Zdravie a wellness

Egg Protein Chart - Koľko proteínov obsahuje vajíčko?

Egg Protein Chart - Koľko proteínov obsahuje vajíčko?

Kráľ Všetky jedlá, raňajky je jedným z najdôležitejších jedál dňa. Raňajky slovo je doslovný význam. Máte svoje prvé jedlo po "pôstu" pre povedať päť až osem hodín. Áno, spal nielen sa opiera svoju myseľ a svoje vonkajšie končatiny, ale uvoľní svoje vnútorné orgány rovnako.

Teraz je všetko Dôležitou otázkou je, ak raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, čo by malo byť zahrnuté v ňom? '

Raňajky nie je nikdy úplná, ak má vajcia v ňom. No, kto nemá rád to volské oká! Mnohí z nás, rovnako ako vôňu žĺtku na konci, niektorí z nás zvážiť bielu stať sa špeciálnu liečbu, ale je to bezpečné povedať, že sme všetci radi, že vajcia.

load...

Vajcia sú výborným zdrojom bielkovín. Obsahujú rovnaké podiely deviatich aminokyselín potrebných na splnenie stravovacie potreby ľudského tela. Štúdie preukázali, že majú dve až tri vajcia denne vedie k zdravému životnému štýlu. Avšak konzumácia vajec na dennej báze, má svoje vlastné mýty, tu sú všetky odpovede týkajúce sa mýtov a viery s vajcia na dennej báze.

Mnoho ľudí medzi nami zvážiť vajcia byť non-vegetariánska strava. Pri potravinách týchto vegetariánskych extrémistov, ako je quinoa, pohánka, špenát a ovocie sú náhrady za vajcia. Oni nemusia byť kompletný zdrojom bielkovín, ale poskytujú potrebnú energiu telo potrebuje k funkcii. Avšak, háčik je tu vegetariáni musia variť tieto potraviny vo veľmi metodické móde, takže kľúčové vitamíny nedostávajú zničené.

Non-vegetariáni nemajú dôvod na obavy! Môžu tiež získať kompletné bielkoviny z hovädzieho, kuracieho mäsa, rýb a iných mäsových výrobkov, okrem vajec. Dostávajú to najlepšie z oboch-veľkou chuťou a veľa bielkovín.

load...

Teraz sa pozrime, čo robí vajcia ako spoľahlivý zdroj bielkovín. Tento diétny graf nižšie uvedený ukazuje obsah bielkovín vo vajciach, a porovnáva jeho obsah proteínu s inými potravinami, ako je hovädzie mäso, mlieko, ryby, orechy atď.

Egg Protein Graf:

Tu je podrobný rozpis hladiny proteínu prítomných v rôznych vajec:

 • Vajcia obsahuje asi 6,3 g proteínov - a asi 3,6 g bielkovín vo vaječnom bielku & 2,7 g vo vaječnom žĺtku.
 • Vajcia majú dokonca kalórií, ktoré by mali byť v rovnováhe s kompletným príjmu stravy kalórií.
 • Priemerná varené vajcia má asi 6 gramov proteínov.
 • Omelety, čo je veľmi časté raňajky predmet vyrobený z vajec obsahujú asi 10 gramov proteínov.
 • Vajcia Duckův má 15 g bielkovín
 • Prepelice vajcia má 2 g proteínov.
 • Miešané vajcia zhotovené z 2 vajec a mlieka spoločne obsahujú 14 gramov proteínov

A. Na rozdiel od týchto, Vajcia sú tiež použité nasledujúcimi spôsobmi: Vajcia sú bohatým zdrojom bielkovín a sú často používajú na výrobu bielkovín prášky. Tieto proteínové prášky poskytujú bielkoviny pre ľudí, ktorí sú nutrične zanedbané. Môžete byť vedomí srvátky, kazeínu a sójových bielkovín prášky, ale už ste počuli o vaječného bielka proteínové prášky? Dve hlavné výhody proteínových práškov vaječného bielka sú:

