Zdravie a wellness

Je ovsené vločky dobré pre zápchu?

Je ovsené vločky dobré pre zápchu?

Trpíte častým zápcha? Ak existuje jednoduchý potraviny, ktoré môžu pomôcť liečiť túto podmienku? Potom, ovos sú niečo, čo musíte mať! Zaujíma vás, ako je ovsené vločky dobré na zápchu?

Tento príspevok má odpovede. Prečítajte si o to vedieť viac.

Ovos - Krátka

Vedecký názov - Avena sativa Origin - East Europe inými menami - Jai (Hindčina), Javi (Punjabi), a Joi (bengálsky)

Najväčší svetový raňajky. Potravinársky pre najväčšie. To sú len niektoré z viet spojených s touto úžasnou potravinárskeho obilia.

Čo robí tento obilia tak osobitného?

Ovsené vločky je americký názov trupom ovsených zŕn, ktoré sú buď vyrezané, valcované alebo mleté, aby tento výkon nabité raňajkách jedlo. Je to celé zrná. Typu, ktorý je plný základných živín, ako je železo, horčík, mangán, selén, a B-vitamínov.

load...

Tieto zrná, či ocele rezané alebo za tepla, je pripočítaný s radom zdravotných výhod, vrátane zníženia krvného tlaku, udržiavanie kardiovaskulárne zdravie a prevenciu rakoviny a cukrovky typu II (1).

Na rozdiel od všetkých z nich, ovsené vločky môžu tiež vaše stolice lepšie. Poďme pokračovať k ďalšej časti zistiť, ako na to!

Prečo je Ovsené vločky sú dobré pre Zápcha?

Nie je bez dôvodu, že lekárski odborníci a dietológovia spýtate ľudí, ktorí trpia zápchou majú ovsené vločky.

load...

Prečo ovsené vločky, aj keď?

Ovsené obsahuje dobré množstvo nerozpustnej vlákniny (2). To pomáha proces trávenia. Predložený vláknina v ovsených vločiek pomôcky stolicu a nasáva vodu z tekutín vypijete. Výsledkom je, že všetky šance na tvrdé a suché tvorbu stolice sú takmer vylúčené. Vlákno dodáva objem na stolicu a umožňuje jej prejsť hrubého čreva ľahko.

V priemere šálka pravidelných ovsených vločiek obsahuje asi 5 gramov vlákniny. To sa skladá z rozpustnej vlákniny, ktorá znižuje hladinu cholesterolu a nerozpustnú vlákninu, ktorá podporuje trávenie a stolice. Aj keď sa dostanete vlákno z niektorých druhov ovocia a zeleniny, jesť ovsené vločky, je to dobrý spôsob, ako splniť podstatnú časť príjmu dennej vlákien. Fiber-potraviny bohaté sú tiež dobré pre srdcové zdravie.

Takže, všetko vo všetkom, ovsené vločky zmierňuje zápchu a tiež podporuje lepšie zdravie rôznymi inými spôsobmi. Je ľahko stráviteľné a plné životne dôležité živiny, ktoré vaše telo potrebuje.

Ale výber správneho množstvo ovsených vločiek je tiež dôležité, aby si okamžitú úľavu od zápchy. Prečítajte si o to vedieť, ako robí ovsené vločky pomoc pri zápche.

Výber správneho typu ovsenej kaše k úľave zápcha

Ovsené vločky sa uľaviť od zápchy a rozširovať niekoľko zdravotných výhod. Ale je dôležité vybrať správny typ ovsa. Obrovská škála dostupných na trhu môže nechať bezradný. Preskúmať možnosti a porovnať je vybrať najvhodnejší variant. Majte však na pamäti, že akýkoľvek balíček ovsa nákupom sa iste prešiel nejaké spracovanie.

1. Steel-Cut ovos

Ocele rezané ovos, tiež známy ako írsky ovsené vločky, sú vyrobené z celých zŕn obilia. Výrobcovia ostrými oceľovými čepeľami znížiť celých zŕn obilia. Obľúbený medzi dietitians pre svoje obrovské zdravotné výhody.

Výhody

 • Tento druh ovsa má nízky glykemický index. V dôsledku toho, že zvyšujú hladinu cukru v krvi v pomalšom tempe.
 • Môžete zostať v plnej dlhšie a tiež zažiť lepšie trávenie a pohyb čriev. Ľudia milujú ocele rezané ovos pre svoju lahodnú chuť, chuť a textúru.
 • Najlepšie na tom je, že musíte mať presne polovičné množstvo ako ostatné dva druhy sa dostať rovnaké množstvo vlákniny.

