Zdravie a wellness

Diéta štítnej žľazy - potraviny na jedenie a vyhnúť sa

Diéta štítnej žľazy - potraviny na jedenie a vyhnúť sa

Nefunkčné štítnej žľazy je nebezpečné. Motýľ tvaru žľaza v dolnej časti krku, produkuje hormóny trijódtyronín (T3), tyroxín (T4) a kalcitonín, ktoré ovplyvňujú rýchlosť metabolizmu, vývoj a funkciu mozgu, rast, menštruačný cyklus, srdcová frekvencia, spánok, a myšlienkový proces , Zlomený štítnej žľazy môže nadprodukcii (hypertyreóza) alebo underproduce (hypotyreóza) týchto hormónov. To môže viesť k priberaniu na váhe alebo chudnutie, zakrpatený rast, zaostalé mozgu, nepokoj, nepravidelná menštruácia, depresie, atď Lieky práce, ale ich účinky sú krátkodobé. Potraviny, na druhej strane, môže pomôcť normalizovať funkciu štítnej žľazy postupne a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Takže bez veľkých okolkov, dovoľte mi, aby som vám o potraviny jesť a vyhnúť sa pre hypotyreózy a hypertyroidizmu a stravy grafmi. Poďme začať!

Foods jesť zaobchádzať hypotyreóza

Hypotyreóza môže viesť k narušeniu menštruačného cyklu, priberanie na váhe, zápcha, strumy, depresie, suchá koža, vypadávanie vlasov, svalová únava, pomalé srdcová frekvencia, vysoký krvný cholesterol a opuchnuté líca. Na rozdiel od liekov, môžete konzumovať tieto potraviny, ktoré zvýšia váš funkciu štítnej žľazy.

1. Soľ Jodizovana

Podľa Americkej asociácie štítnej žľazy, jód je potrebný pre produkciu hormónov štítnej žľazy. Nedostatok jódu môže viesť k hypotyreóza a strumy (1). Vzhľadom k tomu, vaše telo nemôže produkovať jód prirodzene, mali by ste jesť potraviny, ktoré obsahujú dobré množstvo jódu. A najlepší spôsob, ako to urobiť, je konzumovať jodizovana soli.

load...

2. Para orechy

Para orechy sú výborným zdrojom minerálne selén, ktorý pomáha katalyzovať konverziu neaktívneho hormónu štítnej žľazy na aktívnu formu. Vedci zistili, že Brazília matica suplementácia zlepšila hladiny hormónov štítnej žľazy (2). Selén pomáha zmierňovať zápal a inhibuje množenie nádorových buniek. Môžete spotrebovať až 8 para orechov denne. Nejedia príliš veľa, pretože by mohlo dôjsť k nevoľnosť, hnačka a vracanie.

3. Ryby

Ryby sú bohaté na omega - 3-mastné kyseliny a selén (3). Omega - 3 mastné kyseliny pomáhajú znížiť hladinu LDL cholesterolu, a selén udržiava hormónu štítnej žľazy kopanie. Konzumovať losos, sardinky, tuniak a neutralizovať hypotyreózy. Môžete mať 3 - 5 oz ryby každý deň. Dbajte na to, aby rozvariť ryby.

4. Kostná Broth

Konzumáciou kostnej vývar, môžete zabiť dve muchy jednou ranou. Po prvé, kostnej živná pôda obsahuje aminokyseliny glycín a prolín, ktoré pomáhajú opraviť zažívacie sliznice a zlepšiť hypotyreóza. Po druhé, hypotyreóza môže lámať kosti a má kostnej vývar môže pomôcť posilniť svoje kosti (4). Môžete konzumovať šálku kostného vývaru na obed alebo večeru. Môžete hodiť v niektorých vegetariáni. Uistite sa, že správne variť vegetariáni ako niekoľko zeleniny, keď surova, môžu podporovať hypotyreózu.

load...

