Zdravie a wellness

Je bezpečné používať ricínový olej počas tehotenstva?

Je bezpečné používať ricínový olej počas tehotenstva?

Pôrodu k novému životu je to, čo väčšina párov túži pre. Život, ktorý má trochu oboch rodičov - úsmev matky a oči otca. Je to krásne, naozaj. Ale pred samotným dodaním príde deväť mesiacov, ktoré vyžadujú trpezlivosť a starostlivosť a obrovský zoznam dos a čo nerobiť (vďaka susedom a príbuzným).

Aj keď sú niektoré zložky sa považujú za bezpečné pre matky-k-byť, tam sú iní, ktoré priniesli zmiešané názory. Riskovanie počas tehotenstva je absolútna ne-ne. Takže je lepšie ísť cez všetky klady a zápory každej zložky, než sa rozhodnete použiť niektorý z nich.

Ricínový olej je jeden taký prísada.

Čítajte ďalej sa dozvedieť viac o ricínového oleja a ako to môže ovplyvniť vaše tehotenstvo.

Castor Oil - Krátka

Vedecký názov - Ricinus communis Pôvod - Stredomoria, východnej Afrike

Táto bohatá a hustý olej sa získava lisovaním ricínového bôbov a bol populárny voľbou, pretože stáročia vyliečiť celý rad problémov. Či už je to pre rast vlasov, starostlivosti o pleť, alebo zmiernenie bolesti kĺbov, ricínový olej sa osvedčil.

load...

To je tiež úžasný liek na zápchu, kyslosť a krvného tlaku.

Tento skromný olej je známe, že stimuluje najdôležitejšie orgány nášho tela, držať je aktívny a zdravé - obehový systém, lymfatický systém a pečeň. To prispieva k zvýšeniu T - počet 11 buniek v našom systéme, ktorý posilňuje proti akejkoľvek cudzie invázie buniek. Upokojuje zápal, pôsobí vhodne proti plesniam, baktériám a vírusom, a je génius detoxifier.

Ricínový olej je brankár naozaj!

Ale všetky tieto body sú k ničomu, ak jeho silné preháňadlo vlastnosť nadobúda účinnosť. Vlastnosť, ktorá robí tento zázrak oleja nevhodné pre tehotné ženy. Niektoré otázky boli vznesené v tejto otázke, a požadujú konkrétne odpovede.

load...

Nebojte sa, sme tu vymazať všetky svoje pochybnosti, takže si môžete vychutnať svoje tehotenstvo. Poďme začať.

Je ricínový olej bezpečná voľba?

Odpoveď znie nie, to nie.

Nie, keď sa zámerne snažia vyvolanie pôrodu, pre ktoré je potrebné dodržiavať niekoľko opatrení. Požitím ricínový olej je dosť nebezpečné pre nenarodené dieťa.

Ja viem, s použitím tohto oleja na vyvolanie práce je prax prastarý, ale kto hovorí, že staroveké praktiky nie sú riskantné? Pôrodné asistentky použili ricínový olej po dlhú dobu bez akéhokoľvek výskumu alebo radu. Tam je dôvod, prečo úmrtnosť dieťa bolo tak vysoké v týchto dňoch (nie, že ricínový olej bol jediný dôvod, ale dostanete môj názor).

Mnoho pôrodníkov sú proti používaniu tohto oleja za ranej práce z dôvodu neznámych a nepriaznivých vedľajších účinkov, ktoré môžu mať na matku i dieťa.

Prečo ricínový olej je potrebné sa vyvarovať počas tehotenstva?

Ako už bolo spomenuté, ricínový olej je veľmi silné preháňadlo. Jedna lyžička tohto oleja môže navštíviť toalety umpteen časy a tiež viesť k podráždeniu žalúdka (znie desivo, že?). Tento efekt je veľmi desivé pre nastávajúce mamičky, ktorí majú život starať. Jej dávkovanie stimuluje nevhodnou utiahnutie čriev, ktoré dráždia maternice svalovej hmoty. Tento proces zvyšuje sekréciu prostaglandínu v systéme, ktorý pomáha vyvolať práce (1).

