Zdravie a wellness

Dostať sa hore Ráno už nie je ťažké! Tieto Ayurvédske tipy vám môžu pomôcť

Dostať sa hore Ráno už nie je ťažké! Tieto Ayurvédske tipy vám môžu pomôcť

Myslíte si, že je dosť ťažké sa prebudiť v dopoludňajších hodinách, aj keď si to želajú? Nebojte sa! Ty nie si jediný, kto čelia tomuto problému. Väčšina z nás má problémy pri ranné vstávanie, a to preto, že naše napäté termíny, nevhodné a narušený spánok, nezdravé jedlo, a mnoho ďalších faktorov.

Perfektné riešenie pre tento problém vyriešiť, ak sa odkazovať na nejaké ajurvédskej knihy, prvý tip, ktorý vám to dať, je prebudiť v Brahma Muhurtha, čo je asi 45 minút pred východom slnka. To pomáha pri synchronizácii svoje telo v rytme slnko.

Ako sa prebudiť skoro ráno

Je uvedené nižšie je niekoľko ajurvédskej tipov, ktoré vám môžu pomôcť prebudiť skoro ráno a pocit sviežosti:

1. Vypnite všetky miniaplikácie Než idete spať.

Gadgety, ako sú mobilné telefóny, karty alebo prenosné počítače a dokonca aj televízie sú najväčšie prekážky, ktoré by vám mohli zabrániť v vstávať skoro ráno. Oni spôsobiť oneskorenie v čase spanie, a ak budete spať neskoro, samozrejme, nebudete môcť vstať skoro ráno. Snažte sa ich vypnúť predtým, než idete spať.

load...

2. Majú svetlo večeru.

Vyhli výdatnú večeru. Olejnatý potraviny alebo sladkosti budete cítiť ťažký a lenivý. Ľahký žalúdok pomôže vám vstávať skoro ráno a tiež sa budete cítiť svetlo.

3. Vypiť pohár vody pred spaním.

Aj keď to nie je doporučené piť veľa vody pred spaním a počas spánku, bude pohár vody spôsobiť žiadnu škodu. Namiesto toho, bude to vaša funkcia močového mechúra a bude vás nútiť vstávať zavčas s nutkaním močiť. Avšak, ak ste diabetik, alebo trpí častým močením problému, preskočte tento tip.

4. Nenechávajte Alarm zavrieť do postele.

Najlepší spôsob, ako prebudiť v dopoludňajších hodinách nie je, aby budík v blízkosti postele. Mohlo by vám zabráni stlačiť tlačidlo opakovaného budenia a ísť spať. Budete sa musieť dostať až k vypnutiu alarmu.

load...

5. Vykúpať sa studenou vodou.

Studené vodnom kúpeli prebudí vaše zmysly, aby si čulejší a zvýšiť koncentráciu.

6. Akonáhle sa prebudíte, nezostávajú na posteli.

Pobyt na lôžku aj po prebudení by mohli dať späť do spánku. Tak zabrániť tomu, aby výhovorky, aby zostali v posteli a dostať preč od neho čo najskôr.

7. Neusilujú na niečo nezmyselné. Buď realistický.

Ide o čas, ktorý ste použili vstávať skôr, a keď budete chcieť prebudiť teraz. Napríklad, ak ste zvyčajne vstávať v 7 hodín ráno, nemajú za cieľ vstávať v 5 hodín okamžite. Spustiť pomaly. Môžete prvom spustení zamerané na vstávanie od 6:15, potom 5:30, a tak ďalej.

8. Byť prísny svoj cieľ.

Hoci spočiatku to zaberie nejaký čas na prispôsobenie sa časovanie, neohrozí, pretože akonáhle sa naruší cyklus, to nakoniec stane zvykom.

9. Know Výhody ranné vstávanie.

Tento tip je najúčinnejší, pretože akonáhle viete výhody niečoho, to motivuje viac k dosiahnutiu vášho cieľa. Tak sa dozvedieť viac o výhodách vstávať skoro ráno, ako je prospešné pre zdravé telo i myseľ.

10. Veriť v seba samého.

Pomerne často nie sme schopní dosiahnuť, čo si prajeme, a dôvod pre toto zlyhanie je nedostatok dôvery v seba samého. Mali by ste pochopiť, že nič nie je nemožné, aj ranné vstávanie nie je vôbec náročná úloha. Áno, môže pre vás byť trochu ťažké na začiatku, ale akonáhle si zvyknete na to, že už nie je možné.

Ranné vstávanie nie je jediná vec, ktorú treba usilovať o. Akonáhle sa dostanete hore, musíte cítiť dosť čerstvé začať svoj deň s čerstvou energiou. Nenúťte svoje telo vstávať skoro, ako to bude až vo chvíli, aby sa cítite ospalý a lenivý po celý deň. Doprajte svojmu telu nejaký čas na prispôsobenie. Tiež si môžete meditáciu alebo jogu cvičiť, pretože sa budete cítiť lepšie a čerstvejší.

Teraz, keď viete, ako sa prebudiť skoro ráno, čo ešte čakáte? Dúfame, že tieto tipy vám určite pomôže. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...