Zdravie a wellness

Je Jaggery užitočný pri liečbe cukrovky?

Je Jaggery užitočný pri liečbe cukrovky?

Máte niekoho vo vašej rodine trpí cukrovkou? Nemusí to byť šťastný pohľad. Diabetes môže byť skutočne dostať pod kontrolu s možnosťou pravého životného štýlu. To môže byť tiež veľmi dobre liečiť tým, že jej správne potraviny - rovnako ako zelenina, losos, Jagger atď

Oh! počkať, Jagger na cukrovku? Vážne? Je Jagger dobré pre diabetikov?

To je dôležitá otázka, to mi verte. Otázka, ktorá zaručuje správnu odpoveď.

Čo je to, čo sa budeme zaoberať v tomto príspevku.

Diabetes - Krátka

Bohužiaľ, diabetes je známy (a spoločné) choroba dnes. Nie je potreba pre jedno vysvetlenie o tom. Ale napriek tomu, posilnil jeho škodlivé účinky by mohli aspoň vytvoriť nejaké povedomie medzi ľuďmi, že jo?

load...

Tak tu to máte.

Zjednodušene povedané, diabetes je ochorenie, pri ktorom sú abnormálne vysokej úrovni po dlhšiu dobu máte hladinu krvného cukru (alebo hladina glukózy v krvi) úrovne.

Bunky nášho tela potrebujú glukózu na energiu, a získať glukózy z potravín, ktoré jete. Hormón inzulín hrá úlohu transportu glukózy do všetkých buniek v tele. Pri cukrovke, telo neprodukuje dostatočné množstvo inzulínu. To má za následok akumuláciu glukózy v krvi v tele, čo vedie k prudkému nárastu hladiny cukru.

load...

Diabetes, ak nie diagnostikovaná a liečená včas, môžu spôsobiť rôzne problémy očí, nervov a obličky. Choroba môže tiež spôsobiť srdcové ochorenia a mŕtvice, a v najhoršom prípade, že je potrebné odstrániť končatiny.

Existujú rôzne typy diabetu -

  • Diabetes typu 1, kedy pankreas nedokáže vyrobiť dostatočné množstvo inzulínu.
  • Diabetes typu 2, kde bunky nie sú správne reagovať na inzulín - potenciálne vedie k nedostatku inzulínu v tele.
  • Gestačný diabetes, kedy tehotné ženy bez anamnézy diabetu dostať chorobu z dôvodu vysokej hladiny cukru v krvi.
  • Prediabetes, kde sú hladiny cukru v krvi vyššia ako normálne, ale nie tak vysoké, aby sa nazýva diabetes.

Prichádza na otázku sme vznesené na začiatku. Tu podrobne poznať, či je Jagger dobré pre diabetika, alebo nie.

Jagger proti cukrovke - je to bezpečné?

Táto vec má už na kolesách, pretože... No, ja neviem. Ale tam bolo veľa nejasností, pokiaľ ide o využitie Jagger pri cukrovke. Pozrime sa pozrieme na spojitosť medzi Jagger a diabetes tu.

Bolo povedané, (a veria), ktorý nahradí cukor Jagger pri diabetes ponúka úľavu. Úprimne povedané, táto úľava je veľmi malé. A čo je dôležitejšie, cukor je cukor, nie?

Jagger naozaj je výživnejšie ako cukor. Obsahuje vápnik, železo a ďalšie životne dôležité minerály. V tomto aspekte, to nemá vplyv na telo, rovnako ako cukor robí. Jagger tiež nesie osobitnú vôňu a tým odrádza od jednotlivca jesť ľubovoľne. To nie je prípad s cukrom.

Problém nastáva, sacharózou, ktorá Jagger obsahuje. Jagger pomaly vstrebáva do tela, ale hej, to je absorbovaný. To robí špica hladiny cukru v krvi. Vaše telo by obsahovala takmer rovnaké množstvo cukru, ako to bude mať, keď ste sa spotrebováva biely cukor. Jediným rozdielom je Jagger trvá o niečo dlhšie, aby spôsobiť špice.

