Zdravie a wellness

Dátumy pre diabetes - je to bezpečné?

Dátumy pre diabetes - je to bezpečné?

Diabetes zvyčajne znamená veľký "Nie" pre príjem cukru. Ale do akej miery je to pravda?

Väčšina štúdií ukazuje, že to tak nie je.

Diabetes je najrýchlejšie rastúcou ochorenie v nedávnej dobe. Hoci diabetici nie sú povinné zdržať sa cukor úplne, že sa odporúča obmedziť príjem.

Takže, čo robiť, keď je potreba uspokojiť vaše chuť na sladké? Jesť termíne, samozrejme!

Termíny sú malé a sladké plody a majú prekvapivo nízky glykemický index. Štúdie boli vykonané za účelom stanovenia účinkov konzumácie termíny hladiny cukru v krvi. Došli k záveru, že konzumácia termín nevyvoláva prudký vzostup hladiny glukózy v krvi.

load...

V skutočnosti, oni sú veľmi zdravé - zabalené s radom životne dôležitých živín.

Poďme viac informácií o tom, prečo dáta sú jedným z najzdravších možnosťou občerstvenia pre vás.

Obsah

 • Aké sú termíny?
 • Termín pre cukrovku - Čo znamená Science Say?
 • Môžu diabetici jesť termíny?
 • Aké sú prínosy pre zdravie termínov pre diabetes?
 • Aké sú rôzne spôsoby konzumácie termíny?
 • Aké sú účinky dáta do hladiny cukru v krvi?

1. Aké sú termíny?

Termíny sú jedným z najčastejšie konzumovaných potravinách, na Strednom Východe. Ich úžasné nutričné ​​vlastnosti a výhody zdravie sú dobre známe ľudí na celom svete. Datľovníka sa nazýva "Strom života", pretože dlhou trvanlivosťou a bohatú nutričný profil jej plodov (1).

load...

Okrem obsahujúce vysoké množstvo fruktózy, ale tiež obsahujú bohatstvo vlákniny a živín, ako je vitamín A, K, A a B-komplexu, železo, vápnik, sodík, draslík, horčík a zinok. Prítomnosť týchto živín v termínoch pomáha predchádzať zápche, srdcových chorôb, črevné problémy, chudokrvnosť a hnačka, okrem iného podmienok (2).

Všetko v poriadku. Ale čo o cukrovke? Aký je vzťah medzi dátami a diabetes?

Späť na obsah

2. Dáta pre Diabetes - Čo znamená Science Say?

Početné štúdie boli vykonané za účelom stanovenia GI dátami a ich vplyv na ľudí s cukrovkou.

Štúdia vykonaná v roku 2015, uverejnenej v Nutrition Journal, bol vykonaný nájsť glykemickým indexy piatich odrôd termínoch. Ukázalo sa, že pri diabetikov konzumované termín ich postprandiálnej hladiny glukózy nemal vyletieť. To tiež ukazuje, že dáta by mohla ponúknuť potenciálne prínosy pre diabetikov, pokiaľ sú konzumované s mierou spolu so zdravou vyváženú stravu (3).

Ďalšia štúdia vykonaná v roku 2003 testoval glykemický index jediné rôznych termínoch, samotné a v zmesi s bieleho jogurtu. Ukázalo sa, že v oboch formách - pri konzumácii ako je, a po zmiešaní s jogurtom - GI Chalas dáta je nízka, a to by mohlo byť prínosom pre pacientov s diabetom (4).

Podobná štúdia bola vykonaná v roku 2002 určiť glykemický indexy troch komerčne dostupných odrôd termínoch. Dospel k záveru, že aj keď existujú významné rozdiely v glykemickým indexov rôznych typov termínov, fakt zostáva, že konzumácia niektorého z týchto odrôd bol prospešný v glykémie a lipidového kontroly u diabetikov (5).

Áno, je to bezpečné pre diabetik človek jesť termíny? Poďme zistiť.

Späť na obsah

3. Môže diabetici jesť termíny?

Štúdia vyššie uvedené preukázať, že pri diabetici jesť dáta, ich hladina cukru v krvi nemajú špice, v rozpore so spoločným pojmom. Je to bezpečné povedať, že konzumácia dáta poskytuje osoba s širokú škálu zdravotných výhod.

Cukor v dátach pre diabetikov: Väčšina ľudí považuje dáta ako ideálne jedlo. A prečo by nie? Termíny nemajú cholesterol, veľmi málo tuku, a širokú škálu živín, ktoré prospievajú nášmu telu. Ale na rozdiel od týchto úžasných vlastností, dáta obsahujú dobré množstvo cukru. Jedna šálka dáta obsahuje asi 31 gramov fruktózy (6).

Dáta obsahujú 80 percent cukor (podľa hmotnosti). Toto množstvo je oveľa vyššia ako u iných potravín, ako sú sladené obilné alebo želé. Avšak obsah cukru v termíne nemá žiadny nepriaznivý vplyv na hladinu cukru v krvi pacientov. Aby dokázal, že toto tvrdenie, niektorí vedci z Izraela testovali skupinu ľudí tým, že ich konzumovať dobré množstvo termínov po dobu jedného mesiaca. Na konci mesiaca, hladiny hmotnosť a cukru v krvi ich predmetov boli stabilné, a tiež vykazovali značné zlepšenie svojich triglyceridov a antioxidačné hladiny (7).

