Zdravie a wellness

Čo je Yin Yoga?

Čo je Yin Yoga?

Yin Yoga - znie zaujímavo, nie? Skoro ako Indo-čínske horizonte. No, na začiatku, to znamená, že aj keď táto prax sama o sebe sa môže zdať jednoduché, to nie je úplne jednoduché. Táto forma jogy sa zameriava na prácu hlboko v tele.

Táto prax funguje na spojivových tkanív - kĺby, väzy, hlboké palubnej siete v tele a kostiach. Aj keď to funguje na svaly, jeho hlavným cieľom je spojivového tkaniva.

Všeobecne možno povedať, Yin Jóga zlepšuje tok energie v priebehu celého tela, uistite sa, vaše tkanivá, orgány a svaly sú super zdravé. Znie to intenzívne? To je! Prečítajte si o to vedieť viac.

load...

Yin Yoga 101

 1. Čo je Yin jogy?
 2. História a pôvod Practice
 3. Filozofiu Yin jogy
 4. Princípy Yin jogy
 5. Výhody Yin jogy
 6. Yin jogy V súčasnom veku

Čo je Yin jogy?

Yin jogy trvá viac meditatívne prístup, bude oveľa hlbší, než fyzické ohnísk Yang súvisiace s praxou. Je dokázané, že ak ste veku, vaše kĺby stanú menej flexibilné. Takže Yin Yoga dbá na zdravie a flexibilita sú zachované. Zdravie vášho spojivového tkaniva je oveľa dôležitejšie, než si myslíte, že je to preto, že mnohí si neuvedomujú, zhoršenie až sa to stane, a to je príliš neskoro, dovtedy.

Tento druh jogy je celkom intímne praxe, a to vyžaduje, aby ste sa ponoriť do seba a skúsenosti emócií, pocitov a pocitov, ktoré nie sú inak oznámenia v rýchlom tempe jogu.

Tento spôsob jogy je tiež obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sú čo do činenia s hlbokým zmyslom pre trauma a bolesti, porúch príjmu potravy, závislostí, a úzkosť.

load...

Yin Yoga vyvoláva duševnú rovnováhu a pritom fyzicky silní a naučí vás upokojiť svoju myseľ a pokojne sedieť.

Späť na obsah

História a pôvod Practice

Hoci Yin Jóga prišiel do hry až v roku 1970, techniky úzko súvisí s praxou, rovnako ako hospodárstvo ťahá dlhú dobu a ďalšie, ktoré boli cvičil v Číne a na Taiwane po dobu takmer 2000 rokov. Yin jogy, nazývané tiež Daoist jóga alebo jóga Dao, je moderný deň verzia tejto dlhoročné praxe, ktorá taoistické kňazov učila Kung Fu študentov, spolu s dychovými technikami.

Expert bojových umení a taoistickej učiteľa jogy zvanej Paulie Zink založil Yin jogu. Tento spôsob jogy dostal populárny, aj keď kvôli Yin jogy vývojárov - Sarah Powers, Paul Grilley a Bernie Clark.

Späť na obsah

Filozofiu Yin jogy

Yin Joga sa zameriava na pocity, emócie, spojivového tkaniva, a to je meditatívne štýl jogy - to všetko bola stanovená. Ale nebolo by zaujímavé vedieť, filozofiu, že je založený na? To bude pravdepodobne vás oceniť tento štýl jogy viac.

Jin a jang

Tento postup je založený na koncepte Yin a Yang, ktorý tiež pramení z taoistickej učenia. Yin a Yang sú v podstate všetko o silách, ktoré sú opak, napriek tomu komplementárne.

Yin znamená stabilitu. Zvyšuje skryté aspekty a stacionárnych prvkov vecí. Yang je neustále sa meniace energia, ktorá predstavuje konštantný pohyb. Niektoré príklady Jin a Jang sú v pokoji vzrušenie, hot-zima a down-up. Pokiaľ ide o naše telo, spojivového tkaniva reprezentovať Yin, a krv a svaly predstavujú Yang.

Yin Jóga sekvencie pracuje na spojivového tkaniva, takže ásany sú oveľa pomalšie, a každá predstavuje a úsek je držaný na dlhšiu dobu. Vďaka tomu, že spojivového tkaniva silnejší. Ak máte úsek po dlhú dobu k posilneniu spojivového tkaniva, svaly okolo neho tiež musí pretiahnuť a relaxovať. Preto sú všetky ásany nie sú bezpečné praktizovať v tejto metóde. K dispozícii je iná sada ásan s rôznymi názvami formulovaných pre túto prax.

