Zdravie a wellness

Čo je jóga a aké sú jej výhody

Čo je jóga a aké sú jej výhody

V posledných niekoľkých desaťročiach došlo k vzostup popularity jogy. Nielen, že výskum ukázal mnoho výhod jogy, ale lekári a celebrity sú tiež prijímajú a odporúčania tejto neuveriteľnej praxi. Zatiaľ čo niektorí považujú jogu ako len ďalší výstrelok a spojiť ju s novým vekom mysticizmom, iní ručiť za to, ako úžasné to forma cvičenia cíti. Čo oni si neuvedomujú, že to, čo považujú za len ďalšie cvičenia budú mať prospech takým spôsobom, že nikdy predstaviť.

Vhľad do sveta jogy

A. Čo je joga? B. Aké sú výhody jogy? C. Vnútorné zdravotných výhod D. Externý zdravotných výhod E. Emocionálne prínos pre zdravie F. Pracuje na chémiu tela G. Výhody Jóga ako cvičenie H. Usiluje o prevenciu chorôb I. Zníženie alebo zmiernenie prejavy problémov

A. Čo je joga?

Než sme sa dostať do výhody jogy, je dôležité pochopiť, čo jóga naozaj je. Mnohí ľudia to nazývajú prastará metóda tréningu, a iní hovoria sadu zložitých pozíciách. Ale slovo, joga 'v skutočnosti znamená únii. Je to prax, ktorá spája tela, mysle a ducha prostredníctvom rôznych držanie tela, meditácie, a riadeného dýchania.

load...

Preslávený Yogi, Sadhguru Jaggy Vasudeva nazýva joga "výraz života." On hovorí: "Joga v podstate znamená nájsť kľúče k povahe existencie."

Jóga nie je len o ohýbanie alebo krútenie tela a zadržanie dychu. Je to mechanizmus, ktorý privedie do stavu, kedy ste vidieť a zažiť realitu tak, ako to je. Ak máte, aby vaša energia, aby sa stal bohatý a extatickom, vaše zmyslové telo expanduje. To vám umožní zažiť celý vesmír ako súčasť seba samého, takže všetko jedno - to je spojenie, ktoré jogy vytvoria.

Zakladateľom jogy, povedal Patanjali, "Sthiram sukham āsanam." To znamená, že postoj, ktorý sa zdá pevná a pohodlná je váš Asano. Tie by mohli byť prekvapení, vedieť, že ásany je len prípravným krokom v praxi jogy. Je to spôsob, ktorý vám pomôže dosiahnuť väčšie dobro. Jóga má za cieľ vytvoriť dokonalú harmóniu medzi mysle, tela a ducha. Keď sa doladiť sami, takže všetko funguje výborne vo vás, bude vám prinesie to najlepšie z vašich schopností.

load...

Perfektné unisono možno dosiahnuť hatha jogy a jeho rôznych odborov (ashtanga jóga, Iyengar jogy, Bikram jogy, Yin jogy, Kundalini jóga), v závislosti na tom, čo sa vám páči a problémov, ktoré sa snažia riešiť prostredníctvom praxe.

Späť na obsah

B. Aké sú výhody jogy?

Jóga ako prax má nespočetné množstvo výhod, ktoré pozitívne ovplyvňujú ako fyzicky, tak psychicky. Obraz vám vyššie poskytuje prehľad o tom, ako jóga ovplyvňuje vaše telo po čase. Je uvedené nižšie sú rôzne spôsoby, ako joga pomáha prekonávať zdravie a wellness problémy. Existuje asi 77 výhody uvedené. Pozri sa.

Späť na obsah

C. Vnútorné zdravotné prínosy jogy

Či už je to znižuje krvný tlak alebo zvýšením tolerancie bolesti, uvedené nižšie je niekoľko vecí, ktoré joga pracuje na interne. To sú niektoré pozitívne zmeny sa budete cítiť v priebehu niekoľkých dní praxe.