 1. Je laktózy, tak tí, ktorí sú laktóza-netolerantný a nemôžu mať srvátkové alebo kazeínové proteínové prášky môže ísť o prášok vaječného bielka proteínu. Prášok vaječného bielka proteín obsahuje 25grams proteínov v 30 gramov, ktorá ponúka. Tento obsah bielkovín je podobný srvátky a kazeínu, takže človek nemusí robiť kompromisy na svoje denné dávky bielkovín z týchto doplnkov.
 2. Srvátka je rýchlo trávenie bielkovín, zatiaľ čo caesin je pomalé trávenie bielkovín. Vaječný biely prášok spadá medzi tak pomáha svalovú syntézu ísť na dlhšiu dobu.
 3. Prášok z vaječného bielka je kompletný proteín, pretože má všetky 10 esenciálne aminokyseliny. Žiadny iný prirodzene sa vyskytujúca látka má rovnaké množstvo aminokyselín.

B. Aminokyseliny sú k dispozícii v vaječných proteínov sú vyčerpávajúce a dať svoje telo všetky potrebné aminokyseliny. Dostatočný príjem bielkovín je nevyhnutná. To by malo zahŕňať všetky esenciálne aminokyseliny vaše telo denne potrebuje. Vajcia má všetky aminokyseliny, ako je histidín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán a valín. Tieto aminokyseliny sú prítomné v pomere, ktorý zodpovedá potrebám ľudského tela. Preto je vajíčko je často používaný ako meradlo pre porovnanie obsahu bielkovín iných potravín. Vajcia majú nielen deväť esenciálnych aminokyselín, ale tiež obsahuje deväť ďalších aminokyselín.

Podľa Protein stráviteľnosť Opravil Amino Acid Score (PDCAAS) celé vajcia, srvátkový proteín a sójové bielkoviny skóre 1 na stupnici od 0 do 1. Avšak, aminokyselina skóre (AAS) ceny vajcia na 1,21, čo je nad ľudské potreby , Proteín Efficiency Ratio vajec 3.8 a biologická hodnota vajec je hodnotený medzi 88 a 100. Takže každá veľká vajcia poskytuje celkom 6.29 gramov vysoko kvalitných bielkovín, ktoré je dôvod, prečo sú vajcia klasifikovaná s mäsom v proteín Foods Group.

Vaječný žĺtok obsahuje vyšší podiel vitamínov vajíčko je, než sa biela, ako vitamíny A, D, E a K. Ďalej obsahuje vitamín B6 a B12, kyselina listová, kyselina pantoténová, tiamín, vápnik, meď, železo, mangán, fosfor, selén a zinok. Takže sa nemusíte ignorovať žĺtok, pretože je vysoko na kalórie, konieckoncov vy potrebujete nejaké kalórie energie.

C. Vaječný proteín grafu je efektívna sprievodca. To vás informuje o bielkoviny získate od konzumovať vajcia. Tiež vás informuje o ďalších potravín, ktoré by ste mohli konzumovať v prípade, že ste prísť na vajciach. Takže akákoľvek oneskorenie pri spotrebe týchto potravín môže byť kompenzovaný.

Každý vie, kto je vegetarián, ale pre tých, ktorí nevedia, technické detaily Tu je definícia: Vegetariánska je človek, ktorý neje mäso alebo akýkoľvek vedľajší produkt od zabitia zvierat. Existujú nejaké vegetariáni, ktorí sa obmedzili na niektoré potraviny, ktoré sú považované za nevegetariánské mať zdravú stravu. Dobre plánovaná vegetariánska strava môže byť zdravé a nutrične vyvážená. Tu sú niektoré druhy vegetariánskej stravy:

 1. Vegáni alebo vegetariáni Celkom: Jedia len rastlinnej potravy, ako je ovocie, zelenina, semená, strukoviny, orechy a obilie.
 2. Lakto-vegetariáni jesť rastlinných produktov, ako aj mliečne výrobky, ako mlieko a syr.
 3. Lakto-Ovo Vegetariáni jedia rastlinné potraviny, mliečne výrobky a vajcia. Väčšina Američanov sleduje túto diétu.
 4. Návesy Vegetariáni nejedia červené mäso, ale oni predsa majú kurča alebo morské plody s potravinami rastlinného pôvodu, vajec a mliečnych výrobkov.