Qi 

Yin Yoga tiež zlepšuje a zlepšuje tok energie v tele. Tento tok energie je tiež nazývaný Qi (čítaj čchi). Táto energia, podľa čínskej medicíny, preteká poludníka dráh. Hovorí sa, že spojivového tkaniva vytvoriť tieto meridiány. Ak je Qi posilnená, zdravie orgánov sa tiež zlepšila. Preto sa imunita a emocionálne pohodu tiež zlepšiť.

Späť na obsah

Princípy Yin jogy

Ide o kľúčové ukazovatele je treba mať na mysli, keď cvičíte Yin jogu.

1. Nájsť vhodný hrana

Musíte sa opatrne presunúť do pózy, používať svoju myseľ posúdiť, ako ďaleko by ste mali ísť. Táto forma jogy nie je asi ásany vyzerá dobre, alebo o akýkoľvek výsledok. Musíš proste stále počúvať svoje telo, ako budete snažiť posunúť hlbšie do pózy. Vaším cieľom musí byť, aby pozrieť na správne množstvo intenzity, ktorý zaistí rovnováhu medzi priestorom a pocitu. Relaxovať a preskúmať svoje telo vrstvu po vrstve, ako sa ponoriť do svojej najhlbšej miesto odpočinku.

2. Nezabudnite, To Be Still

Musíte sa uistiť, že nie sú ošívať, keď sa dostanete do pozície. Nemali by ste meniť pózu ho zosilniť. Ak tak urobíte, že budete uniknúť pocity. Stačí uvoľniť svoje telo do určitého tvaru. Ak nemôžete robiť to fyzicky, stačí si predstaviť sám seba, ako to urobiť. Pritom, budete automaticky uvoľniť svaly okolo spojivových tkanív, ktoré chcete pracovať.

Tiež ošíval je veľmi nebezpečné a môže spôsobiť zranenie.

3. Držte sa na chvíľu

Keď cvičíte Yin jogu, musí byť každá Asano udržuje po dobu najmenej jedného až troch minút od začiatočníkov, a až päť minút pomocou pokročilých. Pomocou časovača, ktoré vám pomôžu urobiť je ideálne. Keď sa nemusíte pozerať na hodinky príliš mnohokrát, relaxovať. Drží pózu vás naučí, ako sa správať v ťažkej situácii.

4. Uvoľnite Pose so starostlivosťou

Vaše kĺby sú zraniteľné, ak budete držať určitú pózu po dlhú dobu v praxi. To nemusí byť nutne bezpečná, a to najmä ak ste buď dostať dovnútra alebo von z ásany agresívne. Keď sa dostanete mimo pózy, uistite sa, že používať ruky k podpore svojej nohy, pretože pomáhajú pri kontrakcii svalov ste pracovali ďalej. To by mohlo pomôcť k tomu rýchly counterpose po dokončení ásany v pochybnosť. Napríklad, keď sa vám sedla predstavovať, uistite sa, že úsek a zapojiť svoje štvorkolky, keď ste s ním urobil.

Späť na obsah

Výhody Yin jogy

To sú niektoré úžasné výhody Yin jogy.

 1. To nielen zlepšuje pružnosť v tele, ale tiež zlepšuje krvný obeh.
 2. Vyrovnáva a upokojuje myseľ i telo.
 3. To pomáha znížiť úzkosť a stres.
 4. To vyvoláva fasciálnych uvoľnenie.
 5. To tiež vyvoláva hlbokú relaxáciu.
 6. Vaše kĺby stanú viac mobilný.
 7. Meridiány sú stimulované, a preto, orgány sú v rovnováhe.
 8. Vytrvalosť je zvýšená.
 9. Kĺby sú chránené a mazané.
 10. Táto forma jogy tiež pomôže sedieť meditáciu.
 11. Keď sa majster Yin jogy, vaša Yang prax je tiež zvýšená.

Späť na obsah

Adaptácia Yin jogy V súčasnom veku

V typickom Yin jogy, nájdete sami robiť sériu dlho držal podlahy predstavuje, že práca na spodných častiach tela, ku ktorým patrí dolnej časti chrbtice, panvy, vnútornej strany stehien a bokov. Toto sú oblasti, v ktorých sú spojivového tkaniva sa zahustí.

Väčšinou sa ásan v joge triede Yin je pasívny, ale niektoré Yin ásany tiež obsahovať Yang prvky. Keď budete cvičiť tieto ásany, svaly sú tiež uvoľnené. Tým sa zabráni kŕč, ktorá sa zvyčajne stane, keď sa ich zapojenie na dlhú dobu.

Takže by ste mali praktizovať Yin jogu? No, určite! Kombinácia Jin a Jang bude vaša prax dobre-obišiel jeden. Yin Jóga je hlboká, a to bude kliknutím na určitú časť z vás, že iba táto prax môže. Budete zlepšiť svoje praxi Yang, a uvidí cestu k zdravšiemu spôsobu života a veľkú verziu VÁS!

Späť na obsah

load...