Zdravie a wellness

Čo je Anusara jóga a aké sú jej výhody?

Čo je Anusara jóga a aké sú jej výhody?

Jóga bola realizovaná v našej krajine od vekov. Pochádzajúceho z Indie, jóga v podstate znamená, duchovné disciplínu '. Každá forma jogy má svoju vlastnú sadu výhod a existujú rôzne spôsoby ich praktizovania. Ľudia praktizujú rôzne druhy jogy podľa svojich potrieb a požiadaviek. Cvičí jogu pravidelne udržuje v kondícii a pohode po celý život. To vám pomôže pri dosahovaní duševnú rovnováhu a fyzickú silu.

Chcete sa učiť jogu a skúsenosti večný mier? Tu je návod, ako to urobiť s Anusara jogy.

Anusara štýl jogy bol vyslaný americký narodený jogy učiteľ, John Friend v roku 1997. Medzi ďalšie formy jogy, Anusara jóga je dokonalým spojením jogy ásan, dychové cvičenia a filozofiu. Táto forma jogy sa najlepšie opísať ako moderné formy jogy. Tam je asi 260 ásany, ktoré sú súčasťou Anusara jogy. Nie je vždy možné, aby sme precvičiť všetky tieto ásany. Preto tieto ásany bola rozdelená do základných teplej ups, backbends stojace pózy, inverzie, forwardové ohyby, atď

load...

Ak sa chcete dozvedieť Anusara jogu, postupujte podľa nižšie uvedených jednoduchých a jednoduchých ásany a môžete začať:

1. Ardha chandrasana:

Stojí v priamej polohe. Roztiahnuť nohy ďaleko od seba. Teraz otočte pravú nohu vonku v polohe 90 stupňov. Snažte sa dotknúť ruky (dlane) na zem v jednej priamke s nohami. Teraz zdvihnite ľavú nohu a pokúsiť sa pretiahnuť ju do vzduchu, rovnako ako je to možné. Tiahnú za svojej funkcii. Teraz zdvihnúť pravú ruku a natiahnuť ho do vzduchu. Zostáva stály po dobu 30 sekúnd a uvoľnite.

2. Bhujangasana:

V tomto, budete musieť umiestniť sa do zakriveného póze, ktorá pripomína hada. Ľahnúť si na zem tak, aby sa čelo dotkne zeme. Teraz umiestniť svoje dlane za ramená takým spôsobom, že sa dostanú zastrčený v blízkosti vášho tela. Pretiahnuť nohy tak, že horná časť nôh tlačí nadol do rohože. Teraz inhalovať a pomaly stlačte ruky natiahnuť ruky, pohybujúce sa hrudník hore. Táto póza vyzerá ako had, a preto sa mu hovorí kobra predstavovať alebo had predstavovať.

load...

3. Ardha Mukha Shvanasana:

Jedná sa o ôsmy krok Pozdrav slnku. Tu je potrebné šíriť svoje ruky a nohy trochu ďaleko od seba. Teraz, ohýbať a položte ruky na zem tak, aby vaše dlane a chodidlá dotýkať podlahy. Pokúsiť sa pretiahnuť svoje telo, rovnako ako je to možné. Poloha je podobný ako u psa. Zdvihnite dolnej časti chrbta a pretiahnuť ju do polohy, V '.

4. Vakrasana:

Sedieť na podlahe s nohami rovnými. Preložte pravú nohu a položte pravú nohu na pravej strane ľavého kolena. Vaše ruky by mali byť na jednej strane s vašimi dlaňami na zem. Teraz otočte hornú časť tela dozadu, pri pohľade cez pravé rameno, zatiaľ čo vaše ľavá ruka zostáva umiestnený na pravej strane pravej nohy. Pobyt na 15 sekúnd a vráti sa do východiskovej polohy.

Vyskúšajte to v opačnom smere tiež.

5. Virbhadrasana:

Táto póza je tiež známy ako bojovník predstavovať. Postavte sa rovno a potom sa presunúť svoje nohy od seba, asi 4 palcov od seba navzájom. Zdvihnite ruky do vzduchu a napnite ich. Teraz otočte pravú nohu do 90 stupňov na pravej strane, a preto sa váš ľavú nohu v rovnakom smere a natiahnuť ho. Chrbát musí byť rovná. Pozrite sa nahor smerom k ruke čelia neba.

6. Uttitha Hasta Padangustana:

Stojte priamo v Tadasana polohe. Teraz sa snaží zdvihnúť ľavú nohu smerom nahor. Snažte sa dotknúť členku ľavej nohy s ľavou rukou. Skúste si to na druhú stranu taky. Tiahnú za svojej funkcii. To Asano dáva dobrý masáž chrbtice, dolnej časti chrbta, boky, nohy a ruky.

7. Garudasana:

Stojte priamo v Tadasana polohe. Pokrčte kolená trochu. Teraz sa snaží zdvihnúť ľavú nohu a obaliť to okolo pravej nohy. Urobiť to isté s rukami nad hlavou. Teraz skúste vyvažovanie v tejto polohe. Zostáva stály po dobu 10 - 15 sekúnd a uvoľnite.

8. Vasisthasana:

Stojí v pozícii Ardha Mukha Shvanasana. Teraz sa snaží zdvihnúť pravú nohu vo vzduchu. Snažte sa dotknúť pravú nohu pravou rukou. Ľavá ruka a ľavá noha by mala zostať v pokoji. Nakloniť hlavu smerom nahor, s výhľadom na oblohu.

To sú niektoré jednoduché Anusara jóga predstavuje môžete skúsiť cvičiť doma. Jóga vám určite pomôže v žiť bez napätia, uvoľnená a zdravý život!

load...