Zdravie a wellness

Čo je zdravá výživa na boj so zápchou?

Čo je zdravá výživa na boj so zápchou?

Je vašou prirodzenosti výzva stane na obtiaž? Ak áno, potom možno by ste sa mali pokúsiť tieto tipy a triky, aby pomohli zmierniť vaše pohyby čriev.

Zápcha sa vzťahuje na pohyby čriev, ktoré sú časté alebo ťažké prejsť. Stolička sa stane suché a tvrdé, a je ťažké prejsť. Jeden by mohol cítiť nafúknutý a skúsenosti bolesť a nepohodlie, alebo majú s kmeňom, zatiaľ čo okolo stolice.

Existujú lieky a vitamíny, ktoré môžu spôsobiť zápchu. Tam môže byť tiež dôvody, ako je nesprávne spánku, nedostatočná konzumácia vlákniny, kontrolné nutkanie na záchod alebo nedostatok pohybu. Je nutné poznať niečí telesné požiadavky, aby bol zachovaný zápchy na uzde.

load...

Ako pre boj zápcha?

1. Pite veľa vody:

Voda rieši väčšinu svojich zdravotných problémov, a to ako interne, tak externe. Voda udržuje tráviaci systém jasná a je tiež užitočné pri znižovaní zápchu. Piť až 10 pohárov vody denne je vhodné pre všetky. Tí, ktorí trpia zápchou mali vypiť toľko, koľko vody možno zmierniť stolice.

2. Vláknitý príjmu potravy:

Zahrnúť tieto najlepšie potraviny bojovať zápchy. Ovocie a zelenina sú bohaté na vlákninu. Tieto vlákna zmierniť trávenie a udržať stolicu hladko. Obilniny, celé chleby obilia atď sú príklady zdravých vlákna, ktoré ľahké trávenie. Jeden by sa mali vyhnúť nezdravým vlákien, ktoré pridávajú objem na stolicu. Tieto vlákna spomaliť proces trávenia čo spôsobuje zápchu.

load...

3. Nevynechávajte Strava:

Je nutné udržiavať žalúdok aktívne po celý deň. Príliš ťažké jedlá alebo sporé jedlá narúšajú normálne pohyby žalúdka spôsobuje zápchy. Je vždy vhodné mať výživné potraviny v malých a častých dávkach. Strukoviny, ovocie, zelená a listová zelenina, orechy, všetko by malo ísť rovnomerne v tele.

4. Buďte aktívny:

Poruchy trávenia potravy môže byť tiež príčinou zápchy. Sedí lenivý hneď po jedlom zabraňuje trávenie a vedie k akumulácii nestrávené v črevách. Udržať si aktívny a vziať si pár kôl na podporu trávenia.

Udržať sa aktívny cez deň tiež hrá dôležitú úlohu pri trávení. Cvičenie aspoň trikrát týždenne. Byť vo zvyku týždenné aktivity, ako je plávanie alebo akýkoľvek iný šport udržať telesnú kondíciu zvnútra von.

5. Bez toho aby ste ju držali nutkanie Použitie Kúpeľňa:

Existujú situácie, kedy je naozaj potrebné ísť, ale nie sú schopní kvôli nejakej nepríjemnosti alebo nedostupnosti zariadení. To je tiež dôvodom zápchou. Držal ju príliš dlho spôsobí, že nestrávené potravy držať sa obloženie črevách. Tak, to vedie k zápche.

Na druhú stranu, ak ste už zápchu, nepoužívajte veľkú námahu ísť. To by mohlo poškodiť obloženie konečníka a spôsobiť krvácanie. V horších prípadoch môže tiež spôsobiť pľuzgiere.

6. Vlak váš žalúdok:

Existuje mnoho ľudí, ktorí majú pevnú hodinu alebo načasovanie, keď prejdú stolice. Skoro ráno, po posteli čaju, po raňajkách, atď sú obvyklé doby, kedy jeden by mohol mať nutkanie prejsť stolice. Nech je to zvyk sedieť na záchode po dobu aspoň 15 minút. To uľahčuje pohyb čriev a postupne sa telo dostane vyškolení prejsť stolice v určitú hodinu.

7. Vyhnite sa Fast Food:

Rýchle občerstvenie, ako hranolky, hranolky, párky, hamburgery, šišky, biely chlieb a pečivo, sú chutné, ale sú tvorené sacharidov. Nemajú dostať rozštiepi ľahko a viesť k zápche.

Nasledujúce správnej diétny plán sa môže líšiť od jednej osoby na druhú. Ani s jedlom, pre niektorých to môže zmierniť zápchy, ale na druhej strane to môže robiť to horšie. Majú vyváženú stravu a správne rutina plynulejšiemu pohybu čriev. Postupujte podľa nasledujúcich spôsobov, ako bojovať proti zápche. Jeden by sa mali poradiť s lekárom, či zápcha je predĺžená.

Zachovať tieto jednoduché body na pamäti, aby knock out zápcha navždy. Ak je váš žalúdok je šťastný, budete radi.

A nezabudnite sa podeliť o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...