Zdravie a wellness

Je ananás účinný pre vyčerpaný žalúdok?

Je ananás účinný pre vyčerpaný žalúdok?

Stáva sa vám často trpia zažívacími ťažkosťami? Tie môžu byť veľmi nepríjemné a niekedy aj bolestivé taky. Aj keď existujú lieky pomôcť získať úľavu, nie je nič lepšie, než prírodných prostriedkov na zmiernenie podráždený žalúdok alebo zažívacie ťažkosti. Jednou z veľmi účinný spôsob, ako sa na liečbu zažívacích ťažkostí je jesť ananás!

Zaujíma vás, ako ananás môže pomôcť liečiť stav? Potom si musíte prečítať tento príspevok.

Ananás - Krátka:

Šťavnaté tropické ovocie obsahuje veľa živín, ktoré pomáhajú pri upokojenie žalúdka prirodzene, keď je v núdzi. Napríklad, to je bohatá na enzýmy, ktoré pomáhajú pri znižovaní zápalu a zvýšenie trávenia (1). Nabudúce máte podráždený žalúdok, dostať ananás prispieť k uľahčeniu ju.

load...

Ananásy pre zažívacie problémy:

Ananás sú známe pre enzým známy ako bromelain (2). Jedná sa o enzým, proteín trávenie, čo znamená, že pomáha v prirodzene sa pokazí proteíny, ktoré sú ťažko stráviteľné. V Strednej a Južnej Amerike, sa používa pre tento konkrétny účel. Podľa výskumníkov, ananásy sú jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov pre pálenie záhy.

Vzhľadom k tomu, bromelain, ktorý je výhradný ananásu, pomáha pri odbúravaní bielkovín v zažívacom trakte pre lepšie trávenie, pomáha udržať preč problémy, ako je žalúdočná nevoľnosť, plyn, grganie, nadúvanie, zápcha, hnačka a nevoľnosť.

Jesť ananás zmierniť podráždenie žalúdka:

Existuje mnoho spôsobov, ako konzumovať ananásy, ktoré vám pomôžu získať úľavu od podráždenia žalúdka.

load...
  1. Môžete jesť čerstvý ananás nakrájame na plátky v čase medzi jedlami. Uistite sa, že ovocie je dobre zrejúce.
  2. Ak máte podráždený žalúdok hneď po jedle, jesť 1 šálka ananásu ako dezert, a to poskytne úľavu od nepohodlia hneď.
  3. Urobiť čerstvý ananás šťavy na pitie po jedle tak, že budete mať problémy s trávením preč (3). Uistite sa, že necháte kožu, ako to je, kde sa plod má veľké percento bromelain, rovnako ako ďalších živín, ako vlákniny, vápnik, vitamín C, mangán a draslík.
  4. Ak zistíte, že je ťažké jesť čerstvý ananás, vždy môžete urobiť koktail. Plátky čerstvého ovocia a dať kúsky do mixéra s organickými jogurt. Váš žalúdok bude cítiť veľa lepšie!
  5. Môžete tiež ananás topiacom, že mnohí ľudia dávajú prednosť. Je to osviežujúce a robí zázraky pre svoj žalúdok. Všetko, čo musíte urobiť, je dať 1 šálka ananásu kúsky do mixéra s drveným ľadom a vodou. To sa upokojiť svoj žalúdok a hydratáciu vás.
  6. Jesť ananás ako zdravá desiata, kedykoľvek budete cítiť trochu hladný. Je to lahodne skvelý spôsob, ako dostať všetky tie dôležité živiny do tela!

Ako môžete vidieť, jesť ananás na pomoc s podráždený žalúdok je jednoduchý. Nie je potreba variť alebo poprask! Len nezabudnite, že je to len čerstvý ananás, ktorý pomáha udržiavať problémy bruško preč a poskytuje svet dobra.

Body na zapamätanie:

Existujú určité aspekty, ktoré by ste mali mať na mysli, keď budete jesť ananás. Jesť toto ovocie nadmerne môže spôsobiť problémy, ako je hnačka (4). To môže tiež spôsobiť alergickú reakciu u niektorých ľudí. To je dôvod, prečo by ste sa mali poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti pred jeho použitím na liečbu žalúdočnej nevoľnosti alebo akékoľvek iné zažívacie problém. Jesť príliš veľa z tohto ovocia môže tiež viesť k boľavým a podráždenú jazykom, takže nejdú cez palubu s ním. Ananásu môže tiež interferovať s určitými liekmi, ktoré môžu byť predpísané. To je ďalší dôležitý dôvod najprv poradiť so svojím lekárom.

Celkovo možno povedať, ananásy sú nádherné prírodné liečby pomôcť udržať tráviaci systém beží hladko a v tip-top stave. Keď tento systém je zdravý, to je zárukou, že budete vždy cítiť dobre a nikdy nebudete musieť starať o podráždený žalúdok!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...