa skladá z 6 metód, ktoré pomáhajú stabilizovať svoju myseľ a emócie a vlak ho vidieť za ilúziu sveta.

Prvým z nich je Shama alebo udržať v pokoji. Je to prax je pokojný a reakcie menšie a menej na vonkajšie podnety.

Dama je udržať preč od vplyvu svojich zmyslov a posilniť svoju myseľ.

Uparati opúšťa všetko, čo nie je vaša povinnosť. Jedná sa o udržanie to jednoduché, bez zbytočných rušivých vplyvov.

Titiksha je znášať nepriaznivou situáciou a byť tolerantní k utrpeniu a bolesti.

Shraddha je veriť a mať vieru v učiteľa, písmach, a jogové ceste.

Samadhana sa zameriava cieľavedome.

Späť na obsah

4. Mumukshutva

Mumukshutva je intenzívna túžba po oslobodení z pút utrpenia. Je úplne zaviazať sa na cestu sebarealizácie do tej miery, že nič iného veciach.

Späť na obsah

Teraz poďme sa dozvedieť o siedmich etapách múdrosti, že sa budete cítiť procesom Jnana jogy.

Sedem Etapy Jnana

Ak chcete pocit, jeden s konečným pravdu, nie je ľahká úloha. Iba vtedy, keď prejdete cez prekážky a výzvy, budete sa tam dostať. Poďme sa pozrieť na sedem z nich, ako je predpísané Upanishads.

 1. Subheccha
 2. Vicharana
 3. Tanumanasi
 4. Sattvapatti
 5. Asamsakti
 6. Padartha Bhavana
 7. Turiya

1. Subheccha

V tejto fáze, lekár musí túži zistiť pravdu. A k tomu, že je potrebné skúmať rôzne písma, učiť sa pod vedením guru, a diskutovať s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Cestuje, pozoruje, a dumal nad hlboké zážitky vydláždi cestu k sebarealizácii.

Späť na obsah

2. Vicharana

Potom, čo získal všetky potrebné znalosti, lekár musí pýtať a informovať o ňom. Musí sa ponoriť do natvrdlý kostrbata to a zistiť, čo to naozaj znamená. Musí experimentovať svoje znalosti na seba a premýšľať nad jeho existenciu, jeho minulý život a budúcnosť meditáciou.

Späť na obsah

3. Tanumanasi

Celú štúdiu poznal a meditácie bude jasné cestu pre lekárov, a teraz nevie, čo má robiť, aby dosiahli jednoty s konečnou pravdou. V tejto fáze, nič by sa mu v tom zabrániť. Mal by sa používať jeho intelekt sa zamerať na jeho dušu a pokračovať bez akýchkoľvek pozemských rozkoší ruší ho.

Späť na obsah

4. Sattvapatti

V procese hlbokého zaostrený, myseľ čistá. Túžba a otupenosť nechať svoje myšlienky a uvidíte iba svoju cestu k realizácii s jasnosťou. Ilúzia nemá miesto v tejto fáze. Myseľ vníma len pravdu.

Späť na obsah

5. Asamsakti

Absolútna Pravda robí oddeliť a nesebecký. Otočíte dovnútra a nájsť čistej blaženosti tam. Vaše okolie a činy ťa neovplyvní už, a budete pohybovať mimo ríši iluzórnym svete.

Späť na obsah

6. Padartha Bhavana

Keď ilúzie máji kolapsu, je vidieť realitu. Vidíte veci také, aké sú, a nie to, čo hovoria, že sú. Tu ste sa ponorí do seba a uvedomiť si, že duša je jediný skutočný vzhľad a všetko ostatné je imaginárny.

Späť na obsah

7. Turiya

Tu môžete vidieť sami seba ako jeden s najvyšším energie. Uvedomujete si, že skutočný stav seba a nájsť oslobodenie v tom, že sú všetci, ktorí s najvyšším energiou a nie oddelené entity.

Späť na obsah

To by bolo. Teraz sa pozrime na niektoré bežné otázky týkajúce sa Jnana jogy.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aký je význam guru v Jnana jogy praxi?

Vedením gurua je nutné, aby vás začať do procesu a prevedie vás cez neho.

Ako často môžem cvičiť jogu džňána?

Jnana jóga je celoživotný proces. Je nutné neustále sledovať svoje mysle a intelektu takým spôsobom predpísaným Jnana jogy. Tam by nemalo byť žiadne odchýlky alebo zlomiť z neho. Musí sa stať súčasťou vášho každodenného života.

Tento proces je hlboký a meditatívne. Jedná sa o odnaučeniu všetko, čo ste sa naučili a realizáciu dočasné a iluzórne povaha máji. Je tu len jedna pravda a ja; všetko ostatné je len imitáciou. A máte jogy nástroj džňána si uvedomiť, že. Máte to v sebe, aby to skúsiť?

load...