Vegetariáni všeobecne prijímať dostatočné množstvo živín, ale oni predsa majú znížiť späť na niektorých živín, ako sú tieto:

Proteín: Proteín je dôležitý pre rast a udržiavanie telesnej tkaniva nielen; to je dôležitá súčasť enzýmov a hormónov. Proteín pomáha pri produkcii mlieka u dojčiacich žien. Sortiment potravín rastlinného pôvodu, ako je tofu, tempeh, celozrnných výrobkov, strukovín, zeleniny, semená a orechy poskytujú esenciálne aminokyseliny.

Proteíny v bielky môžu byť ľahko stráviteľné v tele, tak zápasníci a telo stavitelia prisahať na to. Športovci tiež bielkov ako zdroj bielkovín, pretože poskytuje vysoký pomer bielkovín kalórií s veľmi malým alebo žiadnym obsahom tuku. Vajcia obsahujú tiež bohaté antioxidanty, ktoré pôsobia proti voľným radikálom v tele a držať vás v bezpečí pred rakovinou. Existuje mnoho výhod vajec, ktoré môžete nielen ignorovať. Vajcia dodať chuť do mnohých potravinách, a tak vám silné zvnútra.

Omega 3 mastné kyseliny: omega 3 mastné kyseliny znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb a zlepšuje kognitívne funkcie a víziu. Primárnym zdrojom omega 3 mastných kyselín sú ryby, vnútornosti a DHA bohaté potraviny ako vajce. Vegetariáni nemôže dostať Omega3 mastné kyseliny z rastlinných zdrojov sám, musí vziať doplnky.

Vápnik: Hoci nedostatky vápnika v vegetariánov sú zriedkavé, sú niektoré druhy zeleniny, ktoré inhibujú absorpciu vápnika. Takže v tomto prípade mliečnych výrobkov a hydinových produktov je potrebné, aby strava vyvážená.

Vitamín D: Vitamín D pomáha pri vstrebávaní vápnika zo zažívacieho traktu a používa ho pre budovanie silné kosti a zuby. Najlepším zdrojom vitamínu D sú odvodené z mlieka a vajec. Takže vegetariáni prísť o vitamínu D úplne.

Vitamín B 12: Vegetariáni je potrebné venovať osobitnú pozornosť tejto živiny. Telo potrebuje malé množstvo vitamínu B12 pre tvorbu červených krviniek a normálne funkcie nervov. Nedostatok vitamínu B12 môže spôsobiť nezvratné poškodenie nervov. Vegáni nedostatok vitamínu B12 v ich strave a je potrebné mať mliečne alebo sójové výrobky a vitamín B12.

Železo: železo sa nachádza v oboch živočíšnych a rastlinných potravín, ale železo zo živočíšnych potravín dostane absorbované v tele ľahko. Železo z rastlinných potravín nedostane absorbované v tele kvôli vysokému obsahu vlákniny. Vláknina sa nevstrebáva do tela, a to zväzuje s minerály ako železo a bráni jeho vstrebávaniu rovnako.

Zinok: Zinok je minerál, ktorý je prítomný v rastlinných potravín, ale lepšie absorbované z živočíšnych zdrojov. Takže niektoré vegetariánska strava neposkytujú odporúčané množstvo zinku. Takže majú jesť orechy, syr a sójové produkty, spolu s vitamínom C bohatých potravín, ktoré majú umožniť lepšiu absorpciu zinku.

Vegetariáni by mali dodržiavať diétne zásady odporúčané v pokynoch Diétne pre Američanov. Dobre plánovaná vegánska strava môže splniť všetky pokyny. Tieto odporúčania zdôrazňujú, že 26 oz. Týždenne mäsa, hydiny a vajec by mali byť konzumované.