5. Vegetariáni a ovocie

Listová zelenina, farebné zeleniny a ovocia sú veľké zdroje minerálnych látok, vitamínov, antioxidantov a vlákniny. Avšak, mali by ste byť opatrní, ak ste trpia hypotyreózou, pretože niekoľko zeleniny a ovocia môže brániť produkciu hormónov štítnej žľazy a sú známe ako goitrogens. Zelenina, ako je špenát, karfiol, kel, brokolica, sója, kapusta, reďkovky, sladké zemiaky, broskyne, avokádo, a horčica greeny sú goitrogens (5). Avšak, varenie týchto zeleninu a ovocie správne mohla vykonať goitrogens neaktívne.

6. Riasy

Riasy ako nori, riasy a Kombu pomáhajú pri liečbe hypotyreózy, pretože sú výborným zdrojom jódu, vitamínov skupiny B, riboflavín a kyselinu pantoténovú. Tie pomáhajú up-regulovať produkciu hormónov štítnej žľazy, pozdvihne náladu, prevenciu letargia, a zlepšenie funkcie mozgu (6). Môžete mať až 150 mcg rias denne.

7. Mlieko a mliečne

Nízkotučné mlieko, jogurt, syr a sú bohaté na jód a selén, ktoré pomáhajú zvýšiť produkciu hormónov štítnej žľazy a aktiváciu. Sú tiež bohatá na aminokyseliny tyrozínu, ktoré pomáhajú v boji proti príznaky hypotyreózy, ako je depresia a únavy (7). Môžete bezpečne dostať pohár mlieka, 1 - 2 šálky jogurtu a ⅙ pohár syr denne k zvýšeniu hladiny hormónu štítnej žľazy.

8. Hovädzie a kuracie

Vaša funkcia štítnej žľazy môže byť tiež urýchlený tým, že poskytuje svoje telo s potrebným množstvom zinku. To je väčšinou nájdený v hovädzom a kuracím mäsom a môže pomôcť premeniť trijódtyronín (T3) pre tyroxín (T4). Táto konverzia je veľmi dôležitá, pretože T3 je neaktívny forma pričom T4 je aktívna forma hormónu štítnej žľazy (8). Konzumovať aspoň 3 oz kuracích pŕs alebo chudé hovädzie k zvýšeniu produkcie tyroxín.

9. Vajcia

Vajcia sú výborným zdrojom jódu a môže pomôcť zmierniť hypotyreózy (9). Môžete bezpečne mať dve celé vajcia denne. Nespotrebúvajú žĺtok ak už máte zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi. V opačnom prípade môžete konzumovať celé vajcia, ktoré sú bohaté na vitamínov rozpustných v tukoch a ďalších živín, ktoré sú užitočné pre vaše telo.

10. Mušle

Kôrovce, ako krevety a homáre sú balené s jódom a zinkom. A ako viete, jód a zinok môžu pomôcť zvýšiť produkciu hormónu štítnej žľazy. Môžete bez obáv konzumovať aspoň 3 oz kôrovca ​​k zlepšeniu hladiny štítnej žľazy (10).

11. Olivový olej

Začať variť s olivovým olejom, ak nechcete používať už. Olivový olej je bohatý na zdravé tuky a živiny, ktoré pomáhajú zvýšiť hladinu hormónu štítnej žľazy (11). Olivový olej tiež pomáha znižovať hladinu LDL cholesterolu v krvi, a tým vám pomôže schudnúť a udržať svoje srdce zdravé. Môžete použiť až 10 lyžíc olivového oleja denne.

12. Ľanového semienka

Ľanové semienka sú výborným zdrojom omega - 3 mastné kyseliny, zinok, selén a jód (12). Môžete konzumovať zem ľanové semienka s smoothie alebo raňajkových cereálií, alebo môžete použiť ľanové semienko olej na varenie. Možno bezpečne mať 2 - 3 polievkové lyžice Rozomletý prášok ľan a 2 polievkové lyžice ľan olej za deň.

13. Strukoviny

Strukoviny sú bohaté na jód a zinok, a sú bez lepku (13). Môžete spotrebovať šošovica, fazuľa, klíčky, cícer, atď k posilneniu štítnej žľazy sekrécie hormónu.

