Zdravie a wellness

Je ananás dobré pre obličkové kamene?

Je ananás dobré pre obličkové kamene?

Vy ste v núdzi prírodný prostriedok, aby sa zabránilo obličkové kamene? Potom si musí vziať ananás, pretože sú jedným z najviac odporúčaných potravín pre prevenciu obličkových kameňov. Ako viete, to tropické ovocie je bohaté na množstvo základných živín, takže je jedným z najzdravších druhov ovocia okolo. Obsahuje vitamín A, B6 a C, vápnik, mangán, horčík, fosfor, fluorid, beta karotén, kyseliny listovej a antioxidanty. Obsahuje tiež enzým nazvaný bromelain (1), ktorá je jedným z hlavných dôvodov, ananás je tiež nazývaný "superfood".

Chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ananás vám pomôže vyrovnať sa s obličkovými kameňmi? Pokračujte v čítaní tohto príspevku!

Obličkové kamene - prehľad:

Renálna lithiáze alebo obličkové kamene, môže byť jedným z najviac bolestivých stavov. Potom, čo ste zažili útok, je 70 až 80 percent pravdepodobnosť, že to bude opakovať. Mladší ste, keď ste prvý útok zasiahne, tým väčšie je riziko recidívy. Genetika môže tiež hrať úlohu v riziku obličkových kameňov útokom. Počet prípadov obličkových kameňov u dospelých je na vzostupe, pravdepodobne v dôsledku nezdravé moderných diét. V súčasnej dobe je tento stav tiež ovplyvňujú deti v nebývalej miere (2).

load...

Je Pineapple Juice dobré pre liečbu obličkových kameňov?

Na rozdiel od toho, čo si mnoho ľudí myslí, ananás alebo jeho šťava nelieči obličkové kamene. Ananásová šťava pomáha pri ich rozpúšťaní. Tiež, bromelain, že ananás sú tak bohaté na je známe, že je vysoko účinný pre zlepšenie trávenia a zníženie zrážanlivosti krvi (3), čo pomáha zabrániť tvorbe obličkových kameňov. To tiež zohráva úlohu v prekonávaním proteínov. To znamená, že ananásová šťava pomáha znižovať veľkosť kameňov, takže je pre nich jednoduchšie prejsť von z tela.

Ananásová šťava s nízkym obsahom draslíka. To robí to výhodné pre ľudí, ktorí trpia chronickým ochorením obličiek. Ako už bolo spomenuté predtým, šťava pomáha pri rozpúšťaní obličkových kameňov, ale to nie je tento úlohu sám. Detoxikuje obličkami a inými látkami, ktoré sa rozpúšťajú obličkové kamene prejaví.

Iné spôsoby, ako zabrániť obličkové kamene:

Existuje mnoho účinných spôsobov, ako zabrániť obličkové kamene, medzi ktoré patria:

1. Pitie dostatok tekutín:

Jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť obličkových kameňov je piť dostatok tekutín (4). Pitie veľa vody, je dôležité, pretože pomáha pri čistení obličky, udržať moč jasné a splachovacie toxíny z tela. Tiež by ste mali piť obličiek príjemný šťavy ako brusnice, grapefruity, pomaranče, kel, a samozrejme, ananás.

load...

2. Zmena svoj jedálniček:

Tam môžu byť niektoré potraviny, ktoré spôsobujú vznik obličkových kameňov. Vykonávanie zmien do svojho jedálnička môže pomôcť zabrániť. Jesť s vysokým obsahom vlákniny potraviny, ako pšeničné otruby, ovos, celozrnný chlieb, pšenica obilnín, mrkva, fazuľa, atď prispeje k zlepšeniu trávenia, prevencia zápchy a odplavovanie kamene z obličiek. Mali by ste sa tiež vyhnúť high-oxalátové potraviny, ako je čokoláda, orechy, tmavo zelenej zeleniny, atď, pretože môžu vyvolať ochorenie.

3. Získajte viac vápnika:

Podľa štúdií bolo zistené, že jesť viac potravín, ktoré sú bohaté na vápnik môže byť nesmierne pomáhajú v prevencii obličkových kameňov. Ananás je bohatým zdrojom tejto živiny, a preto sú mliečne výrobky, sójové bôby, opevnené soymilk atď

4. Znížiť príjem soli:

Užívanie príliš veľa soli môže meniť rovnováhu draslíka a sodíka, čo môže viesť k zníženej funkcii obličiek a odstránenie menej vody, čo vedie k hypertenzii. Štúdie tiež ukázali, že vysoký príjem soli môže zvýšiť obsahom bielkovín v moči, ktorá zvyšuje riziko poklesu funkcie obličiek. Aby sa predišlo problémom s obličkami, ako sú kamene, mali by ste znížiť príjem soli.

Aby sa zabránilo obličkových kameňov prirodzene, piť čerstvé ananásovej šťavy na dennej báze. Pohár tohto lahodného džúsu každý deň môže pomôcť zabrániť tomuto stavu a tiež vám dáva širokú škálu zdravotných výhod naraz.

Ako sa vám tento post? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...