Zdravie a wellness

Cítite sa veľmi smädne? Zastavte nadmerné smäd s týmito prostriedkami

Cítite sa veľmi smädne? Zastavte nadmerné smäd s týmito prostriedkami

Voda je jedným zo základných potrieb všetkých živých bytostí, a smäd je jedným z 13 prirodzených nutkanie tela. Je to túžba piť vodu a naznačuje, že naše krku sa stal suchý. My všetci sú dobre oboznámení s pocitom smädu a nesmiernu úľavu, že sa dostaneme po vypití osviežujúci pohár vody, ako to prejde našou vyschnutým hrdlom.

Avšak, vzhľadom k určitej dôvody, niektorí ľudia dôjsť k nadmernému smäd. Je to tak nezvyčajné a časté, že aj po vypití veľké množstvo vody, človek stále cíti smäd.

Tento stav nadmerné smädu je tiež nazývaný Trishna v Ayurveda, a to je celkom odlišný od bežného smädu. Obvykle máte pocit smädu v prípade, že počasie je príliš suché, alebo či je leto, alebo po ťažkom jedle, alebo náročnom tréningu. Ale ľudia, ktorí trpia Trishna pocit smädu bez udania dôvodu. Majú pocit smädu po celú dobu, a to aj po vypití pohára vody, nie sú spokojní. Nejedná sa o prirodzený proces, a to väčšinou vyskytuje ako príznak ochorenia, ako je diabetes alebo horúčkou.

load...

Nadmerný smäd alebo Trishna boli rozdelené do ôsmich typov na základe svojho pôvodu. Oni sú takto:

1. Vataja Trishna 2. Pittaja Trishna 3. Kaphaja Trishna 4. Kshataja Trishna 5. Amajú Trishna 6. Kshayaja Trishna 7. Upasargaja Trishna 8. Bhaktaja Trishna

Čo spôsobuje nadmerný smäd?

Nadmerný smäd bola považovaná za symptóm Narušenie fluidných kanálov v tele, tiež nazývaných ako udakavaha srotodushti. Ayurveda označil príčiny nadmernej smädu takto:

load...

1. Príjem ťažkého alebo pikantné potraviny 2. Prívodu suchého potravín 3. Prívod slaného alebo kyslého potravín 4. Prívod alkalické a štipľavý potravín 5. Nadmerné požívanie alkoholu 6. Nadmerné vystavenie slnečnému svetlu alebo teplu 7. Nerovnováha v Vata a pita 8. Nalačno 9. Nadmerná indulgement v činnosti súvisiacej so sexom, 10. Ak je osoba trpí dlhodobých ochorení, ako je cukrovka, fistuly, poruchy pečene, apod 11. Anger alebo strach 12. Jed

Tieto dôvody spôsobujú zhoršenie v Pitta a Vata, a to buď jednotlivo alebo spoločne, ktorý nakoniec dehydruje rasa DHATU tj výživné faktorov v tele. To spôsobuje nadmerné smädu.

Teraz, keď vieme, že príčiny nadmerné smädu, poďme vyskúšať funkcie jednotlivých typov Trishna.

1. Rysy Vataja Trishna

V prípade vataja Trishna, ústa a hrdlo cíti veľmi suchý, a to je dôvod, prečo sa cítite veľký smäd. Medzi ďalšie príznaky patrí slabosť, závraty, problémy so spánkom a anorexia.

2. Rysy Pittaja Trishna

Pittaja Trishna je obvykle spájaný s horkosťou v ústach a pocit pálenia v žalúdku, úst a celého tela. Ak ste trpia pittaja Trishna, budete mať chuť na studenú vodu a studených jedál. Medzi ďalšie príznaky patrí sfarbenie očí, stolice a moču, závraty a úzkostné výpary.

3. Rysy Kaphaja Trishna

V prípade kaphaja Trishna miesto túžby po studených jedál, čo túžia po teplých nápojov. Máte pocit ťažoby v žalúdku a sú ospalý a apatický.

4. Rysy amajú Trishna

Ako všetci vieme, ama sa vzťahuje ku zmenám metabolizmu a trávenia. Teda, v prípade amajú Trishna, poruchy trávenia, bolesti tela a srdcové bolesť sú niektoré z bežných príznakov.

5. Rysy Kshayaja Trishna

Kshaya sa rozumie zníženie alebo vyčerpania. Kshayaja Trishna je spôsobená v dôsledku vyčerpania rasa DHATU. To je zvyčajne spájané s bolesťou na hrudi, tma pred očami, triaška, vychudnutosť, tichým hlasom, a sucho v hrdle.

