Zdravie a wellness

Je kurkuma účinná náprava na chudnutie?

Je kurkuma účinná náprava na chudnutie?

Tento skromný bylina je odpoveďou na vaše nie príliš bezpečné chudnutie prášky a fantázie nápojov, ktoré horí dieru vo vrecku. Ale kurkuma, nákladovo efektívne žlté korenie bežne používané v kuchyniach po celej Indii, Pakistanu, Bangladéša, Iránu a Thajska vám pomôže schudnúť bez vedľajších účinkov. Kurkuma bol používaný po stáročia k riešeniu niekoľko zdravotných problémov. Teraz, jeho výkon je podporený a schválený vedeckého výskumu taky. Takže prestať investovať do komerčných produktov, ktoré k ničomu. Namiesto toho, pridajte tento prírodný aromatické korenie do svojho jedálnička želané výsledky, či-shot. Prečítajte si o to zistiť, ako kurkuma pomôcky chudnutie.

1. Ako Kurkuma AIDS chudnutie?

Jedným z dôvodov priberanie na váhe je low-grade metabolická zápal. Kurkuma obsahuje polyfenolov, kurkumín, ktorý disponuje protizápalové a proti obezite vlastnosti. Táto vlastnosť kurkumín pomáha potlačiť biele tukového tkaniva zápal. Kurkumín tiež inhibuje tuku bunkovú proliferáciu a podporuje vylučovanie adiponectin, protizápalové činidlo, vylučovaný tukových buniek (1) (2).

Iný spôsob, ktorým kurkuma pomáha chudnutie je regulovaním hladiny cukru a prevenciu inzulínovej rezistencie. Výsledkom je, že prebytočný tuk nie je zachované vo vašom tele. Ľudia, ktorí majú nadváhu alebo sú obézni, sú náchylné k diabetu, stravovanie kurkuma ich chráni pred touto podmienkou.

load...

Bolo vidieť, že pravidelná konzumácia kurkuma zvyšuje žlče prítomné v žalúdku. Žlč je tráviace šťavy, ktorá pomáha pri emulgáciu tukov a tým aj jeho metabolizmus. Takže je to ďalší spôsob, ktorým kurkuma je účinný pri chudnutí.

2. Ako používať kurkuma na chudnutie?

Kurkuma a škorice čaj na chudnutie

prísady
 • 1 lyžička čerstvé kurkuma pasty
 • ½ lyžičky škorice
 • ½ lyžičky čerstvej mäty pasta
 • 1 šálky vody
Ako sa pripraviť
 1. Naliať šálka vody do hrnca a pridáme prášok škorice.
 2. Variť vodu, až sa zníži na polovicu.
 3. Nalejte ju do šálky a nechajte ho vychladnúť na teplotu, ktorá nie je ani horúci, ani studený.
 4. Pridajte kurkumu a mäty pastu.
 5. Dobre premiešajte. Ak je to nutné, kmeň ju pred pitím.
výhody

Škorica pomáha zlepšiť citlivosť na inzulín a je to silný antioxidant (3).

Mäty majú antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe alergií a chladu. Taktiež podporuje tráviaci systém, lieči syndrómu dráždivého čreva, a prispieva k úľave od bolesti (4).

load...

Kurkuma Mlieko na chudnutie

prísady
 • 1 šálka bez tuku mlieka
 • 1 čajová lyžička kurkuma prášok
Ako sa pripraviť
 1. Zahrejte mlieko v strednom plameni asi 6-7 minút.
 2. Naliať mlieko do pohára a pridajte kurkuma prášok.
 3. Dobre premiešajte.
výhody

Mlieko je výborným zdrojom vápnika, a preto pomáha posilňovať kosti a chráni ženy pred rizikom osteoporózy (5).

Zázvor Kurkuma čaj na chudnutie

prísady
 • ½ lyžičky čerstvého zázvoru pasta
 • 1 lyžička čerstvé kurkuma pasty
 • 1 ½ šálky vody
Ako sa pripraviť
 1. Naliať vodu do hrnca.
 2. Pridajte zázvor a kurkuma pasty a nechajte ho prísť k varu.
 3. Okamžite vypnite zdroj tepla a nechajte ho vychladnúť na izbovú teplotu.
 4. Kmeň ju pred pitím.
výhody

Zázvor pôsobí proti nadúvaniu, chutný, zlý cholesterol znižujúce a gastro-ochranné vlastnosti (6). Z tohto dôvodu zvažuje kurkuma čaj na chudnutie je zdravá voľba.

Kurkuma a Centella Juice schudnúť

prísady
 • 1 lyžička čerstvé kurkuma pasty
 • 1 lyžička čerstvého Centella pasta
 • 1 šálky vody
Ako sa pripraviť
 1. Pridajte kurkumu a Centella pastu do šálky vody a necháme pol hodiny v chladničke.
 2. Pred pitím sa scedí vody.
výhody

Centella (Centella asiatica) je bylina, ktorá chutí kyslá a používa sa na liečbu kožných problémov, zlé trávenie, zlepšuje kognitívne funkcie, a zabráni ochorenia ženského urogenitálneho traktu (7).

