Zdravie a wellness

Čo je Brahma Kumaris meditácia a ako to urobiť?

Čo je Brahma Kumaris meditácia a ako to urobiť?

Sedí v tichosti a uvažuje o svoje myšlienky a činy vždy dobrý pocit. Nie? Možno nie, ak budete reagovať na každej z nich. Čo robiť?

Neumožňuje vaše myšlienky vás ovplyvňovať, je jedným zo spôsobov, a to nie je vôbec jednoduché. Ale, hej, tam je vždy, že jeden jednoduchší spôsob, ako to urobiť. A to je to, čo tu máme. Brahma Kumaris meditácie - vaša odpoveď na čistotu a pokoj. Čítať ďalej a dozviete sa viac o tom.

Pred tým, poďme zistiť, o Brahma Kumaris organizácie.

Brahma Kumaris

V roku 1930, duchovné organizácie nazvaný OM Mandala prišiel byť v severozápadnej hranici Indie, ktorý neskôr sa stal Brahma Kumaris svetová duchovnej organizácie a šíri po celej Indii a vo svete.

load...

Ženy hrajú významnú úlohu v tejto organizácii. To je vhodne pomenovaný, Brahma Kumaris ', čo znamená, dcérami Brahma. Od svojho začiatku organizácia mala žien vo veľkých pozíciách, čo bolo nepravdepodobné, späť v deň. Tiež je tu žiadne obmedzenie kasta. Ktokoľvek môže byť súčasťou Brahma Kumaris. Táto organizácia presadzuje, aby ženy boli silné a nezávislé osoby, a nalieha na ne, aby sa ich vlastné rozhodnutie, či sa jedná o vzdelanie, manželstvo alebo celibátu.

Ale, čo robia presne to urobiť?

Spoločnosť nalieha, kto presahujú telesnosti seba samého a rozpoznať vnútornú dušu a realizovať Najvyšší duše alebo Boh prostredníctvom skutočných pocitov, správnych akcií, dobročinnosti, životného štýlu a čo je najdôležitejšie, meditácie.

load...

A to je to, čo budeme diskutovať podrobnejšie tu. Čítajte ďalej.

 Brahma Kumaris Meditation

Brahma Kumaris meditácie sa zameriava na dušami namiesto identít a pracuje na vytvorení soul-vedomé jedinca, pretože sa domnieva, že všetky duše sú vo svojej podstate dobrý a odrážať dobrotu Najvyššia Duša či Boha.

Brahma Kumaris Meditácia je jednoduchá a vyžaduje očistenie mysle. Namiesto toho, aby sedel v pokojnom kúte meditovať, sa domnieva, že o zapojenie sa do meditačných stavov, zatiaľ čo ide o každodenné činnosti.

Poďme sa dozvedieť, ako to urobiť teraz.

Brahma Kumaris Meditation Technique

Nazývaný tiež Raja Yoga meditácie je bezproblémové a ľahko sa cvičiť. Je to ideálny spôsob, ako začať svoju cestu stať sa duchovne vedomí. Pozrite sa nižšie uvedený postup.

 1. Relax svoje bytie
 2. Bez neporiadku
 3. Premýšľať o myšlienkach
 4. Uvedomiť Self
 5. Uznať svoju dušu

1. Uvoľnite svoje Bytie

Ak je vaše telo sa naplo, a zdôraznil, že nie je vo svojej najlepšej forme. Zažijete zbytočné myšlienky, overthink a zhoršenie svoje zdravie. Prvým krokom k meditácii je relaxačné vaše telo úplne. Počnúc hlavy, musíte sa vedome snažiť spomaliť a relaxovať.

Dalo by sa to buď dýchanie, spevu, alebo dokonca počítať čísla, nech vám vyhovuje. Ale uistite sa, že robíte niečo, čo upokojuje systému namiesto priťažujúce ju.

Späť na obsah

2. Voľný neporiadok

Každý deň, neporiadok zbytočných myšlienok vás a odpadky bombarduje vašu energiu. Je to tiež veľká strata času. Akonáhle si oddýchnuť, budete viac vedomí svojej mysle a môcť vybrať, ktorý si myslel, k zamysleniu nad a ktorý z nich, aby sa zabránilo.

