Zdravie a wellness

Čo je meditácia Sahaja jogy?

Čo je meditácia Sahaja jogy?

"Sahadža jóga je odlišný od iných jogy, pretože začína sebarealizáciu" - Shri Mäta Nirmala Devi

Tu sú podrobnosti o ďalšie zaujímavé vetvy jogy. Ten je založený na sebarealizáciu. Je to krásne kombináciu meditácie a jóga a hraníc na princípoch Kundalini jóga. Znie to ako niečo, čo chcete vedieť viac o? Pokračuj v čítaní…

Sahadža joga 101

 1. Čo je Sahadža joga meditácie?
 2. Ako to funguje?
 3. Ako je Sahadža joga líši od ostatných druhov jogy?
 4. Tieto koncepty podčiarknutím Sahadža joga
 5. Výhody Sahadža jogy
 6. Ako to urobiť Sahadža joga?
 7. Čo je potrebné urobiť predtým, ako začať s meditáciou?

Čo je Sahadža joga meditácie?

Dňa 5. Mája 1970, žena, ktorá zasvätila svoj život pre ľudstvo konečne našiel spôsob, ako odomknúť duchovný potenciál ľudstva. Kým premýšľa, zažila prebudenie svojho vlastného prvotného energie. Vedela, že v tú chvíľu, že musela vykonať toto poznanie prístupné každému, kto mal záujem. Ona cestovala po celom svete a dal voľné kázanie. To je to, čo jej prejavy hovoril o.

load...

Sahadža joga meditácie technika sa používa na udržanie prebudenie, čo sa deje v dôsledku sebarealizáciu. Slovo Sahadža má dva veľmi odlišné významy. To znamená, že obaja, spontánny 'a, rodia s tebou.' To je zvyčajne forma energie, ktorá prúdi vo vás. Yoga znamená, pripojiť alebo zjednotiť. Takže, Sahadža joga je všetko o kombinovanie vnútra s jednotlivcom. Keď sa individuálne vedomie spája s kolektívnym vedomím, Kundaliní sily integrovať, prináša pokoj a rovnováhu nielen v rámci jednotlivcov, ale aj medzi nimi.

Späť na obsah

Ako to funguje?

Matai porovnáva Sahadža joga na semená, ktoré výhonok a kvety, ktoré kvitnú. Vidíme to stalo, ale nevieme, ako sa to stane. Stáva sa to kvôli všadeprítomná silou božskej lásky. Ide o nástroj, ktorý si musíme uvedomiť a cítiť prúdi vo vnútri nás. Pripojenie musí byť vykonané pomocou siete. Budeme realizovať našu skutočnú krásu a potenciál iba raz, ktoré je vytvorené, a výsledky budú dynamické. Musíme pochopiť, že toto spojenie nie je mentálne jeden.

load...

Späť na obsah

Ako je Sahadža joga líši od ostatných druhov jogy?

Sahadža joga začína sebarealizácie, skôr než neprístupnom ašpirácie vzdialeného cieľa. Tradične, Guru mal skupinu učeníkov pod ním, ktorý by vlak, očistiť svoje vnútorné ja, a tiež viesť ich prostredníctvom procesu rastu života.

V dnešný deň a vek, a ako to mäta zavolá, Blossom Time, ľudia sa stávajú ich vlastné Guru, ako sa zistí ich spontánnosť cez sebarealizáciu. Našla jednoduché prelomový spôsob, ako to dosiahnuť.

Táto forma jogy nepotrebuje inštruktora. Ide skôr o uvedomenie si svoje vnútorné ja skrze meditáciu a Kundalini jóga.

Späť na obsah

Tieto koncepty podčiarknutím Sahadža joga

Sahadža joga používa niektoré kľúčové pojmy na to, aby toto vnútorné prebudenie. Tieto pojmy nie sú niečo, čo ste ešte nepočul. Tu je zoznam týchto myšlienok. Dúfajme, že to vám pomôže sa týkajú praxe lepšie.

