Zdravie a wellness

Dos a nerobiť zdravé stravovanie: 11 tipov, ktoré vás sprevádzajú

Dos a nerobiť zdravé stravovanie: 11 tipov, ktoré vás sprevádzajú

Nie je žiadnym tajomstvom, že vaše zdravie závisí na metabolizmus tela. Trávenie je jedným z dôležitých faktorov, ktorý má vplyv na vaše zdravie. Čo jete a ako jete, je pre vaše zdravie a správny rast a vývoj veľmi dôležité.

Ayurveda sa zmienil niekoľko stravovacích etikety, a po ich nábožensky môže prispieť k zlepšeniu svojho zdravia. Je uvedené nižšie 11 ajurvédskej stravovanie tipov pre dobré zdravie.

1. Jedzte len vtedy, ak sa cítite hlad.

Ak budete jesť len vtedy, keď máte hlad, pomáha pri vylučovaní žalúdočných štiav a tráviacich enzýmov v tele. Počkajte, až vaše telo cítiť hlad, a potom jesť. Tiež je potrebné, aby sa ubezpečil, že nemáte zanedbávať svoj hlad.

load...

2. Jedzte v pravidelných intervaloch.

Jesť v pravidelných intervaloch pomáha telu nastaviť svoj čas na uvoľnenie tráviacich enzýmov. To robí trávenie jednoduchšie.

3. Počkajte pre správne trávenie potravy.

Zlá kombinácia potravín môže viesť k tráveniu. Ak budete jesť, než je jedlo, ktoré ste mali spotrebovaný skôr dostane strávená, môže to spôsobiť ďalšie komplikácie vo vašom tele.

4. Jesť vyváženú stravu.

Vyváženou stravou, to znamená, že by mali zahŕňať všetkých šesť chutí v jedle - sladký, kyslý, soľ, štipľavý, horké a sťahujúce. Ideálna a vyvážená strava je dokonalá kombinácia všetkých týchto chutí.

load...

5. Majú štipka zázvoru a kamenná soľ pred jedlom.

Navrhuje sa, aby sa malé množstvo kamennej soli spolu s trochou citróna a zázvoru, než budete jesť. To pomáha pri správnom sekréciu tráviacich enzýmov. Tak, to podporuje trávenie a stimuluje tráviaci oheň.

Tupá zažívacie oheň (Agni) nie je schopný dostatočne absorbovať živiny z potravy.

6. Vyhnite sa studené nápoje.

Piť studené nápoje tesne predtým, než budete jesť uhasí tráviaci oheň (Agni). Vyhnite sa pitie studených nápojov, ako je ľadový čaj, studenú kávu, sódovky nápoje, a dokonca aj studenej vody pred tým, než si jedlo, pretože spôsobujú nerovnováhu v tráviacom ohňa. Z toho dôvodu, že je najlepšie mať kvapaliny buď v teplom stave, alebo pri izbovej teplote.

7. Jedzte v pokoji a pohodlne.

Rýchlosť konzumovať jedlo má tiež vplyv na množstvo jedla, ktoré jete. Ak budete jesť rýchlo, budete skončiť jesť viac, zatiaľ čo ak budete jesť pomaly, nakoniec budete jesť menej. Preto by ste mali jesť ani príliš rýchlo, ani príliš pomaly. Udržiavať priemernú rýchlosť. Avšak, ak ste na programe chudnutie, mali by ste jesť pomaly.

Kedykoľvek budete jesť, uistite sa, že váš žalúdok a myseľ sú uvoľnené. Vaša pozornosť musí byť na vôňu a chuť pokrmu.

8. Množstvo potravín veciach príliš.

Množstvo potravín by sa mali líšiť podľa toho, čo jete. Napríklad, ak budete jesť mastný jedlo, ktoré je ťažké stráviť, jesť len polovičnú kapacitu zažívacieho sily. Ale ak budete jesť ľahké jedlo, môžete jesť, kým sa pocit sýtosti. Nepoužívajte prejedať.

9. Jedzte v pravý čas.

Uistite sa, že budete udržiavať správne jedlo časovanie. Pokúsiť sa dokončiť svoj obed na poludnie, ako v tej dobe počas dňa, zažívacie oheň je na svojom vrchole, čo zlepší trávenie. Rovnako tak dokončiť večeru pred západom slnka na neskoré nočné večere viesť k tráveniu a nahromadeniu toxínov v tele.

10. Piť vodu medzi nimi.

Ayurveda dôrazne odporúča, že by ste nikdy nemali jesť potraviny, zatiaľ čo vy ste pocit smädu. Zároveň by ste mali nikdy piť vodu, ak máte pocit hladu. Rovnako tak nesmiete bezprostredne pred jedlom alebo po ňom piť vodu. Avšak, môžete popíjať malé množstvo vody a zároveň má jedlo, ale uistite sa, že voda je teplá.

11. Daj dotvárajú.

Ayurveda hovorí, že je potrebné dokončiť svoje jedlo s mliečneho výrobku, pretože pomáha pri znižovaní Pitta. Takto si môžete dať šálku jogurtu alebo pohár teplého mlieka.

Pokúsiť sa začleniť tieto návyky vo svojom každodennom životnom štýle a zostať zdravý!

Dúfame, že sa vám páčil článok. Ak máte akékoľvek otázky, po nich v poznámkach nižšie.

load...