 1. Vylepšená Circulation - Úplne prvá vec, že ​​joga robí, je zlepšiť krvný obeh. To znamená, že lepšie transport kyslíka a živín v celom tele. Zlepšil krvný prietok tiež naznačuje, zdravšie orgány a žiariaca pleť.
 1. Znížila krvný tlak - Keď budete cvičiť jogu pravidelne, krvný obeh v tele sa zvyšuje. To tiež umožňuje okysličenie v tele. Tam je významné zníženie krvného tlaku, ako telo upokojí.
 1. Poklesu tepovej frekvencie - Jóga znižuje napätie v tele, čím sa uľahčuje ju. Keď telo uvoľňuje, tepová frekvencia je znížená. Nízka miera pulz znamená, že vaše srdce je dostatočne silná, aby pumpovať viac krvi v rozpätí menej úderov.
 1. Znížená dychová frekvencia - Yoga zahŕňa veľa riadeného dýchania. To so sebou nesie plnenia vaše pľúca, aby ich plný výkon, čo im umožní pracovať efektívnejšie.
 1. Lepšie Kardiovaskulárne Endurance - Jóga zlepšuje okysličenie v tele a zároveň znižuje srdcovú frekvenciu. To má za následok vyššiu kardiovaskulárne vytrvalosti.
 1. Stimulácia orgánov - Keď cvičíte jogu, vnútorné orgány sú masírovaná, čím zvyšuje svoju odolnosť voči chorobám. Tiež, akonáhle ste naladení na svoje telo, po rokoch praxe, budete môcť povedať okamžite, ak vaše telo nefunguje správne.
 1. Zlepšenie zdravia gastrointestinálneho traktu - Štúdie preukázali, že pravidelné praktizovanie jogy sa aktivuje tráviaci systém a trávenie, plyn a ďalšie žalúdočné choroby súvisiace sú eliminované. Celkovo možno povedať, gastrointestinálne funkcie zlepšujú u mužov i žien.
 1. Zvýšená odolnosť - Jóga a imunita idú ruka v ruke. Ako joga pracuje na uzdravenie a posilnenie všetky bunky v tele, vaše telo automaticky stáva imúnna.
 1. Vyššia intenzity bolesti toleranciu - nielen Yoga usiluje o znižovanie chronickej bolesti, ale tiež zvyšuje úroveň tolerancie bolesti.
 1. Zvýšený metabolizmus - vyvážený metabolizmus je potrebné na dosiahnutie ideálnej hmotnosti. Jóga udržuje metabolizmus v šachu.
 1. Obnovená Energy - Joga má túto schopnosť oživiť. Väčšina jogíni cítiť napätím po zasadnutí jogy.
 1. Zlepšená sexualita - Jóga zvyšuje sebavedomie a ponúka kompletnú relaxáciu a väčšiu kontrolu. To dáva svoju sexualitu veľa-potreboval podporu.
 1. Sleep - Joga pomáha uvoľniť svoju myseľ úplne. To vám umožní pracovať na zbytočné napätie, čo uľahčuje lepší spánok.

Späť na obsah

D. Externý zdravotné prínosy jogy

Existuje mnoho výhod, vnútorné telesné skúsenosti, ktoré môžeme len cítiť. Avšak, jóga funguje aj na vonkajšom tele, takže je pre nás možné vidieť výhody. Pokračuj v čítaní. Budete príjemne prekvapení týchto zdravotných výhod jogy.