Ak nechcete mať cukrovku, Jagger by byť vynikajúci náhradou za cukor. Ale ak máte cukrovku, je nutné sa vyhnúť Jagger toľko, ako sa vyhnúť cukru a ďalších súvisiacich produktov. Ďalším dôvodom pre toto bytie Jagger má veľmi vysoký glykemický index - a cukrovky pacienta strava musí obsahovať len tie potraviny s nízkym glykemickým indexom.

Jagger je tiež jednoduché sacharidy. S výnimkou prospešné prísady, ďalšie prísady, ktoré obsahuje, sú rovnaké ako cukru. Z tohto dôvodu, Jagger nie je dobré pre diabetes, ako to môže zvýšiť hladinu cukru v krvi.

Avšak z nutričného hľadiska Jagger je vždy lepšia ako cukor. A existujú aj ďalšie dôvody.

Jagger Vs Sugar

Dokonca aj keď hovoríme z hľadiska kalórií, rozdiel medzi nimi nie je veľa. Ale musíme vziať do úvahy tu niečo - cukor obsahuje prázdne kalórie (1). Ale Jagger je plná živín - a to je vzhľadom k jeho obsahu melasy. Melasa je na živiny bohatý vedľajším produktom procesu výroby cukru. To je odstránené z rafinovaného cukru, ale zostane v Jagger.

Výroba cukru zahŕňa kryštalizácii, kde sa stráca väčšinu svojich živín. Ale s Jagger, nie je kryštalizácia zapojený.

Môžu diabetici jesť Jagger namiesto cukru?

Ako sme sa už naučili, že odpoveď znie nie. Ale poďme sa dostať do trochu podrobnejšie.

Bolo to ale mýtus, že diabetici by mohli nahradiť cukor s Jagger. Dôvodom je, že obaja Jagger a cukru pochádzajú z rovnakého zdroja - z cukrovej trstiny. Samozrejme, Jagger pomáha prečistiť žalúdok, pľúca a dýchacie cesty (2). Ale negatívne účinky prevážia výhody.

Jagger je tiež, rovnako ako cukor, jednoduché sacharidy. Nemusí byť metabolizované, a tým zvýšenie hladiny cukru v krvi (3).

Aký je najlepšie riešenie pre diabetes?

Úprimne povedané, diabetes nemá trvalé vyliečenie. Ale to môže byť veľmi dobre riadená. S určitými zmenami životného štýlu. Niektoré z nich patrí -

  • Získať telesné cvičenie. Ako všetci vieme, pravidelná telesná cvičenia udržuje v kondícii a pohode. To spaľuje kalórie a dokonca pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi.
  • Jedz zdravo. Pravidelne držať svojho diabetu stravovací plán, ako navrhol svojho lekára. Jesť viac potravín s vysokým obsahom vlákniny. Tiež sa vyhnite potraviny s vysokým glykemickým indexom.
  • Prestať fajčiť. Ak ste nikdy nefajčil, skvelé. Ale ak máte vo zvyku, že je čas skončiť. Fajčenie by mohlo zhoršiť rad komplikácií diabetu. Tie môžu zahŕňať srdcové choroby, mŕtvica, ochorenia obličiek, poškodenie nervov, a dokonca aj očné ochorenia (vedúcich k trvalej slepote).
  • Naplánovať pravidelné testy. Prosím naplánovať minimálne dva až tri diabetu prehliadky ročne. To vám pomôže zostať na trati s liečbou.
  • Stres menej. Stres môže urobiť zanedbávať svoju diabetes starostlivosti rutina. To môže byť nebezpečné. Dokonca aj stresové hormóny, ktoré sú nadmerne stimulované môže brániť inzulínu pracovať optimálne. Takže zdôrazniť menej. Naučte sa nejaké relaxačné techniky. Získať dobrý spánok.

Záver

Už sme dospeli k záveru. Jagger pre diabetikov je kompletný nie nie. A čo je dôležitejšie, nie je čoho sa báť. Diabetes, alebo akékoľvek ochorenie na to príde, môže byť podaná tiež pod kontrolou s možnosťou pravého životného štýlu...

... Výber životného štýlu, ktoré budete musieť vykonať. Vzhľadom k tomu, nie je nič dôležitejšie, že jo?

Povedzte nám, ako tento príspevok na Jagger proti cukrovke sa vám pomohla. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...