Zdravie a wellness

Crohnova choroba Diéta plán - čo je to a ako to funguje?

Crohnova choroba Diéta plán - čo je to a ako to funguje?

Poznáte niekoho, kto trpí Crohnovou chorobou? Ak áno, je nanajvýš dôležité, aby monitorovala správne diétny plán kontrolovať a riadiť ochorenia. Crohnova choroba alebo zápalové ochorenie čriev (IBD), dochádza v dôsledku pretrvávajúcej zápal črevného traktu. Toto ochorenie je vysiľujúce a môže mať vážny dopad na organizmus. Príznaky Crohnovej choroby patrí hnačka, bolesti brucha, únava, strata chuti do jedla a krvácanie v ťažkých prípadoch. Pokiaľ máte IBD, zápal vrstiev črevnej steny zabráni do tenkého čreva absorbovať živiny. To tiež narúša hladiny vody, ktorá je potrebná na to, aby potravinárske pohybuje pozdĺž čreva. K dispozícii je tiež strata chuti do jedla, čo vedie k následnému vyčerpaniu živín, ako sú vitamíny a minerály. Pomaly sa pacient stáva podvýživou, čo zase znižuje hladinu imunity, vystavovať ho alebo ju k ďalšiemu infekcie, choroby a útokom z mikróbov.

Pričom ten správny druh potravy nevylieči stav, ale určite pomôže zmierniť príznaky. Správna strava pomáha potlačiť vzplanutia, ktoré poskytujú požadované živiny zaplniť nedostatok. Je dôležité, aby sa na diétu, akonáhle sa raz objaví, že on alebo ona má Crohnovu chorobu. To pomôže zabrániť slabosť, anémia a ďalšie zdravotné poruchy spôsobené nedostatočným živín v tele.

Diet Plan Crohnova:

Nižšie sú najlepšie potraviny zahrnúť do chrons diétny plán, ak ste trpia Crohnovou chorobou.

1. Vyvážené Strava:

Diéta pre výživu Crohnova choroba plán vyžaduje, aby pacient spotrebuje šesť malých jedál denne, každé jedlo bohaté na kalórie. Dôvodom diéty je, že šesť malých jedál sú ľahšie stráviteľné ako veľké jedlá. Kladie menší tlak na zažívací trakt a uľahčuje vstrebávať živiny. Tiež, šesť malých jedál pomáhajú udržiavať niečí váhu. Celozrnné obilniny, orechy, strukoviny a kalórie bohaté na výživné potraviny tvoria účinnú diétu.

load...

2. Mierna Food

Zemiaky, biela ryža, cestoviny a nízke potraviny vlákno zabrániť zápal črevného traktu. U Crohnovej choroby, črevný trakt je často podráždené, čo vedie k silnej bolesti a nepohodlie. Bland, ľahko stráviteľné potraviny by mali byť súčasťou diétny plán pre pacientov s Crohnovou. Ako tieto potraviny nie sú bohaté na vlákninu, pacienti musia obrátiť na svojho lekára pre príplatky pre vyváženú stravu.

3. Banana

Skorocel je zelený banán, spoločné sociálne zariadenie v Juhoafrickej republike a ďalších tropických krajinách. Skorocel má upokojujúci účinok na tenkom čreve. Rozpustná vláknina zo skorocelu zabraňuje rastu baktérií, ktoré spôsobujú črevné zápaly. Banana je neoddeliteľnou súčasťou Crohnovej stravy, pretože poskytuje úľavu od zápalu čreva. Varené zelený skorocel alebo častejšie žltý banán robí dobrý doplnok k dennej strave.

4. Olivový olej

Olivový olej obsahuje antioxidanty nazývané flavonoidy, ktoré pomáhajú v raste a obnovu buniek. Flavonoidy pomáhajú znižovať zápal tým, že neutralizuje zápal spôsobujúce voľných radikálov. Je dôležité zabezpečiť, aby olivový olej nie je svetlo alebo extra ľahký filtruje alebo rafinovaný variant, pretože flavonoidy sú filtrované od nej.

load...

5. Jogurt

Probiotiká sú prospešné baktérie nájdené v fermentovaných mliečnych výrobkov, ako je jogurt, cmar a kefír. Mať jogurt pravidelne pomáha znížiť zápal a nechajte nezdravé črevné baktérie. Pol šálky jogurtu s aktívnymi kultúrami zabráni bolesť a opuch brucha. Salmon, vlašské orechy, makrela a iné zdroje omega - 3 mastných kyselín tiež prispieť k zníženiu bolesti a zápalu.

6. Voda

Crohnova choroba spôsobuje dehydratáciu u pacientov. To tiež vedie k ochorením obličiek, ako je množstvo tekutiny do tela, je väčšie ako množstvo opustil. Je to dobrý nápad, aby zahŕňala aspoň osem pohárov vody denne. Je tiež dobré piť dostatok vody na doplnenie vody stráca v dôsledku hnačky.

Crohnova choroba môže byť vysiľujúce. Začlenením týchto potravín položky do každodennej stravy môže pomôcť ku kontrole príznakov a efektívne riadiť ochorenia.

load...