 1. Udržuje predčasnému starnutiu na uzde - Každý, kto má na svoj vek, ale je dôležité, aby ste starnúť dôstojne, a nie pred časom. Joga pomáha detoxikácii, čím sa eliminuje toxíny a voľné radikály. To, na rozdiel od iných dávok, pomáha meškanie starnutia príliš. Jóga tiež zmierňuje stres, čo je ďalší dôležitý faktor poraziť starnutia.
 1. Zlepšuje držanie tela - Je v samotnej povahe jogy, aby vás naučí, ako ovládať svoje telo. S bežnou praxou, bude vaše telo automaticky predpokladajú správny postoj. Budete vyzerať tak istý a zdravé.
 1. Zvyšujúca sa sila - Keď cvičíte jogu, môžete použiť váhu vlastného tela na zvýšenie svojej sily. To je úžasná metóda silového tréningu.
 1. Umožňuje udržiavať ideálnu váhu - So zvýšeným alebo regulovaného metabolizmu a cvičenia, ktoré vám pomôže budovať svalovej hmoty, jóga môže fungovať báječne znížiť, zvýšiť alebo udržať ideálnu váhu.
 1. Balance - Jóga má tiež za cieľ zvýšiť rovnováhu a zameranie, ako to vám umožní získať kontrolu nad svojím telom. Pravidelné cvičenie zlepší vašu schopnosť vyrovnať sa predstavuje v triede a zamerať aj mimo triedu.
 1. Integrovaná funkcia ľudského tela - Ako bolo uvedené vyššie, joga znamená jednohlasne. Keď začnete cvičiť jogu, vaša myseľ začne pracovať v jednote so svojím telom, a to zlepšuje pohyb a pôvab.
 1. Vzbudzuje plným vedomím tela - Keď budete cvičiť jogu pravidelne, budete stále vedomí svojho vlastného tela. Začnete všímať seba robiť jemné pohyby, ako zlepšiť svoje zarovnanie. Postupom času, bude to pre vaše pohodlie vo svojej vlastnej koži.
 1. Zvýšením základnej sily - Ak jadro je silná, vaše telo je silná. Vaša jadro drží váhu tela. To vám tiež pomôže lepšie hoja a zvyšuje odolnosť voči zranenia. Jóga pracuje na jadre a robí to silný, flexibilný a veľmi zdravé.

Späť na obsah

E. Emočné Zdravie Výhody jogy

Jóga vytvára silné spojenie medzi mysľou a telom, a to zvyšuje vašu emocionálne zdravie krásne.

 1. Pozdvihne náladu - Keď cvičíte jogu, vaše telo je naplnený osviežujúci energiu, ktorá pozdvihne náladu takmer okamžite.
 1. Znižuje stres - Keď ste na podložke, je zamerať sa na prax. To znamená, že všetky vaše pozornosť je sústredená na túto tému na dosah ruky, a vaša myseľ pomaly odteká stres a problémy, ktoré ju trápia.
 1. Úzkosť Management - Kombinácia pohodových úsekov a riadené dýchanie vám pomôže prekonať úzkosť.
 1. Boje Depresia - Keď cvičíte jogu, potlačené pocity povrchu. Aj keď môžete mať pocit, smutný, negatívne energie sa uvoľní. To pomáha v boji proti depresii.
 1. Umožňuje sebaprijatia - Joga prináša cestu sebauvedomenie a zdokonalenie zdravie. Vaše sebavedomie zlepšuje, a stanete sa istejšie.
 1. Buduje sebaovládania - Kontrolované pohyby vás naučí, ako k tomu, že sebaovládania do všetkých aspektov svojho života.
 1. Prínosom Spojenie mysle a tela - Keď koordinovať svoj dych svojimi pohybmi, vaša myseľ v pokoji a mieri.
 1. Prináša pozitívny výhľad na život - s bežnou praxou, veľa hormónov v nervovej sústave sú stabilizované. To robí viac pozitívne, a tie majú tendenciu pozerať sa na život s svieži perspektívou.
 1. Zníženie nepriateľstvo - jogíni ručiť za to, že ich hnev je veľmi kontrolované s bežnou praxou jogy. Dýchanie a meditácie upokojenie nervového systému, čím sa zníži hnev a nepriateľstvo. Menej nepriateľstvo znamená znížený krvný tlak. Tým sa automaticky propaguje bez stresu a zdravšie prístup k životu.
 1. Lepšie Koncentrácia - Počas necelých ôsmich týždňoch cvičenia jogy, ocitnete sa byť viac motivovaní. Môžete sa tiež budú môcť lepšie sústrediť.
 1. Vylepšená pamäť - So zvýšenou cirkuláciu krvi v mozgu a zníženie stresu, vaša pamäť je viazané na expanziu.
 1. Pozornosť venovaná detailom - Keď cvičím jogu, je potrebné venovať pozornosť, a postupujte podľa pokynov starostlivo o tom, ako koordinovať dychu a pohybu, a ktorá noha alebo ramena k pohybu. To je tiež nazývaný Jóga pre mozog, a to robí veľmi ostré. Máte tendenciu venovať väčšiu pozornosť k detailu.
 1. Lepšie sociálne zručnosti - Ako cvičiť jogu, sa naučíte, ako každý aspekt života je prepojená. S praxou, budete vyvíjať od obohacovania sami osobne spojenie s komunitou. To pomáha zlepšiť svoje sociálne zručnosti.
 1. Kľud a pokoj - dýchanie a meditácie vám pomôže uvoľniť zo svojich myšlienok. To vám pomôže upokojiť. S praxou, všimnete si, ako pokoj už nie je len súčasťou vašej praxe - to sa stáva spôsob života!