1. Kundalini

Kundalini sa nachádza v ľudskom tele v spodnej časti chrbtice v krížovej kosti kosti, medzi čakru Muladhara a Swadisthana čakry. Je to moc čisté túžby v našej bytosti, matersky prítomnosti a duchovnej energie. Kundalini sa rodia hlboko v nás. Jóga praxe Sahadža tvrdí, že Kundalini môže byť prebudený ľahko a spontánne.

Akonáhle je energia Kundalini prebudená, jeho prejav prichádza v podobe vibrácií zvanej Chaitanya, čo je integrácia fyzické, mentálne, emocionálne a duchovné ja. Shri Matai Nirmala Devi hovorí, "Kundalini vás liečia, zlepšuje vám, a sprchy vás bude požehnanie. Udržuje vás oslobodí od všetkých problémov hmotného sveta ".

2. Self-realizácia

Podľa Sahadža joga, sebarealizácie je prebudenie Kundalini aktiváciou všetkých šesť čakier nad sacrum kosť cez Sushmana Nadi. Jedná sa o vnútorné prebudenie žiariaca hviezda, ktorá je náš duch. Toto self-realizácie je prvým krokom na ceste k osvieteniu alebo moksha. Po sebarealizácii, jedinec uvedomuje vnútorné fungovanie svojho tela, ako aj prítomnosti svojho ducha a božskej moci.

3. Jemné System

Sahadža joga verí v starej filozofii jemné telo je základom fyzické telo. Táto subtílne telo sa skladá zo siete tvorenej Nadis (kanály energie), čakry (energetické centrá) a Kundalini. Harmóniu, vyváženosť a pohodu jemné telo zabezpečiť zdravie fyzického tela. Existujú tri zvislé kanály energie nazýva Nadis a sedem hlavných čakier.

Rozpisovať Nadis

Existujú tri Nadis v orgáne - Pingala sa Ida a Sushmana.

Pingala Nadi, tiež známy ako pravého kanála a slnečné kanála, sa nachádza na pravej strane tela. Začína na Swadisthana čakry a končí pri Ajna čakry, prechádzajúce na ľavom spánku. To nadi poskytuje účinnú energiu potrebnú pre duševnej a fyzickej aktivity. Ak táto strana ovláda, osobnosť sa stáva agresívne, a celý systém sa stráca rovnováhu. To často vedie k srdcovým chorobám.

Ida Nadi, tiež známy ako mesiac kanála a ľavého kanálu, je zvislý energetický kanál nachádza na ľavej strane. Vychádza z prvej čakry, tj Muladhara, a končí pri Ajna čakry, prekračovanie superego tj pravého spánku. To nadi nám poskytuje energiu pre túžob a emócií. Ak táto strana ovláda, môže to mať za následok emocionálne extrémizmus, čo môže viesť k depresii, senility, epilepsie a ďalších psychických porúch.

Sushmana Nadi je známa ako strednú cestu, a začne na Kundalini a končí na najvyššej čakry, Sahasrara, prechádzajúce všetkými ostatnými čakrami. Tento nadi predstavuje vyváženú energiu a je aktivovaný, keď je Kundaliní prebudený.

Krátky pohľad do siedmich čakier

Čakry sú energetické centrá sa šíri po celom tele. To slovo čakra znamená, kolesá ', a tieto strediská sa nazývajú preto, že energia sa točí v týchto miestach. Týchto sedem čakier je Muladhara, Svadhisthana, Manipur, anáhatě, visuddhi, Ajna a Sahasrára. Keď je Kundalini prebudená, tieto čakry sú vyživované a vedú k sebarealizácii.

Späť na obsah

Výhody Sahadža joga meditácie

Všetky tieto informácie javia intenzívne a komplikovaná, nie? Takže, dajte nám veľmi jednoducho ustanovuje zoznam výhod Sahadža joga.

