Zdravie a wellness

Diéta pre PCOS Ženy - aké potraviny chcete jesť a vyhnúť sa?

Diéta pre PCOS Ženy - aké potraviny chcete jesť a vyhnúť sa?

Ak ste bol diagnostikovaný s PCOS, alebo syndrómu polycystických ovárií, je PCOS diétny plán má zásadný význam pre správu Vášho zdravotného stavu. PCOS spôsobuje priberanie na váhe a tiež vedie k vysokej hladiny inzulínu. Dodržiavaním stravu pre PCOS, môžete regulovať hladinu inzulínu a udržať svoju váhu. Bolo zistené, že mnoho žien, ktoré trpia PCOS sú odolné voči inzulínu, čo spôsobí, že pankreas produkovať viac inzulínu.

Pochopenie PCOS a inzulín: 

Inzulín je hormón, ktorý je produkovaný pankreasu. Je zodpovedný za dopravu cukru z krvi do svalov, čím sa zabezpečí, že telo môže energiu z cukru. Ak sú hladiny inzulínu v tele je vysoká, môže to viesť k mnohým príznakov PCOS. Tieto príznaky patrí priberanie na váhe, tuku v pečeni polycystických vaječníkov, nepravidelný menštruačný cyklus, rast vlasov, kožné značiek a vysoký cholesterol. Okrem toho sa tiež bude trpieť chute a všimnite si, zvýšené hladiny hladu. Iste, môžete identifikovať s týmito príznakmi, ako si môže byť už ich prežívanie. Všetci sú spôsobené v dôsledku vysokej hladiny inzulínu a teda riadiace hladinu inzulínu, je nesmierne dôležité.

To je miesto, kde syndróm polycystických ovárií strava môže pomôcť. Obvykle budete mať bodec vo svojich hladiny inzulínu, ak budete konzumovať rafinovaných sacharidov. Takže vaša strava by mala byť plánovaná takým spôsobom, ktorý im vyhnúť. Tiež, musíte mať na pamäti, že potraviny s vysokým obsahom tuku spôsobí, že priberanie na váhe, a tiež zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi.

load...

Typicky, váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti vás požiada, aby ste držať nízky glykemický index (GI) stravy kontrolovať hladinu inzulínu. To znamená, že konzumácia nespracované potraviny a celé zrná. Niektorí lekári vám môže dať lieky na pomoc s inzulínovou rezistenciou, ak trpíte neho.

Avšak, pokiaľ ide o PCOS, inzulín nie je jediný hormón ovplyvnené. Keby tomu tak bolo, potom aj všetky ostatné ženy, ktoré trpia syndrómom polycystických ovárií by bol diagnostikovaný s diabetom 2. Typu, čo nie je tento prípad. Aj keď sú vaše PCOS strava by mala obsahovať potraviny s nízkym GI pre svoje vysoké hladiny inzulínu, je tiež potrebné hľadať aj na ďalšie potraviny, ktoré môžu pomôcť zmierniť ďalšie príznaky PCOS.

Pre mnoho žien, nájsť správnu diétu pre PCOS môže byť náročné, pretože sa môže líšiť od jednej osoby na druhú, a to tiež závisí na hormonálnej hladiny a príčinu PCOS. To znamená, že jeden diétny plán nemusí vyhovovať každému a každej ženy s diagnózou PCOS.

load...

PCOS Diéta pre ženy: 

Aj keď neexistujú žiadne skutočné diétny plán pre ženy trpiace PCOS, existujú určité všeobecné diétne pokyny, ktoré môžete sledovať.

1. Zelená listová zelenina:

Táto zelenina sú plné živín, v skutočnosti, viac než akékoľvek iné potraviny, ktoré konzumujú. Obsahujú železo, draslík, vápnik, horčík a vitamíny, ako sú vitamíny skupiny B, K, C a E. Vitamínov skupiny B sú dôležité pre riadenie symptómom v dôsledku PCOS. Tiež je dôležité vedieť, že vitamín B má významnú úlohu v metabolizme cukru a tuku, udržanie hormonálnej rovnováhy a zabezpečiť optimálnu funkciu štítnej žľazy.

