Zdravie a wellness

Čo je reverzná modlitba jóga a aké sú jej výhody?

Čo je reverzná modlitba jóga a aké sú jej výhody?

Vedeli ste, že zmiernenie bolesti chrbta, je tak jednoduché, ako spájajúcej ruky za chrbtom? Zaujalo? Tu hovoríme o Reverse modlitbe póze alebo Pashchima Namaskarasana a jeho mnoho zdravotných výhod.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Čo je reverznej modlitbe póze?

Reverzný modlitbe póze alebo Penguin Pose alebo Pashchima Namaskarasana alebo Viparita Namaskarasana má veľa mien. Je to variant Tadasana. To stojí joga Asano doslovne znamená pashchima alebo, byť za 'a Namaskar alebo, ponúkať rešpekt', zatiaľ čo Asano alebo, postoj 'označuje pozíciu.

load...

Pozíciu a názov voľne preložiť do reverznej modlitba predstavovať. Póza je horná držanie tela, ktorá pomáha posilniť vaše paže, ramená a cielia svoje paže a brucho (1).

Výhody Reverse Prayer jogy:

Rubová modlitba predstavujú má mnoho zdravotných výhod, z ktorých niektoré patria:

 1. Pohyby ramien pomôže otvoriť hrudník a podporujú trávenie. Pomáhajú vám lepšie dýchať, a tiež pomáhajú udržiavať hladinu metabolizmu a energie.
 2. Pohyb rameno pomáha posilniť vaše zápästie šliach a je zvlášť vhodný pre ľudí, ktorí trpia syndrómom karpálneho tunela a bolesti zápästia. Ak ste skončili písanie dokonca 300 slov za jeden deň, mali by ste zvážiť cvičí jogu tento jednoduchý reverznej modlitbe póze, aby vaše zápästie bez poškodenia. Zápästie majú mnoho akupunktúrnych bodov, ktoré sa aktivujú v dôsledku rozšírenia.
 3. Pohyb ramená pomáha masáž a uvoľniť akékoľvek tesné ramenné svaly a uvoľňuje vaše lopatky a skončiť spôsobuje menej ramien a krčnej chrbtice.
 4. Prevedenie pózu vám pomôže zmierniť stres a upokojiť úzkosti myseľ. Pokoj mysle naznačuje mierové telo, takže poraziť práci alebo doma stres vykonaním tejto jednoduchej ásany. Pokojná myseľ priamo znižuje akékoľvek ochorenie ako stres môže zhoršiť váš duševný stav a budete cítiť skľúčený.

Prevedenie opačnom modlitbe póze (Paschim Namaskarasana):

Teraz, keď viete, čo póza je a ako to pomáha telu, poďme sa pozrieť na stupňoch zapojených:

load...
 1. Stojan na jogu rohože alebo na podlahe.
 2. Prineste si nohy pri sebe a aby sa vaše nohy jeden palec od seba.
 3. Uvoľniť ramená a nechajte svoje ruky visieť na bokoch.
 4. Ide o Tadasana alebo horská predstavovať.
 5. Teraz začína relaxačné vaše ramená pri ohybe kolena málo.
 6. Začať zvyšovanie ruky za chrbtom.
 7. Teraz pristúpime k pripojenie k vašej dlane a držať prsty smerom nadol.
 8. Teraz inhalovať a otočte končekmi prstov dovnútra smerom k chrbtici a otočiť do dlane sú spojené pri otáčaní prstami nahor.
 9. Uistite sa, že vaše kolená sú mierne ohnuté a vaše dlane sú tlačené pevne proti sebe.
 10. Zostaňte v pozícii po dobu približne 25 až 30 sekúnd.
 11. Zatvor oči.
 12. Teraz začína sústruženie prsty späť dole.
 13. Uvoľnite si ruky a priviesť ich späť do strán.
 14. Teraz ste sa vrátil do Tadasana.
 15. Trvať jednu prestávku minúty a opakovať pohyb.

Druhým variantom opačnom modlitbe póze je usadená predstavovať, a to predstavuje sedieť v Sukhasana a vykonávajúci rovnakú sadu pohybov. Póza je známy ako lotos a opačnom modlitbe póze. To má svoju vlastnú sadu zdravotných výhod, medzi ktoré patria:

 • To pomáha znížiť stagnáciu v nohách. Keď sa zložiť svoje nohy na seba, že to pomôže otvoriť a pretiahnuť akupunktúrnych bodov v nohách.
 • Sadol tiež pomáha podporovať lepšie fungovanie žalúdka a ďalších orgánov.

Takže, čo ešte čakáte? Či už je to bitie stresu, liečbu bolesti chrbta alebo jednoducho zabrániť syndrómu karpálneho tunela, spiatočný modlitba predstavovať pomáha všetkým. Myslíte si vykonať pozíciu vo svojom každodennom jogy? Viete o všetkých ďalších zdravotných výhod, môžeme tu vynechal? Povedzte nám o svojich skúsenostiach! Komentár nižšie!

load...