Zdravie a wellness

Iyengar jóga - Čo je to a ako ju praktizovať?

Iyengar jóga - Čo je to a ako ju praktizovať?

Jóga je pre každého. Nič vás malo zastaviť cvičenia jogy, a to najmä vyliečiteľné fyzické a psychické problémy.

Ako prekonať obmedzenia potom?

Tam je cesta. Áno, existuje. A to je volané Iyengar joga. Bezpečné, prístupné a užitočné štýl, ktorý vám pomôže cvičiť jogu aspekty, ktoré by inak trvať roky, než sa učiť.

load...

Ako je to možné? Ak chcete zistiť, pokračujte v čítaní.

Čo je Iyengar jóga?

Iyengar jóga je druh hathajógy praxi navrhnúť a dať dohromady BKS Iyengar. Je založený na ôsmich princípoch jogy zvanej Ashtanga, ako je uvedené v knihe Yoga Sutras Patanjali.

BKS Iyengar, po ktorom Iyengar jóga je pomenovaný, je svetovo preslávený guru jogy pripočítaný pre bytie jedno z prvých popularizovať jogu po celej Indii aj v zahraničí. Iyengar bol zavedený do sveta jogy vo veku 15 rokov, a on to cvičil každý deň, až do posledného dychu vo veku 95. On tiež značne skúmal a experimentoval s ním. BKS autorom mnohých kníh o joge a jeho jóga inštitúty prítomné po celom svete udržiavať svoj štýl jogy a výučby.

load...

Prístup Iyengar jogy bol jedinečný. On systemizovaných sadu 200 klasických jogových ásan a 14 typov pránájáma a navrhnutý Iyengar jóga, ktorá sa zamerala na presnosti zarovnanie tela, techniku, čas strávený v každej ásany, použitie rekvizít a sekvencie praxe.

Príslušenstvo, ako sú pásy, deky, stoličky, vankúše a drevených blokov sa používajú v Iyengar joge pomáha začiatočníkom, alebo tie, ktoré so zdravotným postihnutím, aby zostali v pozícii po dlhšiu dobu a ponoriť sa do nej hlboko. Rekvizity, aby bolo jednoduchšie pre začiatočníkov, alebo u starších pacientov vykonávať ásany, ktoré by inak prijaté roky zvládnuť.

Na rozdiel od iných jogy, Iyengar jogy učitelia sú veľmi hlasný a presný. Okamžite opraviť prípadné chyby alebo vychýlenie namiesto ponechať na odborníkov zistiť na vlastnú päsť.

Iyengar jogy Sekvencia

Na 200 jogy ásany systematizované BKS Iyengar zahŕňajú kombináciu státie, sedenie, dopredu ohýba, backbends, zvraty, prevrátené a poležiačky pózy.

Sme zahrnuli jeden príklad každého typu v nižšie uvedenom zozname. Pozri sa.

Iyengar Jóga

 1. Tadasana (Mountain Pose)
 2. Upavistha Konasana (Sediaci uhol Pose)
 3. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)
 4. Ustrasana (Camel Pose)
 5. Bharadvajasana (Seer Pose)
 6. Viparita Karan (Legs Up The Wall Pose)
 7. Suptha virasana (kľudovú Hero Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana alebo Mountain Pose je základom všetkých stálych ásan. Akýkoľvek iný stojace Asano je variácia na Tadasana. Póza možno vykonávať kedykoľvek počas dňa a nie nutne na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 10 až 30 sekúnd. Opakujte Ásana 10-krát.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Upavistha Konasana (Sediaci uhol Pose)

Upavistha Konasana alebo Sitting Uhlová Pose je sedí Asano, ktorej zvládnutie vám pomôže vykonať ďalšie sediaci ohyby a zvraty lepšie. Praktizovať Upavistha Konasana ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd. Žiadne opakovanie nutná.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Upavistha Konasana

Späť na obsah

3. Janu Sirsasana (Head na koleno Pose)

Janu Sirsasana alebo vedúci na koleno Pose je usadená predklon, ktorý vyžaduje vašu hlavu dotknúť kolená. Praktizovať Janu Sirsasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd na každú nohu. Opakujte ďalšie kolo na každej nohe.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Janu Sirsasana

Späť na obsah

4. Ustrasana (Camel Pose)

Ustrasana alebo Camel Pose je backbend, ktorá vyzerá ako ťava, keď predpokladal. Preto je póza je pomenovaný po ňom. , Ústř 'znamená ťavy v sanskrte. Ásana funguje najlepšie, keď praktizuje ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd. Žiadne opakovanie nutná.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

5. Bharadvajasana (Seer Pose)

Bharadvajasana alebo veštec Pose je pomenovaný po slávnej vidiaci volal Bharadvāja, kto zložil mnoho hymny v Ved. Póza je jednoduchý sediaci zvrat. Cvičiť ásany ráno na lačný žalúdok. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd. Opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Bharadvajasana

Späť na obsah

6. Viparita Karan (Legs Up The Wall póza)

Viparita Káraný alebo nohy The Wall Pose je mierne inverzie a tiež regeneračné pózu z jogy. Prax Viparita karhanie buď ráno na lačný žalúdok a večer po medzeru na 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držať pózu po dobu 5 až 10 minút. Žiadne opakovanie nutná.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

7. Suptha virasana (kľudovú Hero Pose)

Suptha virasana alebo sklopenej Hero Pose je poležiačky póza, kde sa vaše chrbát opieral na zem. Nohy sú zložené a dlane smerujú nahor. Cvičiť ásany skoro ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držať pózu po dobu 30 až 60 sekúnd. Žiadne opakovanie nutná.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako ju praktizovať, kliknite sem: Suptha virasana

Späť na obsah

Iyengar jogy Výhody

 • Iyengar jóga znižuje bolesti a bolesti v tele.
 • Tieto pózy zvýšiť zaostrenie a vyváženie.
 • Znižujú stres a depresie.
 • Iyengar jóga spomaľuje proces starnutia.
 • Tieto Jóga Iyengar zvýšiť silu a vytrvalosť.
 • Pomáha urýchľuje zotavenie zo zranenia.
 • V tomto štýle, stres na svaly, je menšia.
 • Držanie tela zarovnanie a presnosť nárast sa Iyengar jogy.
 • Iyengar jóga je ideálna pre chudnutie.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Kde sa môžem dozvedieť Iyengar joga?

Tam sú certifikované Iyengar jogy učiteľa, ktoré môžete prístup. V súčasnej dobe títo učitelia sú prítomné v rámci 35 krajín na svete a rastie počet každý deň.

Čo je najlepšie oblečenie pre jogy Iyengar?

Šortky alebo legíny alebo iné pohodlné oblečenie, v ktorom bude učiteľ môcť sledovať svoju pozíciu lepšie v ásan.

Iyengar jóga je dar pre začiatočníkov a slabé. To spôsobil revolúciu v prístupe k jogy tým, že uľahčuje a viac ľudí príjemný. Teraz máte žiadnu výhovorku, aby sa zabránilo jogu myslel, že je zložitý proces a trvá roky zvládnuť. Iyengar joga vám ukáže jednoduchšiu cestu. Prihláste sa do kurzu po konzultácii s lekárom. Prajeme Vám veľa šťastia.

load...