Kurkuma a cesnakom Shot pre chudnutie

prísady
 • 1 lyžička čerstvé kurkuma pasty
 • ½ lyžičky čerstvého cesnaku klinček
 • 1 lyžica citrónovej šťavy
 • 90 ml vody
Ako sa pripraviť
 1. Pridajte citrónovú šťavu, kurkumu a cesnaková pasta 90 ml vody.
 2. Dobre premiešajte pred pitím ju na jeden záťah.
výhody
 • Cesnak pomáha predchádzať metabolických ochorení, znižuje riziko vzniku diabetu, hyperlipidémie, trombózy a hypertenzia (8).
 • Citróny zabrániť hromadeniu telesného tuku, hyperlipidémia, a rezistenciu na inzulín.

3. Ak je konzumovať kurkuma na chudnutie?

 • Konzumovať kurkuma čaj alebo kurkuma šťavu ráno pred raňajkami.
 • Konzumovať kurkuma mlieka pred spaním.

4. Výhody kurkumy

Na rozdiel od pomáhať chudnutie, kurkuma má nespočetné množstvo ďalších výhod.

 1. Kurkuma má protizápalové vlastnosti, a preto napomáha k zamedzeniu chorôb, ako je artritída, zápal slinivky brušnej, a zápalové črevné ochorenia (10).
 2. Kurkuma má antimikrobiálne vlastnosti, a preto môžu byť použité v potravinách ako konzervačný prostriedok a vo farmaceutickom priemysle na prípravu antimikrobiálnych prípravkov (11).
 3. Kurkuma môže pomôcť zabrániť ateroskleróza, predsieňovej a ventrikulárne arytmie, pretože má anti-trombotickej a protizápalové vlastnosti (12).
 4. Kurkuma polyfenolov, kurkumín, a jeho derivát bisdemethoxycurcumin zníženie zrážanlivosti krvi, pretože má antikoagulačné vlastnosti (13).
 5. Kurkuma môžu byť tiež aplikované miestne na prevenciu kožných ochorení, ako je akné, vitiligo, psoriázu, a tváre photoaging (14).
 6. Kurkuma má protirakovinové vlastnosti, a je preukázané, že inhibuje proliferáciu buniek neobmedzené (15).
 7. Kurkuma zlepšuje funkcie obranných buniek a produkciu protilátok v tele (16).

5. Bezpečnostné opatrenia

Príliš veľa čohokoľvek môže byť zlé, a rovnaký princíp platí aj pre kurkuma rovnako. Po prvé, to nie je nikdy dobrý nápad, aby doplnky z ničoho, keď môžete ľahko nájsť v organickom tvare. Takže, skúste použiť prášok, alebo ešte lepšie, použite raw korene namiesto toho, aby doplnky.

 • Musíte byť tiež pozor na dávkovanie. Odporúča sa obmedziť svoj denný spotrebu kurkuma na 1500 mg. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, 500 mg je dostačujúce.
 • Okrem toho, mnoho ľudí trpí alergickými reakciami na kurkuma, a reakcia môže byť v rozmedzí od miernej zápaly a svrbenie násilné záchvaty hnačky, žalúdočná nevoľnosť a nevoľnosť. Ak vyviniete vyrážky na použitie krém obsahujúci kurkumu, Nejedzte korenia.
 • Tiež, ako už bolo uvedené, kurkuma zvyšuje tvorbu žlče (17). Použité žlč je uložený v žlčníku. Zvýšená sekrécia žlčových môže zhoršiť problémy žlčníka a tvoria kamene v žlčníku alebo potrubia.
 • Aj keď je známe, že je protizápalové, kurkuma môže pôsobiť ako stimulant sekrécie žalúdočnej kyseliny. Ak ste už trpia žalúdočných štiav alebo prekyslenie, mierne kyslé kurkuma môže zhoršiť situáciu.
 • Ak máte pocit, nepríjemné pocity alebo bolesť po prevzatí kurkumu, konzultovať s lekárom a vyhľadajte lekársku pomoc.

6. Užitočná

Na rozdiel od užívania denná odporúčaná dávka kurkuma, mali by ste tiež kontrolovať veľkosť porcie vaše jedlo je, vyhnúť sa nezdravé jedlo a jednoduché sacharidy, jesť zeleninu, ovocie, zdravé tuky a bielkoviny. Ak to dovolí čas, cvičenie aspoň 3 krát týždenne.

Schudnúť nie je ľahké, ale keď sa začleniť kurkuma do vášho denného režimu, budete sa diviť, ako vaše telo začne hojenie zvnútra. Ako sa to stane, väčšina vašich zdravotných problémov zmizne, obezita je jedným z nich. Takže, začať konzumovať kurkuma dnes, ako schudnúť a žiť zdravší život.

Na zdravie dobré zdravie!

load...