Zdravie a wellness

Čo je ADA (American Diabetes Association)?

Čo je ADA (American Diabetes Association)?

Čo je ADA?

The American Diabetes Association je popredný americká nezisková organizácia, ktorá bola založená v roku 1940, a to predovšetkým s cieľom vykonávať výskum diabetu a poskytovanie relevantných informácií a advokácii. Poslaním tejto organizácie je prevencia a liečby cukrovky, a zlepšenie života diabetikov.

American Diabetes Association sa aktívne podieľa na financovaní výskumu, vydávanie publikácií a poskytovanie informácií o cukrovke pre pacientov, ich rodín, zdravotníckych pracovníkov a širokej verejnosti.

ADA Diéta:

S cieľom kontroly hladiny glukózy, ADA diéta odporúča Americkej diabetologickej asociácie špeciálne pre diabetikov. Na rozdiel od iných diét, táto strava nie je dodržiavať prísny a regimented plán. To len kladie limit na denný príjem kalórií z diabetikov a tiež obmedzuje spotrebu niektorých potravín, ako je ovocie, alkohol a vyprážané jedlá.

load...

Táto diéta podporuje spotrebu regulovaných množstvo sacharidov, tukov a potravín s vysokým obsahom spracovaných cukrov. To odporúča denný kalorický príjem 1600 až 2800 kalórií. Pacientky sú navrhnuté nižšie-rozsah pre mid-range kalórií, zatiaľ čo muži sú navrhnuté konzumovať mid-range kalórií.

ADA Diet Plan:

Diéta plán ADA slúži ako vodítko pre diabetikov tým, že im bude umožnené spoznať kvalitu a množstvo potravín by mali konzumovať. To zahŕňa plánovanie jedlo ako sú počítanie sacharidov a glykemický index. Plán pravej jedlo pomôže pri zlepšovaní úrovne krvného tlaku, cukru a cholesterolu okrem udržanie ideálnej telesnej hmotnosti. K u pacientov s diabetom by mali byť veľmi opatrní pri udržiavaní rovnováhy medzi ich potravín a inzulínových liekov, ktoré musia byť doplnené s pravidelným cvičením riadiť ich hladiny glukózy v krvi.

Zdravá strava sa líši od človeka k človeku a nie je tam žiadny konkrétny diétny plán, ktorý je vhodný pre všetkých diabetikov. V podstate potraviny, ktoré sú bohaté na minerály, proteíny a vlákna sú prednostné spracovaných potravín. Zdravá strava, a preto zahŕňa celý rad potravín, ako sú:

load...
 • Ovocie a zelenina
 • Celé zrniečka
 • Non-mliečne výrobky
 • Chudé mäso
 • Ryby
 • Kura

Nižšie je uvedený príklad ADA diétny plán

 Raňajky Asi 45 gramov mäsa alebo mäsovej náhrady, 1 ounaja vaječnej bielej omelety, 2 plátky pšeničnej toasty s margarínom bez tuku a šálky odstredeného mlieka alebo 6 uncí nízkotučného jogurtu.
Obed Sendvič s grilovaným syrom na celozrnný chlieb, 11 - 4 šálky melónového kôstka na kocky a pohár odstredeného mlieka alebo ½ šálky kuracieho šalátu s plátkami paradajok a inej zeleniny a malé jablko
Občerstvenie Polievková lyžica arašidového masla na 3 štvorce grahamových krekrov alebo ½ šálky tvarohu s ½ šálkou broskýň konzervovaných vo vlastných šťavách.
Večera Pečený losos s 2 - 3 rdŠálka divokej ryže, šálka dusených zelených bôbov, šálka odstredeného mlieka, ½ šálky nesladenej jablkovej omáčky.

 • Pacienti s diabetom môžu jesť zhruba rovnaké jedlo ako zvyšok rodiny, ale do istej miery plánovania je požadované, aby bola zachovaná ich krvného tlaku, krvného cukru a cholesterolu. Mali by trvať najmenej 3 až 5 porcií zeleniny s vysokým obsahom vlákniny, ako je kel, špenát, paradajky a kapusta denne. Jeden rastlinný dávka sa skladá z 30 g surovej zeleniny a 90 g varenej zeleniny. Škrobovej zelenina nie sú zahrnuté.
 • In-Hoci je dobrým zdrojom vlákniny v potrave by mali byť konzumované mierne množstvo ovocia, pretože obsahujú tiež sacharidy. Sacharidy ovplyvňujú hladinu glukózy v našom tele, a tak sledovanie príjmu sacharidov je absolútne nevyhnutné. Spotreba ovocia by malo byť obmedzené na 2 až 4 porcií denne. Jedna porcia obsahuje pomaranč, jablko, banán alebo 1 šálka černíc či jahôd.
 • Nízkotučné mlieko alebo mliečne výrobky tvoria súčasť ADA diéty a mali by byť prijaté v 2 alebo 3 denných porcií. Jedna porcia obsahuje 1 šálka mlieka alebo yoghurt.Cheese je zahrnutá v proteínovej časti ADA stravy.
 • Mäsa a mäsových náhradky sú obmedzené na 4 až 6 porcií denne. Jedna porcia proteínu, zahŕňa 1 vajce, 1 unca kurča alebo ryby, 1 polievková lyžica arašidového masla alebo? Šálka ​​tofu.
 • Alkoholické nápoje, vyprážané potraviny, sušienky alebo cukríky je potrebné sa vyhnúť ako súčasť ADA stravy. Mali by byť obmedzené na jednotlivé porcie a nemala by presiahnuť 2 až 3 krát týždenne.
 • Kalorický príjem je dôležitou zložkou ADA stravy. Typický ADA diétny plán často sa odvoláva na 2000 kalórií ADA diéte alebo 1800 kalórií ADA stravy. Tí, ktorí majú v úmysle schudnúť, sú požiadaní, aby sledovať nízkokalorickú Ada, napríklad 1500 ruda 1200ADA diétu.
 • Sacharidov počítanie je tiež dôležité, keď po diétu ADA. Sacharidov počítanie sa týka spotreby sacharidov v gramoch v každej zo svojich jedál a občerstvenia. Tento jav sa bežne používa pre poskytovanie rád pacientov na inzulíne.
 • Diabetická výmena je iný termín, ktorý je definovaný ako špecifického množstva obsahu uhľohydrátov potraviny alebo nápoje, ktoré je ekvivalentné 15 g sacharidov. Väčšina ADA diéta sa skladá z 3 až 5 diabetických výmen na jedlo.

Výhody ADA diéta:

Hlavným prínosom ADA diéta je spojená s vedomím, že sa šíri medzi diabetických pacientov tým, že im pochopiť ich požiadavky na stravu. Odporúčaním správneho povahu a množstvo potravín, pokiaľ ide o vitamíny, minerály, sacharidy a kalorický príjem, to robí pacientmi zoznámiť s ich diétnych receptov.

Cíti pohodlnejšie komunikovať so svojím lekárom alebo dietológovia a rozhodne o ich zdravé stravovacie návyky. To vedie k zlepšeniu celkového zdravia a prevenciu komplikácií, ako sú srdcové ochorenia a rakoviny.

load...