Medjool Termíny a diabetes

Termíny Medjool, známejší ako "kráľ dátach," sú považované za jeden z najkrajších odrôd termínoch. Sú známe predovšetkým pre svoju mäkkosť, veľká veľkosť, a sladkú chuť.

Štúdia bola vykonaná na vplyvu Medjool termínoch na 10 zdravých dobrovoľníkoch, ktorí boli z konzumovať 100 gramov Medjool dáta po dobu 4 týždňov. Na konci 4 týždňov, výsledky ukázali, že nedošlo k významnej zmene hladiny glukózy v krvi jednotlivých subjektov. Tam bol tiež žiadne zásadné zmeny v ich hladiny cholesterolu a hodnoty BMI.

To dokazuje, že konzumácia termínu nespôsobí zmenu hladiny cukru ľudí, čo Medjool dáta bezpečné pre diabetikov.

 AJWA Termíny a diabetes

AJWA je celý rad termínov zozbieraného v Saudskej Arábii, ktorá má vynikajúce choroboplodné vytvrdnutí vlastnosti. V islame je citát Saud, posol, ktorý povedal: "Ak niekto trvá sedem AJWA dáta v dopoludňajších hodinách, ani magický ani jed mu ublíži ten deň."

Príchod k diabetu, je 2015 štúdia vykonaná na diabetických potkanoch ukázali, že konzumácia dáta AJWA pomohlo zlepšiť diabetická neuropatia a potenciálne bránili komplikácie súvisiace s diabetom.

Mimochodom, robiť termín nejaké zdravotné prínosy pre diabetikov? Čo sú zač?

Späť na obsah

4. Aké sú prínosy pre zdravie Termín pre diabetikov?

 • Majú nízky a zdravé GI

Čím vyššia je glykemický index potravín, tým vyššie je riziko, vaše hladiny cukru v rastúcom v krvnom riečisku. To je dôvod, prečo sú u pacientov s diabetom povedané konzumovať potraviny, ktoré sú nižšie ako ceny na GI meradle. Je to z tohto dôvodu, že dáta sú odporúčané pre diabetikov, pretože majú veľmi zdravé GI. Štúdie ukázali, že rôzne odrody termíny majú rôzne glykemickým indexov všeobecne v rozmedzí od 35 do 55 rokov.

 • Termíny obsahovať glukózy a fruktózy

V jeho raných štádiách dozrievania, dátum ovocie obsahuje vysoké množstvo sacharózy. Vzhľadom k tomu, ovocie dozrieva ďalej, sacharóza dostane rozdelené na glukózu a fruktózu.

Glukózy a fruktózy sú najjednoduchšie formy cukrov prítomných v našom tele, ktoré poskytujú okamžitú energiu. Tak, ak diabetik jej niekoľko termínov počas dňa alebo pri práci von, ona dostane okamžitú dávku energie a vytrvalosti. Z tohto dôvodu, termíny sú široko používané po celom svete prerušiť pôst počas svätého mesiaca Ramadánu.

 • Bez tuku, výživný, a sladké ovocie

Termíny sú vynikajúcim zdrojom výživy. Sú tuku veľmi nízka, nemajú žiadny cholesterol a obsahujú nepreberné množstvo základných živín, ako je vitamín B-komplexu, vitamínu A, železa, vápnika, medi, sodíka, draslíka a horčíka.

Ďalším dôležitým prvkom nájsť v dátach je selén, ktorý ukázal, zlepšenie funkcie imunitného systému a prevenciu rakoviny (8), (9).

Je to preto, že všetky tieto úžasné vlastnosti, ktoré termíny sú vraj majú potenciál stať sa najlepšie jedlo pre budúcnosť.

 • Termíny obsahovať Vláknina

Okrem toho, že veľké množstvo energie a sacharidov, termíny sú tiež veľmi bohaté na vlákninu, asi 6,4 až 11,5% z celkového ovocia (10). Väčšina z prítomného vlákna v dátach je v nerozpustnej forme, čo dodáva vlákniny na tráviaci systém. To pomáha znižovať hladinu cholesterolu, udržiavať hladinu cukru v krvi pod kontrolou, a pomôcť chudnutie (11). Štúdia ukázala, že asi 100 gramov dáta obsahujú približne 8 gramov vlákniny (12).

Ale čo spotreba? Akým spôsobom môžeme konzumovať dáta?

