Zdravie a wellness

Je Garam Masala dobrý pre zdravie?

Je Garam Masala dobrý pre zdravie?

Garam masala je jedným z najpopulárnejších korenie v Indii. To má mnoho liečebný prínos a je zvyčajne vykonáva pomocou veľa ingrediencií. Aké sú zdravotné účinky Garam masala? Je garam masala dobré pre zdravie na prvom mieste?

Prečítajte si tento post a spoznať seba samého.

Zdravie Výhody garam masala:

Garam masala sa vykonáva pomocou 32 korenia a je jedným z najpopulárnejších korenie v Indii. Pozrime sa na niektoré zo zdravotných výhod tohto korenia. Tu uvedené sú niektoré z najpopulárnejších zdravotné výhody:

load...

Garam Masala Napomáha:

 1. Bojovať s chorobou a buduje imunitu
 2. Úľave od bolesti a zápalu
 3. Spomaliť proces starnutia
 4. Podporovať a podnecovať chudnutie
 5. Zvýšenie vitamínov, minerálnych látok a absorpcie proteínu
 6. Zmierniť zažívacie ťažkosti, pálenie záhy a tiež upokojuje podráždený žalúdok
 7. Znížiť glykemický index, čo zase pomáha hladinu cukru v krvi nižšiu
 8. Redukovať nadúvanie
 9. Detoxikáciu organizmu
 10. Eliminovať zápach z úst (1)

Prísada Výhody:

Garam Masala je bohaté na množstvo korenia. Väčšina z týchto korenia sú veľmi zdravé a pomáhajú riešiť rad problémov.

 • Rasca je bohatá na železo, čo garam masala dobré pre podporu okysličovanie krvi a aby sa zabránilo podmienok, ako je anémia. To tiež pomáha zlepšiť trávenie a znižuje riziko vzniku rakoviny zadávateľa.
 • Kardamom, alebo Elaichi, je jednou z najdôležitejších zložiek garam masala. Okrem liečenie IBS, kašeľ, pálenie záhy a zápal priedušiek, kardamóm má aj mnoho ďalších výhod pre vaše telo.
 • Koriander je ďalšia zložka, ktorá sa môže pochváliť mnohými zdravotných výhod, vrátane znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a regulácii hladiny cukru v krvi.

Reakcia a vedľajšie účinky:

Garam masala je ohnivé korenie a môže viesť k mnohým vedľajších účinkov a reakcií u ľudí, ktorí nie sú v skutočnosti používajú na korenených jedál, alebo ktorí sú náchylní k alergiám. Zvyčajne ľudia zažívajú vedľajšie účinky. Štúdia na garam masala 1999 dospel k záveru, že koreniny pomôže urýchliť gastrointestinálne tranzitný čas, čo v podstate znamená, že potravina, ktorá obsahuje korenie, prechádza rýchlejšie cez črevá (2).

Ďalšie vedľajšie účinky garam masala patria:

 • Alergické reakcie
 • Kontaktná dermatitída
 • Klinčekový olej na báze garam masala môže tiež vyvolať anafylaktický šok

Náš záver:

Výhod, ktoré Garam masala ďaleko prevyšujú jej možné vedľajšie účinky. Korenie sú farmaceutické látky, ktoré majú terapeutické výhody. Budete musieť namiešať správnu dávku, aby sa zabránilo nežiaduce účinky, a užiť si veľa garam masala výhody. Ak máte skončiť s viac než je potrebné, je veľká šanca, že budete trpieť niektoré z vedľajších účinkov uvedených vyššie. Avšak, regulovaný dávka zlepší váš tráviaci zdravie.

load...

Takže odpoveď na otázku: Garam masala nie je zlé pre vaše zdravie. To je farmaceutická látka, ktorá môže mať vplyv na telo nepriaznivo. Takže, zmerať, koľko pridáte a vy by ste mali byť v bezpečí.

Tvorba garam masala:

Teraz, keď vieme, či garam masala je naozaj dobré pre vaše zdravie, poďme sa pozrieť na to, ako vytvoriť jednoduchý garam masala doma. Hovoríme jednoduché, tradične existuje 32 korenie v garam masala. Avšak, tento jednoduchý recept vám pomôže vykonať niektoré rovnako dobrú garam masala.

Garam masala Zloženie:

 • ¼ šálky koriandru
 • 2 lyžice kardamóm
 • 2 lyžice korenie
 • 2 lyžice klinček
 • 1 polievková lyžica semien feniklu
 • 3-4 badián
 • 4 (1 palec), škorica
 • Polovica alebo štvrtina muškátový oriešok
 • 2 bobkové listy

Inštrukcie:

 1. Pridať všetky korenie na panvici a suché praženie nich asi 3-5 minút.
 2. Brúsiť zmes v mixéri, až sa stane pokuta powder.Your Garam masala je pripravený na použitie.

Poznámka:

Kvalita korenia použiť priamo súvisí s tým, ako účinná masala bude dopadať byť. Zvážiť použitie vysoko kvalitné korenia, aj keď sú drahé.

Použitie garam masala:

Garam Masala má mnoho kulinárske použitie, vrátane:

 1. To je väčšinou používaný ako základný korenie pre prípravu karí.
 2. To môže byť tiež použitý ako ozdoba na bielej ryže alebo čerstvý ovocný šalát.

Povedzte nám niečo o akýchkoľvek receptov, ktoré ste vykonali pomocou Garam masala. Naši čitatelia by rád počul od vás. Môžete vyjadriť v poli nižšie!

load...