Zdravie a wellness

Je banán chudnutie alebo hmotnosť získať ovocie?

Je banán chudnutie alebo hmotnosť získať ovocie?

Kedykoľvek ľudia naraziť na niekoho, chudý, prvé rady, ktoré dávajú je konzumovať veľa banánov s mliekom. Na druhú stranu, ak ste na diétu a ak idete do svojho výživu, že on / ona bude tiež naznačujú, že budete jesť každý deň aspoň jeden banán.

Zatiaľ čo niektorí ľudia sa domnievajú, že banán pomáha pri priberanie na váhe, iní veria, že to pomáha pri chudnutí. Záhadou zostáva nevyriešený, či sa jedná o ovocie pre chudnutie alebo zisk.

No, schudnúť či pribrať, závisí na tom, koľko banány jete. Ak budete jesť nič iné, než len banány, potom budete automaticky schudnúť. Ale ak budete jesť svoje pravidelné jedlo spolu s piatimi až šiestimi banánov denne, potom budete priberať na váhe. Či tak alebo onak, jesť banány je prospešné pre vaše zdravie.

load...

Ajurvédske View On Banana

Všetci sme si vedomí skutočnosti, že jablko denne udrží lekára preč. Avšak, Ayurveda má odlišný pohľad na túto tému. Ayurveda hovorí: "Jesť banány denne bude držať čo najďalej od všetkých chorôb."

Podľa Ayurveda, banán vyvažuje Váta a Pitta doshas. Avšak, ak nie je správne štiepi, to môže viesť k zvýšeniu Kapha Dosh. Ajurvédskej texty, vrátane Sushruta Samhita a Vasthu Guna Deepika, vysvetľujú, že banán zostatky tri humors tj doshas, ​​a tým udržuje telo v pohode. Ďalší zaujímavý fakt o banán je, že môže pomáhať v boji proti obezite. Zároveň, ale tiež pomáha pri budovaní svalov v tele. Ayurveda odporúča, aby anemických ľudia musia konzumovať banány, ktoré pomôžu pri zvyšovaní počtu hemoglobínu.

Banány na chudnutie

Jediný banán obsahuje 108 kalórií, čo sa rovná takmer 18 gramov sacharidov. Sacharidy sú nevyhnutné pre hladké fungovanie našich telesných orgánov. Avšak prebytok sacharidov môže viesť k priberaniu na váhe.

load...

Banana je tiež bohatá na vitamíny, minerály a vláknina, ktoré pomáhajú pri zlepšovaní základnej rýchlosť metabolizmu, tj BMR. Kedykoľvek sa BMR zvyšuje, naše telá majú tendenciu automaticky a zvyčajne chudnúť rýchlejšie, než je normálne doba potrebná. Obsahuje tiež pektín, ktorá nám pomáha cítiť plnšia po dlhšiu dobu.

Banány majú nízky glykemický index, ktorý pomáha pri znižovaní hmotnosti. Väčšina ovocia nie sú bohaté na vitamín B6. Avšak, banány poskytujú dostatočné množstvo vitamínu B6, ktorý pomáha udržať naše telo zdravé aj po intenzívnom tréningu. Výskumy ukazujú, že deficit vitamínu B5 a kyseliny listovej môže viesť k niekoľkým chorôb súvisiacich s srdca. Takže jesť banány pravidelne pomáha predchádzať ochorenia srdca. To tiež pomáha pri regulácii hladiny cukru v krvi v tele.

Banány obsahujú enzýmy, ktoré urýchľujú proces trávenia znížením množstvo času potrebuje čreva na trávenie potravy. To má za následok metabolizmu vhodnejšie pre chudnutie.

Banán je sladká chuť, a tým aj naše chuťové poháriky (sladké) sú tiež spokojní s príjmom tohto ovocia.

Tieto vlastnosti banán dokázať, že je ideálnou potravinou pre akýkoľvek program chudnutia.

Druhy banánov, ktoré pomáhajú pri chudnutí

Existuje niekoľko druhov banánov, ktoré pomáhajú chudnúť rýchlejšie. Tieto banány, tiež známy ako dieťa banány, sú k dispozícii v Spojených štátoch. Všeobecne sú krátke, ale veľmi bohatý na vitamín B6 a vlákniny.

Iné druhy banánov, ktoré pomáhajú pri chudnutí sú Burro banány, Cavendish banány, červené banány a banány plantajn. Cavendish banány, tiež známy ako Chiquita, sú k dispozícii po celom svete, ale sú veľmi populárne v USA.