No, mohlo by to byť najväčší dôvod pre všetky kriku za vyhnúť ricínový olej v priebehu tehotenstva, ale to rozhodne nie je jediný. Tu je dôvod, prečo zažívanie ricínový olej sa všeobecne neodporúča pre rádoby matky:

1. Zvyšuje sa hrozba patrí syndróm aspirácie mekónia

Názov znie desivo, že?

Táto podmienka je technicky respiračné blokáda, ktorá je vidieť u novorodencov - vážna na to. To sa môže stať pred, počas alebo po pôrode. Tu je novorodenec vdýchne alebo odsáva kombináciu mekónia (prvé stolice dieťaťa, ktorý je odovzdaný do maternice počas skorej fáze tehotenstva dní a opäť po pôrode, ktorý je lepkavý a tmavo zelená) a plodovej vody (tekutiny, v ktorom dieťa pláva vo vaku).

Tento neoprávnený vdychovanie môže úplne alebo čiastočne blokovať dieťaťa dýchacích ciest, čo spôsobuje zjavnou ťažkosti s dýchaním. Tento stav môže mať vplyv na dýchanie novorodenca v mnohých spôsoby, vrátane obštrukcie dýchacích ciest, chemické podráždenie v pľúcach, infekcie, rovnako ako inaktiváciu povrchovo aktívne látky (prírodný substrát, ktorý pomáha rozťahovanie a zmršťovanie pľúc), na ktorom mekónia.

Teraz, kedy a ako sa ricínový olej vstupujú do hry?

Ricínový olej urýchľuje pooping proces v tele matky počas predčasné dodávky. Preto je vak, ktorý je už pevne fit, je naplnený ešte väčší mekónia, ktorý blokuje dýchacích ciest dýchacích na nenarodené deti.

Pozrite sa, aké nebezpečné to môže byť pre vaše dieťa?

2. Dehydratuje Matka

Teraz prichádza riziko, že je najvýraznejšie. Preháňadlo znamená, hnačka; hnačka znamená dehydratáciu. A dehydratácia je veľmi škodlivé pre zdravie matky. To ju môže oslabiť zvnútra, a to najmä počas pôrodu. Mohla prejsť von, byť bez živín, a situácia by sa dokonca obrátiť horšia v určitých prípadoch. Dehydratácia má tiež dlhodobý účinok na matku, narušuje jej uzdravenie popôrodnej (2).

To všetko ukazuje, že ricínový olej je zlý výber.

3. Znižuje Milk Supply

Všetci vieme, ako zásadný význam dojčenia pre novorodenca, najmä kolostra (žltkastá mlieka, ktorá je plná živín, ktoré posilňujú imunitu novorodenca). Dehydratácia spôsobené častým požití ricínového oleja má tendenciu znižovať produkciu mlieka. To by mohlo viesť k niekoľkým zdravotných problémov, pre dojčatá, vrátane oneskorené kognitívne rast a tvorbu kostí.

4. Bolestivé práce

Tento bod je daný. Všetko, čo neprirodzené spôsobuje bolesť, a vyvolanie pôrodu s ricínovým olejom sa nelíšia.

Požitím ricínový olej pre včasné a bez dozoru práce ukázali byť viac bolestivé v porovnaní s prirodzeným spôsobom doručenia. Je tomu tak preto, pretože olej je silný preháňadlo, podporuje neobvyklú a bolestivé utiahnutie čriev, ktoré dráždia maternicovej svalovej hmoty, čo ďalej vedie k bolestivému pôrodu.

5. Predčasný Delivery

Toto je najnebezpečnejší hrozbou, ktorý je dodávaný s úmyselné použitie ricínového oleja počas tehotenstva. Aj keď tento olej je nazvaný byť požehnaním, že to nie je nič iné ako prekliatím pre budúcu matku, ktorá je ešte prejsť 40 týždňov tehotenstva.

Ak je ricínový olej používaný na vyvolanie pôrodu, jej včasné použitie môže viesť k predčasnému pôrodu alebo dokonca potrat (ak sú užívané v predchádzajúcich mesiacoch). Predčasný pôrod môže vážne narušiť proces rastu novorodenca a ovplyvňujú orgánov a kognitívny vývoj.