Späť na obsah

F. Jóga Práca na tele chémiu

To tiež pracuje na chémiu organizmu, ktorým sa upravujú krvinky, hormónov, hladiny glukózy a ďalšie.

 1. Zvrhnutie cholesterolu - Joga pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi vzhľadom k zvýšenej cirkulácii a spaľovanie tukov.
 1. Zlepšuje lymfatický systém - Lymfatický systém posilňuje imunitu a pomáha odplaviť toxíny z tela. Jóga zahŕňa pohyby, ktoré posilňujú lymfatický systém.
 1. Regulované hladiny glukózy - Jóga tiež napomáha udržať hladinu glukózy v šachu, čím sa znižuje riziko vzniku cukrovky.
 1. Udržiavanie sodíka vo Check - jogu, rovnako ako akýkoľvek iný účinný cvičebný program, pomáha znižovať hladinu sodíka v tele. Rýchleho občerstvenia a spracované potraviny sú plné sodíka, a preto, jóga je nevyhnutné znížiť soľ dole a udržať si zdravý.
 1. Zlepšená endokrinné funkcie - Keď cvičíte jogu, váš endokrinný systém je lepší. Tieto hormóny sú riadené a regulované, a to pomáha presadzovať lepšie emocionálne a fyzické zdravie.
 1. Výrub Triglyceridy - Triglyceridy sú typu prítomného tuku v krvi. Vysoké hladiny triglyceridov dať si na riziko srdcových chorôb a vysokého krvného tlaku. Cvičenie jogy pomáha znižovať hladinu triglyceridov.
 1. Posilnené Red Blood Cells - Joga pomáha zvýšiť počet červených krviniek v tele. Tieto červené krvinky prenáša kyslík po celom tele. Nízky počet týchto buniek má za následok nízke hladiny energie a anémia.
 1. Lepšiemu vstrebávaniu vitamínov - Zvýšená krvný obeh znamená jednoducho lepšie vstrebávanie živín. Vitamíny sú hlavnou súčasťou týchto živín. Obsahujú antioxidanty a mnoho ďalších základných komponentov pre fungovanie vášho tela.

Späť na obsah

G. Výhody Jóga ako cvičenie

Keď považovaný za cvičenie, joga má svoje výhody, že žiadna iná forma cvičenia môže ponúknuť. Z týchto dôvodov bude nútiť, aby ste sa začali cvičiť jogu.