Späť na obsah

5. Rôznymi spôsobmi konzumácie Termíny

Nemusíte len jesť dátum ako je (aj keď to je jeden z najlepších spôsobov, ako si to) - existuje toľko kreatívne spôsoby, ako začleniť tieto malé superpotraviny do svojho každodenného jedálnička. Niektoré z najbežnejších spôsobov, ako konzumovať dáta sú uvedené nižšie:

 • Transformovať vaše dáta na desiatu nadupaný tým, že odstráni jeho semeno a jeho nahradenie s maticou podľa svojho výberu. Nech sa ti to napchať sa mandle, orech, pistácie, alebo bite-sized čokolády, výsledok bude vynikajúci.
 • Môžete miešať cesty do smoothie alebo koktail a nosiť so sebou ako ľahké jedlo on-the-go.
 • Brúsiť niektoré termíny, aby pastu a použiť ju ako zálievka pre palacinky alebo vafle alebo ju pridať do svojho cereálie.
 • Veľmi populárny Stredného východu púšťou, Maamoul sa uskutočňuje vyplnením dátum puding vnútri cukroví.
 • Chop niektoré termíny na malé kúsky a pridajte ich do šalátov.
 • Podávame nakrájané dáta cez niektorých dezertov, ako sú zmrzlina či mrazené jogurty.
 • Urobte si domáce trail-mix zmiešaním mandle, kešu oriešky, pistácie, hrozienka, a dáta.

Prichádza na najdôležitejšie otázku - aký vplyv majú termíny majú na hladinu cukru v krvi?

Späť na obsah

6. Vplyv cesty do hladiny cukru v krvi 

Štúdia bola vykonaná v roku 2009 na testovanie účinku dvoch variantoch (Medjool a Hallawi) datlí na hladinu glukózy v krvi. Desať ľudí bolo vykonané konzumovať 100 gramov niektorého z týchto termínov za deň. Po 4 týždňoch štúdie ukázali, že žiadny z ich krvných cukrov alebo triglyceridov zvýšená. Štúdia dospela k záveru, že pravidelná konzumácia dáta neovplyvňuje hladinu glukózy v krvi zdravých ľudí, a to napriek ich vysokému obsahu cukru v dátach (13).

Tak, to je bezpečné povedať, že diabetici môžu jesť dáta rovnako, bez obáv o ohrozenie ich hladiny cukru v krvi? Myslím že to je. Aj keď tam nie je veľa výskumov nájsť na odporúčané denné dávky termínoch, väčšina lekárov radí svojim pacientom s diabetom jesť nie viac ako 3 dáta denne.

Späť na obsah

Máte ďalšie otázky?

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Koľko dát môže diabetik jesť?

Nie viac ako 3 termíny denne

Je dátum sirup vhodný pre diabetikov?

Len s mierou. Je lepšie jesť celý termín, než mať dáta sirup.

Ešte termíny zvýšenie hladiny cukru v krvi?

Nie, nemajú významný vplyv na hladinu cukru v krvi.

Záver 

Termíny boli obrovské súčasťou stravy ľudí po celé stáročia. Ľudia z rôznych krajín, náboženstiev a viery považujú tieto plody sú nutričné ​​prevalcovať zo správnych dôvodov. Sú nielen chutné, ale sú tiež balené s mnohými základných živín, ktoré poskytujú mnoho zdravotných výhod.

A dobrá správa? Nezáleží na tom, či je človek zdravý alebo diabetická - konzumovať tieto malé plody s mierou bude poskytovať iba blahodarné účinky na zdravie človeka, nepoškodí.

Dajte nám vedieť, či ste našli tento príspevok užitočný tým, že komentuje do poľa nižšie.

Referencie:

 1. "Nutričné ​​Analýza Dátum Ovocie v perspektíve Bangladéši". American Journal of Life Sciences. 2017.
 2. "AZ zdravých ingrediencií: Aké sú termíny a ako môžem jesť?" Evening Standard. Milosť McCloud. Apríla 2017.
 3. "Glykemický Indexy piatich odrôd dáta do zdravého a diabetikov". Abu Dhabi kontrolný orgán potravín. Mája 2015.
 4. "Glykemický index o dátach a dátum / jogurt Mixed jedla". United Arab Emirates University. Marca 2003.
 5. "Glykemický index troch odrôd Termíny". United Arab Emirates University. Mája 2002.
 6. "Dáta, medjool". SELFNutritionData.
 7. "Termíny chráni proti srdcovým ochorením". ISRAEL21c. Októbra 2009.
 8. "Plody datľovníka". London Metropolitan University. Júla 2003.
 9. "Prečo termíny". Weill Cornell Medicine, Katar.
 10. "Vplyv datľovníka ovocie a ich Polyfenoly prvok na Gut mikrobiálnej ekológie, bakteriálne metabolity a rakoviny hrubého čreva bunkovej proliferácie". University of Reading, UK. Októbra 2016.
 11. "Rozpustné a nerozpustnej vlákniny: Aký je rozdiel?" WebMD. Marca 2017.
 12. "Nutričné ​​a funkčné vlastnosti Termíny: preskúmanie." Cornell University, Ženeva, New York. Novembra 2008.
 13. "Účinky dátum spotreby od zdravých jedincov na glykémie a hladiny lipidov a na Serum oxidatívny Status :. Pilotná štúdia" Technion-Izraelský technologický inštitút v Izraeli. September 2009.

load...