Nevýhody

 • Berú chvíľu variť, približne dvojnásobok času musíme variť instantné ovsené vločky.
 • Môže byť trochu nijaký. Pre zvýšenie chuti a chuť tradične pripravené ovsa, môžete pridať trochu medu. Upustiť od používania akéhokoľvek umelého príchuť alebo sladidlo. Môžete pridať nejaké arašidové maslo alebo trochou čokolády v časoch.

Zrátané a podčiarknuté - ísť na to. Odroda oceľové rez je určite brankár pre tých, ktorí často trpia zápchou.

Tip: Pre tých, ktorí majú prístup k ocele rezané ovsené vločky, ale nemajú čas variť každý deň, tu je riešenie. Môžete variť ovos v nedeľu večer vo veľkom množstve. Ukladať varené ovsené vločky v chladničke a ohrievanie to v najbližších niekoľkých dňoch. Je to dobrý nápad použiť mikrovlnnú rúru pripraviť ovsené vločky, rovnako ako ohriať ho, ak je vyžadovaný.

2. Staromódny ovos

Tieto ovos sú vyrobené dlhoročné naparovanie a valcovacie techniku.

Výhody

 • Sú ľahko variť a tiež majú nízky glykemický index.
 • Obsahujú viac vlákniny než ďalšie varianty, a tým napomáha lepšie trávenie. Tiež nemajú pridanej umelé príchute.

Nevýhody

Sú to úžasné, ale padať málo krátky v porovnaní s radom oceľového rezaný.

Zrátané a podčiarknuté - Druhý najlepšou voľbou v zozname. Choď na staromódny ovos, ak nemôžete nájsť tie oceľové rezaný.

3. Instant Ovsené

Pohodlie instantné ovsené vločky, je nepopierateľný.

Mnoho ľudí sa rozhodnú pre instantné ovsené vločky variantoch, a to najmä takých, ktoré vedú hektický život alebo rodičia, ktorí majú mlsný deti trpiace zápchou.

Výhody

Lacný, ľahko vyrobiť, a ľahko dostupné v každom supermarkete.

Nevýhody

 • Odborníci hovoria, strava tieto varianty sú menej vhodné z celkového zdravotného hľadiska.
 • Sú čiastočne varené a obsahujú prísady ako cukor, soľ, atď
 • Instantné ovsené vločky dostane rozpustí rýchlejšie, a preto je vysoký obsah glykemickým indexom (3). Odborníci na výživu tvrdia, že potraviny s vysokým glykemickým indexom spôsobujú nárast hladiny cukru v krvi, čo je nasledované dip.
 • Tento variant ovsené vločky nevedie vás plná dlho hoci to pôsobí ako preháňadlo agent.

Zrátané a podčiarknuté - nepoužívajte instantné ovsené vločky, ak chcete, úľavu od zápchy.

Niekedy zistenie tradične pripravené ovsené vločky môže byť ťažké. Vo väčšine krajov, instantné ovsené vločky značky zaplaviť trh. Ak nemôžete nájsť tradičné alebo ocele rezané ovos, nestrácajú srdce. Môžete urobiť to odroda vhodná na liečbu zápchy po niektoré kroky. Pozri sa:

 1. Je možné znížiť glykemický index instantné ovsa pridaním odstredené mlieko pri príprave.
 2. Tiež môžete dohnať nedostatok vlákniny v instantnej ovsené vločky variantoch. Pridať nejaké vlákno bohaté na ovocie, ako sú banány a bobule, na ovsené vločky pred podávaním. To bude tiež jedlo chutnejšie.
 3. Potom sa pozrel na priečinok a uvidíte, koľko cukru je pridaný. Ako to je, tvorcovia ovsené vločky pridať cukor v podobe javorový sirup, hnedý cukor, kukuričný sirup a v ich produktoch. Zlepšujú chuť, ale znížiť zdravotné výhody do značnej miery.

Môžete si tiež vytvoriť staromódny ovsené vločky. Tu je návod.

Ako si vyrobiť Ovsené na zápchu úľavu

Tu je malý a ľahko recept, aby sa staromódny ovsené vločky:

Budete potrebovať
 • 1-2 šálky staromódny ovos
 • 1 šálka mlieka
 • 1-4 lyžička soli
 • 1 lyžica masla (nesolené)
 • Zálievky podľa vlastného výberu
Čo je potrebné urobiť
 1. Vezmite malej panvici a pridajte všetky ingrediencie, ktoré jej (na rozdiel od polevy, samozrejme!).
 2. Cook pomaly na strednom plameni. Nezabudnite zmes miešajte pri intervaloch.
 3. Priviesť ju do varu. Vezmite si stierku a skontrolujte, či sa zmes zmäkla, alebo nie s ním.
 4. Cook, kým zmes vyzerá krémová a hustá. Pridať viac mlieka alebo vody, ak budete chcieť tenšie jedlo.
 5. Zmes sa prenesie do misy a navrch ešte s bobuľami a ovocím podľa vášho výberu. Môžete pridať mleté ​​korenie taky, či chcete.
 6. Vaše chutné a zdravé ovsené vločky je pripravený! Jesť, kým je horúci.