 1. Znižuje riziko poranenia - Joga sa skladá z nízkej vplyv a kontrolované pohyby. Z toho dôvodu je tu menšie riziko zranenia počas tréningu v porovnaní s ostatnými cvičeniami.
 1. Aktivuje nervovú sústavu parasympatickýma - Keď cvičíte jogu, aktivuje parasympatikový nervový systém. To pomáha spomaliť tempo dýchania a zníženie krvného tlaku. To tiež dodáva hojenie a uvoľnenie celého tela. Iné formy cvičenia stimulovať len sympatický nervový systém.
 1. Tónovanie svalov - Pri pravidelnom praktizovanie jogy, môžete vytvoriť svalovej hmoty. Svaly sa ohol a tónovaný s praxou.
 1. Dominantou Subcortex - subkortikálne oblasti mozgu určiť vašu pohodu. Zatiaľ čo iné formy cvičenia ovládajú kôru, joga má viac čo do činenia s subcortex.
 1. Znižuje spotrebu kyslíka - Keď cvičíte jogu, budete konzumovať menšie kyslík v porovnaní s inými tréningu. Preto sa vaše telo funguje efektívnejšie.
 1. Bohatý na kyslík dýchanie - jogy dodáva prírodné a riadené dýchanie. To umožňuje vzduchu bohatého na kyslík a tiež dáva vaše telo si dávku energie po tréningu. Najlepšie na tom je, že si pustiť únavy po tréningu.
 1. Zostatky Protichodné svalové skupiny - Bilancia je kľúčom, pokiaľ ide o jogu a jogy verí v counteractions pre každý sval, aby bola zachovaná rovnováha. Tým je zaistené lepšie tréning pre telo. Napríklad je potrebné sledovať vzostupný psa s klesajúcou pes.
 1. Prispieva k nekonkurenčné tréningu - Jóga verí v introspekcie a vlastnej budovy. Tým sa eliminuje potreba k účasti v súťaži. Keď konkurencia je mimo hru, máte tendenciu k tréningu pomaly a sústrediť sa na každý pohyb, čím sa zabráni zraneniu a stres. Váš tréning bude vyzerať kompletný a zdravotne nezávadné.
 1. Zvyšuje Rage pohybu - Pri cvičení jogy, vaše telo otvára a svaly pružnejšie. To zlepšuje a zvyšuje rozsah pohybu.
 1. Zlepšuje Eye-to-hand koordinačné - Yoga zahŕňa celý rad póz, ktoré sa týkajú koordinácie pohybu očí a rúk.
 1. Vylepšená Obratnosť - Silná spojenie myseľ-telo, že jóga buduje robí bystrý. Prax tiež zlepšuje svoje zručnosti a pôvab.
 1. Rýchlejšie reakčná doba - Výskumy ukazujú, že s bežnou praxou dychu a ásan, vaša reakčná doba sa zvyšuje. Toto zlepšenie je, pretože môžete spracovávať a lepšie sústrediť.
 1. Zlepšuje vytrvalosť - Pri práci na celom tele, vytrvalosť je postavený. To pomáha športovcom výrazne. Mnoho športovci používať jogu ako doplnok k budovať vytrvalosť, pretože trénovať vo svojom odbore.
 1. Zvyšuje vnímanie hĺbky - Ak si stále viac vedomí svojho tela a jeho pohybov, automaticky pracovať na zlepšenej vnímanie hĺbky.

Späť na obsah

H. Jóga usilovať o prevencii chorôb

Áno! Dokonca aj lekári milujú jóga, pretože zažili a naučili z prvej ruky, že jóga môže pomôcť zabrániť tomu, aby tieto choroby.

 1. Znižuje riziko srdcových chorôb - so zníženou hmotnosťou, stres a krvný tlak, kardiovaskulárne zdravie sa zlepší. Tým sa výrazne znižuje riziko vzniku srdcových chorôb.
 1. Znižuje šance na zmluvné Osteoporóza - Je preukázané, že silový tréning robí silné kosti, čo znižuje šance na osteoporózu. Jóga tiež znižuje hladiny kortizolu v tele, ktorá pomáha udržať vápnik v kostiach.
 1. Udržuje Alzheimerovej preč - jogy sa hovorí, že zvýšiť hladiny gama-aminomaslová kyselina (GABA) v mozgu. Štúdia tvrdí, že nízke hladiny GABA sú zodpovedné za prepuknutie Alzheimerovej choroby. Meditácia tiež pracuje na zdravie mozgu, čím sa znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby.
 1. Typ II diabetu je Bay - Bez ohľadu na skutočnosť, že jóga znižuje hladinu glukózy v krvi, to podporuje zníženie stresu a telesného cvičenia. To vytvára potenciál pre produkciu inzulínu v pankrease.

