Zdravie a wellness

Je bezpečné jesť reďkovky počas tehotenstva?

Je bezpečné jesť reďkovky počas tehotenstva?

V prípade tehotenstva je jedným z mnohých čarovných chvíľ v živote ženy, potom reďkovka je jedným z najviac zázračné zeleniny dostupných v prírode. Ale potom, tam je malý strach, takmer každá tehotná žena má; ak náročné reďkovky počas tehotenstva je bezpečné.

Takže ak ste náhodou tehotná žena čítanie tohto príspevku, potom ste na správnom mieste. Je reďkev dobre v priebehu tehotenstva? Ak áno, ako by ste mali byť to náročné?

Nájdete odpovede na všetky tieto otázky v tomto príspevku! Delay nič viac a dať čítanie!

Diéta v tehotenstve:

Tehotenstvo je obdobie, ktoré si vyžaduje starostlivé rozhodnutie od matky-k-byť. Vaše telo potrebuje viac kalórií, než predtým. Je potrebné dodávať jedlo svoje dieťa taky. Ak ste očakával matka, stanete príliš opatrný na to, čo jete. Príliš veľa súvisiace so stravou otázky vyskočí do vašej mysle (1). A jedna taká otázka je, či môžete konzumovať reďkovky počas tohto obdobia.

load...

No, odpoveď je áno. A ak chcete vedieť, ako, potom sedieť a dať tomuto príspevku dôkladné čítanie!

Výhody reďkoviek:

Reďkev má minerály a vitamíny užitočné pre dieťa rastie v bruchu. Reďkev má tiež vápnik. Vápnik pomáha pri budovaní vášho dieťaťa zuby, kosti a svaly. Okrem toho, reďkev obsahuje aj kyselinu listovú, ktorá pomáha v zabezpečenie toho, aby sa dieťa narodí bez vrodených vád.

Reďkev tiež draslík, vitamín C a železo potrebné pre vás a vaše dieťa.

Je veľmi dôležité pochopiť, ako jesť reďkovky, keď ste tehotná. Ak nechcete jesť to správna cesta, táto zelenina môže dôjsť k poškodeniu zdravia.

Ako jesť reďkovky:

Predtým, než máte v pláne variť akúkoľvek misku s reďkovky, aby ste ho opláchnite vlažnou vodou. Drhnúť nečistôt z povrchu koreňovej zeleniny. Votrite ho rukami. Teraz, opláchnite vodou, aby zabezpečili reďkovky ste si vybrali, je špina-free. Choďte do toho a plátok reďkovky používať ho v šaláte.

load...

Je to múdry nápad variť reďkev. Je všeobecne známe, že teplo zabíja baktérie. Ak si podusíme reďkovky, zabíja všetky parazity a baktérie. Spolu s reďkovkami umyť listami rovnako. V závislosti na ktorých jedlo urobíte, variť listy taky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pridať do svojho jedálnička reďkovky (2). Môžete jesť reďkovky v zelenom šaláte. Môžete tiež krájať túto koreňovú zeleninu. Použite kusy ako ozdoba vo svojej zeleninovej polievky. Môžete tiež použiť dusenou reďkovky na omáčky.

Ako nejesť reďkovky:

Zvyčajne, ľudia jedia reďkovky vo svojej surovej podobe. Ale v čase tehotenstva, to nie je múdre konzumovať reďkovky týmto spôsobom. Existuje nebezpečenstvo spojené s konzumáciou surovej reďkovky počas tehotenstva. Ak budete jesť surové reďkovky, môže to spôsobiť chorobu. Dôvodom je, že surové reďkovky môžu byť baktérie, ktoré môžu spôsobiť infekcie a ďalšie ochorenia. Je potrebné poznamenať, že váš imunitný systém nefunguje efektívne, keď ste tehotná. To dáva priestor k vzniku niekoľkých bakteriálnych a parazitárnych infekcií.

Reďkovky rastie vnútri pôdy. Ak je pôda kontaminovaná, môže vám to spôsobiť toxoplazmózu. Toxoplazmóza je stav, ktorý nastane, keď budete jesť potraviny, ktoré rastie v kontaminovanej pôde.

Ak budete jesť kontaminované reďkovky, môže tiež spôsobiť E. Coli alebo Salmonella (3). Je to z toho dôvodu, že je potrebné umyť túto koreňovú zeleninu pred jedlom to.

Surové reďkovky listy sú tiež nebezpečné jesť v čase tehotenstva. Z tohto dôvodu, umyte si ich skôr, ako budete konzumovať ich ako súčasť svojho tehotenstva stravy.

Tehotenstvo je krásna, rovnako ako kľúčové obdobie v živote ženy. A ak je správne starostlivosť je venovaná v priebehu tohto obdobia, ako matka a dieťa bude v bezpečí a šťastná.

Poznáte iné spôsoby, ako jesť reďkovky v priebehu tehotenstva? Alebo viete o výhodách jesť reďkovky v priebehu tehotenstva? Ešte s nami podelíte v komentároch!

load...