6. Rysy Kshataja Trishna

Ako už názov napovedá, kshataja Trishna je spôsobená zranením alebo krvácanie. To je zvyčajne spojená s pocitmi pálenia a únavy.

7. Rysy Bhaktodbhava Trishna

Bhaktodbhava Trishna je spôsobená v dôsledku nadmerného príjmu ťažké, mastnú, korenené alebo kyslé potraviny.

8. Rysy Upasargaja Trishna

Medzi hlavné príznaky upasargaja thrishna sú nadmerné močenie, horúčka, dýchavičnosť, atď. Smäd je zvyčajne spojená s iným ochorením.

Ak chcete spravovať nadmerné smädu, musíte najprv prijať preventívne opatrenia, aby vyrovnávali Vata a Pitta a obnoviť tráviaci oheň. Tu je niekoľko liekov, ktoré môžu byť užitočné:

1. Chandana - Lavender (Santalum album) 2. Kharjura - dáta (Pheonix dactylifera) 3. Kamala - Lotus (Nymphea orodata) 4. Kashmarya - Gambhari (Gmelin arborea) 5. Yashtimadhu - Ind sladkého drievka (Glycyrrhiza glabra) 6. Usheera - vetiver alebo Khus (Vetiveria zizanoides) 7. Draksha - hrozienka (Vitis vinifera) 8. Amalaki - indický egreš alebo Amla (emblica offiicinalis) 9. Matulunga - Citron (Citrus medica)

Existuje niekoľko ajurvédskej lieky, ktoré môžu byť užitočné pri liečení nadmernej smädu alebo Trishna. Oni sú:

1. Trinapanchamoola Kashaya - Tento liek sa skladá z piatich typov tráv, ktoré sú užitočné pri liečbe porúch močových ciest. To môže byť užitočné pri liečení kshayaja, kaphaja, kshataja a upasargaja Trishna. 2. Dhanyakadi hima - Tento liek je vyrobený z koriandra a používa sa na vyrovnanie Pitta. 3. Kharjooradi Manthe - Je vyrobená zo sladkého ovocia, ako granátové jablko a dáta, a používa sa pri liečbe kshayaja, pittaja a vataja Trishna. 4. Parpatadyarishta - Tento prípravok je užitočný v liečbe sleziny poruchy, poruchy pečene, pittaja, upasargaja a kaphaja Trishna. 5. Chandrakala rasa - To je užitočné pri liečbe krvácavých porúch, kshataja Trishna a kshayaja Trishna. 6. Kamadugha rasa - To je užitočné pri liečbe pittaja Trishna. 7. Shadanga paneeya - Tento prípravok je vyrobený z chladiacej kvapaliny a antipyretické bylín. Je teda užitočné pri liečení pittaja a upasargaja Trishna. 8. Pravala pishti - Tento prípravok je užitočný pri liečbe pittaja Trishna.

Ak ste trpia nadmernú smäd, pár drobných zmien vo vašom životnom štýle môžu veľmi pomôcť pri liečbe tohto stavu.

  • Snažte sa patrí mlieko, hrozienka (draksha), granátové jablko (dadima), uhorka (trapusa), ovocie a cukrovej trstiny šťavy vo vašej strave.
  • Niekoľko kombinácie, ako sú vyprahnuté ryža s medom a kandizovaného cukru, sú tiež užitočné.
  • Tie by mali striktne vyhýbať sa ťažké, mastný, pikantné a slané jedlá.
  • Nechoďte pre intenzívne cvičenie.

Existuje niekoľko chorôb, ktoré obsahujú nadmerné smädu ako symptóm. Oni sú takto:

1. Diabetes mellitus - typ 1 a typ 2 2. Diabetes insipidus 3. Hnačka 4. Dehydratácia 5. Burns 6. Poruchy obličiek 7. Mnohopočetný myelóm 8. Horúčka 9. Srdcové zlyhanie 10. Sepsa

Aj keď túžba je prirodzená túžba, čokoľvek nad rámec môže byť škodlivé pre vaše zdravie. Ak ste trpia touto podmienkou, je tu vysoká pravdepodobnosť, že by ste mohli byť trpia niektorou z týchto chorôb. Preto je veľmi dôležité navštíviť svojho lekára a získať patologické testy urobiť.

Veríme, že vám tieto informácie užitočné. V prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok, písať svoje otázky v poznámkach nižšie.

load...