Len vedieť, ako sa robí ovsené vločky nestačí. Tiež je potrebné poznať správnu cestu k tomu, aby bolo odvodiť maximálny úžitok. Prečítajte si o to vedieť viac.

Zápcha Woes - Ako si vyrobiť ovsené vločky Správna cesta

Je dôležité, aby si pripraviť ovsené vločky správny spôsob, ako zachovať svoju výživu a zmiernenie zápchy. Nižšie je uvedených niekoľko užitočné tipy:

 • Množstvo Is The Key - Ak chcete ovsené vločky príjemná a ľahko stráviteľné, použite správne množstvo vody alebo mlieka. U ocele rezané ovos, použite šálku vody, variť 1 - 4 šálka ovsa. Pre instantné ovsa, za použitia 1 šálku vody po dobu pol hrnčeka ovsa by mal byť v poriadku.
 • Experiment so základňou - V čase, možno budete chcieť, aby preskúmala rôzne možnosti, ako urobiť ovsené vločky chutnejšie, najmä keď dávať to deti. Môžete použiť nízkotučné mlieko v takýchto prípadoch. Niektorí ľudia tiež zalejeme jablčným octom.
 • Vyhnúť Mliečnu Mess - Zatiaľ čo robí ovsené vločky s mliekom, niektorí ľudia skončiť vytvorením lepkavý neporiadok. Ak sa chcete tomu vyhnúť, pridať trochu vody do nádoby. Zahrejte ju a pridať ovos. Po nejakej dobe, naliať trochu mlieka a pridať korenie na neho, aby bolo hladké a krémové.
 • Ovocie a orechy? Prečo nie! - Ak vaše deti milujú orechy, môžete pridať nejaké čerstvé nasekané orechy na ovsené vločky pridať do svojej chuti a živín kvocient. Získať experimentálne a pridajte Mrazené jahody, sušené ovocie, nakrájané ovocie a zapekaných orechy. Môžete tiež použiť malé množstvo jablčnú. Vaše deti budú určite nemôže sťažovať na nedostatok chuti alebo chuti. Je to dobrý nápad, aby pečienka alebo brúsiť byliny, ako je škorica a kardamónu a posypeme je na vrchole ovsa pred podávaním.
 • Neponáhľajte - Nevarte ovsené vločky, a to buď s vodou alebo mliekom, na vysokom plameni. Ovos na dne misky sa spáliť, a umývanie riadu bude bolesť.

Nájdete veľa receptov on-line na prípravu ovos v mnohých spôsobmi. Niektorí ľudia ju použiť namiesto rafinované múky, aby sa koláče. Len vyhľadávanie na webe pre tieto inovatívne ovsených receptov. Budete sa diviť, na počte receptov a možností. Takže, čo ešte čakáte? Skúste svoje vlastné verzie ovsené vločky dnes!

Kto môže jesť ovsené vločky sa zbaviť zápchy?

Na rozdiel od detí, ktorí sa začali brať pevné alebo polotuhé potraviny a ľudia, ktorí sú alergickí na ovos, takmer každý môže jesť ovsené vločky.

1. Dojčatá

Dojčatá môžu tiež vyvinúť zápcha občas. To sa stáva väčšinou, keď sa zoznámiť ich s pevnú stravu. Dojča používa na materského mlieka a tekutej stravy môže vyvinúť zápchy, keď sú pevné potraviny náhle zavedený svojich jedál. Pevné potraviny sú ťažko stráviteľné pre žalúdok dojčatá. Avšak, niektorí pediatri majú pocit, že je lepšie kŕmiť bábätka ovsené vločky miesto ryže, obilia, pretože prvý z nich je príjemné preháňadlo.

2. Deti a dospievajúci

Dospievajúci často trpia zápchou. Ich preferencie na nezdravé potraviny, nepravidelné stravovanie cyklov a nedostatku príjmu tekutín, aby boli zápchu.

Môžete dať ovsené vločky na dieťa alebo dospievajúci, ktorí trpia zápchou. V dnešnej dobe, instantné ovsené vločky, je k dispozícii v rôznych príchutiach, a tie, ktoré sa môže odvolať k deťom. Môže sa však tiež pripraviť ovos v tradičným spôsobom.

3. Dospelí

Dospelí sa môžu vyvinúť zápchy na niekoľkých dôvodov. Môžu zahŕňať ovsené vločky vo svojej raňajkách alebo si ho inokedy počas dňa upokojiť zápchu.