D. Najlepšie časť o konzumácie vajec je, že sú bežne konzumované na raňajky, a teda nemáte, aby sa zmestili násilne do vášho denného diétneho plánu. Tiež idú veľmi dobre ako doplnkový potraviny s ďalšími pokrmy - takže nemusíte mať strach o jesť samostatne.

Najlepšie spôsoby, ako variť vajcia:

Už ste niekedy premýšľali o správnom spôsobe varenia vajec maximalizovať výživu? Tu sú niektoré hlavné zásady pre čo najviac vajec, ležiace v chladničke:

 • Všeobecne sa pôsobením tepla na potraviny je prirodzene deštruktívny proces. Ak máte teplo bielky proteín stáva denaturovaný a ďalšie biologicky dostupné. Proteín, nazvaný, avidín 'tiež zničená v tomto procese, čo je dobrá vec. Takže kúrenie bielky je prospešné. Avšak, menej tepla by mal byť aplikovaný na vaječnom žĺtku ako tuky a ďalšie živiny majú tendenciu dôjsť k jeho poškodeniu.
 • Pásol žĺtky sú najlepšie zdroje tukov a bielkovín. Takže by ste mali jesť žĺtok a neudrží ju bokom.
 • Mnoho dobrých tuky oxidujú a stávajú sa menej prospešný, škodlivý dokonca. To platí v prípade, že žĺtky. To je najlepšie nechať žĺtky v surovom stave. Ak máte v pláne smažiť vajíčka uistite sa, že to nebude kúriť v prítomnosti kyslíka dlhšie. Teplo môže stočiť bielkoviny v bielky a žĺtky a vytvárať lepkavé tuky, ktoré vaše telo nemôže využiť. To sa deje preto, že kyslík urýchľuje proces deštrukcie za zahrievania.

Rôznych spôsobov varenia vajcia sú:

 • Mäkko, je optimálny spôsob, ako variť vajcia ako tuky a živiny v žĺtku v podstate tri ochranné vrstvy z oxidáciu na vodu, škrupina a vaječného bielka. Týmto spôsobom všetky živiny vo vajciach sú zachované. Vaječné bielky sa varí najlepšie využitie bielkovín a odstránenie avidínu. Okrem toho robiť mäkké varené vajcia je rýchlejší a jednoduchší v porovnaní s smaženie vajec v panvici. Tiež žĺtok zostane krémovejšia a hustejšia.
 • Stávkovanie vajcia sú milovala mnoho pre svoju čistú chuťou. Avšak, keď zostane vaječný žĺtok ponorené vo vode, obklopené vaječného bielka, ochranný plášť vrstva je stratený. Tiež je veľmi nevhodné, aby slúžil sadené vajcia.
 • Myšlienke, že surové vajcia môže vás kričať, ale je to najlepší spôsob, ako mať vajcia. Dávajte pozor, aby sa príliš veľa surových bielkov, pretože majú proteín zvaný avidín, ktoré možno spojiť s vitamín B s názvom biotín a môže vyvolať vážne zdravotné problémy. Ak nemôžete mať surové vaječné žĺtky alebo surové celé vajcia, potom je splynúť ranné smoothie. Uistite sa, že ste dal vajcia na konci a zložiť ho na niekoľko sekúnd. Týmto spôsobom môžete znížiť oxidačný stres z sekanie tuky až do veľmi malých častíc a ich vystavením pôsobeniu kyslíka.
 • Ak sú vajcia varené žĺtok dosiahne vyššiu teplotu, a tým aj deštruktívne proces začína. Avšak v dôsledku prítomnosti škrupín kontakt s kyslíkom nie je možné tak nejaké poškodenie množstvo je riadené. Vám nikdy nemôže nahradiť celé jedlo s varených vajec.
 • Zatiaľ čo robí volské oká teplo je daná z dna panvy tak, aby žĺtok zostane zachovaná, ale ochranný povlak vody na vajcia je stratené. Takže je vhodné mať menej na svete obľúbený, volské oká '.
 • Ak chcete vykonať znova, ľahko teplo musí byť aplikovaný na oboch stranách Takto vzácnych živín a tukov v žĺtky sú úplne stratené.
 • Zakódovanie vajcia je spôsob sekanie tuky a bielkoviny na malé častice a ich vystavenie teplu a okysličenie. Vyhnúť sa tento spôsob varenia, ak sú pri použití bežných vykŕmená vajcia. Tuky obsiahnuté v obvyklých vykŕmená vajciach sú pre-zápalové a nemusia byť ďalej oxidované. Aj v prípade, že používate pastured vajcia táto metóda zostáva najhorší spôsob, ako variť vajcia. Oxidácie tukov a cholesterolu je to škodlivé pre vaše zdravie.