Banány pre Weight Gain

Banány sú bohaté na kalórie, a to je dôvod, prečo jesť banány je považovaný za prastarý spôsob, ako pribúdajú na váhe. Šesť-palcový banán obsahuje takmer 90-95 kalórií, čo je veľmi menej ako množstvo kalórií, ktoré konzumujú po jedle malé koláčiky. Najlepší spôsob, ako začleniť banán vo vašej pravidelnej strave pre zvýšenie telesnej hmotnosti je pridať do krémov či mliečnych koktejlov. Vzhľadom k tomu, banány sú bohaté na vitamín B6, ktoré pomáhajú pri legalizovať krvný obeh v našom tele. To vedie k produkcii viac a zdravých červených krviniek v tele. Banán je bohatá na mangán, ktorý podporuje trávenie, reguluje pohyb čriev a prevenciu chorôb kostí. Draslík je ďalšia dôležitá zložka prítomná v banány. Obsah draslíka v tejto obľúbené ovocie je veľmi vysoká, čo napomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov v tele. Je tiež nevyhnutný pre nervovú a svalovú funkciu a pomáha pri produkcii energie v bunkách. Každý veľký banán obsahuje približne 10 percent svojho denného požiadavky draselného. Väčšina odborníkov na výživu naznačujú, že na priberanie na váhe s pomocou banánmi, budete musieť jesť veľa banány a opäť prírastok hmotnosti závisí na metabolizme a úrovni činnosti vášho tela. Dôvodom je, keď jete banán, prírodný cukor alebo sacharidov sú rozdelené do glukózu okamžite. Táto glukóza sa používa pre zabezpečenie energie pre fyzické aktivity. Extra glukózy je uložená vo forme glykogénu v pečeni a svaloch a je používaný kedykoľvek. Keď je množstvo glykogénu uložené presahuje jeho limit úložisko, uloží sa ako tuk.

Väčšina odborníkov na výživu naznačujú, že na priberanie na váhe s pomocou banánmi, budete musieť jesť veľa banány a opäť prírastok hmotnosti závisí na metabolizme a úrovni činnosti vášho tela. Dôvodom je, keď jete banán, prírodný cukor alebo sacharidov sú rozdelené do glukózu okamžite. Táto glukóza sa používa pre zabezpečenie energie pre fyzické aktivity. Extra glukózy je uložená vo forme glykogénu v pečeni a svaloch a je používaný kedykoľvek. Keď je množstvo glykogénu uložené presahuje jeho limit úložisko, uloží sa ako tuk.

Avšak, dietológovia tiež naznačujú, že nesmiete jesť viac ako päť alebo šesť banánov denne, pretože by to mohlo viesť k zápche a môže tiež spomaliť stolice.

Najlepšie spôsoby, ako konzumovať Banana

Banana je chutné ovocie, a existuje mnoho spôsobov, v ktorom môžete ju konzumovať.

 • Môžete ju kombinovať s mnohými inými druhmi ovocia a konzumovať ako ovocný šalát.
 • Môžete posypať malú čiernu soľ pre banány, aby sa im ochutnať lahodný.
 • Môžete si tiež vytvoriť banán smoothie zmiešaním to s nízkotučným jogurtom.
 • Ďalším spôsobom, ako jesť banán je buď nakrájajte na plátky alebo roztlačíme ho a pridajte do sendviče.

Banana Shake Recept

prísady
 • 1 - 2 banány
 • ½- 1 pohár mlieka
 • Cukor (voliteľne)
 • Vanilkový extrakt
 • Zmrzlina (voliteľne)
 • Mandle
Kroky vedúce k Ak chcete Make Banana Milkshake
 1. Pridajte nakrájané banány, pohár mlieka a ľadu v mixéri.
 2. Pridajte kopček zmrzliny.
 3. Pridajte 4 - 5 mandle.
 4. Zmiešať ingrediencie, kým zmes sa stáva hladká a hustá šťava.
 5. Nalejeme do pohárov a pridáme cukor, v prípade potreby.
 6. Slúžiť a užívať si.

Môžete tiež vyskúšať rôzne príchute zmrzlín a pridávať rôzne suché plody, ako hrozienka, vlašské orechy, kešu oriešky a zvýšiť hodnotu bohatosť a výživy svoje banánovej chvenie. Nielen to, aby váš banánový kokteil chutí, ale tiež dodáva vysokú nutričnú hodnotu.

Teraz už viete, čo robí banán tak lákavá, a dôvod, prečo väčšina ľudí po celom svete idú banány cez banánovej diéte. Dúfam, že vám tento článok užitočný. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...