Majte na pamäti, že to všetko sú rizikové faktory spojené s konzumáciou ricínového oleja, a nie jeho externé aplikácie. V skutočnosti, keď sa používa externe, tento olej sa zvyšuje krvný obeh a podporuje hojenie orgánov a tkanív pod kožou. Preto je veľmi dôležité, v ukľudňujúce zápalu a zníženie bolesti. To môže byť tiež použitý na prevenciu vzniku strií. Avšak, to je vždy lepšie poradiť so svojím lekárom pred použitím ricínový olej, interne alebo externe.

Preventívne opatrenia, ktoré pred použitím ricínového oleja na vyvolanie pôrodu

Existujú určité pokyny, ktoré nasledujú, ak chcete, aby vyvolanie pôrodu u ženy, ktorá čelí problémom porodí v prírode, a je spôsob, ako okolo termínu jej splatnosti. Pozri sa:

  1. Buďte veľmi opatrní, ak používate ricínový olej najbližšie k dátumu svojho pôrodu. Ricínový olej je domáci liek, ktorý spúšťa proces kontrakcie maternicových stien. To vyvoláva pôrodné bolesti u tehotných žien. Náročné ricínový olej v ranej fáze tehotenstva zahŕňa vysokú mieru rizika.
  2. Ďalšie opatrenia spočíva v dávkovaní. Zvyčajne, tehotné ženy sú uvedené regulované dávky ricínového oleja (nie viac ako unca) na dennej báze.

Ricínový olej je známe, že indukuje kontrakcie do 24 hodín od jeho spotreby. Avšak, toto nie je prípad so všetkými ženami. V takých prípadoch, dávka sa opakuje v rovnakom čase nasledujúci deň rovnako.

Ricínový olej môže byť konzumované s džúsy, alebo si môžete tiež zahrnúť do iných receptov podľa vlastného výberu.

Príznaky týkajúce sa použitia ricínového oleja v priebehu tehotenstva

Existuje samozrejme niekoľko faktorov, a symptómy súvisiace s použitím ricínového oleja počas tehotenstva. Niektoré z týchto príznakov sú uvedené nižšie:

  1. Nevoľnosť je istý výstrel symptóm, ktorý sa vyskytuje po požití ricínového oleja. Tendencia k zvratky, apatia a brušné nepokoja sú viazané na štát, keď budete konzumovať ricínový olej pre vyvolanie pôrodné bolesti.
  2. Uvoľnené pohyby Môže sa tiež stať u žien, ktoré nevedú do 24 hodín po požití ricínový olej (veľmi zriedkavé šancí). Stáva sa to kvôli črevnej nevoľnosť spôsobenú ricínového oleja.

Tieto príznaky sú náznaky počiatku kontrakcií. Obvykle tieto príznaky sú bezprostredne nasleduje pôrodných bolestí. Ricínový olej iniciuje čreva uzavrieť zmluvu a rýchlo rozširovať. Tento umelý kontrakcie a expanzie fungujú ako booster pre maternice. Ako výsledok, steny maternice začína uzatváranie zmlúv a rozširovanie rovnako. Avšak, to je ešte rozumné veriť, že niekoľko kontrakcie je, že práca. Skutočná práca sa začína až vtedy, keď kontrakcie stanú periodickej.

Avšak, ricínový olej je určite silná pracovná induktor pre tehotné ženy. Ale z mnohých dôvodov, že nie je múdre zasiahnuť s normálnym tehotenstvom postupu. Preto nikdy použiť ricínový olej pre navodenie pôrodné bolesti bez súhlasu svojho lekára.

Či tak alebo onak môže byť, že je lepšie sa rozhodnúť pre prírodné metódy pre dodanie. Prečo riskovať svoj život a nenarodeného je v neporiadku pravdepodobnosťou?

Dúfam, že ste našli náš článok užitočný. Ak máte niečo zdieľať, prosím komentár do poľa nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...