Podľa toho, ako dávate prednosť varenie vajcia, uistite sa, že vaječný žĺtok je zachovaná. Mať žĺtok nie je nikdy zlé.

Mali by ste jesť vajcia denne?

Celé vajcia majú vysoký obsah kalórií, tuku a cholesterolu, takže konzumujúci vajcia každý deň vám môže pomôcť na riziko srdcových ochorení tým, že zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Takže je lepšie držať sa vaječných bielkov a ďalších vaječných alternatívy na zníženie zdravotných rizík. Tu je dôvod, prečo by ste mali obmedziť príjem vajcia:

 1. Prebytočné kalórie: Veľká vajcia poskytnúť každý 75 kalórií. Verili by ste, že len tanier miešaných vajíčok vám naplní 225 kalórií? Tento vysoký obsah kalórií určite spôsobí zvýšenie telesnej hmotnosti. Jesť tri vajcia denne môže viesť k jednej libry telesnej hmotnosti za menej ako tri týždne.
 1. Zvýšená Fat Príjem: Konzumácia vajec denne zvyšuje príjem tukov. Zatiaľ čo niektoré tuky sú dobré, pretože pomáha absorbovať vitamínov rozpustných v tukoch, nasýtených tukov z vajec môžu byť škodlivé, pretože sa zvyšuje riziko srdcových ochorení. V skutočnosti, tri miešané vajíčka na raňajky môže zbaliť 35% kalórií po celý deň.
 1. Vysoká hladina cholesterolu: Konzumácia vajec každý deň pridáva nadmerné množstvo cholesterolu v potrave. Cholesterol je mastné a vosková látka, ktorá sa hromadí na stenách tepien, ak máte príliš veľa z nich v krvi. Cholesterol sa stáva tvrdý a tuhý čo má za následok krvných zrazenín. Tvoje srdce musí pracovať tvrdšie, aby sa zasadila krv tepnami, čo zvyšuje krvný tlak. Škodlivé účinky cholesterolu zvyšuje riziko srdcových záchvatov. Takže udržať svoj denný príjem cholesterolu menej ako 200 miligramov. Jedna veľká vajcia obsahuje 185 miligramov cholesterolu a zaberá viac ako denné cholesterolu pridelením. Mať mäso a morské plody vo vašej strave spolu s vajcom pridáva viac cholesterolu do svojho jedálnička.

Všetok tuk a cholesterol pochádza z vaječného žĺtku, takže sa rozhodnú pre klzné vaječných bielkov alebo oddelené žĺtok z bielkov pred varením. Ak urobíte tri kódované bielky potom váš počet kalórií klesne na menej ako 60. Obsah cholesterolu a tuku v vaječných bielkov je oveľa menej, než v nich obsiahnuté v celom eggs.You môže tiež ísť o bez obsahu tuku a cholesterolu bez vajec.

Sú už v pláne prestať jesť vajcia po prečítaní zápory celých vajec? hladinu cholesterolu v krvi sú hlavne zodpovedné za kardiovaskulárne choroby a vajcia sú považované za hlavných vinníkov za sebou zvyšovanie hladiny cholesterolu v krvi. No to je mýtus; dajte nám najprv vyčistiť nedorozumenie tým, že ukazuje, čo presne zvyšuje hladinu cholesterolu a tukov hrá úlohu v tomto procese.