14. Fiber-potraviny bohaté

Pridajte potraviny vlákniny bohatých do svojho jedálnička, pretože ak ste trpia hypotyreóza, šanca, že ste tiež trpí trávenie a zápcha. Zahŕňať aj potraviny, ako je papája, varená zelená listová vegetariáni a bezlepková celé zrná k zlepšeniu trávenia.

15. Vodné

Voda pomáha hydratovať a vyplavenie toxínov. Vypiť 3 - 4 litre čistej vody denne pomáha vaše bunky správne fungovať. Aj keď voda nemôže priamo pomôcť riešiť hypotyreózy, piť dosť to môže pomôcť vaše orgány riadne fungovať.

Jednalo sa o 15 potraviny by ste mali konzumovať, ak trpíte hypotyreózou. Tu je vaša strava graf.

Hypothroidism Diéta Graf

Jedlá Čo jesť
Skoré ráno (7:00 - 7:30 hod.) 1 šálka teplej vody so šťavou z jedného limetky
Raňajky (8:15 - 8:45 hod.) 1 varená vajcová vločka s jablkovým a ľanovým semenným práškom 3 orechov z Brazílie
Obed (12:00 - 12:30 hod.) Šalát z morských rias alebo šalátový šalát
Večerné občerstvenie (16:00) 1 broskyňa 1 šálka kokosovej vody
Večera (19:00) 1 šálka kostného vývaru - šošovicová polievka s dôkladne uvarenými zeleninami

Mali by ste sa tiež vyhnúť konzumácii potravín uvedených nižšie.

Potraviny, aby nedošlo k liečbe hypotyreóza

 • Surové alebo Half-varené zelená listová vegetariáni alebo kapustovité zeleniny, ako je kapusta, bok Choy, brokolica, karfiol, špenát, kel, atď
 • Bezlepkové potraviny obsahujúce.
 • Vysoko cukru potraviny, ako je nekontrolované inzulínu hrotmi zhoršiť stav hypotyreóza.
 • Nezdravé potraviny a spracované potraviny, ako vyprážané potraviny, cesta, vyprážané potraviny, zemiakové plátky, hranolky a pod Tieto potraviny majú kamión sodíka, ale nie jódu alebo nutričnú hodnotu. Budú iba k zvýšeniu hladiny cholesterolu a mať mýto na vašom zdraví.
 • Zelený čaj. Existuje mnoho štúdií, ktoré potvrdili, že zelený čaj má vlastnosti anti-štítnej žľazy a konzumovať nadmerné zelený čaj môže spôsobiť hypotyreózu (14).

Štítna žľaza môže tiež ovplyvniť vaše telo v opačnom smere, teda od nadprodukciu hormón štítnej žľazy. Táto podmienka je známa ako hypertyreóza. Tu je to, čo by ste mali jesť, ak trpíte hypertyreózou.

Foods jesť zaobchádzať s hypertyreózou

Hypertyreóza vedie k strate hmotnosti, zrýchlený tep, úzkosť, podráždenosť, nepravidelná menštruácia, vypuklé oči, nespavosť, problémy s koncentráciou, zvýšená hladu a vlhkú pokožku. Na rozdiel od svojich lekár predpísal lieky, potraviny môžu tiež pomôcť liečbe hypertyreózy. Tu je zoznam.

1. Surové ovocie a zeleninu

Surové kapustovité zeleniny alebo listovej zeleniny sú goitrogens, teda inhibujú produkciu hormónov štítnej žľazy. To je presne to, čo potrebujete, ako vaše štítna žľaza je nadprodukciou hormónov štítnej žľazy. Konzumovať brokolica, špenát, kel, bok Choy, kapusta, hlávkový šalát, čínska kapusta, mrkva, karfiol, reďkovky, kelu greeny, raketa špenát, ružičkový kel, paprika, paradajka, jablko, jahody, kivi, pomaranč, citrón, grep, etc ,

2. Prosa a hnedej ryže

Prosa a hnedá ryža mať tiež vysokú strumigenní aktivitu. Sú výborným zdrojom vlákniny, vitamínov a minerálov. Môžete konzumovať ½ - 1 šálka hnedej ryže alebo prosa denne k potlačeniu nadprodukcii hormónov štítnej žľazy.

