Zdravie a wellness

Je Maida dobré pre zdravie?

Je Maida dobré pre zdravie?

Vedeli ste, že Maida používate doma pripraviť všetky tie chutné pokrmy nie je tak neškodná, ako sa zdá? Premýšľali ste niekedy, či Maida je zlé pre vaše zdravie? No, môže to byť pravda!

Existuje celý rad vecí, ktoré potrebujeme vedieť o Maida ešte predtým, než ho používať v našej kuchyni. Čo sú zač? Prečítajte si tento príspevok zistiť!

Maida - prehľad:

Maida, tiež známy ako rafinované múky, je jemnejší škála pšeničnej múky. Maida je zvyčajne vyrobený z vnútorných stranách pšeničných zŕn. Vnútro melú v poriadku a bieli, aby Maida dostane jeho charakteristickú bielu farbu. Vnútro pšeničného zrna neobsahujú žiadne vlákno. Bieliace použiť, a chemické látky zmiešané s Maida činí extrémne mäkké (1).

load...

Toxické chemikálie Maida / All Purpose múka:

Proces rafinácie a bielenie vyvolať celý rad toxických látok v Maida. Ostatné toxické chemikálie používané k zachovaniu Maida potraviny bohaté sú tiež škodlivé pre telo. Poďme sa pozrieť na tieto chemické látky:

1. Alloxanem a benzoylperoxid:

Alloxanem a benzoová Peroxid sú dve chemické látky, ktoré sa objavujú v procese rafinácie a výroby Maida.

Alloxanem:

Alloxanem je toxická látka, ktorá vedci používajú na vyvolanie diabetes u pokusných potkanov pre testovanie inzulínu (2). Ničia bunky produkujúce inzulín v pankrease a pravidelná konzumácia môže viesť k mnohým komplikáciám, na rozdiel od diabetu typu 2.

load...

Peroxybenzoovej:

Benzoyl peroxid je hlavná bieliace činidlo používa v Maida. Benzoyl peroxid je toxická chemická látka, ktorá sa používa aj v farieb na vlasy a na bielenie zubov systémy. Koncentrovaný benzoylperoxid je výbušnina (3), a môže spôsobiť požiar, bez zapaľovania. Mnohé štúdie naznačujú na potenciálne karcinogénnych účinkov látky. To môže viesť k podráždeniu kože a iných nebezpečných komplikácií.

2. Minerálneho oleja a Ajinomoto:

Maida bohaté na spracované potraviny, ako biely chlieb, cestoviny, koláče, pizza základne a burger buchty sú vyrobené s použitím minerálneho oleja alebo Ajinomoto. Ajinomoto bol zakázaný od mnohých vlád, pretože môže viesť k potenciálnemu poškodeniu obličiek a zlyhania.

Minerálny olej:

Minerálny olej je vedľajším produktom ropy, nafty a petroleja, ktorý sa používa ako ochranný prostriedok pre mnoho potravín (4). Food vyprážané v minerálnom oleji zostane bez rozmaznávajú po mnoho dní. V skutočnosti, dokonca aj baktérie nie je schopná v minerálnom oleji. Avšak, potenciálne riziká z minerálneho oleja, aby to nebezpečný problém naozaj.

Ajinomoto:

Ajinomoto je neoddeliteľnou súčasťou čínskej kuchyne. Avšak, čínska vláda zakázala používanie tejto glutamát sodný (MSG), pretože môže vážne poškodiť vaše obličky a dokonca vyvolať zlyhanie obličiek.

Ajinomoto má zvláštnu vlastnosť. Zlepšuje chuť jedla tým, že zvyšuje vaše chuťové poháriky. Väčšina Maida bohatá na spracované potraviny obsahujú určité množstvo chemikálií. Fried ryža, polievky a ďalšie potraviny majú najvyššiu koncentráciu glutamátu sodného (5).

3. Ostatné chemikálie:

Okrem vyššie uvedených chemických látok, Maida bohaté potraviny obsahujú ďalšie potenciálne nebezpečné chemikálie, ako je sodný Meta bisulfátu (SMB) a kyselina benzoová. Tieto chemické látky môžu viesť k mnohým komplikáciám, a to najmä u tehotných žien a detí.

Maida A Diabetes:

Teraz, keď viete, aké chemické látky sa používajú na výrobu a zachovať Maida potravín bohatých, možno budete chcieť vedieť, ako sa Maida súvisiace s diabetom.

Maida je bohatá na alloxanem, ktorá vyvoláva cukrovku. Avšak, to nie je jediný dôvod, prečo si môžete cukrovku.

Maida / Univerzálne múka má výnimočne vysoký glykemický index, takže sa rozštiepi rýchlo, čo uvoľňuje cukor do krvného obehu. Prebytok cukru potom vedie k zvýšeniu hladiny inzulínu. Pravidelná konzumácia Maida Maida alebo bohatých spracovaných a rafinovaných potravín môže spôsobiť zápal, inzulínovú rezistenciu a nakoniec typu - diabetes 2. Typu.

Ak si smažiť svoje výrobky Maida bohatých, potom čelia väčšiemu riziku nákazy diabetu. Vyprážané Maida bohaté na potraviny obsahujú rafinovaných sacharidov, ktoré narušujú metabolizmus, vyvolávajú zápal, a dokonca viesť k Alzheimerovej chorobe alebo rakoviny.

Náš záver:

Takže, je Maida dobré pre zdravie? No, nie, to nie je! Maida má mnoho zdravotných rizík a obsahuje príliš veľa toxických látok, ktoré majú byť považované za bezpečné. Upustiť od používania Maida príliš často; zvážiť nahradiť ju zdravšie možnosti, ako je pšeničná múka.

Povedzte nám, ak ste našli tieto informácie užitočné? Ak viete o ďalších faktov o Maida, o ne podeliť s našimi čitateľmi tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...