2. Ovocie:

Pridať ovocie do vašej každodennej stravy, aby mohli využívať výhody vlákniny, vitamínov, minerálov a fytonutrienty. Mnohé ženy majú tendenciu, aby sa zabránilo ovocie, pretože sa obávajú, že to bude mať za následok zvýšenie ich hladiny cukru v krvi, a tým spôsobí prudký nárast ich hladiny inzulínu. Avšak, mali by ste sa starať o to, pretože plody majú dôležitú úlohu pri poskytovaní svoje telo s živinami, aby sa mohla bojové PCOS. Tie by mali mať záujem konzumovať ovocie s nízkym glykemickým indexom, ako sú napríklad grapefruit, slivky, čerešne, hrozno, kiwi, jabĺk, hrušiek a sušených marhúľ. Okrem toho môžete tiež mali konzumovať hrsť orechov alebo semien po konzumácii ovocia, ako proteín v týchto orechov a semien pomôže regulovať hladinu cukru v krvi a zabrániť tomu, aby z stúpli.

3. Farebné Vegetariáni:

Zelenina, ako sú papriky, paradajky, cukety a reďkovky, ktoré sú pestrofarebné, sú bohatým zdrojom antioxidantov. Mali by byť neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička. Bolo zistené, že ženy s PCOS majú tendenciu trpieť vyšším oxidačným stresom a antioxidantov, prítomných v týchto zeleniny, môže zničiť voľné radikály a neutralizujú ich účinok.

4. Grass-Fed mäso:

Ak je to možné, spotrebuje len organické mäsa z trávy-kŕmenie hospodárskych zvierat. Aj keď to môže mať mýto na vašu peňaženku, nebude vadiť náklady. Takéto mäso neobsahujú hormóny alebo neboli kŕmené GM krmív, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť PCOS.

5. Zdravé tuky:

Nevyhýbajú zdravé tuky, pretože sú dôležitou súčasťou vášho jedálnička PCOS. Tie by mali mať záujem konzumovať polynenasýtené tuky a esenciálne mastné kyseliny, aby pomohla posilniť a udržiavať bunkovej steny. To bude mať živiny vo vnútri buniek a udržať sa na toxíny. Tiež je potrebné zdravé tuky udržať vašu plodnosť a hormonálnu rovnováhu, a spravovať svojej hmotnosti. Snažte sa konzumovať orechy, tučné ryby, olivový olej, semená, avokádo, ktoré obsahujú zdravé tuky, ktoré budú mať prospech svojej telo ohromne.

Potraviny sa vyhnúť s PCOS: 

Rovnako ako by ste mali jesť potraviny, ktoré v boji proti svojim PCOS, tam sú niektoré potraviny, ktoré by ste sa mali vyvarovať, pretože môžu zhoršiť Váš zdravotný stav a / alebo symptómy.

1. Potraviny s vysokým indexom glykemickým:

Jedná sa o potraviny, ktoré spôsobí, že vaša hladina cukru v krvi veľmi rýchlo stúpať, čo spôsobuje vaša hladina inzulínu tiež stúpať. Obvykle vysokým glykemickým indexom potraviny obsahujú vlákninu a ďalšie životne dôležité živiny, ale majú sklon k ochutnanie vynikajúce. Príklady vysokých GI patrí zemiaková kaša, koláče, vdolky, ryžové koláčiky a biela ryža. Tie by mali odstrániť tieto potraviny úplne zo svojho jedálnička.

2. Mlieko:

Ak máte konzumovať mlieko pre jej vápnik, pokúsiť sa dostať vápnika z iných zdrojov, ako sú zeleniny. Mlieko spôsobuje vaša hladina testosterónu sa zdvihnúť, pretože obsahuje bielkovinu, ktorá obmedzuje normálny metabolizmus testosterónu. Vysoké hladiny testosterónu môže Váš zdravotný stav horší, a tiež spôsobiť výtrysk rastu vlasov.

