Zdravie a wellness

Jednoduché tipy na udržanie zdravého vaginálneho hygieny

Jednoduché tipy na udržanie zdravého vaginálneho hygieny

Vagina. Jedná sa o jednu z najcitlivejších a drahých častí nášho tela, a vyžaduje osobitnú starostlivosť a pozornosť.

Musíme sledovať podivné výrastky, ako sú nárazy do odporných pachov a udržiavať správnu hygienu. Zdravé vagíny majú baktérie. Viem, že je hrubý, bit je to pravda. Avšak, tieto baktérie nie sú škodlivé; namiesto toho, oni chránia vagínu pred infekciou.

Ajurvédske Take On vaginálnej hygieny

Takmer každý z nás zažiť určité množstvo bielej pošvový výtok, tj leucorrhoea, tiež označovaný ako Shwetapradara podľa ajurvédy. To je prirodzený spôsob, ako naše telo očisty, strážiť a mazanie pošvy proti akejkoľvek bakteriálnej infekcie.

load...

Avšak, v nadbytku, môže spôsobiť slabosť a letargiu. Podľa Ayurveda, to je všeobecne spôsobená v dôsledku nadmerného príjmu olejovitého, ťažké, alebo sladké potraviny, ktoré by mohli vyvolať zhoršenie Kapha Dosh. Táto zvýšená kapha Dosa zhoršuje Rasa DHATU, tj živín plazma v vaginálneho traktu, ktoré v konečnom dôsledku vedie k bezbolestné vypúšťanie z pošvy alebo iných infekcií.

Ľudia s priťažujúcimi Pitta a Vata doshas je väčšia pravdepodobnosť, že trpí vaginálne podráždenie alebo infekciu, zatiaľ čo ľudia s priťažujúcimi Pitta a kapdha doshas je väčšia pravdepodobnosť, že trpí kvasinkových infekcií.

Zostať zdravý a pohodlný tam nie je vždy rýchla a jednoduchá, zvlášť keď existuje toľko faktorov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Náš vagína je domovom osobitného spoločenstvo baktérií, ktoré ju chránia pred infekciami. Tento intímny časť vyžaduje osobitnú TLC, a aby vám pomohol von, zdieľame niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu udržať si zdravú vagínu.

load...

1. Utrite spredu dozadu.

Musíte sa vždy snažiť, aby sa vaše vagína suchu, pretože vlhkosť je príčinou infekcie. Je vždy prednosť utrieť do vagíny s hladkým, mäkkým a unscented toaletného papiera spredu dozadu. Ak sa vykonáva v opačnom smere, je pravdepodobné, že môžete pretiahnuť škodlivé baktérie (alebo výkaly) z konečníka do pošvy.

Špičiek môžete použiť aj detské obrúsky namiesto tkanív ako sú mäkké na koži.

2. Ísť na bavlnené Undies.

Bavlna vnútorné nosia sú pohodlné na nosenie, schne rýchlejšie, a zabraňuje rastu nezdravých baktérií a kvasiniek. Na druhú stranu, tie syntetické môže spôsobiť podráždenie.

3. Povedať nie sprchovanie.

Musíte sa vyhnúť sprchovanie v akejkoľvek príčiny, pretože obsahuje klin plný chemických látok, ktoré spláchol zdravé baktérie, ktoré pomáha udržať pošvy bez plesní a ďalších infekcií. V prípade potreby môžete použiť éterických olejov, ako je levanduľa alebo ružový olej zmiešaný s vodou a dokonca kokosový olej. Tieto oleje nepoškodzujú kožu.

4. Orezanie pravidelne.

Čím kratšie vlasy, tým nižšia je pravdepodobnosť infekcie alebo zápachom. To je dôvod, prečo by ste mali pravidelne orezať ochlpenia.

5. Wash po pohlavnom styku.

Umývanie vagíny po pohlavnom styku pomáha minimalizovať pravdepodobnosť infekcie. To bude odplaviť baktérie, ktoré môžu byť zadané pri sexe. Umývanie riadu po sexe je vlastne dobré praxe pre vás aj vášho partnera.

6. Objednávka sexu pôsobí tiež hrá kľúčovú úlohu.

Uistite sa, že nejdú z análneho sexu do pošvy, bez toho, aby riadne čistenie off, pretože to môže tiež spôsobiť infekciu.