 1. Sahadža joga zostatky a harmonizuje telo. Zaisťuje pohodu jemného tela. Predpokladá sa, že energia môže liečiť akúkoľvek chorobu, keď je subtílny telo je v harmónii.
 1. Aj keď to nemusí mať vedecký dôkaz, sa nachádza Sahadža jóga, že sú užitočné pri liečení syndrómov, duševných porúch, emočnej extrémizmu, nádory a iné takéto ochorenia, ktoré sú výsledkom nerovnováhy v subtílne systém tela.
 1. To je tiež užitočné na dosiahnutie duševný pokoj. Je tiež zistilo, Sahadža joga byť užitočné pri rehabilitácii drogovo závislých, fajčiarov a alkoholikov.
 1. Táto metodika jóga je jednoduchá, bezplatne, a môže byť vykonané kdekoľvek a kedykoľvek.
 1. Hovorí sa, že Sahadža joga je tiež známy ako jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dosiahnuť duchovného osvietenia. Táto forma kohútiky na energiu ducha a berie vás bližšie k božskej moci. Nemusíte stráviť roky v tapasyi alebo robiť prísne jogy ásany dosiahnuť stav osvietenia. Sahadža joga tvrdí, že vám to umožní bez námahy a spontánne.

Späť na obsah

Ako to urobiť Sahadža joga?

Kundalini prebudení je prvým krokom v Sahadža joga. Potom, ste povinní zvýšiť svoju Kundalini zakaždým, keď meditáciu. Ak chcete zvýšiť Kundaliní, to sú niektoré výroky, ktoré musíte dodržiavať. Tieto výroky môžu byť s alebo bez pohľadu na obrázku Šrí Mátadží Nirmala Devi je. Je to individuálne preferencie.

Ako to urobiť Sahadža joga meditácie? Začnite tým, že sedí v pohodlnej polohe na podlahe a jemne zatvorte oči. Postup zahŕňa deväť krok potvrdenie, z ktorých každá vyžaduje iný ručné umiestnenie na tele. To je, ako to panvy von:

 1. Položte pravú ruku na srdce a spýtajte sa:, Matka, som duch? ​​'
 1. Znížte svoju ruku do pľúc a spýtajte sa,, mami, som svoj vlastný pán? '
 1. Znížte svoju ruku bedro a spýtajte sa,, Matka, prosím, daj mi čistého poznania. '
 1. Zdvihnúť ruku svoju pľúc a povie:, Mami, ja som svoj vlastný pán. '
 1. Zdvihnite ju do svojho srdca a povie:, Mami, ja som duch. '
 1. Zdvihnite ju ďalej do zadnej časti krku a povedal:, Mami, ja nie som vinný. '
 1. Zdvihnite ho na čelo a povedal:, Mami, odpúšťam všetkým. '
 1. Zdvihnite ju do zadnej časti hlavy a povie:, Mami, prosím, odpustite mi z nejakého môjho previnenia. '
 1. Zdvihnúť až na vrchol vašej hlavy a povie:, Mami, prosím, daj mi moje sebarealizáciu. '

Späť na obsah

Čo je potrebné urobiť predtým, ako začať s meditáciou?

Bandhan je považovaný za ochranný štít. Je dôležité, aby sa v ponuke Bandhan pred i po meditácii. Vyrovnáva a chráni svoju energiu cez všetky kanály a centier.

Prevziať Bandhan, sedieť v Sukhasana. Položte ľavú ruku dlaňou nahor, rozšírené trochu zo svojho lona. Vezmite si pravú ruku nad ním. Teraz sa pomaly pohybovať pravú ruku smerom k ľavému boku, potom v blízkosti hlavy, nad hlavou, a konečne na pravom boku. To robí jeden Bandhan. Urob to sedemkrát pre každú zo siedmich čakier.

Tam je oveľa viac na cvičenie jogy Sahadža. Je to len preto, aby vám prehľad o tom, čo možno očakávať pri vstupe do praxe. Ak spirituality a prebudenie čakier sú vaše druh vecí, je potrebné ďalej ponoriť do jogy praxe Sahadža. To bude určite zmení váš život.

Späť na obsah

load...