3. Sójové produkty:

Mnoho PCOS postihnutých žien často obracajú na sójovom mlieku, keď sú požiadaní, aby prestal mlieko. Bohužiaľ, mali by ste sa vyhnúť sójové produkty, pretože môžu spôsobiť oneskorenie vo vašej ovulácie. Pokiaľ máte PCOS a snaží otehotnieť, je najlepšie sa vyhnúť všetkým sójové produkty.

4. Nezdravé Tuky:

Nasýtené tuky, trans-tuky a hydrogenizované tuky sú nezdravé tuky a nemali by ste urobiť je súčasťou vášho jedálnička PCOS. Nasýtené tuky sú nájdené v červené mäso a mliečne výrobky. Tie spôsobujú zvýšenie vašej hladiny estrogénov, ktoré môžu byť prekážkou pri vstrebávaní niektorých živín. Tiež vysoké hladiny estrogénov viesť k priberaniu na váhe. Trans-tuky a hydrogenizované tuky pochádzajú z vašich olej na varenie, spracovaných potravín a margarín. Tieto tuky môžu zvýšiť riziko vzniku cukrovky a kardiovaskulárnych ochorení. A ako ste trpí syndrómom polycystických ovárií, vaše riziko vzniku týchto chorôb je už vysoká. Tak prečo pokúšať osud?

PCOS a doplnky: 

Ak sa budete riadiť svoj polycystických ovárií Choroba strava naplno, nebudete trpieť nutričné ​​nedostatky. Avšak, poraďte sa so svojím lekárom, pretože mnoho žien s PCOS majú stále nedostatok niektorých vitamínov a minerálnych látok nie je po stravy. Ak je to váš prípad, budete musieť vziať doplnky spolu s PCOS diétu prekonať nedostatky.

Snažte sa mať kvalitné minerálny doplnok a multivitamíny. Mali by obsahovať vitamíny A, D, E, C, B1, B2, B3, B6, B12 a kyselina listová, horčík, železo, zinok, chróm, mangán a selén. Ak chcete, môžete si tiež vziať doplnky z chrómu, esenciálne mastné kyseliny a vitamín B komplex.

PCOS Diéta a správa inzulínová rezistencia: 

Ak váš lekár povie, že vaše telo je odolné voči inzulínu, nie je dôvod na paniku. Vaša strava pre PCOS vám pomôže spravovať vaše inzulínovej rezistencie. Tie by mali mať záujem pridať nasledujúce potraviny do svojho syndróm polycystických ovárií diétu prekonať inzulínovú rezistenciu:

  • Prepnúť na celé zrná, a odstrániť rafinovaných a spracovaných obilnín a potraviny zo svojho jedálnička
  • Konzumovať celé ovocie, skôr než šťavy, ako spravovať svoje cukru a inzulínu v krvi hladinu
  • Jesť potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu, ako budú spomaliť vstrebávanie cukru a zabezpečí, že vaša hladina cukru v krvi postupne zvyšovať spolu s úrovňou inzulínu. Snažte sa jesť veľa strukovín a čerstvej zeleniny, pretože majú vysoký obsah vlákniny a obsahujú živiny, ktoré zabránia bodec vo vašich hladiny cukru v krvi
  • Ak budete jesť sacharidy, vždy kombinovať s proteínom. Proteín sa zabránilo sacharidov zo spôsobenia bodec vo vašich hladiny cukru v krvi
  • Snažte sa jesť malé porcie, niekoľkokrát denne. To pomôže kontrolovať vaše bodavá bolesť z hladu a predchádzať chute

Je dôležité, aby ste pochopili, že neexistuje žiadny liek pre PCOS. Z tohto dôvodu, budete musieť žiť s touto podmienkou. Konzumáciou stravy pre PCOS a nasledujúce radu svojho lekára, budete môcť bojovať proti svojej PCOS príznaky a viesť bohatý a plnohodnotný život. Kým cesta nemusí byť ľahké prijať útechu v tom, že existuje mnoho žien, ako ste vy tam vonku. Takže držať sa svojho PCOS diétu a neodchyľujú od nej, ak chcete dať PCOS veľký kopanec do zadku!

load...