Skôr, všetky diétne cholesterol bola myšlienka, že zvyšujú riziko ochorenia srdca. Pravda je len určité typy cholesterolu v krvi môže lemujú tepny a naznačujú možné riziko srdcového infarktu. Cholesterol je potreba v tele pre správnu funkciu a je produkovaný pečeňou a ďalšie množstvo organs.The cholesterolu z potravy je menší význam v porovnaní s hladinou cholesterolu v krvi, spôsobené v dôsledku nasýtených a nenasýtených tukov.

Je pravda, že vaječný žĺtok obsahuje vysoké množstvo tuku, ale to je nenasýtený, ktorý je spojený s "dobré" alebo HDL cholesterol (HDL). HDL cholesterolu pomáha odstrániť LDL cholesterol (Low-Density cholesterol), ktorá lemuje krvné cievy, ktoré spôsobujú krvných zrazenín a infarkty. Tak majú vajcia namiesto iných zdrojov živočíšnych bielkovín môže znížiť množstvo nasýtených tukov.

Štúdie ukazujú, že jedinci, ktorí už mali zvýšené hladiny LDL cholesterolu, riziko srdcových ochorení nezvýšil, kedy začali vrátane vajec v ich každodennej stravy. Avšak, tuk vo vajciach neobsahuje kalórie. Preto obmedzte príjem, ale nikdy ho vynechať zo svojho jedálnička. Ak máte poprieť sami diétu vajec týždenne ste prišli o všetky základné živiny.

Takže hodláš vrátiť vajcia v chladničke, alebo jesť? Teraz, že všetky vaše pochybnosti sú jasné, čo môžete jesť vajcia bez pocitu viny vôbec!

Kurčatá, ktoré sú vznesené v prirodzenom prostredí a kŕmené s riadnou stravu, ktorá zlepšuje zdravie kurča majú tendenciu poskytovať vajcia s vyššou nutričnou hodnotou. Často krmivo kurča sa do sviatočného s chemickými látkami alebo doplnkov, ktoré umožnia sliepky dávajú vajec, ktoré majú dlhšiu životnosť. Takže vždy skontrolovať štítky, než si kúpiť vajcia, skontrolujte, či sú, overené 'klietkové vajcia zdarma alebo voľného výbehu.

Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi života a každej bunke obsahujú bielkoviny. Musíte bielkovín v strave na pomoc vaše bunky tela opráv a nadväzovať nové známosti. Proteín je tiež dôležité pre rast a vývoj u detí, dospievajúcich a tehotné ženy. Nedostatok bielkovín môže viesť ku koži a vlasy problémy, poruchy trávenia, slabú imunitný systém a problémy na svaly. Proteín graf vajec veľmi dobre určuje jeho použitie ako bohatý zdroj bielkovín a robí každý vedomý toho, ako ho používať v rôznych formách, ktoré poskytujú rôzne množstvo bielkovín rozmerov.

Dúfam, že v tomto článku Bielkoviny vo vajciach pomôže dosiahnuť dobrého zdravia!

Redakcia poznámky:

 1. Štart do článku bol náhly.
 2. Prietok je dobrá
 3. Je potrebné spresniť jazyk bitom.
 4. Niekoľko chýb v tvorbe viet a časov.
 5. Tón je dobrá, tad trochu neformálne miestach.
 6. Celkovo skvelý článok.

Nutričné ​​hodnoty

Vajcia Proteín Kalórie
Surový 6 g 75 kalórií
Varený priemer 6 g 80 kalórií
Vyprážané v oleji 6 g 120 kalórií
Miešaná (2 vajcia mlieko) 14 g 170 kalórií
Vylúčili 1 vajcia 6 g 80 kalórií
Škótske vajce 7 g 140 kalórií
Omeleta 10 g 128 kalórií
Quiche (vajcia a syr) 15 g 300 kalórií
Vaječná vyprážaná ryža 6 g 210 kalórií
Meringue 7 g 360 kalórií
Kačacie vajce 15 g 170 kalórií
Vajcia kureniec 2 g 20 kalórií

load...