Zdravie a wellness

Graf výživy zeleniny - Ako pomáha zelenina poskytovať výživu?

Graf výživy zeleniny - Ako pomáha zelenina poskytovať výživu?

V našom detstve, bolo nám povedané, mať viac zeleniny v našich jedál citovať ich prínos pre zdravie. Väčšinou sme nemali súhlasiť, kým sme vyrastali. Ale teraz už vieme, ako prospešné táto rada v skutočnosti je.

Zelenina sú zdrojom všetkých živín, ktoré telo potrebuje k rastu a prežitie. Tieto živiny byť potrebné v vyrastajúcich dní, ktoré určujú rozsah ublíženia na zdraví. Zelenina poskytujú kompletný zoznam živín, ako sú vitamíny, bielkoviny, sacharidy, minerály a ďalšie na našom tele. Z tohto dôvodu je nutné to v zdravom spôsobom začlenením živiny vo vyváženom vegetarián diéty.

Prečo zelenina?

Aby bolo možné používať živín v zelenine, ktoré sú obsiahnuté vo všetkých druhoch potravín, je potrebné vedieť, čo nutričné ​​tabuľka zeleniny a podobne. To vám pomôže plánovať potreby tela a zúžiť zoznam zeleniny vhodných, dostupných a cenovo tým, aby ste boli schopní, aby boli k dispozícii pre vaše telo. S týmito znalosťami výživových grafu, môžete spoznať, čo a koľko je nutné, aby vaše telo nikdy nebude zbavený dôležitých živín.

load...

Zelenina Výživa graf:

Skôr než hovoriť o všetkých zeleniny a študovať všetky dostupné možnosti a ich nutričné ​​hodnoty, budeme študovať podľa zoznamu živín, ktoré naše telo potrebuje.

Živiny v zelenine, ktoré sú dobré pre zdravie:

1. Minerály:

Tie zahŕňajú vápnik, jód, meď, horčík, mangán, zinok, sodík, draslík, selén a fosfor.

  • Vápnik je potreba u asi 100 mg za deň a 800 - 1300 mg denne u dospelých a detí, resp. Je prítomný v zelenine, ako je Amaranth, kel, zeler, fazuľkami, mangold okrúhlice, kel, ibištek atď.
  • Meď je potrebné konzumovať asi 1,5-3 mg denne. To možno získať zo zeleniny, ako sú fazuľa, Amaranth, hrach, zemiaky, tekvica, artičoky atď.
  • Jód by mali byť konzumované v asi 70 až 150 mikro gram u detí a asi 150 mikro gramov u dospelých za deň. Je možné získať z rastlín pestovaných v jódu bohatých pôdach.
  • Železo je potrebné teenagerov asi 10 až 15 mg denne s dospelými dobro s 10 - 12 miligramov. Bohaté zelenina železa je treba dávať pozor, sú squash, úniky, hrášok, zemiaky, Brusel, butternuts atď.

Mnoho z týchto spoločných zeleniny vyššie uvedených poskytnúť všetky ďalšie minerály, ako sú uvedené vyššie. Pre ostatné, môžete sa obrátiť na zelenine, ako je brokolica, fenikel, červená repa, kukurica, Lima fazuľa, okra, cibuľa atď udržiavať vyčerpávajúce príjem.

load...

2. Vitamíny:

Vitamíny sú dôležité pre dospelých a deti v rôznych množstvách a všetkých typov, ako je vitamín A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, D, E a K môžu byť získané zo všeobecného zoznamu zeleniny zožral väčšina ľudí ,

Niektoré z nich je lucerna, brokolica, mrkva, listy, zemiaky, kapusta, úniky, taro, mangold, amarant, squash, Brusel atď. Vitamín B12 nie je k dispozícii v žiadnom zelenine a vitamín D je prítomný iba v hubách.

3. Bielkoviny:

Nejedná sa o veľmi často nachádzajú v zelenine a sú hlavným zložkou v non-vegetariánskej potraviny na báze potravín a mliečnych výrobkov. Tie sú preto odporúča, aby ju získať z týchto zdrojov tým, že drží ho na karte.

Je potrebné vziať do úvahy tieto aspekty nutričnú rôznych zeleniny a začať konzumovať je na dobrej dennej báze.

Dúfam, že tento článok o výživovej hodnote zeleniny pomôže dosiahnuť dobrého zdravia.

Zdroj fotografie: 1, 2

load...