7. Pee po pohlavnom styku.

V dôsledku styku, nezdravé baktérie mohli cestovať do močovej trubice. Tak, aby sa zabránilo infekcii v močovom trakte, je najlepšie okamžite záchod. Močenie bude vypláchnuť zlé baktérie, ak existuje.

8. Pomocou Mazivá Kým sex.

Suché sex môže spôsobiť odreniny a prasknuté kožu, čo môže viesť k infekciám. Pred tým, než budete pokračovať, uistite sa, že ste správne mazané. Môžete tiež použiť kokosový olej.

9. Vyhnite sa na sebe veľmi tesné oblečenie.

Pošva je najradšej, keď je suchý (ak nie ste zapnutý, samozrejme!), A keď má nejaký priestor na dýchanie. Tak sa vyhnúť noseniu mimoriadne tesné nohavice po dlhšiu dobu.

10. Vyvarujte sa hrubých mydiel a hygienických umýva.

Pošva je sám o sebe veľmi citlivú časť a za použitia drsných mydla alebo umýva môže vytvoriť nerovnováhu v jeho hodnoty pH. Normálna hodnota pH, ktorá musí byť udržiavaná v rozmedzí 3,5 - 4,5, a akýkoľvek nerovnováha môže viesť k chovu baktérií. Umytie čistou vlažnou vodou dostatočne vyčistiť vagína.

11. Dbať na zvýšenú opatrnosť počas obdobia.

Udržuje hygienu v dobe, je veľmi veľmi dôležité, pretože pravdepodobnosť infekcie je v tejto dobe v mesiaci takmer dvojnásobok. Mali by ste radšej zmenou hygienické vložky často (každých štyri až päť hodín). Je to dobrý nápad, aby sa rozhodnú pre menštruačný kalíšok cez tampóny, pretože sú šetrné k životnému prostrediu a bez chemických látok. Oni tiež nespôsobí žiadne podráždenie kože či narušiť hodnotu pH.

BONUS - môžete prepláchnuť po každých niekoľko hodín.

12. Používanie kondómov.

Spolu s ochranou pred otehotnením a pohlavne prenosnými chorobami, kondómy tiež pomôcť pri zachovaní úrovne pH pošvy, takže zdravé baktérie môžu prospievať.

13. Cvičenie.

Cvičenie, ako sú Kegel cvičenia alebo cyklistické pomoc pri posilňovaní svalov panvového dna a tým pomáha udržiavať zdravé vagíny.

14. Jesť zdravo.

Dobrý imunita je kľúčom k ochrane seba samého z akéhokoľvek ochorenia alebo infekcie. To znamená, jesť zdravé jedlo. Je dokázané, že chuť vašej vaginálnej šťavy sa týka potravín, ktoré jete. Ovocie, ako sú pomaranče, mango spolu s jogurtom a medom mať pozitívny vplyv na vaginálne chuti.

Vyhnite sa jesť potraviny s zápach z úst, ako je cibuľa, pretože má negatívny vplyv na chuť.

15. Navštívte svojho Gynae pravidelne.

Niektoré infekcie neprodukujú žiadne príznaky, ale začnú rásť. A to je dôvod, prečo nemusí byť vedomí toho, že budete mať problém. Aby sa predišlo tejto situácii, je nutné pravidelne navštevovať gynekológa.

Zdravotné riziká spôsobený nevyváženou pošvy

Vzhľadom k tomu, vagíny sú zložité orgány, zavedenie škodlivých baktérií môže viesť k rôznym zdravotným problémom. Niektoré z nich sú nasledovné:

1. Kvasinkovú infekciu 2. Bakteriálna vaginóza 3. Infekcie močových ciest

Hlavné prostriedky udržať vaginálne infekcie na uzde

  1. Tea tree olej je bohatý na antimikrobiálne vlastnosti. Jeho uplatnenie na pošvy sa považuje za prospešné pre ochranu vagíny proti bakteriálnym a kvasinkovým infekciám.
  1. Ocot má fungicídne vlastnosti. Môžete pridať pár kvapiek octu vo vašom vaničkou a vyčistiť oblasť genitálií s touto vodou.
  1. Jogurt je prospešná pre podporu rastu zdravých baktérií v pošve. Môžete jesť jogurt alebo šálka cmar každý deň na udržanie zdravého vagínu.

Jedná sa o niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri starostlivosti o vaše vagíny. Trénovať je na dennej báze a udržiavať infekciu v šachu.

Dúfame, že vám tieto informácie užitočné. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...