Zdravie a wellness

Islamská meditácia: Čo je to a aké sú jej techniky?

Islamská meditácia: Čo je to a aké sú jej techniky?

Máte často pocit, nepokojný a že je vo svojom živote žiadny mier? Cítite sa slabí a oslabené, a nájsť svoju myseľ prodlévání v neustálom zmätku? Vzhľadom k mechanickým životoch dnes vedú všetky tieto príznaky sú časté. Ale sú nebezpečné rovnako. Je tam niečo, čo vám môže uľaviť od týchto otázok a ďalšími podobnými? No, tam je! A nie, my nehovoríme o lieky tu. Reč je o niečom oveľa vyšší a najvyššieho. Hovoríme o islamskom meditáciu. Medzi výhody, ktoré ponúka, sú ohromujúce. A jeho techniky sú zaujímavé! Chceli by ste sa dozvedieť viac? Prečítajte si tento príspevok!

Techniky islamských meditácie:

Hoci Salat a Dhikr nie sú explicitne považované za meditatívnu praktiky stúpencov islamu, ktoré sa používajú ako prostriedok k očisteniu niečí duše symbolicky. Podobne ako tradičné meditácia tieto islamskej spôsoby uctievania majú duchovný, rovnako ako praktický koniec. Duchovne, to sa chová ako pripomienka niečí miesto pred Bohom, ako aj na svete. Prakticky to pomáha pri zmierňovaní všetky každodenný stres a napätie, ktoré ľudia prechádzajú. Tu je stručný pohľad na islamskej meditáciu a dve primárne techniky, ktoré sa môžu vykonávať:

1. Šalát:

Slovo, šalát 'je správny termín, ktorý sa používa pre islamskej rituálne modlitby. Táto modlitba sa vykonáva každý deň päťkrát. Môžete si vziať za púhych päť minút až hodinu, v závislosti na tom, ako dlho budete chcieť, aby sa modlil. Salat je používaný ako spôsob, ako sa sústrediť na Boha, rovnako ako posmrtný život namiesto toho sa zameriava na každodenné úzkosťou a prenasledovanie, ktoré vyplní vaše svedomie. Začnete Salat v stoji. Toto je potom nasledované lukom a nakoniec úplné vyčerpanosť. Kompletný pohyb je známy ako Rakata. Koránu pasáže sú prednesený skrz každú Rakata. Počas tejto recitácia, slová na konkrétne pasáže sú uvedené úplné zaostrenie osobou.

load...

2. Dhikr:

V islame, keď sa Božie meno neustále opakoval, to je známe ako Dhikr. To môže byť tiež opakovanie jeho atribútov. Krátke pasáže z Koránu sú tiež často opakuje. To sa vykonáva po dokončení rituálne modlitby alebo Salat. Zostávate kľačí na podložke, ktorú sa modlil ďalej. Môžete tiež použiť ruženec, aj keď to nie je povinné. Dhikr môže byť vykonaná kdekoľvek, ako dlho ako to je miesto, kde môžete mať pokoj a pohodu sa sústrediť. Cieľom Dhikr je dať príležitosť sústrediť všetky svoje myšlienky na Boha a nič iné.

Sufi Meditatívna Techniky:

Muraqaba je Sufi meditačnej praxe. Význam termínu je, sledovať ',, kontrola' alebo, strážca ', alebo, s vedomím'. Je to prax, ktorá je založená na vizualizáciu Alláhovo meno. To si vyžaduje, aby sa nejaký čas vo svoj deň a premýšľať o Boha a zmysle jeho menu. Muraqaba je spôsob, ako praktizovať duchovné rozjímanie, takže môžete získať hlboké znalosti vášho Self, duše či ego. Muraqaba má tri fázy, ktoré môže byť dosiahnuté, a sú nasledujúce:

1. Fana Fil Shaykh:

Ide o prvú fázu a je používaný na dosiahnutie "vyhladenie v Shaykh".

2. Fana fil Rasul:

Ide o fázu, ktorá sa používa na dosiahnutie "vyhladenie v Muhammada proroka".

3. Fana Fillah:

Toto je posledná fáza, a to sa používa na dosiahnutie "vyhladenie v Boha". Primárnym cieľom meditácie v Sufism je prejavom Hadra alebo trvalú prítomnosť, v prednej časti Sufi master, ktorý je známy ako Shaykh. Čím viac cvičíte, tým bližšie ste prišiel k dosiahnutiu prvej etapy, ktorá je Fana fil Shaykh. Tí, ktorí sa snažili túto formu meditácie dôjde povie žiadna iná cvičenie, ktoré môže ponúknuť pokoj a lepšie zdravie. Skúste si ju veriť! A ak máte niečo iné, o islamskom meditáciu vieme, zdieľajú s nami v komentároch!

load...

load...