Zamyslenie nad pozitívnymi myšlienkami a sústrediť svoju myseľ na ne. Spolu s šíri pozitívna atmosféra v celej svoje telo, toto cvičenie tiež pomáha zaostriť svoju myseľ a zlepšiť koncentráciu.

Späť na obsah

3. Reflektovať myšlienky

Keď sa intenzívne zamerať na pozitívne myšlienky a úplne sústrediť sa na ne, ich začnete skúmať a premýšľať o tom, prečo sa vyskytujú na vás. Týmto spôsobom môžete plne pochopiť fungovanie seba a prečo ste, ako ste. To vám dáva nahliadnuť do svojho vnútorného sveta.

Prostredníctvom tohto procesu, budete môcť kontrolovať svoje hodnoty, presvedčenie a spôsob života, čím vám jasnú predstavu o tom, ako ste ako jeden celok ovplyvňujú svet.

Späť na obsah

4. Uvedomiť Self

Keď sa zmysel myšlienky, ktoré máte a úplne porozumieť im, nastane skutočná realizácia. Ste viac vedomí svojej reality, ktorá vám dáva pocit dobré a zlé, a budete môcť prezerať záležitosti v vyváženejšie a menej emocionálne spôsobom.

Realizácia je, keď ste skoro tam. Je to hlboký zážitok, kde sa vaše realita je oveľa zmysluplnejšie a chápe svoje pocity lepšie. Všetko, čo sa synchronizuje tiež tvoriť jednu skutočnú realitu.

Späť na obsah

5. Rozpoznať svoju dušu

Keď sa ísť nad rámec myšlienky a pocity a dosiahnuť pokojný stav blaženosti a prebúdzanie, ste dosiahli meditatívny stavu. Tu si môžete cítiť dych ísť dovnútra a von. Ste si vedomí toku života a energie v tele a večnom stavu vášho bytia. Uvedomujete si, že ste viac ako telo vášho bydliska.

Zamerať sa na jedinú myšlienku a po štruktúrovanú cestu dýchanie vás dovedie k meditatívnom stave. Krokom vpred by sa stal bezohľadný a cíti svoj prirodzený tok dychu.

Späť na obsah

Taký šplhacie prax je určite majú početné holistické výhody. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich nižšie.

Výhody Brahma Kumaris meditácie

 • Meditácia vám pomôže prekonať negatívne myšlienky a návyky.
 • To vymaže svoju myseľ a zvýši vaše zameranie.
 • To zmierňuje stres a úzkosť.
 • Meditácia vám pomôže dobre spať.
 • To znižuje príznaky predmenštruačného syndrómu (PMS).
 • Meditácia zlepšuje imunitný systém a znižuje emocionálne rozrušenie.
 • To zvyšuje vašu energiu a silu.
 • Metóda lieči bolesti hlavy a je to úľava pre astmatických pacientov.
 • Pomáha váš nervový systém a lieči neplodnosť.
 • Meditácia buduje svoje sebavedomie a zlepšuje svoju kreativitu.
 • To vás omladzuje a posilňuje svoje vzťahy.
 • Táto technika vám bude viac tolerantní a lepší poslucháč.
 • To vám dá šťastie a pokoj.
 • Meditácia vám pomôže zostať v prítomnom okamihu a vychutnajte si ho.
 • To vám pomôže odložiť svoje ego a viesť vás k osvieteniu.

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa Brahma Kumaris meditácie.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je Brahma Kumaris meditácie náboženské?

Nie to nie je. Brahma Kumaris Meditácia je presvedčený, že Najvyšší Duša je Boh a ponecháva na jednotlivca, aby jej tvar a meno.

Je Brahma Kumaris len pre ženy?

Nie to nie je. Je otvorená pre všetkých, bez ohľadu na kasty, triedy, pohlavia a pohlavia.

Nájsť zmysel svojho života sa uvoľní a uspokojujúce. Pocit, že ste tu z nejakého dôvodu a že vaša prítomnosť látok v celom svete je povznášajúci a motivujúce. A na to, čo robíte s láskou, starostlivosťou a pozornosti pridáva ďalšie zmysel svojho života. Brahma Kumaris Meditácia vám pomôže s tým. To je super ľahké. Skús to a povedzte nám, ako to fungovalo pre vás.

load...