Zdravie a wellness

Hydratácia 101: Koľko vody by ste v ideálnom prípade pili každý deň?

Hydratácia 101: Koľko vody by ste v ideálnom prípade pili každý deň?

Koľko vody by ste mali piť denne? Odpoveď na túto otázku sa môže zdať jednoduché, ale v skutočnosti to nie je tento prípad. Rôzni odborníci majú rôzne názory na túto tému, a takmer všetky teórie zvuk v poriadku, ak ste pochopili logiku nimi. Zjednodušene povedané, požiadavka na vodu z nášho tela závisí od rôznych faktorov, ako je oblasť, v ktorom žijeme, ako aktívny náš životný štýl znamená, že aj naše zdravie.

Medzi najčastejšie a najznámejšie mantrou navrhol zdravotníkov je, že musíte mať osem osem-unca pohárov vody denne, aby sa vaše telo hydratované, a táto skutočnosť má niekoľko vedeckých dôkazov príliš.

Ale Ayurveda má odlišný pohľad na týchto teóriách. Podľa Ayurveda, existuje niekoľko prírodných túžby v našom tele, ktoré naznačujú, že niečo potrebuje. Niektoré z nich sú hlad, smäd, spánok, močenie a defekáciu. Ayurveda vždy káže, "nechodí prirodzené nutkanie, keď je tam, a iniciovať nutkanie, keď tam nie je, vedie k ochoreniu. "

load...

Preto, keď sa cítite hlad, musíte jesť potraviny a piť vodu, keď máte pocit smädu. Ignorovanie takýchto nutkanie zakaždým môže viesť k hladovaniu a dehydratácia.

Teraz ďalšia otázka, ktorá vyvstáva, je, koľko vody by ste mali piť denne?

Koľko vody by ste mali piť A Day?

Hoci teórie naznačujú, že je potrebné vypiť aspoň osem pohárov vody denne, pretože detoxikuje telo a tiež udržuje pokožku živil a hydratovanú, Ayurveda popiera túto skutočnosť.

load...

Podľa ajurvédy, voda je chladiacej kvapaliny. Nadmerný príjem vody, a to aj ak nie ste hlad, môže viesť k tráveniu a môže tiež viesť k vážnemu ochorenie nazývané Ama. Ama je spôsobená v dôsledku nesprávnej trávenie a nesprávne metabolizmu v bunkách tráviaceho traktu a tela a tkanív. Ama je vlastne prekurzor pre rad ochorení v tele.

Pitie veľa vody tiež spôsobuje zvýšenie Kapha a vata a pokles Pitta, ktorý má vplyv na trávenie silu tela. Tak, nesmiete príliš piť vodu. Namiesto toho, piť, kým sa cítite nasýtení. Nasýtenie je signál z vášho tela, ktoré je nutné zastaviť pitnú vodu.

Ajurvédske Way piť vodu

1. Rovnako ako sme si sadnúť a potom jesť, vždy musíte sadnúť a potom piť vodu.

2. Nepite pohár plnú vody na jeden záťah. Vezmite malé dúšky, prehĺtať vodu, a potom dýchať. Opakovať.

3. Vezmite malé dúšky vody po celý deň. Ak budete piť veľa vody na jeden záťah, vaše telo nebude schopný vstrebať všetko, a väčšina z nich bude prebiehať cez vás.

4. Pokiaľ ide o teplotu vody, prvý preferencie ide ohriať vodu. Avšak, môžete piť vodu, ktorá je pri izbovej teplote. Vyhnúť chladené alebo ľadovou vodou, pretože môže uhasiť tráviaci oheň.

5. Nepoužívajte pred a po jedle piť veľa vody. Môžete si vziať malé dúšky vody medzi jedlami. Ale majte na pamäti, nie piť veľa vody, pri jedle pretože nebude dostatok miesta pre trávenie v žalúdku.

6. Vždy pamätajte, že váš žalúdok musí byť vyplnené 50% s potravinami, 25% s vodou, a zvyšných 25% sa tráviacich štiav.

7. Smäd je prirodzená túžba tela, a je potrebné ho nikdy ignorovať. Piť vodu, keď máte pocit smädu.

8. Moč je jedným z ukazovateľov, ktoré majú ukázať, či je vaše telo správne hydratovaná, alebo nie. To je jasné a slamy farebné, je to v poriadku. Ale ak je to žlté, treba piť viac vody, pretože je známkou dehydratácie.

9. Ďalším príznakom dehydratácie je suché pery. Preto, ak sú suché pery, je to znamenie, že je potrebné okamžite piť vodu.

Teraz, keď viete, koľko vody by ste mali piť denne, čo ešte čakáte? Ísť a užiť si ten elixír života. Dúfame, že tieto informácie zodpovie všetky vaše otázky, ale ak máte stále pochybnosti, môžete po nich v sekcii Komentáre nižšie.

load...