Zdravie a wellness

Je bezpečné piť Earlový čaj počas tehotenstva?

Je bezpečné piť Earlový čaj počas tehotenstva?

Chcete držať svoje obľúbené Earl Grey čaju počas celého tehotenstva? Bojíte sa o jeho možných vedľajších účinkov? Môžeme pochopiť, že je ťažké sa vzdať zvláštny zvyk náhle, a to najmä ak súvisí s vaším obľúbeným nápojom. Väčšina svetovej populácie pije nejaký čaj na začiatku dňa alebo aj celý deň. Takže, keď je žena náhle konfrontovaný s úlohou vzdať svojej obľúbenej rannej čaj bezpečia svojho plodu, spôsobuje celkom zvlnenie.

Earl Grey čaj alebo čierny čaj

Earl Grey čaj je populárny forma čierneho čaju a horúci favorit medzi západu. To má výrazné a citrusy chuť v dôsledku pridania syntetického alebo prírodného bergamot oleja. Bergamot oranžová je aromatická citrusové plody bežne vyskytujú v oblasti Stredozemného mora. Chuť sa môže líšiť od jedného výrobcu k druhému. Avšak všeobecne platí, že chuť je tučný a osviežujúci.

Kofeín Obsah V Earl Grey Tea

Obsah kofeínu v Earl Grey čaju sa líši v závislosti od výrobcu, ale všeobecne, to je takmer podobné množstvo kofeínu v iných čiernych čajov. Približne pravidelný šálka čaju Earl Grey obsahuje 55 až 90 mg kofeínu. Bez kofeínu odroda obsahuje asi 2 až 10 mg / šálky. Ale je Earl Grey čaj bezpečné počas tehotenstva?

load...

Ako bezpečné je Earl Grey Tea počas tehotenstva?

Earl Grey čaj je veľmi populárny, a preto nájdete nespočetné množstvo chuťou do tohto druhu čaju. Čaj ponúka niekoľko zdravotných výhod, ale výskum ukázal, že príliš veľa príjem akejkoľvek forme čierneho čaju (kvôli obsahu kofeínu) môže viesť k vážne vedľajšie účinky (1). Takže, ak ste tehotná, je potrebné sa vyhnúť pitiu Earl Grey čaj v prebytku alebo inde to môže vás a vaše dieťa v ohrození. Preto, aj keď Earl Grey čaj má upokojujúce účinky v prírode, umiernená konzumácia v priebehu tehotenstva sa odporúča. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o Earl Grey čaju a tehotenstvo v detaile.

Koľko by ste mali piť?

Viac ako 5 šálok Earl Grey čaju denne môže viesť k nežiaducim vedľajším účinkom. Ak dojčíte alebo ste tehotná, by ste mali obmedziť spotrebu až 2 šálky, aby sa zabránilo komplikáciám. Podľa Linus Pauling ústavu, aj keď obsah kofeínu v čiernom čaji je menšia ako káva, je to určite oveľa viac ako v zelenom čaji (2). Koncentrácia kofeínu tiež závisí na druhu čaju a dobu, po ktorú bolo povolené strmé.

Odborníci hovoria, že požitím okolo 250 mg kofeínu denne, je bezpečná pre každého dospelého, ale iba vtedy, ak ste udržanie zdravého životného štýlu. U tehotných žien, požití by mala byť okolo 150 mg tak, že denný príjem kofeínu je obmedzený. Príliš veľa pitie Earl Grey čajového -say okolo 16 až 17 šálok denne, je škodlivá pre zdravie plodu, rovnako ako tehotné ženy.

load...

Možné vedľajšie účinky Earl Grey Čaj u tehotných žien

Možné vedľajšie účinky Earl Grey čaju u tehotných žien zahrňujú bolesti hlavy, nervozita, nespavosť, podráždenosť, pálenie záhy, zmätok, nepravidelný srdcový tep, tras a kŕče. Ak ste vyvinuli psychologické alebo fyziologické závislosť na tomto nápoji, potom to môže tiež viesť k citové problémy. Vysoká spotreba čierneho čaju vedie k hypokaliémii, v ktorom hladina draslíka dosiahol svoje dno. NIH hovorí, že Earl Grey čaj môže spôsobiť vysoký krvný tlak, a to najmä v treťom trimestri tehotenstva.

Takže, aj keď je možné pokračovať v pití čaju Earl Grey v priebehu tehotenstva, je potrebné obmedziť spotrebu na zhruba 2 šálky za deň a tiež konzultovať svoje zdravie odborníka v prípade, že trpíte akýchkoľvek komplikácií. Prepnutie na bezkofeínovej čierny čaj je oveľa lepší nápad, aby vylúčil akékoľvek problémy počas tehotenstva.

Ako sa vám tento post? Dajte nám vedieť tým, že vaše cenné názory v poznámkach nižšie.

load...