4. Tehotné ženy

Tehotenstvo vyvoláva mnoho fyziologických zmien v ľudskom tele. Na rozdiel od telesnej hmotnosti a zmeny nálad, tehotné ženy môžu trpieť zápchou občas. To je spôsobené nadmernou sekréciu progesterónu, ktorý robí svaly tráviaceho traktu oveľa uvoľnenejšie. Tlak plodu zvyšuje na konečníka, ako aj, v dôsledku toho je pohyb čriev spomaľuje. Niektoré ženy dostávať doplnky železa počas tehotenstva, ktorá tvrdne čreva a vedie k zápche. Tieto ženy by mali jesť ovsené vločky pre pohyb čriev bezproblémový (4).

5. Elders

Mnoho starších žien a mužov rozvíjať zažívacie problémy a trpí zápchou. S ovsené vločky je jednoduchý a vhodný spôsob, ako zmierniť ich nepohodlie. To tiež umožňuje svoje telo spoznať živiny ľahko.

Tak, teraz viete, prečo je ovsené vločky dobré pre zápcha, pozrime sa o jeho účinkoch.

Pozor

Všeobecne platí, že ovsené vločky je považovaný za bezpečný pre ľudskú spotrebu, a to aj v priebehu tehotenstva - vzhľadom k jeho ľahké trávenie a nepreberné množstvo živín. Avšak, musíte byť opatrní, o niekoľko aspektov.

 • Tí, ktorí trpia diabetom by sa mali vyhnúť ochutené ovsené varianty. Tieto produkty obsahujú umelé cukor a príchute.
 • V čase, jesť prebytočný ovsené vločky, ktoré nie je riadne uvarené môže skutočne viesť k črevnej blokáde. Je ironické, že ovsené vločky, čo zmierňuje zápchu, môže viesť k zápche v tejto situácii.
 • Niekedy, jesť ovsené vločky môže viesť k citlivosti na lepok. Zvyčajne, ovsené vločky nemá lepok v ňom. V niektorých prípadoch, to je zberalo v oblastiach, ktoré sú v okolí pšenica a jačmeň plodín. Tým sa zvyšuje riziko ovsa stále kontaminované lepku. Kontaminácia lepku môže viesť k alergickej reakcie u niektorých ľudí a môže mať vplyv na deti rovnako. Symptómy dieťa kontaminácie ovsené vločky sú hnačka, nadúvanie a bolesti kĺbov.
 • Ovos obsahujú puríny, ktoré môžu viesť k rozvoju obličkových kameňov v niektorých prípadoch. Takže ľudia s obličkovými kameňmi alebo dnou by mali jesť ovsené vločky v miernom množstve. Mali by sa rozhodnúť pre iné laxatíva zmierniť zápchy.

Jesť ovsené vločky, či už sa jedná ocele rezaného alebo tradične vyrobená, vám pomôže vyhnúť zápche, ale je tiež nutné urobiť niečo viac pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Tu sú niektoré z nich:

Iné spôsoby, ako obmedziť riziko Zápcha

 • Vlákno potrebuje dostatok vody, aby nasiakli dovnútra, a to pomáha, aby pohyb čriev jednoduchšie. Takže, keď budete konzumovať ovsené vločky každý deň, nezabudnite, aby zostali hydratované. Pite veľa vody a iných nápojov zdravých nechať vlákno v ovsa práce podľa potreby.
 • Okrem toho by ste mali pracovať tak, aby váš tráviaci trakt je stimulovaná prejsť čreva hladko.

Teraz viete, prečo je ovsené vločky dobré pre zápcha. Jednoduché, ľahko stráviteľné, a preto yummilicious, ovos sú superfood by ste mali zahrnúť do svojho každodenného jedálnička. Už ste niekedy používa ovsené vločky na zápchu úľavu? Dajte nám vedieť, ako to fungovalo pre vás komentovanie v poli nižšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môže ovos za surova?

Áno! Ovos možno konzumovať surové. Ale to sa všeobecne neodporúča, a to najmä ak ste zápchu alebo majú slabý tráviaci systém. Praženia je možnosť. Ale ak chcete jesť surové, postupujú pomaly. Začnite s naozaj malé množstvo, a zvýšiť množstvo postupne. Mať vodu alebo džús s surovej ovos pomôže premazať hrubý jedlo tak, že nepoškodzuje vaše vnútornosti.

Robí ovsené vločky spôsobiť zápchu?

Iba vtedy, ak idete cez palubu s ním. Ovos sú všeobecne gut-friendly, ale vzhľadom k tomu, že sú naložené s vlákninou, ak môžu prijatá vo veľkom množstve vo veľkom čase spôsobiť opačný efekt.

load...