Späť na obsah

I. Jóga pre zníženie alebo zmiernenie prejavy problémov

Výskum ukazuje a lekári sa domnievajú, že celý rad chorôb a porúch, môže byť poskytnutá pomoc s praxou jogy. Je uvedené nižšie je niekoľko.

 1. Syndróm karpálneho tunela - jogy zvyšuje silu stisku a pomáha pri znižovaní bolesti pre tých, ktorí trpia syndrómom karpálneho tunela. Pacienti boli svedkami výrazného zlepšenia v niekoľkých sedeniach.
 1. Astma - koordinovaný dýchanie spolu s ásan pomáha zmierniť astmu.
 1. Artritída - Yoga kombinuje pomalé pohyby s miernym tlakom na kĺby. To robí divy pre tých, ktorí trpia artritídou. Tiež joga zbavuje uväznené napätie vo svaloch, ktoré zvyšuje tlak na kĺby.
 1. Roztrúsená skleróza - Štúdie dokazujú, že joga pomáha zmierniť obávanej sklerózou multiplex. Joga pôsobí na nervový systém a zlepšuje nervové zdravie, ktorá pomáha liečiť stavu.
 1. Rakovina - Joga zvyšuje počet červených krviniek a pomáha získať silu. Ktorí bojujú rakoviny môžu mať veľký prospech, keď kombinujú praxi jogy s ich liečbou. Joga pomáha riešiť stres. To tiež znižuje nevoľnosť pri chemoterapii a pomáha vysporiadať sa s utrpením lepšie. Účinky rakoviny sa výrazne znižuje s praxou.
 1. Svalová dystrofia - Ak budete cvičiť jogu v raných fázach tohto ochorenia, bude to pomôže získať nejaké fyzické funkcie. Pranayama Pomáha tiež do značnej miery v súlade s touto poruchou.
 1. Migrény - jogy zlepšuje krvný obeh. Vaša hlava dostane čerstvý prísun kyslíka a živín, čím sa zníži migrény.
 1. Skolióza - rôzne pózy pracovať na svojom jadre a pomôže narovnať držanie tela. Zakrivenie zadnej postupne narovnáva a zmierni sa bolesť.
 1. Chronická bronchitída - Joga pôsobí na dýchacie ústrojenstvo. Zvýšené hladiny kyslíka pomôcť na liečbu chronickej bronchitídy. Jóga tiež prevzdušňuje pľúca, dať im novú energie.
 1. Epilepsia - Jóga zlepšuje dýchanie, znižuje stres, a obnovuje rovnováhu. To všetko prispieva k zníženiu a prevencii epileptických záchvatov.
 1. Ischias - Joga zlepšuje cirkuláciu krvi v bokoch, čo znižuje bolesť a lieči ischias.
 1. Obsedantno kompulzívna porucha - jogy znižuje príznaky OCD, čo vedie k oslabeniu liekov.
 1. Zápcha - Joga stimuluje tráviaci systém a zlepšuje jej fungovanie. Tak, zápcha byť odstránené.
 1. Zápal prínosových dutín a iných alergií - Jóga a dýchanie pomoc jasné nosovej priechod. To pomáha znížiť zápal prínosových dutín a odstránenie iných alergií.
 1. Neplodnosť A Menopauza - Zvláštne Joga pracovať na zvýšenie plodnosti. Pomáhajú otvoriť bloky v vajcovody, zmierňujú prejavy PCOS, a tiež zlepšiť zdravie reprodukčného systému. Vedľajšie účinky menopauzy sú tiež odstránené.
 1. Bolesti chrbta - Joga znižuje miechové kompresie a pracuje na harmonizáciu tela k zníženiu bolesti chrbta.

Späť na obsah

77 jogy výhody zdať veľa, ale verte mi, že to sú len málo. Jóga premení váš život a rozšíria vaše obzory spôsobmi, ktoré ste nikdy nemôže predstaviť. Je to určite stojí za vyskúšanie.

load...