Zdravie a wellness

Je ananás dobrý pre zápal?

Je ananás dobrý pre zápal?

Ste trpia zápalmi? Je podmienka robiť svoj život nepríjemný a tvrdý? Možno ste už používa rad voľne predajných liekov na liečbu zápalu, ale už ste niekedy mysleli, že je lepšie prírodnou alternatívou?

Áno, to je ananás, o ktorých hovoríme. Chceli by ste vedieť, ako toto ovocie pomáha liečiť zápal? Potom choďte do toho a prečítajte si tento príspevok!

Ananás zápalu - Ako to pomôže?

Ananás ovocie má celý rad priaznivých účinkov na zdravie, pretože jeho bohatstvo v mnohých základných živín. To tiež obsahuje enzým známy ako bromelain, ktorý má silné protizápalové vlastnosti (1). Je to enzým, ktorý robí z tohto tropického ovocia skvelý prírodný liek na zápal.

load...

Bromelain v ananás pomáha pri znižovaní opuch a zápal v tele (2). Preto je veľký jedlo na pomoc pri liečení stavov, ako je artritída, zápalové ochorenie čriev, zápal prínosových dutín, ako aj všeobecné výrony a kmene. Bromelain tiež môže strhnúť fibrín, čo je proteín, ktorý môže spôsobiť zrážanie krvi.

Väčšina protizápalové vlastnosti bromelainu môže byť poskytovaná enzýmov známych ako cysteínových proteináz, ktoré pomáhajú pri trávení proteínov. Tieto protizápalové účinky čiastočne pochádzajú zo schopnosti bromelainu k zníženiu hladiny tromboxánu A2 a prostaglandínu E2, ktoré sú látky podobné hormónom, ktoré sú spojené so zrážaním krvi, zúženie krvných ciev, a moduláciu zápalu. Podľa výskumníkov, bromelain môžu mať tiež schopnosť znižovať sekréciu chemokiny a cytokínu (3), čo sú dva imunitný regulačné proteíny sekretované bunkami v imunitnom systéme.

Ananásový džús zápalu

Keď pijete ananásový džús pravidelne, môže pomôcť pri znižovaní zápalu, ktorý je spojený s kĺbových ochorení, ako je artritída (4). Podľa nedávnej štúdie, môže tiež pomôcť pri zmiernenie zápalu u zažívacích porúch, ako je Crohnova choroba a ulcerózna kolitída. Bromelain bol tiež schválený ako prírodnú liečbu zápalu vedľajších nosových dutín pri použití v spojení s inými formami terapie.

load...

Získať Výhody ananásu

Ak použijete ananás k zápalu, je to zrejme najlepšie jesť je čerstvé a surové. Bromelain je prítomná vo svojej najvyššej koncentrácii v šupke plodu. Mnoho ľudí si myslí, že je v drti, ale to nie je pravda. To je dôvod, prečo by ste nemali vyhadzovať kožu ananásy. Odporúčaný denný príjem je ananás dve štandardné veľkosti plátky.

Keď budete jesť ananás, to je len prirodzené, že nejete kožu. Avšak, keď máte robiť šťavu, nechajte kožu. Je to najlepší spôsob, ako získať všetky výhody tejto nádhernej ovocie ponúka. Odborníci odporúčajú, ananásový džús ako liečba pre mnoho rôznych zdravotných problémov, vrátane trávenia, žalúdočných štiav, atď. Kvôli vysokej nutričnej hodnoty ovocia má.

Môžete si tiež vziať bromelain doplnky na liečbu zápalu a ďalšie problémy. Tieto doplnky možno nájsť v kapsuli, tablete, a kvapalné formy. Podľa odborníkov, mali by ste mať 500 až 1000 miligramov bromelainu doplnky na dennej báze.

Body na zapamätanie

Aj keď prírodné liečby sú bez vedľajších účinkov, je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom pred použitím, a to najmä ako doplnky. V niektorých prípadoch, bromelain môže spôsobiť hnačku alebo vracanie, zvýšenie srdcovej frekvencie, alebo alergických reakcií (5). Ľudia s vysokým krvným tlakom, ochorenia pečene, ochorenia obličiek alebo poruchami zrážanlivosti krvi by mali byť opatrní pri používaní bromelain doplnky, a musia ich používať iba pod dohľadom lekára.

Ak budete mať tieto body na pamäti, môžete použiť bromelain doplnky a ananásy účinne liečiť zápal, ktorý je spojený s rôznymi podmienkami. Toto chutné tropické ovocie má celý rad priaznivých účinkov na zdravie, ktoré sú príliš dôležité, aby ignorovať.

Jedná sa predovšetkým o ananásu a zápal! Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...