3. Lean Proteíny

Majú kuracie prsia, ryby, huby, sójové kúsky a strukoviny pomôcť budovať svalovú hmotu. Hypertyreóza vedie k zvýšenej chuti do jedla a rýchlym poklesom telesnej hmotnosti. Vzhľadom k tomu, proteíny trvať oveľa dlhšie stráviť, budú vás plné po dlhšiu dobu.

4. Zelený čaj

Pokiaľ ide o inhibíciu nadprodukcia hormónov štítnej žľazy, mali by ste konzumovať zelený čaj. Vedci zistili, anti-štítnej žľazy činnosť v zelenom čaji v dôsledku prítomnosti fluoridu. Môžete spotrebovať až 2 šálky zeleného čaju denne.

5. Byliny

Bazalka, oregano, rozmarín a majú protizápalové povahy a môžu pomôcť zmierniť problém hypertyreózy.

Takže sa jednalo o päť hlavných skupín potravín, ktoré môžu pôsobiť ako diétne pomoc pri liečbe hypertyreózy. Tu je vaša strava graf.

Hyperthroidism Diéta Graf

Jedlá Čo jesť
Skoré ráno (7:00 - 7:30 hod.) 2 šálky vody v izbovej teplote
Raňajky (8:15 - 8:45 hod.) Paradajkový jablkový grapefruitový smoothie a 2 varené vajcia
Poludnie (10:30 hod.) 1 stredný pohár detskej mrkvy s pomlčkou limetkovej šťavy a morskej soli
Obed (12:30 - 13:00) Tuniak - kurča - hubový šalát so špenátom, špargľou, kelom, paradajkami a tofu
Večerné občerstvenie (16:00) 1 šálka zeleného čaju 32 jadier pistácií v škrupine
Večera (7:00 - 19:30) Chilli z fazule alebo grilované ryby s bylinkami a zeleninou

Tiež by ste mali postupovať podľa týchto tipov, aby sa potraviny skutočne pracovať pre vás.

Užitočné tipy

 • Jesť každé 2 hodiny.
 • Konzumovať vlákninu bohatá, zelená listová vegetariáni.
 • Vyhnúť pitnej vody bezprostredne po raňajkách, obed alebo večeru.
 • Konzumovať vitamínové a minerálne doplnky.
 • Tiež by ste mali konzumovať proteínové doplnky. Avšak, poraďte sa najprv so svojím lekárom.
 • Získajte dennú dávku zdravé tuky konzumáciou ľanového semienka, olivový olej, ľanový olej, atď.

Teraz mi dovoľte uviesť mimo potraviny by ste sa mali vyhnúť, ak ste trpia hypertyreózou.

Potraviny, aby nedošlo k liečbe hypertyreózy

 • Jód, zinok, selén a potraviny bohaté, ako sú kôrovce, ustrice, morské riasy, vajcia a para orechov.
 • Umelé sladidlá.
 • Mlieko a mliečne výrobky.
 • Alkohol a sýtené nápoje.
 • Balí alebo umelo príchuťou a farbené potraviny.

Opatrnosť

Foods vám môže veľmi pomôcť, ale niekoľko živiny v potravinách môžu spôsobovať rušenie oboch hypotyreózy a hypertyreózy liekov. Takže, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje niektorý z potravín, tu uvedených. Tiež by ste mali dbať na to, aby konzumovať potraviny ste alergický na.

Hypotyreóza a hypertyreóza sú vážne zdravotné problémy, a nemali by sa ignorovať. Spustiť konzumácii odporúčaných potravín pre nákladovo najefektívnejší spôsob liečby abnormálneho stavu štítnej žľazy. Veľa štastia!

load...