Zdravie a wellness

Dhyana jóga - čo to je a aké sú jeho výhody?

Dhyana jóga - čo to je a aké sú jeho výhody?

Už ste počuli o Dhyana meditácie? Uvažoval, čo by mohlo byť jeho výhody? Dhyana pochádza zo slova, Dhyai 'v sanskrte, čo znamená, myslieť'.

Techniky, ktoré sa používajú v Dhyana meditácii sa líši od pravidelných meditačných techník a postojov, ale výskum potvrdil, že má celý rad výhod. (1)

Čo je Dhyana joga?

Dhyana jóga je jeden taký druh jogy, ktorý zahŕňa plnú koncentráciu. Osoba, ktorá má čo do činenia veľa meditačnej praxi zvládnuť tento druh jogy. Podľa hinduistickej mytológie, slovo, Dyana 'je odvodený zo sanskritského slova, Dhyai', čo znamená, myslieť '.

load...

Dhyana je súčasťou ôsmich údov jogy. To si vyžaduje, aby osoba, ktorá je meditácia, aby myseľ off všetky tie veci, ktoré ho obklopujú a sústrediť sa len na duchovný aspekt života. Keď budete cvičiť túto formu meditácie, to vám dáva celkový pocit pokoja a vyrovnanosti. Je to najvyšší bod oddanosťou človeka k Bohu. To vedie k stavu pokoja. Jedným z populárnych foriem Dhyana jogy je, Kundalini jóga '.

Ako to urobiť Dhyana jogy doma?

Učenie Dhyana nie je ťažké, najmä ak už máte skúsenosti s jogy a meditácie. Tu sú dva kroky, ktoré vám pomôžu precvičiť túto formu meditácie doma:

1. Pose so svojim telom naklonil (predklone Pose):

  • Na dosiahnutie tohto pózu, nohy je potrebné šíriť rovno priamo v prednej časti tela, keď sedíte na zemi.
  • Ďalej zložiť svoje nohy tak, aby vaša pravá noha ohýba a loptu z pravej nohy je na vnútornej strane hornej časti ľavého stehna.
  • Ďalším krokom je ohýbať dopredu a dotýkať sa ľavou nohou so svojim čelom.
  • Akonáhle ste dosiahli to, budete musieť držať predstavujú pre niekoľko minút a opakujte cvičenie 3x.

Ponúka masáže na chrbát, ramená a nohy.

load...

2. Pose so svojím telom Bent ako had (Cobra Pose):

 

To je póza, ktorá sa nazýva, Bhujanga Asano 'v tradičnej jogy. Jedná sa ohýbanie svoje telo takým spôsobom, že sa podobá hada. To je tiež známy ako had alebo kobry predstavovať.

  1. Na dosiahnutie tohto pózu, musíte ľahnúť s čelo sa dotýka zeme.
  2. Ďalej dlane musia byť umiestnené pod rameno a vaše nohy by mali byť natiahnuté, kým sú tlačené nadol na zem alebo na podložku vrcholky nohy.
  3. Ďalším krokom je inhalácia a natiahnuť ruky pomalým stláčaním rúk na zem, kým váš hrudník sa pretiahol hore.

To posilňuje chrbtové svaly a paže. To zvyšuje pružnosť chrbtice a tiež firmy zadok.

Dhyana jogy Výhody:

Ako už bolo spomenuté, meditácia má mnoho vynikajúcich výhod pre telo i myseľ. Zdravotné podmienky, ako je cukrovka, cholesterol a dokonca aj krvný tlak možno liečiť, ak meditácie sa vykonáva pravidelne (2).

Niektoré štúdie ukazujú, že aj syndróm dráždivého čreva možno účinne liečiť pomocou rôznych meditačné techniky (3).

Tu je zoznam niektorých z výhod, ktoré je možné získať s Dhyana meditácie:

1. Poskytuje svalovej sily:

S Dhyana jogy meditácie, vaše svalová sila je posilnená, pretože poskytuje flexibilitu svalov v tele.

2. Zvyšuje hladinu energie:

Tým, že cvičí Dhyana, môžete zvýšiť svoju úroveň energie pomerne výrazne. V skutočnosti, odborníci hovoria, že vaše energetickej hladiny možno zdvojnásobiť s touto formou meditácie.

3. Zvyšuje mozgovú aktivitu:

Keď cvičíte Dhyana, jeden z veľkých výhod, ktoré získajú je boost, že dáva k mozgovej aktivity. Keď ste schopní sa sústrediť na meditáciu, váš mozog reaguje a stáva aktívnejší.

4. Dáva vám šťastie:

Ďalší skvelý prínos praktizovanie Dhyana jóga meditácie je pocit šťastia, že to vám dáva. Po meditácii, máte zmysel pre duchovné blaženosti, ktorý odráža vo vašej fyzickej bytosti rovnako.

Tam sú obrovské výhody spojené s Dhyana jogy. Niektoré z nich sú:

Meditácia upokojuje nielen telo a myseľ, ale tiež poskytuje duchovnú blaho. Získate pozitivitu a celkovo šťastie, keď dáte si čas na meditáciu a udržať preč všetky rozptýlenie okolo vás. To vám dáva silu a bdelosť, ako ísť o každý deň s mier, pokoj a šťastie s pokrčením ramien off stres a úzkosť! (4)

[Čítajte: Sivananda jóga ásany a ich výhody]

Zatiaľ čo robí Dhyana jogy, vždy na pamäti jednu vec - ovládajúca svoju myseľ je veľmi dôležité. Vaša myseľ musí byť neustále v strehu a nemal by dostať rozptyľovať, zatiaľ čo cvičí joga. Za týmto účelom, a to vždy na pamäti, že vždy, keď zavrieš oči robí Dhyana jogy; Predpokladáme bod pred vami a snaží sa plne sústrediť na tomto bode.

Tiež, zatiaľ čo cvičí jogu Dhyana,, Dhyana Mudra 'Je to veľmi dôležitý aspekt. Jednoducho povedané, to znamená, že, gestá rúk '. Dôvodom, prečo je dôležité, je to, že podporuje energiu meditácie. V tomto Múdry, ruky sú umiestnené v lone; Pravá ruka je umiestnená na hornej ľavej strane. Musíte sa dlaňami otočenými smerom nahor a naťahovať to v uvoľnenej póze odpočinku.

Skús cvičiť jogu Dhyana doma a cíti večný pokoj okolo seba. Prosím, zanechajte nám komentár. Šťastná cvičenie!

load...